Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Пристрій і ремонт джерел живлення цифрових СТВ тюнерів

  1. думки читачів

Наша сеть партнеров Banwar

Аудіо та відеотехніка

Головна Головна   ремонт електроніки   Аудіо та відеотехніка ремонт електроніки Аудіо та відеотехніка


Джерело живлення є одним з основних вузлів тюнерів, призначених для прийому цифрових супутникових телевізійних (СТВ) і радіомовних програм. Він перетворює мережеве напруга в низьковольтні напруги, що живлять цифрові і аналогові схеми подібних пристроїв. За статистикою близько 60% всіх дефектів, що виникають в процесі передпродажної підготовки та експлуатації СТВ тюнерів, пов'язані так чи інакше з виходом з ладу їх джерел живлення. Нижче наводяться схеми, що описують пристрій і принципи роботи джерел живлення широко поширених моделей тюнерів, а також вказані найбільш часто зустрічаються дефекти і методи їх усунення.
Зазвичай джерело живлення СТВ тюнера формує кілька живлячих напруг. Для живлення цифрових вузлів використовують напруги +5 і +3,3 В (в останніх моделях ще й +2,7 В). Селектор СТВ каналів і вихідні ланцюги відеосигналу і сигналів звуку харчуються напругою +12 або +15 В. Для настроювання селектора СТВ каналів і ВЧ модулятора використовується напруга +30 В. Додатково до вхідної ланцюг тюнера подається напруга + 13,5 / 18 В - для харчування зовнішнього понижуючого конвертера (LNB). Як правило, воно формується з напруги +20 В або безпосередньо джерелом живлення або на основній платі тюнера (використовується в останніх моделях).
Перші моделі СТВ тюнерів часто мали в своєму складі лінійні джерела живлення. При досить простою схемою вони мали недоліки, такі як велику вагу, габарити, а також низький ККД. На рис. 1 приведена схема лінійного джерела живлення широко поширених моделей "HUMAX F1 / CI / VA / VACI". Напругу живлення знижується трансформатором Т801 і випрямляється діодними мостами D803, D804 і діодом D800. Лінійний стабілізатор U800 формує напругу +30 В - для настроювання селектора каналів і ВЧ модулятора. DC / DC-конвертор U801 формує напруга живлення понижуючого конвертера. Напруга змінюється при подачі відповідного рівня на базу Q800. Транзистор Q801 відключає напруга живлення конвертера в черговому режимі. Мікросхеми U802-U804 формують напруги живлення цифрової частини тюнера, а U808 - вихідних аналогових ланцюгів.
Тюнери з лінійними джерелами живлення мають схожі дефекти, які можна легко усунути. Зазвичай при виникненні несправності джерела живлення тюнер не функціонує, індикатор чергового режиму не світиться. У такому випадку можна використовувати наступну методику пошуку несправності. Перевіряють запобіжник (в даному випадку Fd). Якщо запобіжник справний, перевіряють опір первинної обмотки трансформатора Т801. При обриві первинної обмотки трансформатор замінюють на справний. Далі, перевіряють наявність нестаб-зірованних напруг на виходах випрямлячів D800, D803 і D804. У разі відсутності будь-якого з напруг перевіряють відповідний діод (або діодний міст). Далі необхідно візуально перевірити друкований монтаж в районі стабілізаторів U800-U804 і U808 на наявність "холодних" пайок і кільцевих тріщин.

Мал. 1. Принципова електрична схема джерела живлення СТВ тюнерів "HUMAX F1 / CI / VA / VACI"

Оскільки дані мікросхеми виділяють достатню кількість тепла, припій, який використовується для пайки їх висновків, найчастіше руйнується від частих перепадів температури. При відсутності будь-якого напруження на роз'ємі JP802 перевіряють відповідну ланцюг. Після відновлення джерела живлення контролюють вихідні напруги. Вони повинні відповідати зазначеним на схемі.
Іноді зустрічаються дефекти, при яких тюнер включається в черговий режим, а в робочий режим не перемикається, або в робочому режимі працює нестійкий, мимоволі перемикається в черговий режим або "зависає". У цьому випадку перевіряють електролітичні конденсатори в джерелі живлення, які часто "висихають". Конденсатори з допустимою робочою температурою + 85 ° С замінюють на аналоги з робочою температурою 105 ° С.
Також зустрічається дефект, при якому відсутня напруга живлення зовнішнього понижуючого конвертера. Для усунення дефекту перевіряють справність мікросхеми U801 і транзисторів Q800, Q801 (вітчизняні аналоги транзисторів - КТ602БМ або КТ605АМ).
Після появи доступної недорогий елементної бази, що дозволяє проектувати імпульсні джерела живлення, останні стали широко застосовуватися в різних моделях СТВ тюнерів. Зібрані за класичними схемами обратноходових перетворювачів напруги, джерела живлення мають невеликі габарити, масу і високий ККД.

Зібрані за класичними схемами обратноходових перетворювачів напруги, джерела живлення мають невеликі габарити, масу і високий ККД

Мал. 2. Принципова електрична схема джерела живлення СТВ тюнерів "Strong SRT4450"

На рис. 2 показана схема імпульсного джерела живлення СТВ тюнера "Strong SRT4450" (має вбудований дескремблер VIACCESS). Напруга харчування надходить через фільтр, що пригнічує високочастотні перешкоди, створювані імпульсним перетворювачем С301-С304, L501. Змінна напруга випрямляється доданими мостом D501-D504, а пульсації згладжуються конденсатором С402. Через резистор R401 розряджається С402 при відключенні тюнера від мережі. На первинну обмотку трансформатора Т1 періодично подається випрямлена напруга, що комутується потужним ключовим транзистором, що входять до складу контролера U401. Транзистор запускається схемою ШІМ контролера. Накопичена в трансформаторі енергія передається у вторинні обмотки. Контролер U401 при включенні джерела харчування в мережу запускається напругою, що подається через резистор R402. Після появи напруги у вторинних обмотках U401 харчується напругою обмотки транзистора Т1 через випрямляч D506 C402. Стабілізація вторинних напруг проводиться за допомогою ланцюга зворотного зв'язку з елементів U402, U403. Оптопара U402 також забезпечує гальванічну розв'язку первинних і вторинних ланцюгів джерела. При збільшенні вихідної напруги транзистор, що входить до складу оптопари, відкривається, ШІМ модулятор (в складі U401) зменшує тривалість імпульсів управління вихідним транзистором. Енергія, що передається у вторинні кола, зменшується, і відповідно зменшуються вихідні напруги джерела живлення. Таким чином, відбувається стабілізація вихідних напруг. Вузол на транзисторах Q401-Q407 забезпечує формування напруги живлення понижуючого конвертера.

Мал. 3. Принципова електрична схема джерела живлення СТВ тюнерів "Sky Way 6000"

При несправності імпульсних джерел живлення дефекти виявляються інакше, ніж в лінійних джерелах. Дуже часто джерело живлення тюнера виходить з ладу при короткочасному перевищенні напруги живлення. При цьому з ладу можуть бути виведені кілька елементів схеми. Про цю несправність, як правило, свідчить згорілий запобіжник. На прикладі схеми (рис. 2) наведемо методику ремонту імпульсного джерела живлення.
Якщо при включенні тюнера згорає запобіжник, перевіряють діоди D501-D504 на наявність пробою. При справних діодах вимірюють опір між вив. 1 і 2 U401 (це висновки силового ключа). Несправні елементи заміняють
Також часто зустрічається дефект, при якому запобіжник залишається цілим, а джерело живлення не запускається. В даному випадку методика пошуку наступна.
Перевіряють вихідні напруги при відключених роз'ємах XS1 і XS2. Якщо вони відсутні, перевіряють справність елементів D501-D504 і U401. Зазвичай джерело живлення не запускається через обрив резистора R402. До подібного дефекту також призводить втрата ємності конденсатором С402.
Якщо на виході джерела живлення напруга занижена, необхідно перевірити конденсатори С402 і С305. В якості останнього найчастіше використовують дискові керамічні конденсатори досить низької якості. Пробій конденсатора С305 призводить до шунтування ланцюга зворотного зв'язку, стабілізуючою вихідні напруги.
Заниження одного або декількох вихідних напруг може також відбуватися через втрату ємностей вихідних фільтруючих конденсаторів, які зазвичай мають допустиму робочу температуру + 85 ° С. Для усунення дефекту осциллографом контролюють змінну складову по лініях харчування. Якщо на них присутні наднормативні імпульсні викиди, відповідну ємність замінюють на свідомо справну з робочою температурою 105 ° С.
На рис. 3 показана схема імпульсного джерела живлення одночипового FTA СТВ тюнера "Sky Way 6000", що випускається в Китаї для компанії "Зв'язок Експорт". Він виконаний за класичною схемою і його робота в пояснень не потребує. Найбільш часто в цій схемі зустрічаються такі дефекти: обрив RT1, пробій IC1 і втрата ємності конденсатором С4.
Найбільший інтерес представляє імпульсний джерело живлення тюнера "DRE-4000" фірми DigiRaum Electronics (рис. 4), який крім прийому відкритих каналів декодує програми, що йдуть в кодуванні DRE (ZCrypt). Даний тюнер використовується для прийому програм пакета Триколор ТВ, а тому в експлуатації у користувачів є велика кількість апаратів даної марки.
На превеликий жаль, при розробці джерела живлення були допущені ряд помилок, що призводять до їх виходу з ладу. Наприклад, конденсатори С9, С12, С15, С19 і С20 мають робочу температуру + 85 ° С. А в якості D9 використовується діод дуже низької якості. Нижче наводяться ряд дефектів і причина їх виникнення.
Характерні дефекти джерела живлення СТВ тюнера "DRE-4000" і способи їх усунення
Тюнер не включається. Згорає запобіжник F1
Пробитий один з діодів D1-D4. Також необхідно перевірити справність мікросхеми U1.

Також необхідно перевірити справність мікросхеми U1

Мал. 4. Принципова електрична схема джерела живлення СТВ тюнерів "DRE-4000"

Тюнер не включається. Запобіжник F1 цілий
Втрата ємності конденсатора С7, також можливий обрив резистора R2.
Тюнер не включається. Запобіжник F1 цілий. Вихідна напруга занижена
Втрата ємності конденсатора C17. Також, можливо, несправна мікросхема U3.

Тюнер не включається. Запобіжник F1 цілий. Вихідна напруга занижена. Блимає мережевий індикатор
Пробій D9. (D9 слід замінити на більш потужний діод Шотткі.)
Тюнер не включається. Запобіжник F1 цілий. Вихідні напруги хаотично змінюються
Втрата ємності конденсатора С3.

Автор: Василь Федоров (р Липецьк)

джерело: Ремонт і сервіс


Дата публікації: 21.03.2013

думки читачів
  • Рустам /
    Переробив за цією ж схемою БП.Включіл в розетку, запобіжник вибухнув і терморезистор сгорел.Прічіни які можуть бути? Я не фахівець з радіотехніки, і приладу немає перевірити.
  • андрей /
    Спочатку взагалі не було ознак життя! За вашої поради замінив весь діодний місток і F1. Тепер при включенні в мережу лампочка індикатора горить, але як і раніше не включається. Що може бути ще? Тюнер DELTA sistems DS-200HD (Т2 HD receiver) / Заранее спасибо.

Ви можете залишити свій коментар, думка або питання по наведеним вишематеріалу:


Прічіни які можуть бути?
Що може бути ще?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов