Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Посібник для початківців: Збірка комп'ютера своїми руками в деталях. частина 3

  1. Зміст
  2. Види блоків живлення
  3. Установка блоку живлення
  4. Підключення пристроїв до блоку живлення
  5. Установка відеокарти і інших плат розширення
  6. висновок
  7. Матеріали по темі:

Наша сеть партнеров Banwar

У третій, заключній частині посібника по самостійній збірці ПК, ви дізнаєтеся про види блоків живлення, їх встановлення та підключення до них деталей комп'ютера

У третій, заключній частині посібника по самостійній збірці ПК, ви дізнаєтеся про види блоків живлення, їх встановлення та підключення до них деталей комп'ютера. Так само ми поговоримо про монтаж дискретної відеокарти і інших плат розширення.

Зміст

Закінчивши з з'єднанням першої порції кабелів, переходимо до наступного важливого кроку - встановлення та підключення блоку живлення (БП). Але перед початком цієї процедури, звернемо увагу на деякі зокрема, які можливо вплинуть на ваш вибір комплектуючих при покупці, звичайно, якщо ви цього ще не зробили.

Види блоків живлення

У деяких випадках блок живлення уже може бути встановлений в корпус на заводі, так що вам не доведеться робити це самостійно. Проте, на наш погляд, ці два компоненти краще купувати окремо. Таким чином, набагато простіше підібрати корпус з відповідним для вас дизайном і компонуванням внутрішніх елементів, а так же вибрати БП з оптимальною потужністю для вашої майбутньої системи.

У нашому випадку, блок живлення буде розміщуватися в нижній частині корпусу, під системною платою. Це зараз найбільш популярна компоновка, хоча ще недавно в переважній більшості випадків його місце було зверху. З чим же пов'язані такі зміни?

Раніше, для охолодження внутрішніх компонентів блоків живлення малої і середньої потужності, використовувався вентилятор, який розміщувався в його задній частині.

Його завданням було видувати гаряче повітря назовні зсередини БП. Такий спосіб охолодження ще до сих пір можна зустріти на деяких дешевих блоках живлення невеликої потужності.

У сучасних же блоках харчування (особливо з високою потужністю) для охолодження його внутрішніх компонентів використовується більш ефективний спосіб. Тепер вентилятор, розміщується в нижній стінці блоку і вдмухує повітря всередину.

Тепер вентилятор, розміщується в нижній стінці блоку і вдмухує повітря всередину

Висновок же гарячого повітряного потоку здійснюється природним чином через отвори, які розташовані на задній стінці, де раніше знаходився видувний вентилятор.

У разі, коли БП розташовується вгорі, забір повітря для обдування відбувається із зони, розташованої прямо над системою охолодження процесора. У момент пікових навантажень на ЦПУ, повітря тут може бути дуже гарячим, що знижує ефективність охолодження елементів блоку живлення, і може привести до їх перегріву.

Якщо ж БП розміщується в нижній частині, то забір повітря відбувається з-під днища корпусу. Тут температура повітряних мас практично не залежить від режимів роботи комп'ютера, що забезпечує нормальний режим охолодження компонентів блоку навіть при сильній обчислювальної навантаженні на ПК.

Ще одним нюансом, з яким ви можете зустрітися - блоки живлення з модульною компонуванням кабелів. У них велика частина проводів для живлення компонентів комп'ютера, не запаюються на заводі всередину блоку, а підключаються по мірі необхідності через спеціальні роз'єми. Винятком є ​​кабелі, що відповідають за подачу струму до материнської плати і центрального процесора, які завжди залишаються незнімними.

Переваги модульної компоновки очевидні. Ви маєте можливість підключити тільки ту кількість кабелів, якого буде достатньо для живлення комплектуючих, встановлених на поточний момент, тим самим знижуючи кількість проводів, що знаходяться всередині корпусу. У свою чергу це сприяє кращій циркуляції повітря і поліпшення охолодження компонентів ПК, що збільшує ресурс їх експлуатації, а так само позитивно позначається на стабільності роботи комп'ютера.

Установка блоку живлення

Повернемося до збірки. Навіть якщо ви вперше збираєте комп'ютер, місце для установки блоку живлення знайти не важко.

Подивіться на задню частину корпусу. Зверху або знизу ви побачите великий прямокутний виріз. У його кутах є чотири отвори, службовців для кріплення БП гвинтами з великою різьбленням.

При орієнтації блоку живлення усередині корпусу, пам'ятайте, що охолоджуючий вентилятор повинен розташовуватися знизу.

Підключення пристроїв до блоку живлення

Після установки блоку живлення, займемося підключенням проводів до материнської плати і пристроїв. Спершу, знайдемо самий товстий кабель, який відповідає за подачу живлення до системної плати. Він закінчується великим 24-контактним роз'ємом.

Часто цей роз'єм розділяється на дві частини (20-pin + 4-pin) для сумісності зі старими системними платами, що мають 20-контактний роз'єм живлення.

Знайти роз'єм для підключення цього кабелю на материнській платі не складе труднощів в силу його габаритів. Найчастіше він розташовується поруч зі слотами оперативної пам'яті, вздовж правої кромки плати. Що б виключити можливість неправильного з'єднання, деякі контакти на роз'єми мають скошені кути, а на його правій стінці є виїмка для засувки.

Що б виключити можливість неправильного з'єднання, деякі контакти на роз'єми мають скошені кути, а на його правій стінці є виїмка для засувки

Другим кабелем, який нам необхідно підключити до материнської плати, стане харчування процесора. У нашому випадку ми маємо справу з 8-контактним роз'ємом, але в багатьох випадках він може мати лише чотири контакти. Саме тому, на кабелі, що йде з блоку живлення, роз'єм може бути не тільки монолітним, але і розділеним на дві частини, кожна з яких містить по чотири контакти.

Саме тому, на кабелі, що йде з блоку живлення, роз'єм може бути не тільки монолітним, але і розділеним на дві частини, кожна з яких містить по чотири контакти

На системній платі, роз'єм для підключення живлення процесора знаходиться, як правило, поруч з ЦПУ, трохи вище його лівого кута. Як і у випадку з роз'ємом для основного живлення материнської плати, тут теж є система захисту від неправильного з'єднання у вигляді скошених кутів на контактах і виїмки для засувки.

Врахуйте, що деякі блоки живлення, особливо дешеві і малопотужні, мають тільки один 4-контактний роз'єм для живлення процесора. В цьому випадку запустити материнську плату з 8-контактним роз'ємом не вийде. Так що будьте уважні при виборі БП.

Далі залишилося підключити до блоку живлення оптичний привід і жорсткий диск. В обох випадках використовується однаковий Г-подібний роз'єм для SATA-пристроїв.

В обох випадках використовується однаковий Г-подібний роз'єм для SATA-пристроїв

У рідкісних випадках вам можуть знадобитися роз'єми ще одного типу - Molex (на фото знизу). Переважно вони використовувалися в старих моделях оптичних приводів і вінчестерів і практично не використовуються в сучасних пристроях. Так само таким типом роз'ємів може підключатися харчування до внутрішньокорпусні вентиляторів і підсвічуванні корпусу.

Підключивши всі необхідні роз'єми живлення, саме час звернути увагу на укладку кабелів. По можливості, дроти не повинні нависати над материнською платою. Укладайте їх акуратно вздовж контуру системної плати, щоб вони не заважали циркуляції повітряних потоків всередині корпусу, що забезпечують нормальний режим охолодження для деталей комп'ютера. Занадто довгі дроти підв'язуйте до елементів корпусу за допомогою скруток або хомутів. Так само багато сучасних корпусу мають спеціальні затиски, які можуть стати непоганою підмогою для грамотного розміщення кабелів.

Багато починаючі збирачі не приділяють достатньої уваги процедурі укладання проводів і роблять це абсолютно марно. Адже хороша циркуляція повітря всередині корпусу є запорукою ефективного охолодження комплектуючих, що продовжує їх термін служби і забезпечує безперебійну роботу комп'ютера. Більш того, неприбрані дроти можуть потрапити в лопаті вентиляторів або ускладнювати доступ до деяких роз'ємів і деталей ПК, що в подальшому може ускладнити процес ремонту або модернізації.

Установка відеокарти і інших плат розширення

Розібравшись з уже підключеними кабелями, переходимо до завершального кроку нашої збірки - установки додаткових плат розширень, серед яких можуть бути графічні адаптери, звукові і мережеві карти, ТВ-тюнери і всілякі контролери. Об'єднує ці різні за своєю спрямованістю пристрою одне - всі вони призначені для розширення функціональних можливостей (конфігурації) комп'ютера і встановлюються в спеціальні роз'єми, які називаються, «слоти розширення».

Слоти розширення розташовуються під процесорним гніздом, ближче до задньої стінки корпусу, на якій для виведення роз'ємів плат розширення, зроблений цілий ряд прямокутних вирізів. Всі вони спочатку заглушені металевими планками.

На сьогоднішній день на системні плати распаиваются в основному три види роз'ємів, названих по комп'ютерним шинам, які їх включають.

Шина PCI - найстаріша з нині існуючих шин введення / виводу, перша версія якої, з'явилася ще в далекому 1992 році. Використовує паралельний метод передачі даних. На сьогоднішній день активно витісняється більш швидкісними сучасними інтерфейсами PCI Express і USB. Тим не менш, до цих пір багато звукові і Wi-Fi карти, ТВ-тюнери і контролери встановлюються саме в ці слоти.

Врахуйте, що у деяких сучасних системних плат (особливо класу Hi-End) ці роз'єми можуть бути відсутні зовсім. Так що якщо ви плануєте встановлювати в свій комп'ютер PCI-пристрої, будьте уважні. У нашому випадку, ми маємо цілих три слоти PCI, які пофарбовані в блакитний колір.

Шина PCI Express (PCI- E або PCIe) X1 - високошвидкісна шина, яка використовує для передачі даних одну послідовну лінію. Так само, як і шина PCI, призначена для установки безлічі внутрішніх периферійних пристроїв, серед яких можуть бути різні контролери, звукові карти, Wi-Fi адаптери та інші, але при цьому її роз'єм має набагато менші розміри. На нашій материнській платі такі слоти мають синій колір і розпаяні в кількості двох штук.

Шина PCI Express (PCI- E або PCIe) X16 - високошвидкісна шина, здатна використовувати для передачі даних 16 двонапрямлених послідовних ліній. Дуплексная пропускна здатність з'єднання Х16 становить 32 Гб / с в разі версії шини PCIe 2.0, і 64 Гб / c у версії PCIe 3.0.

Роз'єми PCI Express X16 призначені переважно для установки сучасних відеокарт. При цьому на одній материнській платі їх кількість може коливатися від одного до чотирьох, що дозволяє використовувати сумарну обчислювальну здатність декількох графічних адаптерів в одній програмі.

Ось ми і підійшли до останнього компоненту, який нам залишилося встановити в системний блок, яким є відеокарта. Правда, варто відзначити, що установка окремого (дискретного) відеоадаптера не завжди обов'язкова, так як більшість сучасних процесорів має вбудоване графічне ядро. Але якщо ви завзятий прихильник сучасних комп'ютерних ігор і інших мультимедійних розваг, то без хорошого графічного адаптера не обійтися.

Як було зазначено вище, всі сучасні відеокарти встановлюються в слоти PCIe X16. На нашій системній платі ми можемо спостерігати два таких роз'єму, один з яких пофарбований в синій, а інший в чорний колір. У ситуації, коли на «материнке» є кілька роз'ємів PCIe X16, для розміщення одиночної відеокарти вибирайте завжди верхній, який знаходиться ближче до радіатора процесора, так як він є основним.

У ситуації, коли на «материнке» є кілька роз'ємів PCIe X16, для розміщення одиночної відеокарти вибирайте завжди верхній, який знаходиться ближче до радіатора процесора, так як він є основним

Безпосередньо перед монтажем графічної плати, подивіться на неї з торця (де знаходяться роз'єми для монітора), що б зрозуміти, яка кількість заглушок, розміщених на задній стінці корпусу, необхідно зняти. Як правило, для карт бюджетного і середнього цінового діапазону досить прибрати одну планку, так як вони найчастіше мають однослотовий систему охолодження. А ось потужні відеоадаптери оснащуються більш габаритної системою охолодження, що займає відразу два слоти, і вимагають зняття відповідно двох заглушок.

А ось потужні відеоадаптери оснащуються більш габаритної системою охолодження, що займає відразу два слоти, і вимагають зняття відповідно двох заглушок

Знявши заглушки, беремо відеокарту і за допомогою акуратного натискання, вставляємо її в слот до характерного клацання фіксатора, що знаходиться на роз'ємі. Він закріплює один кінець адаптера, не даючи йому «вивалюватися» з роз'єму під власною вагою.

Він закріплює один кінець адаптера, не даючи йому «вивалюватися» з роз'єму під власною вагою

Інший кінець плати прикручуємо гвинтами з великою різьбленням до задньої частини корпусу.

Інший кінець плати прикручуємо гвинтами з великою різьбленням до задньої частини корпусу

Сучасні відеокарти, по суті, являють собою невеликий міні-комп'ютер, який має власний графічний процесор (або навіть два) і відеопам'ять. А для потужної обчислювальної системи потрібно чимало енергії, так що багато графічні адаптери оснащуються додатковими одним або двома роз'ємами електроживлення. При цьому кількість контактів усередині них коливається від шести до восьми.

Зустрічаються схеми живлення з одним роз'ємом 6-pin, двома роз'ємами 6-pin, одним роз'ємом 6-pinі одним 8-pin, а так само двома роз'ємами 8-pin. Обов'язково враховуйте це при виборі блоку живлення. Далеко не кожен блок має окремі кабелі для додаткового живлення відеоадаптера, тим більше з 8-контактними роз'ємами.

У нашому прикладі ми маємо справу з відеокартою, що має один 6-контактний і один 8-контактний роз'єм.

У нашому прикладі ми маємо справу з відеокартою, що має один 6-контактний і один 8-контактний роз'єм

При цьому зверніть увагу на те, що роз'єми від блоку живлення мають модульну компоновку і складаються з двох частин, одна з яких містить шість контактів, а інша два. Остання не задіюється в 6-піновий коннекторах.

висновок

На цьому установку комплектуючих всередину корпусу можна вважати завершеною. Залишається лише повернути на місце лицьову панель і бічні кришки.

Перед установкою передньої панелі не забудьте зняти з неї заглушки в тих місцях, де у вас встановлені пристрої в зовнішніх відсіках, такі як оптичні приводи, дисководи, картрідер і інші.

От і все. Наш системний блок повністю зібраний і готовий до роботи.

Тепер, знаючи, як і куди встановлюються різні компоненти комп'ютера, ви можете в будь-який момент самостійно провести заміну, що вийшла з ладу деталі або здійснити модернізацію ПК.

Матеріали по темі:

Посібник для початківців: Збірка комп'ютера своїми руками в деталях. Частина 1

Посібник для початківців: Збірка комп'ютера своїми руками в деталях. Частина 2

Рейтинг: 1.58 | Оцінок: 110 | Переглядів: 59506 | Оцініть статтю:

З чим же пов'язані такі зміни?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов