Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Підсилювач для бас-гітари своїми руками

  1. модуль преампа
  2. Підсилювач потужності звуку
  3. Трансформаторний блок живлення
  4. Перелік радіо компонентів

Наша сеть партнеров Banwar

Підсилювач для бас-гітари своїми руками можна виготовити якщо у вас є необхідні знання та досвід для цього

Підсилювач для бас-гітари своїми руками можна виготовити якщо у вас є необхідні знання та досвід для цього. У даній публікації розглядається пристрій не надто складної конструкції, але що володіє чудовим звуком. Представлена ​​тут схема підсилювача потужності для бас-гітари, зокрема вихідний каскад виконаний на потужних біполярних транзисторах, а попередній каскад посилення реалізований на електровакуумних лампах.

Підсилювач для бас-гітари своїми руками і його конструкція включає в себе три модулі: попередній підсилювач на тріодах, крайовий підсилювач, а також джерело живлення. Зрозуміло - будь-якого з цих модулів при необхідності можна знайти окреме застосування в інших пристроях. У представленому варіанті підсилювач суміщений з комбінованої аудіо колонкою, що дозволило створити компактну і зручну модель, отже, сам підсилювач потужності не має окремого корпусу, а вбудований в додатковий бокс акустичного кабінету, розташованим трохи вище динаміка. Характерною оригінальністю відрізняється блок попереднього підсилення звуку, а крайовий каскад і джерело живлення виконано за стандартною схемою. p>

модуль преампа

Підсилювач потужності для бас-гітари своїми руками володіє прекрасним звучанням, в основному завдяки каскаду попереднього посилення, який виконаний на електровакуумних тріодах, що забезпечують чистий, прозорий звук, крім цього лампи мають значно меншими шумами, ніж транзистори. Елементарна конструкція апарату створює умови для зручності в збірці і знижує вартість всіх комплектуючих компонентів. Також одним з важливих чинників є те, що в схемах виконаних на лампах, відсутній негативний зворотний зв'язок, а це суттєво збільшує якість звучання. Ще одна незаперечна перевага лампового тракту - це здатність плавного входження в перевантаження, особливо це значимо для пристроїв посилення звуку працюючих в складі з бас-гітарами.

Фактично попередній підсилювач виконаний на одній здвоєною лампі (VL1). Перша його частина це стандартна схема із загальним катодом, яка не має будь-яких особливостей. Без додаткового навантаження і з встановленої наприклад лампою 12АХ7, коефіцієнт посилення цього каскаду буде перебувати в межах 68. Тому лімітування сигналу по входу не відбувається, навіть якщо напруга живлення складає близько 200v і подається потужний сигнал гітари. Коли перший каскад навантажений тембро-блоком, посилений сигнал проходить через нього кілька знижується, відбувається це, в слідстві великого опору на виході.

Підсилювач для бас-гітари своїми руками в оригінальному варіанті виконання була застосована лампа 6Н2П-ЕВ. Також пройшов тестування з відмінними показниками особливо при зниженим напрузі живлення до 140v подвійний тріод 6Н23П, в разі якщо виникне необхідність встановити інші лампи, то зміна схеми робити не потрібно. Для знаходження певного звучання можна використовувати лампи 12АХ7 різних версій. До речі 12АХ7, точно так само як і подвійний тріода ЕСС83, для яких в канал напруження 6.3v напруга направляється на 9 висновок лампової панелі, а інший дріт подається на 4-5 висновки з'єднаних між собою. В оригінальній схемі ламповий тракт отримував живлення від 150v, а вже згодом був удосконалений і напруга живлення стало 250v. Однак навіть на 150v звучання мало високу якість.

Підсилювач потужності звуку

Підсилювач для бас-гітари зібраний своїми руками має стандартну топологію, чогось особливого в ньому немає. Є кілька вбудованих захистів, зокрема схема захисту підсилювача від перевищення вхідної напруги. Оригінальна конструкція апарату була зібрана без використання друкованої плати, всі потужні вихідні транзистори встановлені на радіаторі охолодження, крім транзисторів диференціального каскаду. VT4 виконує функцію контролера температури, тому встановлений в безпосередній близькості від вихідних ключів, які до речі кріпляться на тепловідвід через ізоляційні прокладки з теплопровідною пастою КПТ-8.

Решта електронні елементи вхідного каскаду скомпоновані на беспаечное макетної платі і з'єднані між собою методом навісного монтажу. Підсилювач для бас-гітари своїми руками має в своїй схемі незначна кількість задіяних компонентів, то і сам їх монтаж є досить легким. Сама монтажна плата кріпиться на стійках до радіатора в районі вихідних ключів. Принцип налагодження підсилювача відбувається в такому порядку: - подати напругу живлення на схему, але при цьому не підключаючи вихідних транзисторів. У разі якщо всі зібрано правильно, апарат без навантаження буде піднімати звуковий сигнал без будь-яких спотворень. Потім потрібно встановити за допомогою підлаштування резистора R14 мінімальна напруга зсуву в емітерной ланцюга передвихідні транзисторів VT5 і VT6 (в межах 1v), все це потрібно робити без навантаження.

Після цього необхідно підключити вихідний каскад і знову ж підлаштування резистором R14 встановити струм спокою 28-30мА, високе значення струму давати для роботи бас-гітари немає необхідності. При підключеному еквіваленті акустики на невеликому посиленні сигналу дивимося, що показує осцилограф - на синусі не повинні спостерігатися спотворення типу «сходинка», якщо все ж таке спотворення присутній, то тоді потрібно додати трохи значення струму спокою до зникнення «сходинки». Представлений тут підсилювач можна вільно замінити на інший, можливо наявної у вас або хочете купити в магазині.

Чи не полярні ємності встановлені в схемі - плівкові, розраховані на напругу 100v, а С8 і С12 на 250v виконані з кераміки. Якщо передбачається використовувати апарат на потужності менше 100 Вт, то тоді можна зменшити напругу живлення до ± 35v, а в вихідному тракті залишити тільки два потужних комплементарних транзистора.

Потрібно мати на увазі, що дана конструкція виконана за варіантом вбудованого підсилювача в аудіо колонку, а тому зовнішнє комутаційні елементи для акустики відсутні, внаслідок цього немає і пристрої захисту від КЗ в навантаженні. При використанні додаткової колонки, то потрібно буде подбати про встановлення в підсилювач модуль захисту. Принцип подачі напруга живлення такий же як і на лампових підсилювачах, тобто натискається кнопка «Power», а коли повністю прогріються лампи, то клавішею «Standby» приєднується навантаження і вся потужність на джерело живлення.

Трансформаторний блок живлення

Силовий трансформатор тут задіяний ТС-180, природно вторинна його обмотка трохи була змінена. В оригінальній схемі, для забезпечення напругою нитки розжарення лампи є відведення на вторинній обмотці. Звичайно було б ефективніше для таких цілей намотати спеціальну обмотку, ну а щоб взагалі все було на професійному рівні, то тоді ще потрібно вмонтувати випрямляч, що забезпечує ланцюг напруження постійним струмом. Значення змінної напруги у вторинній обмотці без навантаження повинно бути 34v, а після випрямляча ± 50v. Якщо потрібно отримати вихідну потужність в межах 200 Вт, то тоді потрібно буде підбирати трансформатор потужніший, наприклад: ТС-250 або тороидальний з такою ж потужністю.

Динамічний випромінювач для кабінету був застосований низькочастотний динамік розміром 380 мм від компанії CELESTION. У первинному варіанті друковані плати не створювалися з однієї простої причини - апарат повинен бути зібраний в короткий термін, та й то для особистих потреб, а на розробку плат пішло б більше часу і грошових витрат. Хоча така конструкція може здатися досить примітивної, але звучання справило гарне враження. До речі на цьому апараті грали приїжджали на гастролі знамениті групи «Аракс» і «Ex-Smokie», це ті, у яких гітарист Аллан Сілсон.

Ось на фотографії видно корпус з динаміком - це і є підсилювач для бас-гітари зроблений власними руками, а з гітарою в руках - басист із групи «Ex-Smokie».

Ось на фотографії видно корпус з динаміком - це і є підсилювач для бас-гітари зроблений власними руками, а з гітарою в руках - басист із групи «Ex-Smokie»

Перелік радіо компонентів

Завантажити Перелік компонентів

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов