Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Правила безпечної поведінки при виникненні пожежі в оселі

  1. Основні правила поведінки при пожежі Основні правила поведінки при пожежі.
  2. Правила пожежної безпеки в житло. Правила поведінки під час пожежі. Заходи пожежної безпеки в житлових...
  3. Правила безпечної поведінки при виникненні пожежі в оселі
  4. Питання 1. Можливі причини виникнення пожежі?
  5. Питання 4. Способи евакуації?
  6. Це цікаво:

Основні правила поведінки при пожежі

Наша сеть партнеров Banwar

Основні правила поведінки при пожежі

Основні правила поведінки при пожежі.

Ці правила дуже важливо запам'ятати дітям. Якщо в квартирі виникла пожежа, і поруч немає дорослих, що робити:

1. Не панікувати, постаратися бути зібраним і уважним.

2. Викликати пожежну службу за телефоном 01, з стільникового телефону - 010, 112. Повідомити своє прізвище, точну адресу, поверх, сказати, що і де горить.

3. Якщо можливо повідомити про пожежу сусідів.

4. Невелике загоряння можна спробувати загасити підручними засобами, якщо в будинку немає вогнегасника: крім води, яку необхідно в щось набирати, підійде мокра тканина (простирадла, рушник), щільне ковдру, підійдуть також пісок, земля, якщо вони є в будинку .

5. Не намагайтеся погасити сильна пожежа самостійно, намагайтеся швидше покинути приміщення.

6. Не можна ховатися під ліжко, в шафи, в ванну кімнату, потрібно постаратися залишити в квартиру.

7. Дим не менш небезпечний, ніж вогонь. Якщо в приміщенні дим, потрібно закрити ніс і рот вологою хусткою або шарфом, лягти на підлогу і поповзом пробиратися до виходу - внизу диму менше.

8. У разі виникнення пожежі в побутовому електроприладі, потрібно спробувати висмикнути вилку з розетки або знеструмити через електрощит.

9. Якщо загорівся телевізор, його необхідно знеструмити, накрити щільною тканиною, якщо він продовжує горіти, можна спробувати залити воду, через отвір в задній стінці, тільки при цьому, в цілях безпеки, потрібно стояти збоку, так як екран може вибухнути.

10. Якщо пожежею охоплена одна з кімнат, потрібно щільно закрити двері палаючої кімнати і постаратися ущільнити двері, змоченими у воді ганчірками, там, де є щілини, щоб не проходив дим.

11. Якщо горить сусідня квартира, і в тамбурі, і на сходовому майданчику вогонь, і немає можливості виходу по сходах на вулицю, необхідно ущільнити вхідні двері в квартиру і поливати її водою до приїзду пожежної бригади.

12. Якщо доведеться пробиратися через приміщення охоплене вогнем, потрібно облити себе водою, намочити ковдру або покривало, накритися ним, набрати в легені повітря, постаратися затримати дихання і як можна швидше подолати небезпечне місце.

13. Якщо немає можливості вибратися з палаючої квартири, треба вийти на балкон, щільно закривши за собою двері. Краще не спускатися з балкона за допомогою простирадл або мотузок - це дуже небезпечно.

14. Під час пожежі в під'їзді ліфт може відключитися, тому користуватися ним не можна ні в якому разі.

Якщо на людину горить одяг.

1. Якщо на вас горить одяг, ні в якому разі не намагайтеся бігти, вогонь буде розпалюватися ще сильніше.

2. Потрібно якомога швидше скинути палаючий одяг, постаратися збити полум'я - падайте на землю і катайтеся, якщо поблизу є калюжа або сніговий замет - падайте в них.

3. Якщо перебуваєте в приміщенні, можна накинути на себе яку-небудь щільну тканину (ковдра, покривало, пальто), тільки залишайте відкритою голову, щоб не задихнутися димом.

4. До приїзду лікарів не знімайте самостійно одяг з обпалених ділянок тіла!

Якщо загорівся ліфт.

1. У разі виникнення пожежі в ліфті, в кабіні або в шахті з'явився дим, терміново натискайте кнопку «Виклик» і повідомляйте про це диспетчеру.

2. Якщо ліфт продовжує рух, не намагайтеся зупинити його самі, дочекайтеся, поки він зупиниться.

3. Коли ви вийдете з кабіни, спробуйте заблокувати двері якимось предметом, для того, щоб ніхто не зміг знову викликати ліфт.

4. Гасити водою кабіну можна, ліфт під напругою!

5. Викличте пожежну службу за телефоном «01» і повідомте про пожежу мешканцям будинку.

6. Якщо ліфт зупинився між поверхами, це може статися через загоряння і короткого замикання, робіть все можливе, щоб вас почули - голосно кричите, кличте людей на допомогу, стукайте по стінках ліфта. Постарайтеся за допомогою підручних предметів (ключі, парасольку) розсунути двері ліфта, щоб було легше дихати. Не треба намагатися покинути ліфт самостійно, він може поїхати.

7. Щоб не задихнутися димом, потрібно закрити рот і ніс хусткою або рукавом одягу, якщо з собою є вода або інша рідина, яка безпечна для дихання, змочіть нею хустку або рукав.

Перша допомога при опіках.

1. Прикладіть до місця опіку вологу і холодну тканину, добре, якщо є

2. стерильний бинт, серветки (зазвичай вони є в аптечках у водіїв), можна змочувати уражену ділянку холодною водою.

3. Не віддирати одяг від уражених ділянок, що не змащуйте опік маслами і мазями, чекайте приїзду швидкої допомоги.

Що робити під час пожежі

ПОЖЕЖА В КВАРТИРІ

Пожежі в житловому секторі - найчисленніші. При пожежі в квартирі треба:
1. Якщо пожежа почалася через електроприладу або горить проводка, вимкніть електроенергію. Гасити палаючий прилад краще не водою, а накривши його ковдрою. ОБЕРЕЖНО! Телевізор може вибухнути, тому знаходитися дуже близько від нього не варто.

2. Якщо від плити загорілася кухонне начиння, штори або рушники, тушкуйте вогонь ганчірками, обернувши руки мокрим рушником. Невелике загоряння на кухні можна ліквідувати за допомогою крупи, солі або прального порошку.

3. Телефонуйте пожежним по Повідомте адресу, причину виклику і найбільш коротку дорогу до вашого будинку.

4. Терміново покиньте палаюче приміщення. Якщо це неможливо, ущільните двері і вікна в одній з кімнат мокрою тканиною, щоб не дати просочитися едкому диму. Це виключить ще і доступ кисню, якщо в приміщенні є відкритий вогонь. Найбезпечніше місце в палаючому помешканні - балкон (якщо двері щільно закрита).

Вірніше, звичайно, горить не сама людина, а спочатку його одяг. Ні в якому разі не давайте йому бігти! Від цього вогонь тільки сильніше розгориться. Людина від болю впадає в стан шоку і не контролює свої дії. Потрібно допомогти йому:

1. повалив його на землю, збийте полум'я. Можна залити вогонь водою, закидати палаючого людини снігом, якщо справа відбувається взимку, накрити нещасного щільною тканиною або одягом, залишивши голову відкритою, щоб людина не задихнувся від продуктів горіння. Якщо під руками нічого немає, катайте палаючого по землі, щоб збити вогонь.

2. Після цього негайно звільніть потерпілого від тліючої одягу! Чи не намастіть опіки, просто накладіть суху марлеву пов'язку і викличте «швидку».

ЧОГО НЕ МОЖНА РОБИТИ

- Відкривати вікна і двері: приплив свіжого повітря підтримує горіння. Розбивати вікно потрібно тільки в тому випадку, якщо збираєтеся з нього вискочити (якщо поверх невисокий).

- Гасити водою електроприлади, включені в мережу.
- Ходити в задимленому приміщенні в повний зріст: дим завжди накопичується у верхній частині кімнати або будівлі, тому краще пригнутися або лягти на підлогу, закривши ніс і рот хусткою.

- У задимленому під'їзді рухатися, тримаючись за поручні: вони можуть привести в глухий кут.

- Намагатися залишити палаючий під'їзд на ліфті (він може вимкнутися в будь-який момент, і ви опинитеся в пастці).
- Ховатися під час пожежі (під диван, в шафу): від вогню і диму сховатися неможливо.

- Змащувати опіки маслом.

- Боротися з вогнем самостійно, не викликаючи пожежників.

ПАНІКА - ДРУГ ПОЖЕЖІ. Не панікуйте! Це головний принцип поведінки в надзвичайній ситуації. Дійте чітко, швидко, спокійно.

Повідомте пожежним Вашу електронну адресу, коротку дорогу до вашого будинку (офісу), назвіть поверх, де сталося загоряння, чітко розкажіть, що саме горить (кабінет, квартира, підвал, горище, під'їзд), скільки людей в будівлі, увійдіть, назвіть номер свого телефону .

Що робити в разі пожежі

Пожежа може виникнути в будь-якому місці і в будь-який час. Тому до нього треба бути підготовленим. Ми пропонуємо тобі запам'ятати найпростіші правила, які допоможуть врятуватися від вогню і диму.

• Головне, що потрібно запам'ятати - сірники і запальнички служать для господарських справ, але ніяк не для гри. Навіть маленька іскра може призвести до великої біди.

• Якщо пожежа трапиться в твоїй квартирі - негайно тікай ​​подалі: на вулицю або до сусідів.

• Пам'ятай, якщо немає можливості вийти через двері, рятуйся на балконі або біля відкритого вікна.

• Ні в якому разі не ховайся від пожежі під ліжком або в шафі - пожежникам буде важко тебе знайти.

• Гасити вогонь справа дорослих, але викликати пожежних ти можеш сам.

• Якщо на тобі спалахнув одяг - зупинись і падай на землю і катайся, поки не зіб'єш полум'я.

• Телефон пожежної охорони запам'ятати дуже легко - «01». Назви своє ім'я та адресу. Якщо не додзвонився сам, попроси про це старших.

Дії учнів при виникненні пожежі в школі

При отриманні сигналу про термінову евакуацію учні повинні слідувати вказівкам викладача, що веде урок. Необхідно запам'ятати, що в умовах великого скупчення людей паніка і зайва квапливість призведе до ще більшої небезпеки в результаті утворення «пробок» в дверних отворах, на сходах і сходових майданчиках, у вузьких проходах будівлі і т. Д. Крім того, в такій ситуації виникає ймовірність отримання травм учнями і викладачами. Тому дітям необхідно дотримуватися наступних простих правил:

1. Уважно вислухай все вказівки викладача. Часу на докладне пояснення, як правильно діяти в небезпечній ситуації, у нього немає.

2. Швидко, без суєти, займи своє місце в строю в колоні по двоє людей перед дверним прорізом навчального кабінету. веди себе спокійно. Чи не сперечайся і не штовхайся. Тільки такою поведінкою можна швидко підготуватися до евакуації з навчального кабінету і будівлі школи.

3. Завжди тримайся в строю при виході з навчального кабінету і русі по школі. Пам'ятай, що, якщо лад буде порушений, дверні прорізи можуть виявитися непереборною перешкодою.

4. Уважно стеж за вказівками викладача або чергових вчителів. Вони можуть поміняти маршрут евакуації зі школи у зв'язку зі чинною обстановкою.

5. Не тікай ​​додому, вийшовши зі школи, займи своє місце при загальношкільних побудові. Вчителі та викладачі, відповідальні за твоє життя, повинні упевнитися, що ти в безпеці.

pandia.ru

Правила пожежної безпеки в житло. Правила поведінки під час пожежі. Заходи пожежної безпеки в житлових будинках і гуртожитках.

Основні вимоги Правил пожежної безпеки:

не залишайте без нагляду увімкнені в електромережу побутові електроприлади;

експлуатуйте електроприлади відповідно до вимог інструкцій з експлуатації заводів-виготовлювачів;

стежте за несправністю електропроводки, не користуйтеся пошкодженими електроприладами, електророзетками;

не вмикайте в одну електророзетку одночасно кілька потужних споживачів електроенергії, перевантажуючи електромережу;

не використовуйте світильники зі знятими захисними плафонами;

не користуйтеся в приміщенні джерелами відкритого вогню (свічки, сірники, факела і т.д.);

в квартирах житлових будинків та кімнатах гуртожитків забороняється влаштовувати різного роду виробничі і складські приміщення, в яких застосовуються і зберігаються пожежонебезпечні і вибухонебезпечні речовини і матеріали;

забороняється зберігати в квартирах і кімнатах гуртожитків балони з горючими газами, ємності з легкозаймистими і горючими рідинами і т.д .;

забороняється захаращувати шляхи евакуації (сходові клітини, сходові марші, коридори) різними матеріалами, виробами, обладнанням;

забороняється влаштовувати на сходових клітках і поверхових коридорах комори (комірки), а також зберігати під сходовими маршами і на сходових майданчиках речі, меблі та горючі матеріали.

Пожежа в квартирі

НЕ МОЖНА робити під час пожежі в будинку (квартирі):

  • намагатися вийти через задимлений коридор або сходи (дим дуже токсичний, гаряче повітря може також обпекти легені);
  • опускатися по водостічних трубах і стояках за допомогою простирадл і мотузок (якщо в цьому немає самої гострої необхідності, адже падіння без відсутності спеціальних навичок майже завжди неминуче);
  • стрибати з вікна (починаючи з 4-го поверху, кожен другий стрибок смертельний)
    • Повідомити в пожежну охорону за телефоном 01 або 112 (з мобільного телефону).
    • Вивести на вулицю дітей і літніх людей.
    • Спробувати самостійно загасити пожежу, використовуючи підручні засоби (воду, щільну тканину, землю з-під квітів і т.п.).
    • При небезпеки ураження електричним струмом відключити електроенергію (автомати в щитку на сходовому майданчику),
    • Пам'ятайте, що легкозаймисті рідини гасити водою неефективно. Найкраще скористатися вогнегасником, а при його відсутності мокрою ганчіркою.
    • Під час пожежі необхідно утриматися від відкриття вікон і дверей для зменшення припливу повітря.
    • Якщо в квартирі сильно задимлене, і ліквідувати осередки горіння самотужки не надається можливим, негайно покиньте квартиру, прикривши за собою двері.
    • При неможливості евакуації з квартири через сходові марші використовуйте балконні сходи, а якщо її немає, то вийдіть на балкон, закривши щільно за собою двері, і постарайтеся привернути до себе увагу перехожих і пожежників.
    • По можливості організуйте зустріч пожежних підрозділів, вкажіть на вогнище пожежі.
    • Рекомендуємо Вам заздалегідь застрахувати себе, своє майно на випадок пожежі і зберігати документи, гроші в місці, відомому всім членам Вашої родини на випадок раптової евакуації при пожежі.
    • Якщо горить телевізор

      Займання телевізора сприяють:

    • використання нестандартних запобіжників, «жучків»;
    • тривала робота включеного телевізора без нагляду;
    • потрапляння різних предметів в отвори задньої стінки (як правило, з вини дітей);
    • установка телевізора у батареї опалення, в меблевій стінці, в результаті чого він погано охолоджується (відбувається розрив оболонки електронно-променевої трубки і поява після потріскування синюватого диму);
    • живлення телевізора без стабілізатора від мережі з підвищеною напругою.
    • необхідно:

    • Знеструмити телевізор або повністю квартиру (приміщення);
    • Повідомити про спалах в пожежну охорону;
    • Якщо після відключення телевізор продовжує горіти, то залийте його водою через отвори задньої стінки, перебуваючи при цьому збоку від апарату, або ж накрийте його щільною тканиною.
    • Щоб уникнути отруєння продуктами горіння негайно видаліть з приміщення людей, не зайнятих гасінням, в першу чергу дітей;
    • Аналогічно дійте і при загорянні інших електропобутових приладів.
    • Примітка. Якщо телевізор вибухнув і пожежа посилився, не піддавайте життя небезпеці, залишіть приміщення, закривши двері і вікна.

      Пожежа на балконі (лоджії)

    • Спробуйте загасити підручними засобами (водою, мокрою щільною тканиною, землею з-під квітів і т. П.). Якщо вогонь набирає силу і Ваші зусилля марні, то негайно покиньте балкон, щільно закривши за собою двері, щоб слідом Ви не проник вогонь. Закрийте всі кватирки і двері, не створюйте протяг!
    • В ході гасіння можна викидати палаючі речі і предмети вниз, переконавшись попередньо, що там немає людей.
    • Попередьте сусідів з верхніх поверхів, що у вас пожежа.
    • Якщо дим не густий і Ви відчуваєте, що дихати можна, то спробуйте визначити місце горіння (квартира, поштовий ящик, сміттєзбірник і т.п.), а по запаху - що горить (електропроводка, гума, горючі рідини, папір і т. П .).
    • Пам'ятайте, що вогонь і дим на сходовій клітці поширюються тільки в одному напрямку - від низу до верху.
    • Якщо Вам вдалося виявити осередок, то спробуйте його загасити самостійно або за допомогою сусідів підручними засобами.
    • Якщо загасити пожежу не представляється можливим, то повідомте мешканців будинку і, не створюючи паніки, вийдете назовні, використовуючи сходові марші або через пожежні сходи балкона. Проходячи по задимленим ділянкам, постарайтеся здолати їх, затримуючи дихання або закривши рот і вологим ніс хусткою, рушником.
    • Якщо дим йде з квартири і звідти чути крики, то треба, не чекаючи пожежників, вибити двері. Пам'ятайте, що горіти може в передпокої, і є ймовірність виходу вогню в під'їзд, тобто прямо на Вас. І друге - зламавши двері, Ви тим самим підсилите приплив повітря і відповідно горіння.
    • Якщо ж, вийшовши в під'їзд, Ви потрапили в густий дим, то потрібно негайно повернутися в квартиру і щільно закрити двері. А дверні щілини і вентиляційні отвори, в які може проникати дим, необхідно заткнути мокрими ганчірками. Якщо дим все ж проникає, то покиньте передпокій і закрийтеся в кімнаті. І останнє, що Ви можете зробити - це вийти на балкон, і постаратися привернути до себе увагу.
    • При наявності постраждалих викличте швидку допомогу.
    • Якщо Ви живете в будівлі підвищеної поверховості (10-й і вище), то тут на випадок пожежі передбачені додаткові заходи по забезпеченню Вашої безпеки. Це незадимлювані зовнішні сходи, системи димовидалення та внутрішніх пожежних кранів, автоматична пожежна сигналізація в квартирах. За вказаним обладнанням слід здійснювати контроль і в разі несправності повідомляти в диспетчерську для прийняття технічних заходів щодо її усунення. У 9-поверхових будинках на лоджіях для евакуації при пожежі передбачені металеві сходи з по 5 поверхи, тому нагадуємо, що забивати і захаращувати люки на лоджіях забороняється так само, як і демонтувати сходи.
    • Пожежа, дим в підвалі

    • Зателефонуваті в пожежну охорону.
    • Ні в якому разі НЕ намагались Самі проникнуті в підвал, це может закінчітіся для Вас трагічно.
    • Якщо Ви живете на першому поверсі і в Вашій квартирі став з'являтися дим, то відкрийте вікна (але не двері в під'їзд), а потім покиньте квартиру, сповістивши сусідів. Чекайте приїзду пожежників на вулиці. На верхніх поверхах рекомендуємо теж відкрити вікна.
    • Але якщо Ви все ж зайшли в підвал або опинилися там на момент пожежі, то радимо пробиратися або низько пригнувшись, або поповзом. Намагайтеся дихати через тканину, ганчірку. Якщо Ви заблукали, то постарайтеся визначити, в який бік більше витягує дим, значить, скоріш за все там дверний проріз.
    • Примітка: Під час пожежі в підвалі через слабке припливу повітря виникає дуже висока температура, так що можна орієнтуватися по температурі повітря і на дотик по стінах. Проте, якщо вихід не знайдений, то не впадайте у відчай, ляжте в проході, де порівняно не дуже висока температура, і постарайтеся чимось накритися. Рано чи пізно Вас все одно виявлять.
    • І Останнє. Якщо ви все ж вирішили рятуватися через сильно задимлений коридор, що вкрай небезпечно, то радимо захопити намочену щільну тканину, яка повинна накритися і рухатися пригнувшись або поповзом. Щільна тканина буде охороняти Вас від диму і дозволить проскочити через незначні ділянки з відкритим вогнем і високою температурою. Якщо на Вас насувається вогненний вал, то, не зволікаючи, падайте, закривши голову тканиною, в цей момент не дихайте, щоб не отримати опіків внутрішніх органів.
    • Горить людина (спалахнув одяг і т. П.)

    • Не давайте бігти - полум'я розгорається ще сильніше (вплив полум'я палаючої одягу протягом 1-2 хвилини призводить до тяжких опіків зі смертельними наслідками).
    • Перекиньте його на землю, при необхідності зробіть підніжку, а потім загасіть вогонь за допомогою щільної тканини, води, землі, снігу і т. П., Залишивши голову відкритою, щоб він не задихнувся продуктами горіння. Є ще один варіант - спробуйте скинути палаючий одяг, але дуже швидко.
    • Викличте швидку допомогу, повідомте в пожежну охорону.
    • Надайте посильну долікарську допомогу. (При спробі самоспалення викличте також міліцію.)
    • Почувши крики «Пожежа», постарайтеся зберігати спокій і витримку, закликайте до цього стоять людей, особливо жінок. Оцініть обстановку, переконайтеся в наявності реальної небезпеки (можливо, хтось цим криком хоче привернути увагу людей).
    • При заповненні приміщення димом, виключенні освітлення постарайтеся йти до виходу, тримаючись за стіни, поручні і т.п., дихайте через носову хустку або рукав одягу, ведіть дітей перед собою, тримаючи їх за плечі.
    • Якщо ви помітили в палаючому приміщенні людей

    • Зателефонуйте в пожежну охорону.
    • Якщо Ви розраховуєте на свої сили, то спробуйте вибити двері або вікна в разі горіння на першому поверсі. Коли будете відкривати двері, то встаньте в стороні від отвору, так як на Вас може вихлестнуть вогонь, який йде за вітром. Якщо ж, відкривши її. Ви зустрінете тільки дим, то по можливості, прикривши органи дихання змоченою тканиною, нагнувшись, спробуйте увійти в приміщення. Якщо дихати важко, пересувайтеся на четвереньках або поповзом. Можна, звичайно, набрати повітря в легені, пробувати не дихати, на скільки вистачить Ваших можливостей.
    • Перш ніж увійти в кімнату (приміщення), Ви повинні точно дізнатися, хто і скільки там повинен перебувати. Якщо є діти, то їх слід шукати в затишних, темних місцях (під диваном, столом т п.), А для людей похилого віку (хворих) - на ліжках або на підлозі.
    • Виявивши людей, як можна швидше залиште (винесіть) їх на вулицю.
    • Надайте постраждалим до приїзду медпрацівників компетентну, посильну допомогу.

    Можливі причини виникнення пожежі

    1. Необережне поводження з вогнем.

    Причина кожного третього пожежі - необережне або недбале поводження з вогнем: Недопалок сірники, недопалки, свічки, відігрівання вогнем смолоскипів і паяльних ламп водопровідних труб, недбалість при зберіганні вугілля, що горить, золи. Пожежа може виникнути і від багаття, розпаленого поблизу будівлі, причому найчастіше від іскор, які розносить вітер.

    Особлива небезпека куріння в нетверезому стані, лежачи в ліжку, застосування гасових ламп, свічок, факелів для освітлення горищних приміщень, коридорів, комор і різних господарських будівель.

    2. Порушення правил користування електричними приладами.

    Аналіз таких пожеж показує, що вони відбуваються в основному з двох причин: через порушення правил при користуванні електропобутовими приладами і прихованої несправності цих приладів або електричних мереж.

    У залишеній надовго включеної електричної плитки нагрів спіралі досягає 600-700 ° С, а підстави плитки - 250-300 ° С. При впливі такої температури стіл, стілець або підлогу, на якому поставлена ​​плитка, можуть спалахнути.

    Водонагрівальні прилади вже через 15-20 хв після википання води викликають загоряння майже будь-який згорає опорної поверхні, а при випробуванні електричних чайників з нагрівальними елементами потужністю 600Вт займання підстави відбувається через 3 хв після википання води.

    3. Несправність електропроводки або неправильна експлуатація електромережі:

    Виникнення пожеж з цих причин полягає в наступному. При проходженні струму по провіднику виділяється тепло. У звичайних, умовах воно розсіюється в навколишнє середовище швидше, ніж встигає нагрітися провідник. Тому для кожної електричного навантаження відповідно підбирається провідник певного перерізу. Якщо перетин провідника менше, ніж належить за розрахунком, то виділяється тепло не встигає розсіятися і провідник перегрівається. Також при включенні в одну розетку одночасно декілька побутових приладів виникає перевантаження, нагрів проводів і займання ізоляції.

    Однією з причин пожеж, що виникають від електромереж, є коротке замикання, при з'єднанні двох провідників без ізоляції накоротко один з одним. Внаслідок цього, відбувається різке зростання сили струму в мережі, миттєвий нагрів проводів до температури, плавлення металевих жив, спостерігається інтенсивне виділення іскор і великої кількості тепла. Ось чому необхідно стежити за справністю ізоляції проводів, не допускати кріплення їх цвяхами, які можуть порушити ізоляцію.

    Через неправильне з'єднання проводів (в скрутку), слабке кріплення або сильного окислення контактних поверхонь і місць з'єднання проводів відбувається їх сильний розігрів і займання. Нещільний контакт вилок в гніздах штепсельної розетки може привести до сильного розігріву розетки і подальшого займання перегородок і стін, на яких змонтована штепсельна розетка. Це зумовлено наявністю великих місцевих перехідних опорів. У цих випадках запобіжники не можуть попередити виникнення пожежі, так як сила струму в колі не зростає, а нагрів ділянки з погано виконаним з'єднанням проводів досягає небезпечної межі тільки внаслідок збільшення опору в певних місцях, як правило, на ділянках великої довжини.

    Пожежну небезпеку становлять освітлювальні лампи розжарювання, оскільки відбувається сильне нагрівання поверхні скляної колби, температура якої може досягати 550 ° С. Так як в лампах розжарювання тільки 3-8% енергії витрачається на випромінювання світла, а 92-97% перетворюється в тепло.

    Небезпечні наслідки можуть настати від поганого контакту цоколя лампи з пружиною патрона. Тут виникає сильне нагрівання патрона, що призводить до пересихання ізоляції проводів, втрати ними ізоляційних властивостей і короткого замикання при включенні лампи. Сильне нагрівання патрона і, як наслідок, висихання ізоляції і коротке замикання виникають і в тому випадку, якщо в звичайний патрон ввернути лампу великої потужності (200-300 Вт).

    Руйнування колби лампи від механічних впливів також призводить до пожеж, так як температура металевих ниток коливається від 1700 до 2700 ° С.

    Люмінесцентні лампи більш безпечні в пожежному відношенні. Їх поверхні всього лише до 40-50 ° С.

    Для запобігання електромережі від перевантаження і короткого замикання використовуються плавкі запобіжники (пробки), які спрацьовують при підвищенні напруги струму вище допустимого.

    4. Пожежі від побутових газових приладів

    Основна причина цих пожеж - витік газу внаслідок порушення герметичності трубопроводів, з'єднувальних вузлів або через пальники газових плит.

    Природний і зріджений балонний газ (зазвичай це пропан-бутанова суміш) здатні утворювати з повітрям вибухонебезпечні суміші. При відчутті запаху газу в приміщенні не можна запалювати сірники, запальнички, вмикати або вимикати електричні вимикачі, входити в приміщення з відкритим вогнем або з цигаркою - все це може викликати вибух газу.

    Зріджений газ на відміну від природного володіє більш пожежонебезпечними властивостями: великий плинністю, швидким наростанням пружності парів і питомої обсягу рідини і газу з підвищенням температури, низьким концентраційним межею вибуховості і т.д.

    Якщо витік газу стався з відкритого крана на газовому приладі, то його треба закрити, ретельно провітрити приміщення і тільки після цього можна запалити вогонь. У разі витоку газу в результаті пошкодження газової мережі або приладів користування ними необхідно припинити і негайно повідомити в контору газового господарства.

    В газифікованих квартирах рекомендується щоранку провітрювати приміщення, в яких встановлені газові плити, лічильники і т.д.

    Категорично забороняється користуватися вогнем для виявлення витоку газу з газопроводів, балонів і газових приладів, можна застосовувати тільки мильний розчин.

    Не можна дозволяти включати і користуватися газовими приладами дітям і особам, що не знайомі з пристроєм цих приладів.

    Щоб уникнути нещасних випадків забороняється:

    відкривати кран на газопроводі перед плитою, не перевіривши, чи закриті всі крани на розподільному щитку плити;

    відкривати крани плити, не маючи в руці запаленого сірника;

    допустити заливання палаючих пальників рідиною. Якщо це випадково станеться, потрібно погасити пальник, прочистити її, видалити рідину з піддона;

    знімати конфорку і ставити посуд безпосередньо на пальник;

    стукати по кранах, пальників твердими предметами, а також повертати ручки кранів кліщами, щипцями, ключами і т. д .;

    самостійно ремонтувати плиту або газо-підвідні трубопроводи;

    прив'язувати до газових плит, труб і кранів мотузки, вішати на них білизну та інші речі.

    Небезпечно опускання в гарячу воду або установка газових балонів поблизу опалювальних приладів, при обмерзання запірно-редукторного клапана. Підсумок - швидке зростання внутрішнього тиску і вибух.

    У разі виникнення пожежі:

  • Негайно повідомити в пожежну охорону за телефоном 01, по стільниковому тел. 112, вказавши при цьому точну адресу, прізвище, ім'я, по батькові, що горить.
  • До прибуття пожежних підрозділів вжити можливих заходів до евакуації людей, документів, матеріальних цінностей.
  • По можливості приступити до гасіння пожежі наявними первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками, щільною тканиною, водою (пам'ятаючи, що водою можна гасити пожежу попередньо знеструмивши приміщення).
  • Під час пожежі необхідно утриматися від відкриття вікон, дверей, не розбивати шибки. Залишаючи приміщення (зданіе_ потрібно закрити за собою двері, вікна, так як приплив свіжого повітря сприяє швидкому поширенню вогню.
  • По прибуттю пожежних підрозділів необхідно зустріти представників пожежної охорони, повідомити всі необхідні відомості про наявність в будівлі людей, про місце знаходження вогнища пожежі, про вжиті заходи щодо його ліквідації.
  • xn - 7sbbhfgyociefaomjb4f1fpc.xn - p1ai

    Правила безпечної поведінки при виникненні пожежі в оселі

    Метод проведення заняття - розповідь, бесіда.

    Так, вогонь буває різний:
    Блідо-жовтий, яскраво-червоний,
    Синій або золотий -
    Вогонь добрий, вогонь злий.
    Злий вогонь - вогонь пожежі,
    Злий вогонь - вогонь війни!
    Від безмовного очі -
    Дні темні, поля чорні.

    1. Людина познайомився з вогнем на початковому етапі свого розвитку. З тих пір люди і вогонь є нерозлучними постійними супутниками.
    2. Людині потрібні були тисячоліття для того, щоб навчитися добувати вогонь і користуватися ним.
    3. Первісні люди боялися вогню, приписували йому божественну силу, поклонялися вогню.
    4. Людям потрібен вогонь, бо з його допомогою відбувається багато корисних справ, він, вірно, служить людям в побуті і на виробництві.
    5. Але не рідко трапляється, що вогонь може з відданого друга перетворитися в нещадного недруга, що знищує в лічені хвилини те, що створювалося довгими роками наполегливої ​​праці.
    6. Пожежі можуть призвести не тільки до величезних матеріальних втрат, а й головне - людських жертв.
    7. Пожежі знищують все на своєму шляху, завдають непоправної шкоди навколишньому середовищу.
    8. Щорічно в Росії відбуваються близько 240 тисяч пожеж, і середньому гине близько 20 тисяч чоловік.

    Питання 1. Можливі причини виникнення пожежі?

    • Неуважність людини:
      1. Що може послужити причиною виникнення пожежі в будинку, школі?
      2. Яку небезпеку являють собою хлопавки, петарди, бенгальські вогні.
      3. Питання 2. Правила безпечної поведінки під час пожежі?


        Питання 3. Підручні засоби пожежогасіння?

        1. Найефективнішим, підручним засобом пожежогасіння є вода, пісок.
        2. Їх огнегасящим дія полягає в тому, що вони охолоджують палаюче речовина, ускладнюють доступ до нього повітря і перешкоджають виділенню нових парів горючої рідини.
        3. Як сипучого матеріалу можна використовувати землю в домашніх умовах з квіткових горщиків.
        4. Накрити палаючий предмет щільною тканиною або ковдрою змоченою водою (але потрібно пам'ятати, що вода хороший провідник електричного струму).
        5. Питання для повторення:

    • Назвіть допустимі підручні засоби пожежогасіння у вашій квартирі, будинку?

      Питання 4. Способи евакуації?

      При виникненні критичної ситуації під час пожежі, виникає необхідність евакуації з палаючого або задимленого приміщення.

      Для цього необходимо:

      • захистити очі і органи дихання;
      • накритися щільною вологою тканиною і рухатися, пригнувшись або поповзом;
      • не входить туди, де багато диму, там погана видимість;
      • якщо через густий дим і високої температури ви не можете вийти на вулицю, потрібно повернутися назад, щільно прикрити за собою двері;
      • при русі тримайтеся за стіни, поручні, дихайте через хустку змочений водою;
      • користуватися ліфтом категорично забороняється.
      • Дії в разі, якщо немає можливості покинути квартиру, будинок під час пожежі:

        • зателефонувати в пожежну охорону, назвати свою адресу і сказати, що вийти не можете;
        • закрити двері в квартиру, заткнути всі щілини, отвори ганчіркою;
        • створити запас води, закритися в далекій від входу кімнаті;
        • подавати сигнали рятувальникам будь-якими способами;
        • якщо концентрація диму збільшується, то пересуватися по приміщенню пригнувшись або поповзом, захопивши з собою намочений ковдру водою, вийти на балкон, лоджію і очікувати рятувальників.
        • www.pojarnayabezopasnost.ru

          Це цікаво:

          • Правила евакуації дітей при пожежі Дії в разі пожежі Правила евакуації при пожежі Основні причини виникнення пожеж Через недбальство! Недбале неакуратне поведение з вогнем та вогненебезпечнімі Речовини; Перевантаження електромережі через [...]
          • Закон 22 пожежна Стаття 22. Гасіння пожеж та проведення аварійно-рятувальних робіт Гасіння пожеж є дії, спрямовані на порятунок людей, майна та ліквідацію пожеж. Проведення аварійно-рятувальних робіт, [...]
          • Як можна оформити відстрочку по кредиту Відстрочка платежу по кредиту: вимоги до позичальника, способи оформлення Оформляючи кредит, кожен позичальник розраховує справно погашати заборгованість, а при можливості - розірвати договір з банком, достроково виплативши [...]
          • 112 стаття ук рф з коментарями Кримінальний кодекс РФ c коментарями Коментар до статті 112 1. Стаття 112 КК про умисне заподіяння середньої тяжкості шкоди здоров'ю відрізняється від аналогічної ст. 109 КК РРФСР збільшенням числа обставин, [...]
          • Робота нотаріуса в Саратові Нотаріуси Саратов Нижче представлений список нотаріусів в обраній категорії. Щоб подивитись детальну інформацію по конкретному нотаріусу, клікніть по ПІБ нотаріуса. Нотаріус Адушкін Наталія Олегівна Телефон: [...]
          • Що входить в стаж роботи на крайній півночі Чи входить навчання в стаж роботи на Крайній Півночі? Цього року виповнилося 55 років. Пенсійний фонд виключив з підрахунку стажу в районах КС, період перебування на курсах зі збереженням зарплати з 02.12.1983 по05.03.1984г. [...]
    1. Можливі причини виникнення пожежі?
    4. Способи евакуації?
    1. Можливі причини виникнення пожежі?
    2. Правила безпечної поведінки під час пожежі?
    3. Підручні засоби пожежогасіння?
    4. Способи евакуації?
     
      Обзор категорий  
     
    Шины
     
         
     
      Специальное предложение  
       
         
         
    Доставка осуществляется в города:
    Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

    © 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

    Каталог украинских интернет-магазинов