Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Підключення датчика руху для управління освітленням та сигналізацією: принцип і схеми

  1. Загальні відомості про підключення
  2. Схема підключення для освітлення
  3. Принцип підключення детектора руху для сигналізації

Наша сеть партнеров Banwar

Недорогі і надійні інфрачервоні детектори руху знаходять широке застосування в самих різних сферах Недорогі і надійні інфрачервоні детектори руху знаходять широке застосування в самих різних сферах. Спочатку датчики, що реагують на появу в зоні виявлення об'єкта випромінює тепло, використовувалися тільки в системах охоронної сигналізації. Потім область використання таких датчиків помітно розширилася. Виявилося, що вони прекрасно працюють в якості вимикачів різних зовнішніх пристроїв.

Детектор руху може працювати в наступних системах:

  • Охоронна сигналізація;
  • Включення освітлення;
  • Вентиляція і кондиціонування.

Перш за все, це автоматичні системи включення освітлення - входячи в темне приміщення, не потрібно шукати вимикач. Інфрачервоний сенсор відреагує на появу людини і включить світло. Це дуже зручно в захаращений складських приміщеннях. У побуті датчики руху використовуються для включення освітлення в під'їздах житлових будинків. Детектор руху може використовуватися як для включення, так і для виключення різних пристроїв при появі людини.

зміст:

  1. Загальні відомості про підключення
  2. Схема підключення для освітлення
  3. Принцип підключення детектора руху для сигналізації

Загальні відомості про підключення

Підключення інфрачервоних детекторів руху здійснюється в залежності від галузі використання. Підключення датчика руху для охоронної сигналізації здійснюється представниками компанії виконує установку системи безпеки. Підключення детектора руху для ввімкнення освітлення можна виконати самостійно. При цьому необхідно дотримуватися правил техніки безпеки і підключати прилад строго за доданою схемою .

Будь-датчик руху має певні параметрами:

  • Довжина зони виявлення по горизонталі;
  • Кут захоплення об'єкта по горизонталі;
  • Кут захоплення об'єкта по вертикалі;
  • чутливість;
  • Напруга живлення.

Загальна зона захоплення детектора руху складається з відстані від датчика до точки виявлення об'єкта, і кутів огляду в горизонтальній і вертикальній площині. Як тільки об'єкт (людина) виявиться усередині цієї зони, спрацює сенсор, керуючий роботою реле. Воно, в свою чергу, включить будь-який пристрій. Це може бути прилад охоронної сигналізації, сирена або джерело світла .

Від чутливості залежить реакція інфрачервоного сенсора на масу об'єкта. Дуже часто детектори руху, які використовуються в охоронної сигналізації , Подають неправдиву тривогу, реагуючи на собак або кішок. Охоронні датчики отримують харчування по шлейфу сигналізації, яке варіюється в інтервалі 12-24 В.

Датчики, призначені для вмикання освітлення живляться від мережі 220 В, тому самостійне підключення датчика руху може здійснюватися тільки при повному відключенні електричної мережі.

При установці датчика, перш за все, потрібно визначитися з місцем його розміщення. Пристрій монтується на недоступною висоті в межах 2,0-2,5 метра. У комплекті з датчиком зазвичай додається поворотний кронштейн-підставу, який кріпиться до стіни. Він дозволяє точно зорієнтувати детектор руху на потрібну область.

Існують певні правила установки, які необхідно дотримуватися при монтажі інфрачервоного детектора руху.

Існують певні правила установки, які необхідно дотримуватися при монтажі інфрачервоного детектора руху

Датчики не встановлюються:

  • У зоні впливу прямих сонячних променів;
  • Поруч з освітлювальними приладами;
  • Поблизу радіаторів і труб опалення;
  • Поруч з джерелами сильного електромагнітного випромінювання.

Порушення цих правил призведе до численних помилкових спрацьовувань, що вкрай не бажано, як в системах охоронної сигналізації, так і в пристроях автоматичного включення світла.

Багато користувачів відзначали реакцію таких датчиків на люмінесцентні і світлодіодні лампи. Помилкові спрацьовування або вихід з ладу електронних компонентів датчика може викликати електромагнітне поле, а так само короткі імпульси, які виникають при роботі пристроїв із застосуванням тиристорів.

Схема підключення для освітлення

Цю роботу може виконати самостійно будь-яка людина, хоч трохи розбирається в електротехніці. Схема підключення датчика руху для освітлення гранично проста. Якщо розкрити задню кришечку детектора, там можна побачити двосторонню контактну колодку, до якої з боку датчика підходять три дроти. Вони різного кольору і призначені для підключення мережі та освітлювального приладу.

Колір проводів може відрізнятися, тому потрібно орієнтуватися по літерним позначенням:

  • L - фазовий провід;
  • N - нульовий провід;
  • A - фазовий провід на освітлювальний прилад.

Напруга мережі 220В підключається до клем L і N, а освітлювальний прилад до клем A і N. Оскільки управління світильником здійснюється по фазового проводу, неприпустимо міняти приходять на датчик нуль і фазу місцями. Для визначення фазового проводу слід використовувати викрутку-індикатор з неоновим лампочкою. При дотику до фази лампочка засвітиться. Спочатку слід підключити освітлювальний прилад, потім нульовий провід і фазу. При виконанні робіт електрощиток повинен бути повністю знеструмлений.

Часто систему автоматичного включення світла дублюють звичайним вимикачем. Він включається між фазовим проводом мережі та фазою виходить з датчика на лампу. Коли він замкнутий, датчик вимикається зі схеми. Якщо необхідно підключити два і більше датчика руху, що працюють на одну навантаження, то фазові дроти, що йдуть на освітлювальний прилад, з'єднуються один з одним. Багато типів датчиків мають регулювання чутливості і таймер затримки.

Щоб переконається в справності самого пристрою, слід перед установкою зібрати схему підключення датчика руху на столі. Визначити, що пристрій працездатний можна не підключаючи освітлювальний прилад, а по запаленню індикаторного світлодіода або за клацання реле управління.

Принцип підключення детектора руху для сигналізації

Людина, що розбирається в схемотехніці систем охоронної сигналізації, може самостійно обладнати свою квартиру або будинок інфрачервоними датчиками руху. Підключення датчика руху до сигналізації здійснюється за чьотирьох лінії, в якості якої може використовуватися слабкострумовий провід КСПВ 4 Х 0,5. Спочатку потрібно акуратно зняти передню кришку, намагаючись не пошкодити пластикову лінзу Френеля. За нею знаходиться друкована плата, у верхній частині якої розташований інфрачервоний детектор (PIR-сенсор), а в нижній частині знаходиться колодка з гвинтовими ламелями.

Зазвичай їх всього шість, і позначені вони в такий спосіб:

  • + 12 V;
  • -12 V;
  • TAMPER;
  • TAMPER;
  • RELAY (Реле);
  • RELAY (Реле).

+ 12 V;   -12 V;   TAMPER;   TAMPER;   RELAY (Реле);   RELAY (Реле)

У чьотирьох лінії два дроти використовуються для подачі напруги живлення. Вони підключаються, з дотриманням полярності на клеми 12V. Щоб уникнути помилки, для подачі живлення зазвичай використовуються червоний (коричневий) і білий дроти.

На клеми TAMPER виводяться контакти мікровимикача, який розмикається при знятті передньої кришки. Вони зазвичай не використовуються.

До клем RELAY підключені контакти реле, які в черговому режимі замкнуті, а при спрацьовуванні датчика руху розмикаються. Розрив ланцюга призводить до спрацьовування блоку охоронної сигналізації і подачі сигналу тривоги. На ці контакти підключається шлейф, який може включати в себе кілька датчиків руху.

З цим читають:

Сподобалася стаття?Поділися з друзями в соц мережах!

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов