Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Прикмети і звичаї пов'язані з хлібом

Наша сеть партнеров Banwar

З давніх-давен в кожній культурі і у кожного народу існували свої обряди і прикмети пов'язані з хлібом, які несли в собі сенс продовження життя. Якщо їх поважати і дотримуватися, то можна забезпечити собі щасливу сите життя в достатку, серед любові та поваги своєї дружної родини.

- Завжди потрібно ділитися хлібом, навіть останнім шматком, - в такому разі хліба в домі завжди буде багато, а це означає, що життя сім'ї буде багатою.
- Якщо під час святкової їжі шматок хліба випаде з рук, то це означає, що незабаром прибуде почесний гість.
- Впустити бутерброд маслом вгору - до гостя.
- Останній шматок хліба бере дівчина - по прикметі у неї буде гарний чоловік.
- Ті, хто люблять їсти кірки і окрайця вважаються щасливими і щасливими людьми.
- Ті, хто любить білий хліб - ранимі і тонкі натури, а люди, які віддають перевагу чорний хліб, сильні духом, більш рішучі і вольові.

Хліб всьому голова.
Завжди люди шанували хліб і вважали його головним частуванням в будинку. Там де є хліб - є добро. Цей продукт вважався божим даром, тому до нього проявляли особливу повагу. Протягом багатьох століть про хліб склалося багато прикмет і звичаїв, які підказували, як за допомогою нього залучити в будинок благополуччя і удачу.
-Якщо когось зустрінуть тільки що вийнятим з печі хлібом - до багатства.
-Гостям в знак поваги в першу чергу потрібно подавати хліб.
-Треба є будь-який хліб, і тоді життя буде складатися благополучно.
-Якщо калач розділили на всіх родичів - до ситості і веселощів, щедрості.
-Навіть хлібні крихти мають особливу цінність - той, хто з'їдає їх до кінця, буде багатий.
-Щоб вдало спекти хліб, жінки, саджаючи його в піч, повинні були підняти поділ зі словами «Вставай вище».
-При хлібі на столі повинні постійно лежати сіль і хлібний ніж, які призначені тільки для хліба. Якщо хлібний ніж потрібно прибрати або забрати зі столу, то разом з ним зі столу потрібно прибрати і хліб з сіллю.

Хліб-сіль Вашому будинку.
Вираз «хліб-сіль» в Росії було символом гостинності. Запрошуючи на бенкет, на Русі говорили: «Заходьте на хліб-сіль». Коли ви приходите в чужий будинок і застаєте господарів за столом, то обов'язково бажаєте бути ним смачного. А в далекі часи на Русі говорили: «хліб та сіль вашому дому!». Сенс цього виразу в тому, що господарям бажали багатства (хліб, як символ багатства), а сіль-символ чистоти душі. Удома ж, що славляться своєю гостинністю і щедрістю, до сих пір називають «хлібосольними».
З хлібом і сіллю до сих пір зустрічають важливого гостя .Він повинен відламати шматочок хліба, посолити його і з'їсти. Цей обряд став символом прилучення до основних життєвих цінностей зустрічаючих його людей, це також означає, що він вступив з ними в дружні відносини і готовий з'їсти разом з ними «пуд солі», т. Е. Розділити всі їх турботи.

Народні традиції.
Традиції пов'язані з хлібом сформувалися в далекій давнині. Ті, хто хліб почитав, ставився до нього з повагою - мав достаток, міцне здоров'я, і ​​удача такій людині завжди супроводжувала. Тому традиціям намагалися неухильно слідувати. Цьому вчили з дитинства.
Перед трапезою потрібно було спочатку з'їсти шматочок хліба з сіллю. Цим же потрібно і закінчити трапезу. Вважалося, що якщо людина слідує цій традиції, то буде щасливим. За допомогою шматочка хліба з сіллю людина може перевірити ступінь свого насичення. Якщо перед трапезою він зможе його з'їсти - це означає голод, а якщо хліб з сіллю можна з'їсти і після їжі - переїдання не відбулося.
Якщо ви хочете порадувати господарів, вирушаючи в гості, купуйте і даруєте хліб або випічку тільки в чіткому кількості. Вважається, що парна кількість хліба принесе в будинок удачу і з дому найближчим часом ніхто не піде.

Хліб - символ єдності сім'ї.
-Якщо при випічці хліба частина відшарувалася від решти короваю, комусь із членів сім'ї має бути поїздка.
-Членів сім'ї, який хоче в дорогу, обов'язково давали з собою хліб. Не тільки для втамування голоду в дорозі, але і в якості оберега. Вважається, що буханець хліба з дому зберігає тепло і енергетику всієї родини і здатна захистити від неприємностей в дорозі.
-Так само хліб як оберіг клали в колиску до новонародженого.
-Під багатьох сім'ях увійшло в звичку збиратися за загальним столом вечорами за чаєм і смачним пирогом або випічкою, обговорювати події року, що минає дня, будувати плани на майбутнє. Члени сім'ї розповідають про те, як провели день, проявляють увагу до проблем один одного. Хліб сприяє зміцненню сім'ї та вихованню дітей.
-По старовинним звичаєм хліб і сіль підносять новоселам при в'їзді в новий будинок або в квартиру разом з ключами від будинку. Цим висловлюється побажання щастя в новому будинку, а хліб це багатство і достаток.

Загальні прикмети народів світу.
Існують загальні правила поводження з хлібом, які перегукуються у всіх народів. Наприклад, у казахів існує прикмета: той, кому належить далека дорога, перед виходом з дому повинен з'їсти кусень хліба. Що залишився хліб до повернення мандрівника зберігається в будинку. Вважається, що в шляху людини будуть зберігати вищі сили, а повернувшись додому, цей хліб в знак поваги він повинен доїсти.
-Будь важлива подія передувало переломлення хліба. Ця місія була покладена на старійшину або главу сім'ї, з його рук всі інші отримували свою порцію хліба. Вважалося, що хліб не тільки дарує сили, а й сприяє гармонії у всіх сферах життя.
-Якщо одночасно переломив хліб двоє людей, а після з'їдять його - то стануть вірними друзями. «Я з ним шматок хліба з'їв», - досі це вираз відображає довірчі відносини і духовну близькість між людьми.
- Пропонують скуштувати коровай гостям. Хліб з сіллю вважається символом гостинності і до цього дня. Багато хлібні звичаї збереглися і до наших днів, а разом з ними і шанобливе ставлення до хліба. Без цього продукту не обходиться ні одна значуща подія, будь то свято або звичайна трапеза.

Прикмети пов'язані з хлібом на Русі.
До хліба на Русі завжди було ставлення особливе - шанобливе, бережливе. Не дивно, що воно знайшло своє відображення в численних прикмети.
- Двоє тягнуться до одного шматка хліба - буде компанія.
- Хліб, спечений в переддень Різдва, довго буде залишатися свіжим.
- Знайти в духовці чотири з'єднаних буханки - прикмета до весілля.
- Вийнята з печі буханець зламалася - прикмета до незнайомця.
- Якщо вам запропонують взяти останній шматок, беріть - це принесе щастя в любові або матеріальну прибуток.

Хлібні повір'я в древньої Русі.
Хліб з давніх часів був незмінним супутником людини, тому з ним пов'язані всілякі прикмети, історії, ритуали. У древніх слов'ян хліб вважався плодом Матері Землі. Тому зерно для посіву в поле виносили тільки чоловіки. Вони проходили по полю, розкидаючи його, як ніби укладаючи союз з Матір'ю Землею. Жінки при цьому присутні не могли - вважалося, що вони можуть перешкодити зачаттю, а значить і врожаю не буде.
Священної випічкою вважалися млинці. За формою млинець нагадував сонце - а світило для слов'ян було в стародавні часи вищим божеством. Кваша (рідке тісто) завжди стояло в хаті на почесному місці. Бродіння уособлювала Життя. На діжку з діжею перед весіллям садили і наречену. Це робилося для того, щоб у родині був достаток і благополуччя.

Весільні прикмети.
Весільне торжество має свої прикмети, пов'язані з хлібом. Так, на сватання брали з собою хліб. У давнину на коровай клали руки молодих в знак об'єднання і домовленості про весілля (це називалося рукобитье). На весіллі батьки благословляли нареченого з нареченою не тільки іконою, а й хлібом, а після вінчання молодят зустрічали хлібом і сіллю. Весільний коровай вважався символом щастя, достатку і достатку. Його виносили на рушнику - розшитому рушник. Чим пишніше випечений коровай, тим щасливіше і багатше стануть молодята. Існує прикмета: наречений і наречена повинні відкусити шматок короваю, у кого він більше, той і буде істинним главою сім'ї. Сіль при цьому не можна розсипати. Весільний коровай після того, як його скуштують молодята, для гостей ділив хрещений батько нареченого або нареченої. Коровай був багатошаровим. Верхівку віддавали молодим, середню частину - гостям, а низ, в який часто запікали монети, - музикантам. Разом з шматочком короваю молоді ділилися з гостями своїм щастям. Гості у відповідь дякували подарунками. Піти з весілля без шматочка короваю рівносильне відсутності на ній. Шматочок короваю приносили додому і ділили між тими, хто не був на весіллі, а невелику частину засушивали як амулет-оберіг.
При виготовленні весільного короваю враховувалася кожна деталь. У стародавні часи тісто для короваю мала замісити заміжня жінка, яка має дітей і щаслива в шлюбі - так вона і нареченій передасть удачу. Під час приготування тіста в обов'язковому порядку читали молитви. А ось готовий коровай в піч ставив чоловік цієї жінки. Коровай прикрашали гілочками калини, що символізує любов. Приготування короваю зазвичай відбувалося в суботу, фактично це і було початком весільного обряду. З моменту приготування короваю до торжества його берегли як зіницю ока- накривали рушником і зберігали подалі від людських очей. Крім великого короваю пекли маленькі пироги, які під час урочистого застілля роздавали дітям.
Є і така романтична прикмета про хліб: якщо хлопець і дівчина відкусять від одного скибки хліба - їх об'єднає закоханість, а після, можливо і вічна любов.

Прикмета - ламати хліб над головою нареченої.
У кожного народу є звичай ламати хліб над головою нареченої. Така традиція існувала в Росії. Якщо разламіть пшеничний хліб над головою нареченої - швидке і щасливе поповнення сімейства. А на півночі Англії нарізають на дрібні квадратики весільні коржі і обсипали ними наречену і весільний зал. Подекуди над головою нареченої ламали спеціально приготовлений весільний корж, після чого кидали його гостям. Дівчина, яка з'їла таку корж, так вважали англійці, уві сні побачить свого судженого. У Шотландії, наприклад, мати нареченої після вінчання дочки (прямо біля дверей храму) ламала над головою нареченої смородиновий пиріг. Шотландці були впевнені, що цей звичай зробить наречену щасливою в сімейному житті.
А в Болгарії весільний хліб пекли у формі кільця. Молодята повинні були дивитися на гостей через отвір у калачі або короваї. Такий хліб вважався оберегом - він приносив молодим багатство і здоров'я.

Хліб як священна їжа.
В культурних традиціях багатьох народів хліб - більше, ніж просто їжа. Це священна їжа, яка використовувалася при певних релігійних діях. У східних народів даючи клятву, в руках тримали священну книгу і з'їдали шматочок хліба - коржики. Кругла форма хліба символізувала сонячний диск, а його світло - джерело життя.
У Єгипті хліб несли як підношення богам. В ті часи вірили, що хліб, а також воду безсмертної життя зберігає бог Ану на Небесах.
У слов'янській традиції хліб виступав символом взаємного обміну між божеством і людьми. Це - свого роду зв'язок поколінь. Вважалося, що самі батьки незримо беруть участь у випічці хліба, а після отримують свою частку у вигляді пари або ж спеціально виділеної частини буханки хліба або короваю.
У слов'ян було прийнято зберігати хліб на столі в червоному кутку. Також було прийнято зберігати хліб перед іконами в знак вірності Богу. Вважається, що Бог у відповідь піклуватися про добробут сім'ї, щоб на столі завжди був свіжий хліб.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов