Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Покрокова інструкція як перевірити блоку ХАРЧУВАННЯ комп'ютера на працездатність самостійно

  1. Як зрозуміти що блок живлення несправний?
  2. Причини поломки блоку живлення
  3. Візуальний огляд блоку живлення
  4. Як перевірити блок живлення комп'ютера на работоспособностьс допомогою скріпки?
  5. Перевірка блоку живлення з використанням вольтметра

Наша сеть партнеров Banwar

Блок живлення - одна з найважливіших і найбільш ненадійних деталей в пристрої комп'ютера
Блок живлення - одна з найважливіших і найбільш ненадійних деталей в пристрої комп'ютера. Якщо в один "прекрасний" день ваш комп'ютер просто перестав включатися, то дуже велика ймовірність того, що справа тут саме в ньому. Але як же дізнатися точно? Дана стаття розповість вам, як перевірити блок живлення комп'ютера на працездатність.

Як зрозуміти що блок живлення несправний?

Блок живлення - це складна за своєю конструкцією деталь, що складається з безлічі компонентів, і коли з ладу виходить хоча б один з них, це згубно відбивається на роботі системи в цілому. Існує безліч різних причин для його поломки, які проявляють себе також по-різному. Всього є чотири ознаки, які говорять, що ваш блок живлення несправний:

  1. Не включається комп'ютер, коли ви натискаєте на кнопку - не відбувається взагалі нічого, немає навіть короткого відгуку або звукового сигналу.
  2. Комп'ютер нормально включається, але через якийсь час знову вимикається, зазвичай навіть не встигнувши завантажити систему.
  3. ПК включається не завжди.
  4. Під час роботи дуже сильно збільшується температура блоку живлення.

Якщо блок живлення вашого комп'ютера несправний, далеко не завжди це означає, що він не буде включатися. Існують і інші ознаки, що вказують на його поганий стан.

Якщо при роботі за комп'ютером ви помітили хоча б один з цих ознак - обов'язково зверніться до майстра. Не варто затягувати з даною проблемою, якщо звичайно не хочете щоб ваш комп'ютер повністю перестав працювати.

Не варто затягувати з даною проблемою, якщо звичайно не хочете щоб ваш комп'ютер повністю перестав працювати

Якщо ж ви не впевнені в своїх підозрах, то нижче вас чекають кілька корисних порад про те, як перевірити справність блоку живлення комп'ютера.

Причини поломки блоку живлення

Існує безліч причин, через які ваш блок живлення може перестати працювати, від фізичних ушкоджень до оселився всередині комахи. Однак є дві найбільш часті причини, через які ламається дев'яносто відсотків всіх блоків живлення:

  1. Неякісні деталі. Часом через свою несумлінності виробник може замінити деякі компоненти на більш дешеві і менш зносостійкі, які вийдуть з ладу при першій же можливості. Така проблема зустрічається досить часто, однак актуальна вона тільки для дешевих комп'ютерів і блоків. А тому, якщо у вас стоїть фірмовий комп'ютер із заводськими деталями, її можна сміливо відкидати.
  2. Нестабільна напруга. Найчастіше блоки живлення ламаються через стрибки напруги в електромережі. Воно й не дивно, адже саме він регулює подачу струму в усі "частини" вашого ПК. До слова, цю причину досить легко виявити, адже по-перше перепад напруги несе загрозу тільки для працюючого комп'ютера, а по-друге блок ламається тому, що в ньому перегорає якась деталь. А тому, якщо серед роботи ваш ПК раптом вимикається і не хоче знову запускатися, а від блоку живлення виділяє чіткий запах горіння, то тут все очевидно.

Коли ламається блок живлення це дуже небезпечно, адже, як уже говорилося раніше, блок живлення - це сполучна ланка між електромережею і комп'ютером. Коли він ламається, досить імовірно, що це торкнеться і інших компонентів системи, в результаті чого доведеться проводити "капітальний ремонт" або зовсім купувати новий комп'ютер.

Щоб не пошкодити її слід бути уважним до свого ПК і не намагатися заощадити при його покупці або ремонті. Для захисту ж від стрибків напруги рекомендується використовувати джерело безперебійного електроживлення або як його ще називають "перебойнік".

Для захисту ж від стрибків напруги рекомендується використовувати джерело безперебійного електроживлення або як його ще називають перебойнік

Візуальний огляд блоку живлення

Іноді відповідь на питання "як перевірити чи працює блок живлення?" До шаленого простий. Досить часто причину поломки можна виявити, просто уважно оглянувши його. Є чотири основні проблеми, які можна виявити неозброєним оком при огляді блоку живлення:

  1. Фізичне пошкодження. Вкрай рідкісна, проте все ж актуальна причина для поломки блоку живлення. Найчастіше це відбувається при перевезенні або падінні комп'ютера, однак часом його можна пошкодити, навіть випадково зачепивши. Щоб повністю відкинути даний варіант або ж навпаки підтвердити, слід розкрутити блок живлення і оглянути всі його компоненти.
  2. Комахи. Найнеприємніша з усіх причин - це оселилося в блоці живлення комаха. Найчастіше це трапляється коли комп'ютером довгий час не користуються і зберігають десь на горищі. Тепло, що йде від системного блоку, привертає теплолюбних комах і там вони будують свої гнізда. Якщо у вас раптом виявиться саме така проблема, будьте обережні, усуваючи її наслідки, і остаточно не пошкодити блок, хоча найчастіше після такого врятувати його вже не вдається.
  3. Перегорання. Іноді перегорілі деталі також можна помітити при огляді. Але не варто думати, що в такому випадку вас там будуть чекати почорнілі обвуглені мікросхеми. Злегка розплавлені контакти, легке почорніння у місця їх кріплення або окислення, ось на що потрібно звертати увагу.
  4. Пил. Сильне запилення блоку живлення - це одна з найбільш частих причин його поломки. Через пилу порушується надходження повітря і охолодження деталей, в результаті чого він може банально перегоріти. Щоб цього не сталося, необхідно завжди стежити за ним і при необхідності чистити. Причому небезпека несе не тільки пил усередині блоку, але і зовні на контактах роз'ємів або решітках.

Причому небезпека несе не тільки пил усередині блоку, але і зовні на контактах роз'ємів або решітках

Якщо після уважного огляду і прочищення, ваш ПК все ще не працює, то ось вам пара способів, як перевірити блок живлення на працездатність.

Як перевірити блок живлення комп'ютера на работоспособностьс допомогою скріпки?

Є безліч варіантів, чому ваш комп'ютер перестав працювати. А тому перш ніж почати звинувачувати в усьому блок живлення, треба спочатку переконатися в тому, що причина поломки дійсно в ньому. Як це зробити? Найкраще буде спробувати запустити блок живлення безпосередньо , Тобто без участі ПК.

Ви можете перевірити блок живлення на комп'ютері скріпкою, дротом або невеликим дротом. Для цього достатньо просто з'єднати з їх допомогою два певних контакту на роз'ємі живлення блоку. Перший контакт це той самий, який і відповідає за включення блоку живлення, зазвичай він зеленого кольору і знаходиться на четвертій, вважаючи зліва, позиції. Другий же контакт знаходиться праворуч по сусідству з першим і допоможе нам заземлити напруга.

Другий же контакт знаходиться праворуч по сусідству з першим і допоможе нам заземлити напруга

Якщо після того, як ви з'єднали контакти, блок живлення запрацював, почав крутитися вентилятор, то причину слід шукати в іншому місці, наприклад в самій кнопці включення. Якщо ж ні, то тут можливі два варіанти, або блок живлення дійсно не справний, або ви щось зробили не так.

З метою безпеки при проведенні даної операції, найкраще повністю знеструмити блок живлення, а також відключити його від вінчестера і інших компонентів ПК, залишивши тільки підключення до дисковода. Це робиться для того щоб уникнути перегоряння самого блоку та інших складових системи, ну і звичайно ж удару струмом.

Перевірка блоку живлення з використанням вольтметра

Використання скріпки - це найбільш простий з усіх методів діагностики, однак якщо у вас вдома є вольтметр, то існує куди більш надійний спосіб, як перевірити блок живлення комп'ютера, який допоможе вам позбавитися від всіх сумнівів. Дана процедура не набагато складніша за попередню і складається з семи простих кроків:

  1. Вимкніть ваш ПК від електромережі.
  2. Від'єднайте блок живлення від всіх компонентів, вінчестера, жорстких дисків і т.д. (Роблячи це вперше, уважно запам'ятовуйте, де що підключається, а краще фотографуйте).
  3. Знайдіть ATX роз'єм (виглядає як зв'язка з двадцяти або більше проводів).
  4. На роз'ємі вам слід знайти чотири контакту, з проводами чорного, жовтого, рожевого і червоного кольорів.
  5. Здійсніть навантаження (підключіть блок живлення до зовнішнього вентилятора, дисковода або старому жорсткому диску).
  6. Подати харчування.
  7. Підключити вольтметр і перевірити напругу на наступних парах контактів: рожевий і чорний (повинно бути близько 3,3 В.), чорний і червоний (5В.), Чорний і жовтий (12 В.).

При вимірі допускається легка похибка, не більше 5%. Якщо показники на вашому комп'ютері збіглися з еталонними, то блок живлення точно в порядку.

Блок живлення відіграє величезну роль в роботі ПК. Тому слід уважно стежити за ним, а при перших же ознаках поломки зайнятися його ремонтом. А якщо ви не впевнені в своїй компетентності в тому, як перевірити блок живлення комп'ютера на працездатність, передати справу в руки професіоналів. Пам'ятайте, що нехтування при роботі з ним може призвести до повної поломки всієї системи вашого ПК.

Як перевірити блок живлення комп'ютера - відео

Схожі статті:

Як зрозуміти що блок живлення несправний?
Але як же дізнатися точно?
Як зрозуміти що блок живлення несправний?
Як перевірити блок живлення комп'ютера на работоспособностьс допомогою скріпки?
Як це зробити?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов