Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Поради по відновленню працездатності новорічних гірлянд

  1. Пошук перегоріли / несправної лампи
  2. Визначення параметрів невідомої лампи
  3. Заміна лампи на аналог
  4. Відновлення ламп з «самозакороткой»
  5. Заміна миготливих ламп
  6. Як продовжити життя старої гірлянді

Наша сеть партнеров Banwar

Тема цієї статті навіяна невідворотно наближається Новим роком Тема цієї статті навіяна невідворотно наближається Новим роком . У багатьох з нас в колекціях, та й просто в господарстві, є відразу по кілька старих новорічних електрогірлянд. Грудень - дуже вдалий час для їх профілактики та ремонту. Напевно, максимальної уваги вимагають гірлянди з мініатюрними лампочками розжарювання, яким і буде в першу чергу приділено увагу нами. Втім, багато що зі сказаного буде так чи інакше може бути застосовано і до більш сучасним гірляндам на основі світлодіодів .

Пошук перегоріли / несправної лампи

Зрозуміло, найчастіша несправність називається «гірлянда не горить» Зрозуміло, найчастіша несправність називається «гірлянда не горить» . Викликано це може бути не тільки перегоранням однієї з лампочок, а й порушенням контакту в качанах і патронах (наприклад, самоотворачіваніем ламп), внутрішнім обривом (зламом) в проводах і виходом з ладу додаткових, не завжди помітних елементів схеми (наприклад, запобіжників, захованих в мережевому шнурі і ін.). Іноді пошук такої несправності може зайняти дуже великий час, причому в результаті навіть може виникнути бажання «здатися»

Найпростіший і в той же час ефективний спосіб пошуку дефектного ділянки кола - поетапна прозвонка, супроводжувана вийманням кожної лампочки з патрона. Однак через це даний спосіб також є найдовшим, до того ж не всі гірлянди є розбірними (подекуди лампочки впаяні Найпростіший і в той же час ефективний спосіб пошуку дефектного ділянки кола - поетапна прозвонка, супроводжувана вийманням кожної лампочки з патрона ). Значно скоротити час пошуку проблемної ділянки допоможе так звана «чудо-викрутка» (детектор поля), забезпечена батарейками і вбудованим підсилювачем на польовому транзисторі. Проблемну гірлянду включають в мережу, після чого акуратно проводять викруткою по всій її довжині. Поруч з місцем обриву (або колбою перегоріли лампи) починає лунати зумер і запалюється зелений світлодіод (див. Фото праворуч). Пошук несправності цим методом займає лічені секунди, проте на жаль він не працює, якщо гірлянда має більше одного обриву.

Визначення параметрів невідомої лампи

Отже, перегоріла лампа успішно виявлена Отже, перегоріла лампа успішно виявлена. Добре, якщо це радянська лампочка з цоколем Е10, на якому написані її параметри! Однак часто в гірляндах (особливо імпортних) застосовуються бесцокольние лампи без будь-якого маркування. Причому при практично однаковому зовнішньому вигляді, ці лампи можуть істотно відрізнятися параметрами, тобто бути абсолютно невзаємозамінними. Як же бути? Для початку потрібно з'ясувати необхідні параметри такої лампи. Знята з гірлянди перегоріла лампочка нам в цьому вже ніяк не допоможе, тому для досліджень доведеться зняти ще одну - справну. Для з'ясування її характеристик нам знадобиться регульований (лабораторний) блок живлення і тестер для вимірювання струму. Пропонована методика вимірювань наступна: напруга на включеній через тестер лампі обережно піднімають з нуля до моменту, коли вона почне світитися з достатнім напруженням. Увага! Чи не перегартовувати лампу, краще нехай вона світиться трохи тьмяніше, ніж повинна. У цей момент слід зафіксувати робочу напругу і особливо - струм лампи. Далі нескладно визначити номінальну напругу, як найближче з ряду 1; 1,5; 2,5; 3; 3,5; 5; 6; 9; 10; 12; 13,5; 14; 16; 18; 24; 26 В і струм з ряду 0,06; 0,1; 0,16; 0,2; 0,25; 0,3 А. Тепер залишається знайти в запасах або придбати лампу з точно такими ж параметрами.

Заміна лампи на аналог

Але що робити, якщо знайти в точності таку лампу, як потрібно, не вдається Але що робити, якщо знайти в точності таку лампу, як потрібно, не вдається? Наприклад, деякі види ламп і зовсім не надходили в продаж окремо від гірлянд. Іноді в таких випадках вдаються до закоротки перегоріли лампи, але це неправильний підхід, сильно наближає момент повного виходу гірлянди з ладу. В інших випадках замість перегоріли лампи встановлюють іншу з «отфонарнимі» параметрами, що призводить або також до перевантаження інших ламп (при цьому нова лампочка ледве світиться, як на фото праворуч), або до моментального перегорання нової лампи. Як же правильно підібрати заміну?

Почнемо з того, що найправильніша заміна - це все-таки в точності така ж лампочка, як і всі інші, тобто «Рідна». Але якщо її немає, підбирати заміну потрібно в першу чергу по її робочому струму, щоб гірлянда могла зберегти свій колишній вигляд у включеному стані.

Наприклад, якщо лампи в гірлянді розраховані на 5 В, 0,12А, то замість однієї з них цілком можна спробувати встановити лампу на 3 В, 0,16 А Наприклад, якщо лампи в гірлянді розраховані на 5 В, 0,12А, то замість однієї з них цілком можна спробувати встановити лампу на 3 В, 0,16 А. До речі, результат саме цієї заміни можна спостерігати на фото зліва ( «нерідна» лампочка - ліва). Однак потрібно пам'ятати, що в міру збільшення числа замінних ламп навантаження на залишаються лампочки зростає, тому нескінченно зловживати такою заміною все ж не вийде.

Інший, більш радикальний і більш коректний спосіб реанімації старої гірлянди, полягає в повній заміні всіх лампочок на нові, іншого типу (з числа вільно продаються на даний момент). Однак при цьому потрібно пам'ятати, що початкове кількість ламп в гірлянді диктує нам діапазон номінальних напруг для обираних ламп. Наприклад, при 10 лампах в гірлянді це повинні бути лампочки на 24-26 В, при 16 - на 16-18 В, при 20 - на 12-14 В, при 50 - на 5-6 В і т.д. При цьому у нас залишається свобода вибору ламп з будь-яким робочим струмом при даному напрузі, головне щоб всі вони були однаковими.

Відновлення ламп з «самозакороткой»

У гірляндах зразка 1990-х У гірляндах зразка 1990-х ... 2000-х років нерідко використовувалися лампи з так званої самозакороткой (див. Фото праворуч) - спеціальним елементом, пробиває при перегорання нитки розжарення і замикаючим лампу накоротко, так що інша гірлянда продовжує працювати. Як бачимо, це рішення по суті являє собою автоматичну заміну перегорілих ламп перемичками - той самий варіант, якого ми рекомендували уникати. У міру накопичення закорочених ламп в гірлянді напруга на що залишилися все сильніше зростає, що прискорює їх вихід з ладу і збільшує ймовірність лавинного перегорання відразу багатьох ламп, що супроводжується спрацьовуванням запобіжника гірлянди (якщо він є!) І фактично остаточним виходом її з ладу. Тому при появі в гірлянді згаслих лампочок їх все ж бажано якомога швидше міняти. Однак іноді виходить так, що самозакоротка з яких-небудь причин спрацьовує і у ламп зі справною ниткою розжарення. В цьому випадку можна спробувати продовжити життя таким лампочкам, зробивши випалювання закорачівающего елемента підвищеним струмом. Для цього таку лампу підключають до лабораторного джерела з регульованим струмом. Напруга слід виставити на рівні, що не перевищує номінальну напругу лампи. Далі струм акуратно підвищують до поступового оплавлення закорачівающего елемента. Відразу давати на лампу великий струм не слід, бо це може призвести до оплавлення її електродів і остаточного виходу з ладу.

Заміна миготливих ламп

Старі електрогірлянди не містили будь-яких електронних контролерів або пристроїв управління, тому з світлових ефектів було доступно тільки миготіння всього ланцюжка, що забезпечується включенням в ланцюг лампи спеціальної конструкції з біметалічним контактом всередині. На жаль, саме ці лампи виявилися схильні до виходу з ладу в першу чергу; іноді це виражалося в тому, що вбудований контакт переставав розмикатися. Замінити таку лампу можна балончиком від стартера, а ще краще - цілим стартером, включеним послідовно з гірляндою (перегоріла миготлива лампа при цьому замінюється на звичайну). Вся заковика полягає в підборі типу стартера, який би забезпечив гарне миготіння ламп, схоже на спочатку задумане. Ця тема стала предметом окремого дослідження , Але якщо говорити коротко - то найкращим чином себе зарекомендували стартер в повнорозмірною (штенгельной) колбі з наповнює газом бузкового кольору світіння, зокрема «старі» Philips S10 . Радянські стартер з неоновим наповненням для цієї мети виявилися і зовсім непридатними. Однак потрібно пам'ятати про те, що такий нештатний режим роботи сильно зношує і перегріває стартер, тому такий відремонтованої миготливої ​​гірлянді потрібен час від часу давати «відпочити».

Як продовжити життя старої гірлянді

Час невблаганно йде вперед, і настільки ж невблаганно відходять у минуле лампи розжарювання. Тому старі електрогірлянди, особливо радянського виробництва, з кожним роком все більше переходять в розряд раритетів і починають вимагати особливо дбайливого поводження. Як продовжити їм життя? Відповідь підказує одна особливість ламп розжарювання, а саме залежність їх терміну служби від робочої напруги (і, відповідно, струму). Дана залежність має нелінійний характер, наприклад зниження напруги на 10% збільшує термін служби лампи вдвічі. Іноді для досягнення цього ефекту гірлянди включають в мережу через діод, але при цьому виникає ефект неприємного мерехтіння ламп, помітний оку. Замість цього можна рекомендувати заживлення гірлянди через автотрансформатор (якщо він випадково завалявся в господарстві Час невблаганно йде вперед, і настільки ж невблаганно відходять у минуле лампи розжарювання ), А при його відсутності - включати її через баластний дросель (рекомендується) або конденсатор. Дросель з потрібними параметрами завжди можна підібрати з числа стандартних для включення люмінесцентних ламп.

Решта поради будуть досить банальними: оберігайте гірлянду сильним струсів (особливо у включеному стані), не вмикайте її в мережу з підвищеною напругою або кидками напруги, що не зменшуйте число світильників в гірлянді і не закорочуйте перегорілі лампи. Простий набір цих профілактичних заходів вже здатний забезпечити вашої улюбленої гірлянді довге життя на радість домочадцям і всім любителям новорічних прикрас.

Як же бути?
Як же правильно підібрати заміну?
Як продовжити їм життя?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов