Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Подвійна перегонка самогону в домашніх умовах

  1. Перша перегонка самогону
  2. Очищення СС перед другою перегонкою
  3. Друга перегонка за класичною технологією
  4. Друга перегонка з «ловом» ізоамілола
  5. Що робити з подвійним самогоном?

Наша сеть партнеров Banwar

Як відомо з легенд, якщо відрубати голову гідрі, то на її місці виросте дві. На щастя, самогон до міфічних істот не належить - в більшості випадків голови у дистиляту досить відсікти один раз. Роблять це, в основному, під час другої перегонки. Про неї і поговоримо.

Дана стаття носить виключно рекомендаційний характер і стосується лише традиційної фракційної дистиляції. Тут, як і у всіх інших статтях про самогон на Ромовому, я відстоюю позицію, що подвійна перегонка самогону в домашніх умовах є обов'язковою умовою приготування якісних напоїв. Якщо ви з якоїсь причини вважаєте інакше, ласкаво просимо в коментарі, але довести мені недоцільність другий перегонки і дроблення дистиляту буде складно.

Отже, якщо ви читаєте цю статтю, значить у вас вже є брага. Швидше за все, ви її готували з цукру, але другий перегін актуальний практично для будь-якого дистиляту - крахмалосодержащего, фруктового і т.д. Будемо вважати, що брага готова, добре відбродила, ви її грамотно підготували для перегонки - максимально освітлити (бентонітом, каркаде і т.д.) і зняли з осаду. Заливайте брагу в перегінний куб, збирайте самогонний апарат і ставте його на вогонь. На даному етапі наша основна задача отримати спирт-сирець (СС), тобто вичавити з наброду сировини максимум спиртовмісної суміші і позбутися від нерозчинних домішок браги.

Перша перегонка самогону

Куб заповнюємо на 2/3, максимум на 3/4. Перші краплі почнуть капати при температурі в кубі 88-89оС (цей параметр залежить від фортеці браги). Не забуваємо включити подачу холодної води до змійовика. Першу перегонку ведуть, як правило, на максимальній потужності, без відбору «голів» і «хвостів». Це обумовлено тим, що при кип'ятінні дріжджів відбувається розрив їх оболонок і розкладання білків. В основному, саме через це СС набуває дуже неприємний запах і смак. Відповідно, чим довше «варити» дріжджі, тим неприємніше буде ставати СС.

Однак часто спостерігається практика, коли голови і хвости відсікають при першій перегонці цукрової браги . Правда, температурний режим залишають колишнім (без зменшення нагрівання, як це робиться під час другого перегону), тобто відбирають не покапельно. Навіть при інтенсивному нагріванні голови виходять першими - температура кипіння легких домішок, які і називають «головами», становить близько 65-68 ° С. Тому рекомендується зібрати перші 30 мл з кожного 1 кг цукру відразу і позбутися від них. Наприклад, при першій перегонці браги з 5 кг цукру потрібно відібрати 150 мл голів.

Після відбору голів продовжуємо інтенсивний нагрів куба і відбираємо вже основну фракцію, в простолюдді «тіло». Якщо ваш дистиллятор оснащений термометром, гнати треба до 98 градусів в кубі. Після того, як температура в кубі підніметься до 96 ° С, рекомендується змінити приймальню ємність - в ідеалі з холодильника почнуть виходити так звані «хвости», в простолюдді «сивуха», «сивушні масла» - не харчова частина браги, особливо смердюча і шкідлива .

Для володарів термометрів, врізаних в куб, пропоную наступну таблицю на допомогу:

Для володарів термометрів, врізаних в куб, пропоную наступну таблицю на допомогу:

Взагалі, під час першої перегонки хвости відбирають тільки у цукровій браги. Для зернових та фруктових дистилятів вони мають дуже велике значення, адже саме важкі фракції з температурою кипіння вище температури кипіння етилового спирту (вище 78 ° С), задають смак напою. Тому зернові та фруктові браги переганяють до тих пір, поки в струмені присутній хоч якийсь натяк на спирт (зазвичай до 5%). Але в хвостах цукрової браги немає ні чого хорошого, тому їх прийнято відсікати вже при першій перегонці, тим більше для цього не потрібно зменшувати інтенсивність нагріву. Якщо ваш перегінний куб не обладнано термометром, відбирайте тіло до тих пір, поки СС на виході горить або його міцність не опускається нижче 40%.

Хвости після першої перегонки викидати не потрібно. Їх можна додати в наступну брагу для підвищення виходу продукту. Цей процес називається «кільцюванням хвостів». Відібрані голови після першої перегонки краще вилити взагалі. В результаті ви повинні отримати СС прийнятної якості, але не придатного для вживання. Перед другою перегонкою його бажано піддати очищенню.

Очищення СС перед другою перегонкою

Після першої перегонки СС піддають так званої «проміжної» очищенні. Цей процес значно покращує органолептичні якості самогону. Є кілька способів проміжної чистки СС перед другою перегонкою: марганцівкою, молоком, рослинним маслом, активованим вугіллям і т.д. Сильно заглиблюватися в процеси не буду - найпопулярніші способи проміжної очищення описані в мануалі по приготування цукрового самогону .

Сильно заглиблюватися в процеси не буду - найпопулярніші способи проміжної очищення описані в мануалі по   приготування цукрового самогону

Примітивний вугільний фільтр з пластикової пляшки.

Сам я схиляюся до комплексної чищення: спочатку рослинним маслом, потім углеваніем. Для очищення маслом розбавляємо СС до 15%, переливаємо його в ємність з щільною кришкою і додаємо 20 мл рослинного рафінованого масла на 1 л СС. Інтенсивно перемішує 3 рази по 1 хвилині з інтервалом в 1-2 хвилини. Через 12-24 години акуратно зливаємо більш-менш чистий СС знизу - масло, з розчиненими в ньому домішками, збереться однорідної плівкою зверху ємності. Далі фільтруємо СС кілька разів через будь-який фільтр: ватний, марлевий, кавовий і т.д. Потім СС потрібно пропустити через вугільний фільтр. Примітивний чи ні - тут залежить від вашої фантазії. Детальніше про чищення самогону активованим вугіллям описано в цієї статті.

Проміжна очищення СС застосовна не тільки для цукрового самогону, а й для дистиляту з крахмалосодержащего сировини. Для фруктово-ягідної сировини проміжну очистку проводять вкрай рідко, обмежуючись лише двома-трьома дробовими дистиляції.

Друга перегонка за класичною технологією

Принцип класичною технологією другий перегонки мало чим відрізняється від першої, якщо мова йде про цукровому дистилляте. Втім, деякі нюанси все-таки присутні. Перш за все, якщо ви з якоїсь причини не проводили проміжну очищення, наприклад, ви робите фруктовий дистилят, СС потрібно розбавити до 15-20%. Для цього можна використовувати наш калькулятор розведення спирту водою. Процедура ця необхідна для кращого поділу дистиляту на фракції (в коментарях до мануалу по цукровому самогону є ціла дискусія на цю тему).

Процедура ця необхідна для кращого поділу дистиляту на фракції (в коментарях до мануалу по цукровому самогону є ціла дискусія на цю тему)

Для зручного поділу самогону на фракції можна використовувати «папуга». З його допомогою можна чітко контролювати фортеця дистиляту.

Розведений СС заливаємо в куб, ставимо його на вогонь, пильнуємо. Коли підуть перші краплі, зменшуємо інтенсивність нагріву приблизно на третину - дуже важливо відбирати голови повільно, буквально по 1-3 краплі в секунду. Скільки відбирати голів при другій перегонці? Є кілька способів. Найпростіший, зрозуміло, орієнтуватися на запах. Голови містять легко киплячі з'єднання (ефіри, метиловий спирт), пахнуть дуже різко, в основному ацетоном. Ось коли різкий ацетону запах пропав, значить можна змінювати ємність і відбирати тіло. Краще розтирати «голови» на зап'ясті або на долонях - так запах вловлюється краще.

Принцип роботи «папуги».

Але новачкам часто складно зрозуміти ароматику дистиляту, тому простіше все ж орієнтуватися на обсяги. Для кожного сировини вони свої. Для цукрового дистиляту досить відібрати 50 мл голів з кожного переробленого 1 кг цукру або 5% від абсолютного спирту (АС) в СС, тут як вам зручніше. Визначити зміст АС можна банальним множенням. Наприклад, якщо ви переганяють 10 л 20% СС, то ми маємо 2 л АС (10х0,2 = 2). Виходить, з 10 л 20% СС нам потрібно відібрати лише 100 мл голів.

Але якщо мова йде про інші дистилятах, то голови потрібно відбирати «щадяще» - чим менше відібрати голів, тим більше квітковим і ефірним вийде ваш дистилят.

Тому для зернових і фруктових браг часом досить відібрати 0,5-2% від АС. Правда, є сировина, у якого голови краще відбирати по максимуму, аж до 10%, наприклад, у яблучного дистиляту я рекомендую відбирати близько 8% голів від АС (вважається, що подібні браги містять дуже багато метанолу). Це тільки на перший погляд все так складно - з досвідом приходить абсолютне розуміння.

Отже, відібрали голови - змінили приймальню посуд. Якщо використовуєте дистиллятор з сухопарнику - замініть і його. Після відбору голів збільшуємо нагрівання куба, відбираємо тіло. Це, в основному, етиловий спирт, температура кипіння якого 78,3 ° C. Якщо робили цукрову брагу, значить гнати потрібно до тих пір, поки фортеця дистиляту в струмені не опуститься нижче 45%, після чого потрібно змінити приймальню посуд і відбирати хвости. Не забуваємо, що вимірювати фортеця дистиляту, точніше його щільність, слід строго при 20 ° С. Будь-яке відхилення температури веде до спотворення показань ареометра. Також пораджу для цієї справи використовувати не побутові спиртометри, які майже в 100% випадків покажуть вам що завгодно, тільки не фортеця розчину, а більш точні ареометри типу АСП-3. Все, що треба знати про спиртометром ви можете прочитати тут .

Все, що треба знати про спиртометром ви   можете прочитати тут

Ареометри АСП-3, в залежності від діапазону, поділяються на 3 види.

Для зернових та фруктових дистилятів рекомендую використовувати трохи інший принцип відбору «серця», більш строгий. Якщо ви дуже-дуже жадібна людина, то все одно припиніть відбір тіла при падінні градуса нижче 55%. Якщо ж ви розумієте, що на собі економити не можна, то припиняйте відбір при 60-65%. Хвости ж збирайте до тих пір, поки в струмені є ознаки присутності спирту. Зібрані хвости разом з головами можна «кільцювати», тобто додавати в наступну партію СС. Голови цукрового дистиляту краще відправити в утиль.

Отже, ви тільки що отримали подвійний самогон, який вже повинен сильно відрізнятися від тієї каламутній, смердючої рідини, якою ви пили в лихі 90-е. Залежно від конструкції самогонного апарату і умов приготування браги, після другої перегонці ви отримаєте близько 400 мл 50-60% дистиляту з кожного 1 кг цукру. Скільки вийде з 1 кг фруктового або крахмалосодержащего сировини сказати складно - надто багато змінних. У будь-якому випадку, ви отримаєте продукт високої якості, який гідно повинні оцінити ваші друзі і знайомі.

Друга перегонка з «ловом» ізоамілола

Коли ви постигните майстерність дробової дистиляції, вдосталь «награлися» з цукровим дистилятом і іже з ним, ви неодмінно заходьте підвищити свою майстерність і спробувати щось нове. Друга перегонка самогону з «ловом» ізоамілового спирту - технологія відносно нова, тільки-тільки набирає інтерес з боку наших самогонників. Для початку рекомендую до вшанування більш ніж докладний топік на forum.homedistiller.ru . Багато цікавого чтива про так звані «перехідні фракції».

Перехідними називають фракції, які важко віднести і до голів, і до хвостів. Найбільш, мабуть, небезпечної з перехідних фракція є ізоамілоловий спирт (ізоамілол, изик, ІА). Взагалі, в цій темі я поки розбираюся остільки оскільки, тому рекомендую ретельно вивчити матеріал на форумі. Але в цілому картину я бачу в такий спосіб. Чим менше концентрація спирту в кубі, тим швидше з браги випаровується ІА. Отже, коли ми перегонимо, наприклад, 10% брагу, то після 50% відгону в ній залишається мінімальна кількість ІА. Це і є суть всієї технології.

Під час першої перегонки СС можна збирати в герметично закупорену ємність - це дозволить зменшити неприємний запах в приміщенні.

Тепер застосовуємо на практиці (мова більше йде про зернові дистилятах). Під час першої перегонки, яка інтенсивна і без поділу на фракції, відбираємо 50% від передбачуваного виходу дистиляту. Міняємо посуд, збираємо все інше. Після цього першу частину перегону, яка «загиджені» ІА, перегонимо на ректифікаційної колоні, краще плівкової, з поділом на фракції, зрозуміло (автор методи не рекомендує розбавляти СС перед ректифікацією). Другу частину першого перегону женемо дрібно, забираючи стільки хвостів, скільки нам потрібно для смаку. Разом, отримуємо смачний дистилят і міцний ректификат з мінімальним вмістом ізоамілола. Їх можна змішати або вживати окремо.

Що робити з подвійним самогоном?

Власне, головне питання: що потім робити з отриманим подвійним дистилятом? По-перше, розбавляємо його до потрібної нам фортеці, це очевидно. Перед вживанням в чистому вигляді відстоюємо мінімум пару днів. Зернові та фруктові дистиляти додаткової очистки не потребують, вірніше, мало хто цим займається. Цукровий самогон можна ще разок почистити, на цей раз молоком, наприклад. Якщо хочете отримати аналог горілки, пропустіть дистилят через вугільний фільтр (саморобний або через фільтрувальний глечик для води). Простір для фантазії є.

Нарешті, якщо ви заблукали на Ромовий не випадково, на основі отриманого продукту можна приготувати безліч настоянок-лікарів-наливок. Раджу подивитися в сторону імітації коньяку або, того краще, віскі - ось вже де можна відірватися по повній. Зрештою, коли ви постигните дзен, коли ваш продукт почне обчислюватися десятками літрів, обзаведіться хорошою дубової бочкою. Загалом, забавляйтеся як вмієте! 😉

Скільки відбирати голів при другій перегонці?
Що робити з подвійним самогоном?
Власне, головне питання: що потім робити з отриманим подвійним дистилятом?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов