Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Підключення датчика руху для освітлення з вимикачем: схема і покрокова інструкція

  1. Технічне визначення інтелекту руху
  2. Поділ датчиків руху на групи
  3. Принцип дії інфрачервоних приладів
  4. Як підключити пристрій в ланцюг освітлення
  5. Рекомендації по вибору схеми монтажу
  6. Установка датчика руху з вимикачем
  7. Висновки і корисне відео по темі

Наша сеть партнеров Banwar

Інтелектуальної електронікою домашнього призначення характеризуються прилади, які отримали назву "датчики руху". Новий вид комутаційних пристроїв, призначених для джерел світла, здатний показати більшу функціональність у порівнянні з традиційними конструкціями.

Наприклад, підключення датчика руху для освітлення з вимикачем або без нього підвищує комфортність користування освітлювальним приладом і сприяє економії енергоресурсів. Що ж це за прилади - датчики руху? Пропонуємо розібратися у всьому по порядку.

У статті ми розглянули принцип роботи різних датчиків руху, позначили особливості їх застосування, а також привели практичні поради щодо вибору монтажної схеми, здійснення установки і наладки приладу.

Технічне визначення інтелекту руху

Автоматика стабільно і послідовно охоплює побутову сферу. Ручне управління практично будь-якими видами побутової техніки впевнено зводиться до мінімуму. Поява датчиків руху - чергове тому підтвердження.

Ці прилади (як правило, в мініатюрному виконанні) розроблені та виготовлені різними фірмами в різному конструкційному виконанні. Однак принцип дії всіх існуючих модифікацій має загальну базу - ефект випромінювання хвиль різного типу.

Інтелектуальної електронікою домашнього призначення характеризуються прилади, які отримали назву датчики руху

Електроніка, наділена інтелектуальними здібностями. Цим пристроїв доступні функції розпізнавання теплових променів, що випускаються тілом людини. Реагуючи на теплові потоки, прилади виконують певні дії

На поточний момент знаходять широке застосування такі технології:

  • акустична;
  • оптична;
  • радиоволновая.

Виходячи з практики застосування тієї чи іншої технології для виробництва конкретного виду системи, результатом виробництва стають конструкції різного типу.

Виходячи з практики застосування тієї чи іншої технології для виробництва конкретного виду системи, результатом виробництва стають конструкції різного типу

Акустичний варіант приладу, призначеного для контролю переміщення. Виконавча механіка спрацьовують тут не від сигналу теплових променів, але від сигналу звукових хвиль

Зокрема, широке застосування в різних сферах діяльності знаходять контролери руху:

  • ультразвукові;
  • мікрохвильові;
  • фотоелектричні;
  • інфрачервоні;
  • томографічні.

Крім того, потрібно відзначити ще одну примітну деталь конструкційного спрямування.

Поділ датчиків руху на групи

Всі існуючі прилади контролю руху умовно поділяються на три групи:

  • активні пристрої;
  • пасивні пристрої;
  • комбіновані пристрої.

Відрізняються одні від інших технологічними особливостями.

Активні пристрої - конструкції зазвичай виконані за схемою пріёмопередающіх приладів, якими робочий сигнал випромінюється і сприймається як відбитий від предметів.

Ще одне виконання пристрою контролю і включення / відключення периферійного обладнання. Ця конструкція діє за принципом випромінювання і сприйняття радіохвиль. Це так званий датчик руху з радіоканалом

Конструкції пасивного типу зазвичай працюють за схемою отримання сигнальних хвиль від зовнішнього світу. Тобто тут працює тільки техніка прийому.

Комбіновані датчики, відповідно, зроблені з урахуванням двох зазначених варіантів.

Левова частка всього наявного асортименту припадає на інфрачервоні датчики, які з точки зору конструктивних особливостей відносяться до розряду пасивних приладів. Це найдоступніший і економічно виправдане обладнання для побутового застосування.

Принцип дії інфрачервоних приладів

Аналіз теплового випромінювання - ось основа дії цього виду приладів, покликаних контролювати переміщення людей. Для цього в конструкцію пристрою впроваджений високочутливий сенсор.

Для цього в конструкцію пристрою впроваджений високочутливий сенсор

Широко поширена конструкція інфрачервоного дії: 1 - кришка корпусу; 2 - багатоелементна лінзова система; 3 - обмежувач зони охоплення; 4 - електроніка на сенсорному керуванні; 5 - блок живлення і підстава (+)

Елемент реагує на тепловий фонове випромінювання (від людини), відправляє сигнал електронній схемі порівняння, де визначається момент спрацьовування. Чутливість сенсора посилюється за рахунок спеціальної лінзи, встановленої на шляху проходження теплових хвиль.

Конструкції сучасних датчиків руху наділяються багатоелементними лінзовими системами. Таке рішення робить можливим охоплювати значні площі підконтрольні датчикам. Наприклад, встановлений на висоті 4 м від рівня підлоги один інфрачервоний датчик здатний контролювати рух на площі 20-25 м2.

Наприклад, встановлений на висоті 4 м від рівня підлоги один інфрачервоний датчик здатний контролювати рух на площі 20-25 м2

Найпростіша конструкція системи інфрачервоного дії. Недорогий для придбання, легко встановлюється, просто настроюється прилад. Для настройки використовуються три змінних резистора

Кожен окремо взятий прилад оснащується Настроювальна електронним модулем. За допомогою спеціальних регуляторів (змінних резисторів або подібних елементів) встановлюється рівень чутливості і час дії. Налаштуванням рівня чутливості визначається працездатність приладу в тих чи інших умовах освітленості.

А система настройки за часом встановлює часові межі скидання активної дії (повернення пристрою в режим відстеження). Ця межа може становити від 1 секунди до 60 хвилин.

Ця межа може становити від 1 секунди до 60 хвилин

Її конфігураційний модуль інфрачервоного датчика, що дозволяє виконувати гнучку регулювання: 1 - настройка чутливості по руху об'єктів; 2 - установка часу включеного стану; 3 - регуляція яскравості ламп світлового приладу

Також є датчики руху з конструктивним виконанням, де підтримується функція регуляції яскравості світла ламп. Ці прилади можуть налаштовуватися на плавну зміну яскравості відразу після замикання ланцюга, вмикати освітлення з деякою затримкою.

Як підключити пристрій в ланцюг освітлення

Для датчиків руху з автоматичною функцією управління освітлювальними приладами характерна для стелі установка. Прилади розраховані на кріплення за схемою накладного монтажу. Однак не менш часто прилади контролю руху монтують і на стінах.

Однак не менш часто прилади контролю руху монтують і на стінах

Датчики руху настінного монтажу. Цей вид приладів не дає того охоплення контролю площі, який дають стельові конструкції, але використовуються настінні пристрої теж досить активно

Традиційні місця установки - це приміщення невеликої площі: житлові квартири, офіси, допоміжні приміщення.

Слід підкреслити, що підключення датчиків руху можливо не тільки з метою комутації приладів світла. Цими ж пристроями зручно перемикати з одного режиму в інший системи вентиляції, опалення та інші.

Підключення приладів допускається в умовах нормальної довкілля. Використовуватися прилади можуть тільки всередині закриваються приміщень. Тим часом, клас захисту цих пристроїв відповідає стандарту EN 60669-2-1.

Рекомендації по вибору схеми монтажу

Оптимальною висотою установки приладів контролю руху вважається значення 2,5 м. Якщо дотримується таке умова, радіус зони чутливості складе не менше 3,5 м. Велика частина міських і приватних житлових будинків мають приміщення саме з такою висотою.

Велика частина міських і приватних житлових будинків мають приміщення саме з такою висотою

Стандартні параметри контролю, якими володіють інфрачервоні прилади. Отримано експериментальним шляхом за участю в експериментах пристроїв різного виконання (+)

Монтажні роботи повинні виконуватися особами, що мають професійні навички роботи з електричним (електронним) обладнанням. Виробництво всіх монтажних операцій допустимо лише при знеструмленій лінії електропередачі на місці монтажу.

Схемні рішення для монтажу можуть бути різними в залежності від призначених для користувача потреб. Часто застосовується схема підключення освітлювальних приладів через датчик руху, задіяний в парі зі звичайним вимикачем.

Часто застосовується схема підключення освітлювальних приладів через датчик руху, задіяний в парі зі звичайним вимикачем

Схема підключення в складі електричної мережі, коли разом з датчиком руху встановлюється звичайний вимикач (+)

Розглянемо цей варіант покрокової інсталяцією.

Установка датчика руху з вимикачем

Першим кроком користувача зазвичай є вибір способу підведення до тіла датчика руху. Корпус датчика попередньо повинен бути розкритий. Розібрати корпус нескладно. Потрібно шліцьовій викруткою зліг підчепити край підстави в точці розташування засувки.

Допустимі два варіанти підведення кабелю:

  • введення ззаду - як правило, застосовується для прихованої проводки, кінець якої виведений крізь отвір у стелі;
  • бічний підводили збоку - використовується для.

У будь-якому випадку, необхідно видалити тимчасову заглушку наявного вхідного отвору.

У будь-якому випадку, необхідно видалити тимчасову заглушку наявного вхідного отвору

Перед монтажем необхідно підготувати елементи кріплення, оглянути датчик, а після - акуратно розкрити його корпус

Другий крок - підключення провідників кабелю за місцем призначення. Місце призначення - точки клем, відмічені на корпусі приладу відповідними символами (L, N, L1). Залежно від виробника приладу, а також конфігурації пристрою позначення можуть відрізнятися.

Крок третій передбачає установку датчика руху - безпосередньо кріплення приладу до стелі. Під кріплення на корпусі підстави приладу є отвори. Через ці отвори проводиться кріплення.

Якщо стеля бетонний, попередньо точки кріплення слід розмітити, рассверлить, забезпечити дюбелями. Завершивши кріплення до стелі, до основи приладу пристібають кришку і протирають всю конструкцію м'якою ганчіркою.

Для підвісних стельових конструкції використовують вбудовані датчики руху. Для кріплення корпусу передбачені притискні пластини (+)

Крок четвертий - настройка приладу, суть якої полягає в установці необхідних значень на сервісних потенціометра.

Класичне виконання приладів зазвичай супроводжується трьома сервісними потенціометрами:

  • час затримки (Time);
  • яскравість (Lux);
  • чутливість (Meter).

Першим потенціометром можна виставити необхідні параметри затримки на відключення (тобто після того, як лампа загориться, вона згасне тільки після закінчення заданого часу).

Другим задають режим освітленості (мінімальне значення для включення в повній темряві). Потенціометром три встановлюють ступінь чутливості на рух. Зазвичай спочатку чутливість ставлять на мінімум.

Варіанти наявності регулювальних елементів в залежності від модифікації приладів. Верхня половина - використовуються на простих пристроях з комутацією однієї групи зовнішніх приладів. Нижня половина - ускладнені конструкції з комутацією двох груп зовнішніх приладів (+)

П'ятий крок установки - тестування датчика руху. Для виконання цієї дії слід скористатися відповідною функцією (Test), яка включається установкою потенціометра (Time) в тестоване положення (Test). Встановивши потенціометр на цій позначці, систему підключають до мережевої напруги.

Після подачі струму в лінію слід почекати не менше 1 хвилини. Цей час необхідний для ініціалізації пристрою, його входження в робочий режим. Тестування пристрою може виконуватися без підключення світлових приладів. Контроль включення або відключення відображається світлодіодом, виведеним на передню панель.

Контроль включення або відключення відображається світлодіодом, виведеним на передню панель

По черзі обертаючи регулятор освітленості і чутливості, вибирають потрібний режим роботи датчика. Окремо виставляють час затримки освітлення (+)

У тестовому режимі роботи датчика потрібно активувати рух в межах зони чутливості. Якщо датчиком буде виявлено рух, контрольний світлодіод на передній панелі повинен запалюватися на короткий час (2-3 сек.). Обертаючи потенціометр чутливості (Meter), підганяють потрібний рівень.

Аналогічним чином або з незначною корекцією здійснюється встановлення та налаштування будь-яких інших приладів подібного класу (інфрачервоних). Деякі відмінності зазвичай можуть спостерігатися у приладів, розрахованих на підключення декількох навантажувальних каналів.

У складі таких конструкцій можуть встановлюватися додаткові регулятори і збільшуватися число клем на підключення.

На нашому сайті є добірка статей, присвячених вибору, встановлення та використання датчиків руху для освітлення. Радимо ознайомитися:

Висновки і корисне відео по темі

Цей невеликий відеогід демонструє наочно, яким чином проводяться операції підключення для деяких модифікацій приладів. Є сенс подивитися для вдосконалення практики.

Оглядовий відеоматеріал по темі використання мікрохвильових датчиків. Ці сучасні модифікації відзначаються високим рівнем "чуття" і надійної роботою в складі інтелектуальних домашніх систем.

Завершуючи огляд, слід додати інформацію по технічним вимогам до таких приладів, як датчики руху.

Так, здатність навантаження пристроїв не перевищує зазвичай 1 кВт, а максимальна сила струму комутації складає не більше 10А. Прилади розраховані на роботу в мережах змінного струму з частотою 50-60 Гц при номінальному значенні напруги 230 В.

Про ці базових параметра необхідно пам'ятати, перш ніж підключати датчики для вирішення конкретних завдань.

Поділіться з читачами вашим досвідом підключення і застосування датчиків руху. Будь ласка, залишайте коментарі, задавайте питання по темі статті та беріть участь в обговореннях - форма для відгуків розташована нижче.

Що ж це за прилади - датчики руху?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов