Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Похідна піч / обігрівач для палатки, обігрів своїми руками

  1. Найголовніше
  2. Способи та особливості
  3. Відео: саморобна піч для намету за 6 хвилин
  4. чим обігріватися
  5. Теплотент
  6. У кам'яний вік
  7. накопичуємо тепло
  8. Тепло - в трубу!
  9. З поділом повітря
  10. «Кисневі»
  11. Відео: піч для намету Онего своїми руками
  12. Газ-бензин
  13. на спирту
  14. свічки
  15. Обігрів без обігрівача

Наша сеть партнеров Banwar

Ви, можливо, здивуєтеся, але сильну російська зима за кількістю і тривалості виходів городян на природу успішно змагається з кращими днями літа і риболовно-грибний осені. Краса засніжених пейзажів неповторна, зимова риболовля своєрідно-романтична, а після лижного походу відчуваєш себе особливо підбадьоритися і поздоровевшім. Однак зимовим туристам і рибалкам життєво необхідні обігрівач або піч для намету; вони ж стануть в нагоді і влітку, але раптово похолодає або застане негода. Про те, чим, як і в яких випадках правильно і безпечно обігріти намет, і написана ця стаття.

Найголовніше

Похідні варильні й опалювальні прилади сумісні в одному пристрої далеко не завжди. Їжу в поході готують, як правило, зовні або в «передпокої» намети, під тентом. Опалювальна похідна піч діє в тісному приміщенні, де, якщо його щільно закупорити, може не вистачити повітря просто для нормального дихання. Випадки угоранія в наметах не дуже-то часті, але відбуваються стабільно. Тому опалювальна похідна піч повинна бути гранично економною навіть в місцях, багатих паливом - чим менше кисню піде на його згоряння, тим менше ймовірність утворення чадного газу. Важливий також вибір виду палива: найкраще, якщо при нестачі кисню воно просто потухне, не виділяючи моноокиси вуглецю (див. Далі).

Інший суттєвий момент пов'язаний все з тими ж обставинами: малим обсягом, великими тепловтратами приміщення і ймовірним нестачею кисню повітря в ньому, внаслідок чого обігрів намети з теплотехніки вельми істотно відрізняється від обігріву будівель та споруд. Критичні в цьому відношенні 1-4 місні намети: в 2-4 місцевих на людину може припадати менше 1 куб. м. У 1-місцевих і великих групових політиках на одного мешканця припадає найчастіше понад 2 куб. м, але у 1-місцевої намети відношення площі зовнішньої поверхні до внутрішнього об'єму велике.

У будь-якому випадку закриватися в наметі герметично не можна: вранці від власного видихається вуглекислого газу люди прокинуться розбитими, знесиленого і мало здатними продовжувати рух. Однак молекулярно-кінетичний (потоками теплого повітря) обігрів малого приміщення неефективний при наявності в ньому найменших щілин; просто, тепло відразу видувається. Тому обігрівач для намету на 1-4 мешканців повинен діяти переважно тепловим (інфрачервоним, ІК) випромінюванням, причому м'яким, довгохвильовим; з фізичної термінології - далеким ІК (яке ближче до міліметровим радіохвилях). Блажен жорстке ІК (з максимумом спектра ближче в видимого світла) при низькій зовнішній температурі і в умовах великих тепловтрат приміщення обпече шкіру, викличе пожежа, але толком не зігріє. Для великих 6-20 місцевих наметів це вимога пом'якшується: у них ставлення втрачає тепло поверхні до об'єму приміщення в кілька разів менше, а кожен сплячий виділяє ок. 60 Вт тепла, так що обігрів великого намету може бути майже повністю молекулярно-кінетичними.

Примітка, як наслідок: похідну лазню-палатку можна на годину-півтора влаштувати і при мінус 40, але бажаючим розвалюватися в наметі перед відбоєм в трусах і майці доведеться розчаруватися - ІК-обігрів цього не дозволяє. Взагалі, якщо хочете на природі домашнього комфорту - залишайтеся вдома і дивіться кіно про міцних хлопців, які виживають в неможливих умовах. Або замовляйте енергонезалежний екобудинок в лісі - всього 2-3 млн. USD за 2-кімнатний на 26 кв. м житлових.

Особливий випадок - обігрів намети на рибалці взимку. Те, що рибалка сидить скоцюрбившись, півсправи. Потрібно ще, щоб лунки не замерзали. Але тоді дно і / або кріплення палатки може прихопити до льоду так, що ні отдерешь. Тут знову виручає м'яке ІК: його потік від обігрівача-ліхтарика (див. Далі) направляють косо вниз на лунки, а відбиті від льоду залишки дозволяють рибалки не замерзнути.

Зимові намети з обігрівом

І зовсім вже надзвичайний, аварійний випадок - як обігріти намет в екстремальній ситуації. Напр., Час - золота осінь. Теплінь, йдемо в кедах, шортах і короткому рукаві, інакше з вантажем запарити і видихніть. Раптом - хмари, температура різко до нуля, снігом сипнув; в горах таке можливо і в розпал літа. Поки дістали і натягнули тепле, у кого-то з'явилися ознаки застуди та обмороження. Далі так йти не можна, потрібно розбивати табір і лікуватися або викликати рятувальників. Поки поставили намет - постраждалим стало гірше і нові з'явилися. В таких обставинах особливого значення набуває можливість спорудити обігрівач з підручних матеріалів, легкість і швидкість його запуску і швидкість тепловиділення.

Способи та особливості

Підіб'ємо, як то кажуть, бабки попередньо. Обігрів намети взимку або при різкому похолоданні без небезпеки угоранія в ній можливий слід. способами, у напрямку зниження їх доступності та швидкості запуску:

  • Теплозбереженням.
  • Каталітичними хімічними грілками.
  • Використанням намети типу вігвама, чума або яранги.
  • Застосуванням теплоаккумуляторов з підручних засобів.
  • Багаттям і трубою.
  • 2-контурним обігрівачем на рідкому паливі, див. Далі.

Далі, похідний обігрівач може розташовуватися в наметі і споживати кисень з повітря в ній. Тепловиділення таких пристроїв, як правило, висока, час запуску і прогріву намети до прийнятної температури не перевищує 5-10 хв, тому розсортуємо по збільшенню ймовірності угоранія або отруєння парами пального:

  1. Зимова намет зі штатною грубкою - при правильному використанні мала б ставитися до попер. списком.
  2. Вона ж, з саморобною похідної грубкою.
  3. Портативний каталітичний обігрівач на рідкому паливі - при нестачі кисню каталіз загасає, споживання кисню припиняється, паливний бак остигає, випаровування палива припиняється.
  4. Те ж, на газі - діє так само, але в недорогих моделях газ продовжує йти з балона. Для походу в міжсезоння потрібні балони з літнім і зимовим газом: річний взимку не збуджує каталіз; зимовий влітку небезпечний.
  5. Саморобна спиртова горілка - етиловий спирт при нестачі кисню гасне, не встигнувши виділити скільки-небудь значної кількості чадного газу.
  6. Свічкова обігрівач - парафінові свічки гаснуть від нестачі кисню, коли чадний газ вже почав свою дію. Правда, якщо їх не запалювати знову, а продихатися на вулиці, до ранку симптоми отруєння у міцного витривалого людини проходять.
  7. Саморобна пічка-щепочніца - дуже економна, може бути швидко виготовлена ​​з підручних матеріалів, але споживає багато кисню. У поході щепочніцу без побоювання можна запускати в досить вентильованих сховищах: наметі-вігвамі, курені, під пологом / навісом на поваленому дереві, в гроті / печері.

У зимовому поході по глухих місцях пожежа в наметі може бути небезпечніше чаду: втративши притулку, можна позбутися і життя. Обігрівачі, які не споживають кисню з намету, при дотриманні елементарних заходів обережності пожежобезпечні. «Кисневі» ж по мірі зростання пожежної небезпеки розподіляються вже іншим чином:

  1. Спиртовий пальник;
  2. Саморобна наметова грубка;
  3. свічки;
  4. Штатна наметова грубка;
  5. Піч-щепочніца;
  6. Каталітичні на рідкому паливі;
  7. Каталітичні газові.

Як бачимо, вже попередній вибір обігрівача в намет наштовхується на суперечливі умови.

Для знаходження оптимуму, крім власного досвіду і ретельного вивчення джерел адекватної інформації, потрібно взяти до уваги ще й умови походу:

  • 1-2 денний на вихідні до місця автотранспортом, який залишається там же до від'їзду;
  • Зимова рибалка;
  • Похід з ночівлею одиночний або групою до 4-х чоловік - кожен несе повну поклажу для себе. Включаючи намет, тому що утримати на ніч плюс і прийнятну для дихання атмосферу в одиночній або парної наметі легше, ніж в 4-місній;
  • Те ж, але великою групою - один несе намет, інший грубку, а їх поклажу розподіляється між іншими;
  • Зірковий похід.

У першому випадку обсяг і вага поклажі великого значення не мають, але важлива безпека, тому що набиватимуться діти і новачки зелені. Оптимальний вибір - каталітичний гасовий обігрівач; на крайній випадок (машина замерзла, не заводиться) - 1-2 саморобних щепочніци, запас спирту, спиртовий пальник і комплект для свічкового обігрівача загального користування, див. далі.

Для риболовлі найбільше підходить портативний каталітичний обігрівач на газі. Якщо до місця добираємося на машині, то краще закинути в багажник ще свічковий обігрівач для рук (див. Далі); для крайності - теплозберігаючі тент, запас спирту і саморобну спиртову пальник. Цей же набір, плюс по щепочніце на кожного, годиться для одинака-екстремала і малої групи.

Примітка: досвідчений рибалка-зимник може замість дорогої і вимагає витрат на газ пальники скористатися наметової рибальського грубкою на основі щепочніци, яку можна зробити в домашніх умовах їх підручних матеріалів буквально за кілька хвилин. Однак тоді потрібно точно знати особливості свого намету, лову в улюблених місцях і робити грубку, враховуючи їх. Напр., Про грубці для популярної рибальського намети Соболь см. Відео нижче.

Відео: саморобна піч для намету за 6 хвилин


Велика група ночує, як правило, в одному наметі: там на душу припадає понад 2-х кубів повітря, а що втрачає тепло поверхні на неї ж менше, ніж в одинарної. До індивідуальних аварійним комплектів тоді потрібно ще додати теплотент для намету; все воно разом рюкзак не тягне.

Зірковий похід не означає, що група рядком-ладком відправляється в бар зіркового готелю. У зірковому, він же радіальний, поході розбивається базовий табір, з якого здійснюються 1-2 денні маршрути по околицях. Устаткування для базового табору доставляється до місця або транспортом, або пішим ходом авангардом групи; він же облаштовує базу. На базі в будь-якому випадку залишається черговий по табору, так що вимоги до пожежної безпеки печі знижуються. Можливо навіть саморобну намет укомплектувати саморобної ж грубкою (див. Далі). Черговий топить її в такому ж режимі, в якому використовуються каталітичні обігрівачі в поході одиночному - малою групою (див. Далі), а при необхідності і достатку палива підтоплює і вдень - повітря в наметі вистачить.

Примітка: оскільки у великій групі хоча б її ведучий (інструктор) досвідчений, то для походу по місцях з нестачею палива замість наметової печі потрібно брати каталітичний гасовий обігрівач. Він багато безпечніше бензинового (гас НЕ спалахує і досить довго розгорається, особливо при низьких температурах), навчити ним користуватися новачка з інтелектом шимпанзе-бонобо і провести контрольні тренування можна за годину перед виходом, а паливо для гасової каталітіческогт обігрівача менше важить і займає менший обсяг , ніж газ на той же час походу.

чим обігріватися

Без споживання кисню

Каталітичні хімічні грілки з розгляду виключаємо: вони дороги і дають мало тепла. Хімгрелкой можна підігріти спальник або намет-балон (див. В кінці). Про всяк випадок: хімгрелка це така коржик або штука начебто сардельки, яку для запуску згинають, поки всередині щось не хрусне, або смикають за стирчить мотузку. Тоді компоненти всередині змішуються і починається екзотермічна хімічна реакція. Охолола хімгрелка - викидають, чи не перезаправляема.

Теплотент

Теплозберігаючі тенти для наметів за часів «брезентово-гумового» туризму не були популярні і залишаються такими до цього дня, а даремно. Адже сьогодні ідеальний матеріал для теплотента - металізована пластикова плівка - легко доступний. Плівка ПЕТ ще і дуже міцна: її і ножем Mares навмисне на дуже-то переріжеш, не те, що проткнеш випадковим сучком. У складеному вигляді теплотент майже не займає місця і практично нічого не важить.

Теплозберігаючі тент для намету

Наметове теплотент, по-перше, затримує підігрітий наметом повітря. По-друге, відображає назад дуже м'яке її ІК. Влітку в наметі під теплотентом можна спати поверх спальника майже всюди, крім Крайньої Півночі, в будь-яку погоду. Тільки не треба робити тент таким, як справа на рис: він там хіба що від опадів. Тент потрібно кроїти за формою намети з відступом з усіх боків ок. 0,5 м і з таким же зазором між нижнім краєм тенту і землею. Спереду винос теплотента краще дати більше, ок. 1 м. Тоді в «передпокої» можна буде готувати їжу в заветріться, і дармове тепло примуса або вручений грубки піде гріти не світова простір, а намет.

Збирається теплотент зварюванням пластика паяльником через тефлонову плівку. Ремонтується в похідних умовах також елементарно: нитками, шнуром, дротом, сколюванням шпильками або просто гострими сучками.

Примітка: постачання намети теплотентом збільшує ефективність і тривалість кожного способу її обігріву.

У кам'яний вік

Обігрівається хустки-чум (вігвам, яранга)

Наші пращури ж не дурні були, раз вижили тоді і дожилися до цивілізації? Намет типу вігвама, чума або яранги (див. Рис. Справа) дуже добре тримає тепло і абсолютно безпечна за частиною чаду, тому що вентильовані. Гріти її можна чим завгодно, від каталітичної пальника до багаття. Обігрів - оптимальний, м'яким ІК: похилі стінки відображають його на мешканців. Одна умова: щоб в наметі тримався плюс, обігрівач повинен працювати всю ніч. Недолік: якщо обігрівач полум'яний (піч, вогнище), верх намету-чума закапчівается. Взимку - під спальники потрібно настилати ложементи з гілля або, якщо його або сіна-соломи немає, тягати з собою сувої поролону. Чи не важко, але громіздко.

Кращі намети-чуми - фінські Лавву, але вітчизняні моделі їм майже не поступаються. Зимову намет-чум нескладно зшити своїми руками. У такому випадку для утеплення потрібно використовувати одежна (НЕ білизняний) фліс пухнастою стороною всередину. Тришарова намет з утепленням синтепоном або тонким поролоном в поході набирає вологу і з кожним днем ​​стає важче, розбухає і гірше гріє.

накопичуємо тепло

Накопичення тепла зовнішнього багаття для намету також найдавніший спосіб обігріву в поході. Ефективний він в місцях, де досить деревного палива і є камені прим. в кулак з щільних важких гірських порід: граніту, гнейсу, базальту, габро. Ідеальний варіант - округла моренная Булига. Ще потрібен буде чавунний казан (краще) або сталеве відро з кришкою. Техніка обігріву намети природними теплоаккумулятором така:

Багаття, придатні для розігріву каменів, що підігрівають намет

  1. Набираємо каменів, щоб наповнити посуд без верху і складаємо їх пірамідкою;
  2. Розводимо навколо купки каменів вогнище зруб (колодязь) або курінь (будиночок), див. Рис. праворуч;
  3. Поки вечеря вариться і поїдається, підкладаємо палива і підгортаємо на камені вугілля;
  4. Кладемо відро / котел у прогорів багаття набік і палицею закочує в нього розпечене каміння. Обертати їх фольгою, як радять в рунеті, немає потреби: металева посудина і так відмінно перєїзлучить жорстке ІК в м'яке;
  5. Ставимо ємність з камінням рівно і щоб уникнути втрат тепла на конвекцію засипаємо завантаження піском або сухою землею;
  6. Накриваємо ємність кришкою і підвішуємо в наметі в 0,5-1 м від підлоги. Варіант (гірше) - ставимо на 4-5 каменів.

Варіант із петлею гріє намет до 6 год; з установкою на підлозі - 3-4 години. Крім того, поставлене відро / котел можна перекинути. Щоб розпечені камінці не розкотилися по наметі, кришку необхідно закріпити дротом або (якщо є) штатної засувкою.

Тепло - в трубу!

Зимовий обігрів намети багаттям і трубою (див. Рис. Нижче) дозволяє спати поверх спальників при -30 за бортом. На ютубі можна знайти ролики з «викриттям» неможливості (ні багато, ні мало) цього способу. Дійсно, можна застосувати він далеко не завжди. Так, перевищення дна намету над повітрозабірним кінцем труби необхідно не менше 0,7 м. Рекомендовані 0,5 взялися, ймовірно, внаслідок бездумного округлення. Далі, багаття бувають жарові, світлові та димові з різновидами. В даному випадку потрібен жар багаття нодья (поз. А) або накат (поз. Б). Нодья може тліти всю ніч, але для неї потрібні рівні колоди від 1 м завтовшки в руку або товщі.

Обігрів намети багаттям і трубою

Нарешті, труба потрібна сталева з нержавійки з діаметром просвіту 50-80 мм. Проста сталева або прогорить, або не передасть повітрю досить тепла; алюмінієва розплавиться. Обертати ділянку труби в багатті азбестом, як подекуди радять - нонсенс, він же утеплювач. Також труба потрібна не менше 2-2,5 м завдовжки; тоді тепле повітря можна буде підвести до намету гнучким шлангом. Трубу збирають з колін з замками. Загалом укладання обігрівача виходить досить громіздкою, але для базового табору обігрів трубою і багаттям може виявитися варіантом, що рятує чергового від нагляду за піччю і не вимагає додаткових витрат на паливо.

З поділом повітря

Двоконтурний обігрівач намети на рідкому паливі

У 2-контурному похідному обігрівачі на бензині / гасі / дизелі (див. Рис. Справа) полум'я гріє теплообмінник, крізь який примусово проганяється наметове повітря. 2-контурні обігрівачі безпечні у всіх відносинах, тому що розміщуються зовні, і дуже економічні: 3 л солярки вистачає для безперервної роботи протягом 2-5 діб. Недоліки - дорожнеча, громіздкість і енергозалежність. Використовуються, коли на базі залишається автомобіль (його потрібно буде періодично заводити для підзарядки акумулятора) або в зимових кемпінгах з електропостачанням.

«Кисневі»

Намет з комплектної грубкою

Це найдорожчий, але і найбезпечніший варіант, якщо користуватися піччю за інструкцією. Майже всі виробники туристичного спорядження випускають зимові намети з печами, але за відгуками користувачів простежується деяка спеціалізація в залежності від характеру походу. З вітчизняних кращі:

  • Чум, Зима, Завірюха - для багатоденного або з базовим табором походу великою групою.
  • Пінгвін, УП (1,2,4) - для одинаків (УП1) або ночевочних походів групи до 4-х чоловік.
  • Снігур, Ведмідь, Стек - риболовческіе.

Перераховані моделі піччю комплектуються опціонально, тобто грубку можна прикупити потім. З вітчизняних похідних печей до них підійдуть Димок, Снігур (з теплообмінником), Согра, Роза Вітрів, Пошехонка або похідна піч Онего (грубка Маслова). Остання доступна для виготовлення своїми руками, см. Ролик нижче.

Відео: піч для намету Онего своїми руками

Піч в намет

Небезпека чаду від саморобної наметової печі досить висока, тому іноді похідні печі роблять за схемою з теплообмінником (поз. 1а на рис.) І розміщують зовні. Недолік даної схеми - складна, важка і громіздка протипожежна обробка в наметі, тому опалювальну піч для походу краще робити з винесеним дожігателем, поз. 1б. Для будинкових печей ця схема застосовується рідко через технологічної складності. Напр., ККД дачної буржуйки простіше підвищити, ввівши в димохід довге горизонтальне коліно - борів; в наметі такий підхід, ясна річ, не застосуємо.

Пристрій і креслення саморобної похідної печі для обігріву намету

Як наметової піч з винесеним дожігателем має величезне гідність: у ній температура димових газів на зрізі витоку димової труби багато нижче, ніж в інших металевих печах. Як наслідок - надійний протипожежний оброблення труби в наметі виходить набагато легше і компактніше: виявляється досить шматка неспаленої тканини від 35х35 см з вшитим в нього дротом або развальцованним люверсом з нержавійки, поз. 3 на рис. Зазор між люверсом і трубою затикають дрантям з тієї ж негорючої тканини (показано блакитний стрілкою).

Виконувати оброблення з азбестового тканини можна: вона сильно пилить канцерогенної пилом. Зазвичай використовується склотканина сатинового переплетення, але це також не оптимум - в сусідстві з нагрівається трубою склотканина з часом стає крихкою і починає потроху пиліть скляними мікроголки, що теж аж ніяк не корисно. Кращий вибір в даному випадку - базальтова тканина для бронежилетів. Вона важче склотканини, але абсолютно надійна і безпечна.

Креслення складаний похідної печі з винесеним дожігателем дані на поз. 2. «Складиваемость» її тільки здається відносної: в складеному вигляді (розміри в дужках) ця грубка дозволяє завантажити 80-літровий рюкзак з нею стандартної укладанням, тобто міцний мужик в групі може нести і грубку, і свою поклажу, а окремий носій печі не потрібен. Мінімальна товщина нержавійки для цієї печі - 0,5 мм.

Примітка: при самостійному конструюванні похідної печі для намету бажано орієнтуватися на теплотехніку грубки-времянки інженера Бистрова.

Газ-бензин

Каталітичний обігрівач для зимової намети дає м'яке ІК і кисню споживає менше полум'яних, по все-таки порядно. Нічого не вдієш, щоб було тепло, пальному потрібен окислювач. Тому користуються похідними обігрівачами з каталітичним дожиганием двічі на добу: ввечері включають на час від установки намети до відбою; на ніч обов'язково вимикають! Потім вранці черговий по наметі (він встає від сну на півгодини раніше за інших) знову включає обігрівач, поки розігріває сніданок. У невеликому наметі потік ІК краще направляти зверху вниз похило; в 6-ти і більше місцевої ефективніше буде підлоговий обігрівач з рівномірним на всі боки випромінюванням, поз. 6 на рис. Для рибальського хустки оптимальний міні обігрівач-ліхтар, поз. 3.

Каталітичні похідні обігрівачі для наметів

Каталітичні насадки для виручених плит і примусів (поз. 1) - аварійні, кисень в наметі вони з'їдають дуже швидко. Для походу вихідного дня і риболовлі більше підходять газові обігрівачі, вони пожежобезпечні і користування ними не вимагає особливого досвіду. Каталітичний туристичний обігрівач для походу більш ніж на 2-3 дні краще брати гасовий, див. Вище. Якщо похід з базовим табором з доставкою авангарду транспортом, зручніше може виявитися використання панельного обігрівача (поз. 5), тому що на ньому ж можна готувати відразу 2 страви. Але в такому випадку потрібно дивитися в обидва за приєднувальних штуцером (червона стрілка на поз. 5): раптом там здалося полум'я, потрібно негайно перекрити вентиль балона і перевірити сполучний шланг. Одиночці-екстремали, які який все своє несе з собою і може розраховувати тільки на себе, найбільше підійде каталітичний гасовий міні-обігрівач з варильною поверхнею, поз. 7.

Велике значення для надійності каталітичного обігрівача має основа каталізатора - платина або нікель. Загалом допалювачи на платині менш схильні до т. Зв. отруєння каталізатора і не схильні до раптових відмов, проте важлива також хімічна чистота і матеріалу каталізатора і його мікроструктура. Аж ніяк не дешевий платиновий «китай» може вийти з ладу в самий невідповідний момент, а фірмовий нікель служити роками. Візуально можна зорієнтуватися по виду дожигатель: якщо пальник на вигляд суцільна поверхня (поз. 2) або крихітна гудзик (поз. 3) і в роботі світиться жовто-оранжевим, але це напевно платина. Якщо ж досить великий «пупирь», розжарюється максимум до світло-червоного (поз. 4), то швидше за все дожигатель на нікелі. Загалом, при виборі каталітичного похідного обігрівача краще орієнтуватися по репутації виробника і його гарантіям. Туристи народ вибагливий, життя похідна така, але серйозних нарікань немає на каталітичні обігрівачі Kovea, Coleman, Camping, Слідопит.

на спирту

Історія етилового спирту як похідного пального налічує століття, і недарма: учадіти від спирту можна хіба що опівшісь. При нестачі кисню спиртове полум'я гасне, майже не виділяючи чадного газу. Правда, спирт пожароопасен: сильно текучий, просочує все, що можна і чого не можна, тиск його насиченої пари висока і при негативних температурах, а температура спалаху низька. Тому саморобну спиртову пальник потрібно брати з собою як аварійну, тим більше що її можна зробити вдома з кавової банки, див. Рис.

Саморобні спиртові пальники з банок

Найкраще для похідної спиртового пальника підійде банку з жерстяної кришкою, поз. 1-3: її можна розпалювати, налив 4-5 мл його ж, рідного, в кришку; тоді запуск затягнеться до 5-7 хв замість 1-3 при запалюванні з піддону. У банку з пластиковою кришкою (поз. 4-6) доведеться, по-перше, герметично закрити бляхою сяючий верх, який тепер стане днищем. По-друге, пробити заправний отвір, що закривається монетою. Якщо вона злетить з розгорілася пальника, з заправного отвори вирветься сильне полум'я, і ​​тут же - бризки палаючого спирту. Загалом, не варіант для походу.

Форсунки для парів спирту розташовуються на висоті банки 2 / 3-3 / 4 від днища. Чим вище форсунки, тим слабкіше полум'я і більше можливе наповнення пальника. Таким чином можна в досить широких межах регулювати її теплову потужність і час роботи: витрата палива за часом змінюється від 1,5 до 6 мл / хв. Для безпеки і ефективності даного пальника вкрай важливо, щоб форсунки були однакового діаметра 1-2 мм, розташовувалися рівномірно по колу на одній висоті і забезпечували формування язиків полум'я. Тому виготовлення спиртового пальника з банки проводиться слід. чином:

  1. На дерев'яному чурбачков потрібної товщини закріплюють горизонтально шило або слюсарну чертилку;
  2. Банку притискають до розмічального вістря і провертають;
  3. Далі банку обертають смужкою паперу, на якій відзначають початок / кінець окружності;
  4. Паперову смужку розмічають на 12-15 рівних частин (для 80-мм банки);
  5. З папірця на обечайке (круглої боковині) банки розмічають центри отворів;
  6. Протикають отвори круглим шилом потрібного діаметру;
  7. Шило встромляють горизонтально і перпендикулярно обечайке в даному місці;
  8. Кожен раз при пробиванні чергового отвори інструмент, не виймаючи, плавно повертають вгору на один і той же кут 45-50 градусів. Зручно для цього користуватися Шаблончики з шматочка фанери.

Примітка: безліч різноманітної інформації від пальниках на рідкому паливі, опису та креслення саморобних, можна знайти на англомовному сайті zenstoves.net

свічки

Обігрів намети свічками це, якщо можна так висловитися, модний, але і найгірший спосіб. Теплова потужність свічки всього 40-50 Вт, а насичені вуглеводні парафінового ряду при невеликому дефіциті кисню дають багато чадного газу. За старих часів непоодинокими були випадки угоранія від свічок у великих високих бальних залах. Якщо ж свічками обігрівається намет, то потрібно обов'язково підняти знизу на 3-4 см полог на вході, а з протилежного боку відкрити віконце. Єдине достоїнство свічкового обігріву - рівномірний тепловиділення протягом тривалого часу.

Пристрій для обігріву свічками і підвищення ефективності спиртового пальника

Проте, хорошого обігріву просто свічками непросто домогтися і в одномісній наметі: тепло свічки переважно молекулярно-кінетичне. Щоб перетворити його в м'яке ІК, потрібно споруда з керамічних квіткових горщиків (поз. 1 і 2 на рис.), Крихке, громіздке і досить важкий. Ефективність його сильно залежить від відстані між видимим кінцем полум'я і нижнім зрізом такого ось ковпака, так що для обігріву краще використовувати коротенькі товстенькі святкові свічки. Час їх горіння 3-4 годину, що зменшує і небезпека угоранія.

Примітка: «горшкових» перетворювач молекулярно-кінетичного тепла в м'яке ІК краще використовувати із спиртовою пальником, фірмової або саморобною. Випускаються фірмові варочно-опалювальні набори такого типу з небьющейся кераміки, поз. 3. Приготував вечерю, поставив ковпак - до відбою хустки прогрілася. Бракує кисню - спиртове полум'я сильно пожовтіє, ослабне, потягнеться вгору, що відразу помітно, але небезпечного чаду не дасть.

Рибальський обігрівач для рук з свічки в корпусі термоса

Проте, побутові освітлювальні свічки можуть бути успішно використані на осінньо-весняній і зимової риболовлі для обігріву рук, сушки рукавиць і промоклих манжет рукавів. В такому випадку свічку ставлять в кожух від старого термоса (див. Рис. Справа) або щось на зразок нього; внизу для установки свічки і доступу повітря прорізається вікно. Свічкова рибальське обігрівач при невеликому мінусі зовні підтримує в наметі малесенький плюсик, достатній, щоб не замерзали лунки і недостатній, щоб хустки примерзла до льоду.

Обігрів без обігрівача

Чи відомо вам, що є намети, в яких без обігріву можна спати в нижній білизні під ковдрою при мінус 30 зовні? Це одномісні намети-балони (намети-кокони), що підвішуються на деревах, див. Рис .:

Палатки-кокони (намети-балони), що підвішуються на деревах

Однак, по-перше, намет-балон в складеному вигляді громіздка, потрібно приторочити до рюкзака окремий пакунок з нею. По-друге, вага одинарної намети в 10-12 кг надто і для туриста-громили. Для порівняння: сучасна 12-місцева важить 7-8 кг. Третє - прогрів намети-балона перед сном можливий тільки дорогою хімічної грілкою. І нарешті, намет-балон - притулок запеклого індивідуаліста, що в груповому поході парадокс, але для одинака-екстремала важка. Хоча, хто знає, що там далі туристична індустрія вигадає. Спати в тріскучий мороз безпечно без клопоту і витрат на обігрів перспектива спокуслива.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов