Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Поверхневий насос для свердловини: відцентровий, водяний

  1. Особливості та призначення пристроїв
  2. Принцип роботи агрегату
  3. Види і відмінності
  4. Технологія установки і правила експлуатації

Наша сеть партнеров Banwar

Поверхневі насоси - це різновид насосного обладнання, що використовується для підняття води з дна свердловини . Поверхневі водні насоси мають свої особливості, які відрізняють їх від аналогічних механізмів погружного або полупогружной типу. Поверхневі насоси - це різновид насосного обладнання, що використовується для підняття води з дна   свердловини

Поверхневий насос разом з гідроакумулятором і реле тиску

Саме про ці пристрої зараз і піде мова.

Особливості та призначення пристроїв

Поверхневі насоси для свердловин раніше були єдиними дійсно потужним механізмом, що прекрасно справлявся зі своїми завданнями з підкачування води з різних джерел.

Однак останнім часом їх почали замінювати більш універсальними зануреними моделями , Які за рахунок унікальної конструкції і способу застосування можуть видавати подібні характеристики при менших затратах.

Втім, і зараз про водяні насосні агрегати поверхневого типу активно виробляються і продаються на ринку. Тому не варто ігнорувати їх без причини.

Поверхневий зразок насосної установки має стандартну форму. Це двигун з ротором і робочим механізмом, що поміщений в довгастий корпус у вигляді великої капсули. На відміну від заглибних моделей, поверхневі монтуються горизонтально і мають досить великий діаметр. Так, середні по своїх габаритах механізми мають діаметр від 180-200 мм.

Двигун захищений від контакту з водою спеціальними герметичними пластиками. З його допомогою обертається ротор, що передає своє зусилля на відцентровий всмоктуючий механізм. Робочим інструментом в такій системі є колесо з лопатями.
до меню ↑

Принцип роботи агрегату

Відцентровий насос обертає одне або кілька коліс з певною швидкістю. При обертанні вода за рахунок фізичних сил відкидається до стінок, де засмоктується в нагнітальні трубки і подається на трубу системи водопостачання. Усередині ж колеса утворюється область розрідженого тиску, що в свою чергу, провокує нагнітання прибуває рідини.

Саме таким чином реалізується відцентровий принцип самоусмоктування, який використовується в абсолютній більшості сучасних поверхневих насосів.

Забір води відбувається шляхом використання шланга, який опускають в свердловину або колодязь. Шланг необхідно обладнати зворотним клапаном. Це потрібно для того, щоб після відкачування рідини в камері насоса залишалася вода. В іншому випадку самостійно він підкачати воду не зможе.

В іншому випадку самостійно він підкачати воду не зможе

Поверхневий відцентровий насос для свердловини

Більш того, працюючи вхолосту, підшипники і ротор поверхневого насоса сильно зношуються, не приносячи при цьому досконалої ніякої користі.

Стандартний поверхневий насос здатний підкачувати рідина з достатньою продуктивністю, що знаходиться на рівні 3-5 кубометрів на годину. Він здатний без особливих проблем створювати напір в 30-50 метрів водяного стовпа. Більш просунуті моделі набагато продуктивніше, але і коштують дорожче.

Головна проблема і незручність поверхневих пристроїв в тому, що вони не можуть самостійно підкачувати рідина, коли робоча глибина свердловини або відстань до водяного дзеркала знаходиться вище 15 метрів. Відцентровий принцип самоусмоктування просто не здатний створити достатнє зусилля для підняття води з такого рівня.

Читайте також: переваги побутових самоусмоктувальних насосів для води .

Якщо встановити на нього додатковий всмоктуючий ежектор, то ситуацію можна частково виправити, але тільки частково. Використання ежектора веде до підвищення всіх характеристик насоса і особливо глибини результативного забору рідини на 4-7 метрів, але навіть в цьому випадку таких показників не завжди достатньо.

До того ж установка ежектора на поверхневі насоси для свердловини коштує досить дорого, може вестися далеко не на всіх моделях, та й сам ежектор має свої особливості. Він робить роботу всіх механізмів більш гучними, а також трохи збільшує енергоспоживання.

І якщо перший фактор ще можна нівелювати, встановивши насос за межами будинку, то другий вже може стати справжнім каменем спотикання для дачників і всіх жителів віддалених ділянок, де немає нормальної електромережі.

Використовують водяний відцентровий насос переважно в побуті. Найчастіше його застосовують разом з гідроакумуляторами і реле тиску. Таким чином, вдається зібрати повноцінну насосну станцію, що здатна повністю забезпечити потреби великого заміського будинку.

Таким чином, вдається зібрати повноцінну насосну станцію, що здатна повністю забезпечити потреби великого заміського будинку

Вихровий поверхневий насос для свердловини

Насос буде закачувати рідина зі свердловини і передавати її на гідроакумулятор, ну а реле тиску буде виконувати контроль тиску в системі і кількості води. Обслуговувати насосні станції дуже легко і просто. Особливо якщо застосовуються поверхневі насосні установки.

Це пояснюється тим, що збирають таку станцію в одному місці. По суті, вона являє собою цілісну конструкцію, яку дуже легко налаштовувати, обслуговувати і ремонтувати. З зануреними моделями справи йдуть трохи складніше. Що пояснюється необхідністю їх установки всередину свердловини.

Читайте також: актуальність застосування геотермального теплового насоса .

до меню ↑

Види і відмінності

Поверхневі насоси поділяють на кілька різновидів, виходячи з їх принципу дії. Як правило, принцип дії впливає на конструкцію механізму, спосіб його функціонування і навіть робочі характеристики.

За цим параметром їх ділять на:

  • відцентрові;
  • вихрові;
  • Гвинтові.

Принцип дії і особливості відцентрових насосів вже були описані вище. Ці системи користуються найбільшою популярністю і зустрічаються найчастіше. У побуті частка центробежніков в поверхневих моделях часто доходить до 90% або навіть перевищує цей показник.

Вихрові насоси багато в чому схожі з відцентровими, тільки тут робочий елемент створює завихрення іншого порядку. Воно дозволяє краще поглинати рідину, але конструкція стає більш складною і тендітною. Ціна при цьому теж може бути вище. Особливо якщо оцінювати конкурентні моделі з середньою і вищої цінової категорії.

Гвинтовий поверхневий насос для свердловини

гвинтові зразки використовують у своїй основі «Архимедов гвинт» або гвинтовий подає шнек, як його називають в народі. Такі системи дуже невибагливі, не бояться контакту із забрудненою рідини і здатні видавати стабільний напір в роботі зі свердловинами, у яких дебіт знаходиться на дуже низькому рівні.

А ось швидкість прокачування рідини у них істотно сповільнюється. Плюс варто відзначити збільшені габарити гвинтових моделей, в порівнянні вихровими і особливо відцентровими.
до меню ↑

Технологія установки і правила експлуатації

Монтаж поверхневих моделей не відрізняється зайвою складністю. Всі процеси проходять по досить суворому і простому алгоритму. З роботою зможе впоратися навіть людина, що ніколи в житті таке обладнання в руках не тримав. Однак певний досвід і розуміння всіх процесів все ж буде потрібно.

Етапи підключення:

  1. Перевіряємо пристрій, збираємо всі елементи і плануємо схему установки.
  2. Монтуємо насос в потрібному місці, кріпимо його до найближчої площині або гідроакумулятори, якщо він знаходиться в складі станції.
  3. Підводимо до нього шланги підкачування і подачі води на систему водопостачання .
  4. Підключаємо електрику.
  5. Монтуємо зворотний клапан на шланг подачі води, якщо в цьому є необхідність.
  6. Опускаємо шланг всередину джерела.
  7. Заповнюємо робочу камеру водою.
  8. Тестуємо роботу системи.

Рекомендується монтувати насос в теплому місці, де його не дістануть зайва вологість і атмосферні опади. Особливо важливо захистити корпус і двигун від дощу. Ідеальним місце для його установки буде теплий підвал або підсобка. Однак далеко не завжди свердловина знаходиться поблизу будинку, тому такий варіант може бути неприйнятним.

Однак далеко не завжди свердловина знаходиться поблизу будинку, тому такий варіант може бути неприйнятним

Приклад підключення поверхневого свердловинного насоса до гідроакумулятори

В цьому випадку рекомендується облаштувати біля джерела щось типу сараю або ж зайнятися створенням кесона.

Потужні поверхневі моделі рекомендується захищати від перепадів напруги, шляхом установки якісної автоматики або підключення до перетворювачів харчування. Але тут вже ви будете орієнтуватися по внутрішній обстановці, так як необхідність додаткового захисту буде обумовлюватися наявністю або відсутністю певних чинників.

Так, на дачі зі слабким напругою в мережі і частими обривами ліній електропостачання такі заходи будуть повністю виправдані. А ось в новому котеджному селищі з відмінною підстанцією перетворювач може стати просто зайвою пересторогою і тратою грошей.

Окремо варто відзначити особливість поверхневих моделей, що полягає в їх серйозної схильності роботи вхолосту. Тобто роботи, без наявності в робочій камері води. Таке цілком може статися, так як насос постійно знаходиться на поверхні і займається виключно підкачкою рідини.

На самому початку експлуатації завжди потрібно заливати рідину в камеру, щоб насос зміг створити достатнє зусилля. Потім вже в цьому необхідності може не виникнути.

За рахунок наявності зворотного клапана вода просто буде залишатися в шлангу і камері. Але ситуації бувають всякі, тому рекомендується купити додаткову автоматику, що може блокувати сухий хід пристрої, повністю відключаючи двигун в разі відсутності достатнього рівня води в камері.
до меню ↑

Огляд поверхневого насоса для свердловини (відео)

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов