Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Пристрій пральної машини - Велика побутова техніка - Вибір пральної машини: огляди, рейтинги і тести - Каталог матеріалів

  1. Анатомія «Фронталки»
  2. Вимагайте доліва води
  3. Крутите барабан!
  4. Хто усіма командує
  5. Про баках і барабанах

Наша сеть партнеров Banwar

21.06.2006

Анатомія «Фронталки»

Для початку подивимося на «підірваний вид» машини з фронтальним завантаженням білизни (рис. 1). Якщо зняти верхню кришку 1, задню стінку корпусу 2 і відокремити передню стінку 3 із завантажувальним люком 4 (а заодно зняти і бічні стінки корпусу), то нашому погляду відкриються компоненти машини. Прямо під кришкою машини знаходиться блок електромагнітних клапанів 5. Завдання електромагнітного клапана - в потрібний момент впустити в машину воду, яка підведена до нього по заливного шлангу 6. ​​Пройшовши через вузький канал клапана, вода надходить в дозатор миючих засобів 7. Ззаду до дозатора підведені гумові трубки для подачі води, а спереду у нього є висувна скринька - це бункер 8, в відсіки якого ми засипаємо пральний порошок для попереднього і основного прання, а також додаткові кошти - відбілювачі та ін. залежно від екущего етапу прання вода прямує в той або інший відсік бункера за допомогою спеціального роздаткового механізму.

Мал. 1. Пральна машина з фронтальним завантаженням білизни: 1 - верхня кришка, 2 - задня стінка корпусу, 3 - передня стінка, 4 - завантажувальний люк, 5 - блок електромагнітних клапанів, 6 - шланг затоки води, 7 - дозатор миючих засобів, 8 - бункер дозатора, 9 - гумовий патрубок, 10 - бак, 11 - барабан, 12 - ущільнювач люка, 13 - пружина підвіски бака, 14 - амортизатор, 15 - противагу, 16 - прессостат, 17 - зливний насос, 18 - нагрівальний елемент (ТЕН ), 19 - електромотор, 20 - панель управління, 21 - командоаппарат

Змив миючий засіб з бункера, вода (точніше, тепер це вже миючий розчин) по гумовому патрубка 9 надходить в бак 10 - ту ємність, в якій, власне, і відбувається прання. Усередині бака обертається барабан 11, що представляє собою перфорований циліндр з нержавіючої сталі. Білизна в барабан закладається через завантажувальний люк 4, а щоб після закриття люка з машини не протікала вода, зріз бака забезпечений свого роду манжетою - гумовим ущільнювачем 12.

Про баках, барабанах і їх особливості у нас розмова попереду, а поки звернемо увагу на те, яким чином бак підвішений до корпусу машини. Система підвіски бака складається з пружин 13 вгорі і амортизаторів 14 знизу. Жорсткість пружин і характеристики амортизаторів підбираються так, щоб максимально компенсувати вібрації, що виникають при обертанні барабана з білизною. А для того, щоб пральна машина при роботі не «скакала» по ванній кімнаті, до баку кріпиться масивний противагу 15 з бетону або чавуну.

Вимагайте доліва води

Процесом затоки води в бак управляє невеликий прилад 16 під назвою прессостат. Його називають також реле рівня. Завдання прессостата - забезпечити рівень води в баку, необхідний для прання завантаженого в машину білизни. Сучасні пральні машини здатні автоматично підлаштовувати обсяг заливає в бак води під кількість завантаженого в барабан білизни.

Воду потрібно не тільки заливати в бак, але і зливати в каналізацію після закінчення прання. Це завдання виконує зливний насос 17, розташований під баком машини. У сучасних пральних машинах насос зазвичай забезпечений фільтром-уловлювачем, який затримує дрібні предмети - гудзики, скріпки, зубочистки та інші дрібниці, які власник машини забув вийняти з кишень одягу перед пранням. Для доступу до фільтру в цокольній частині машини є невеликий лючок.

Зливний насос часто виконує ще одну важливу функцію: він забезпечує рециркуляцію води, направляючи її в верхню частину бака, а іноді і в бункер дозатора. Іноді для цього машина має додатковий, рециркуляционний або підкачує насос.

Завдяки руху води в придонному частини бака все осіли донизу розчинилися крупиці прального порошку піднімаються догори, в результаті порошок повністю розчиняється і йде в справу, а не зливається в каналізацію з брудною водою. А на білизну в барабані виливається додаткова порція миючого розчину, що сприяє кращому відпиранню забруднень. Не випадково подібні схеми іменуються Еко-системами: адже завдяки їм у навколишнє середовище не потрапляють розчинилися миючі засоби.

«Фірмові» системи упорскування миючого розчину в бак носять спеціальні назви: Activa і Combiwash у пральних машин Candy, «i-система» у машин Gorenje, Direct Spray у машин Electrolux, Aqua Spray у машин Hansa і т.д.

Ще одна порція розчину проливається на білизну зі спеціальних накладок у вигляді ребер на внутрішній поверхні барабана. Вони теж виконують відразу дві функції: по-перше, зачіпаючи білизна, перелопачують його масу. А по-друге, ці накладки дуже часто роблять порожнистими, з отворами по кромці ребра. Занурюючись в миючий розчин в нижній частині бака, накладка наповнюється цим розчином. Піднімаючись вгору, вона проливає розчин на білизні, зрошуючи його додатковим душем. «Система подвійної дії», «душ-система» - такі назви дають виробники пральних машин подібних пристроїв.

Після того, як вода залита в бак машини, починає свою роботу термоелектричний нагрівальний елемент 18, або скорочено ТЕН. Він ховається знизу, у вузькому зазорі між баком і барабаном, тому нам довелося витягти його назовні для загального огляду.

Крутите барабан!

Хімічний вплив на білизна при пранні забезпечує пральний порошок, теплове - ТЕН, а ось механічна дія здійснюється шляхом обертання барабана з білизною. Саме це обертання дозволило перекласти зусилля крихких жіночих рук на головну рушійну частину машини - електричний мотор 19. Мотор, що знаходиться в нижній частині корпусу, є другим після Тена споживачем електроенергії.

Традиційним способом передачі крутного моменту від валу електромотора на вал барабана є ремінна передача (рис. 2). Але при всій своїй простоті така передача не позбавлена ​​недоліків: через тертя об шків барабана ремінь поступово зношується і час від часу вимагає заміни. Крім того, робота пральної машини з ремінною передачею супроводжується вібраціями, шумом і втратами енергії, так і компактністю така трансмісія не відрізняється.

Мал. 2. Ремінна передача обертання від електромотора до барабана

Кілька років тому на вітчизняному ринку з'явилися пральні машини з прямим приводом (часто для його позначення використовується абревіатура DD, від англійського Direct Drive - прямий привід). Такі машини випускає південнокорейська корпорація LG (серія Intellowasher). Електродвигун в них надітий прямо на вісь барабана. Відсутність передавальних елементів робить привід машини компактним, значно знижує рівень шуму і вібрацій, дозволяє оптимізувати витрати електроенергії.

Потужний і надійний електродвигун прямого приводу складається з статора з набраними на ньому 36 котушками індуктивності і ротора, що представляє собою постійний магніт (рис. 3). Двигун не має щіток, працює тихо, а в зборі з баком і барабаном являє собою компактну конструкцію.

Мал. 3. Електродвигун прямого приводу (LG)

Але яким би не був привід барабана - прямим або ремінним - головне його завдання полягає в тому, щоб забезпечити обертання барабана на двох основних режимах роботи машини: пранні і віджиманні. На етапі прання барабан робить повільні обертання поперемінно то в одну, то в іншу сторону.

Віджимання ж відбувається з високою швидкістю, щоб видалити з білизни вологу з допомогою відцентрових сил. У сучасних пральних машинах максимальна швидкість обертання барабана при віджиманні досягає 1600, 1800 і навіть 2000 об. / Хв (таке рекордне значення швидкості обертання досягнуто в пральних машинах Gorenje сімейства Premium Touch).

Перш, ніж вийти на високі обороти, машина поступово збільшує швидкість обертання барабана, щоб переконатися в тому, що білизна рівномірно розподілено по його стінках. Адже нерівномірність розкладки білизни - так званий дисбаланс завантаження - призведе до сильних биття і вібрацій машини на високій швидкості обертання барабана, що може закінчитися для машини плачевно.

Виявивши дисбаланс завантаження, машина скидає обертів барабана, відцентрова сила перестає утримувати білизна на його стінках, і відбувається перерозподіл білизни в барабані. Після цього машина робить нову спробу набору оборотів і переходить до обертання барабана на максимальній швидкості тільки в тому випадку, коли білизна рівномірно, без дисбалансу, укладено по стінках.

Хто усіма командує

Але хто ж командує усіма компонентами пральної машини? Хто дає сигнал ТЕНу - починати нагрівання води, електромотору - набирати обертів, насосу - зливати воду? Ще раз поглянемо на рис. 1. На панелі керування 20 є рукоятки і кнопки, за допомогою яких власник машини задає потрібні йому програми прання. А відповідає за виконання цих програм невеликий, але розумний прилад - командоаппарат 21, іноді також іменований таймером. Втім, командоаппарат пральних машин, які випускалися років 15-20 назад, назвати розумним приладом можна було з великою натяжкою. Електромеханічний таймер тих часів являв собою якусь подобу музичної табакерки і складався з набору кулачків з хитрими вирізами. Повертаючись, кулачки то відводили, то опускали підпружинені контакти всіх електричних компонентів машини, включаючи або вимикаючи їх в потрібний час. Відмінність з музичним автоматом полягала в тому, що кулачки оберталися не під дією заводний пружини, а приводилися в рух кроковим електромоторчиком. Років десять тому в електричні схеми пральних машин стали широко впроваджуватися електронні плати, і системи управління машинами стали гібридними, поєднуючи електромеханічний командоаппарат і електроніку. Зараз чистої електромеханіки на прилавках, мабуть, вже й не зустріти - без електронних компонентів не обходиться вже жодна, навіть найдешевша автоматична пральна машина.

А про дорогих виробах і говорити нічого - в них все кермо управління давно взяли електронні модулі. В їх мікропроцесорної пам'яті зберігається величезна кількість програм прання, вони вміють визначати величину завантаження барабана білизною і не дають барабану занадто розганятися, якщо білизна розподілено нерівномірно. Вони аналізують сигнали від численних сенсорів, і знають, яка температура і жорсткість води в баку, прозорий чи миючий розчин, чи добре прополоскати білизну. Вони самі зупинять машину, якщо припинилася подача води, відбулася її витік або утворилася надмірна піна.

Значить, хай живе електроніка, геть електромеханіка? Не треба поспішати з такою заявою, особливо в Росії. При всіх безперечних плюсах електронного командоаппарата, у нього є і слабкі сторони. Будь-яка сервісна майстерня призведе вам приклади того, як «наворочена» пральна машина останнього покоління починала «глючить», будучи підключеною до електричної мережі, де і вольт не завжди 220, і герц не рівно 50. На превеликий жаль, стан систем електропостачання на російських просторах залишає бажати кращого, і часом досить заможний споживач змушений відмовлятися від машини з електронним управлінням на користь «пральки» простіше, але без «примх». Так що машинам зі старим добрим електромеханічним таймером, беручи до уваги їх більш демократичні ціни, ще належить радувати росіян надійною роботою.

Про баках і барабанах

Бак і барабан - ось нерозлучна пара, свого роду «черевна порожнина» пральної машини. У барабан завантажується білизна, в бак надходить вода з розчиненим у ній пральним порошком, і через отвори перфорації барабана проникає до білизни.

Барабан пральних машин завжди виготовляється з нержавіючої листової сталі. Вся бічна поверхня барабана (а в деяких моделях машин - і задня стінка) перфорована. У машинах з вертикальним завантаженням білизни на бічній поверхні барабана є люк, через стулки якого барабан завантажується білизною.

Що ж стосується баків пральних машин, то вони також часто виготовляються з нержавіючої сталі. Бак не обов'язково може бути круглим. Наприклад, фірмовою відмітною рисою пральних машин Candy є бак овальної форми. При незмінній якості прання в овальному баку скорочується обсяг заливає в нього води (менше води, яке не знаходиться в контакті з білизною), знижуються витрата миючого засобу, час нагріву води і витрата електроенергії. Останнім часом все частіше для виготовлення баків пральних машин виробниками використовуються сучасні полімерні матеріали. Їх безсумнівним плюсом є легкість, відмінна шумо- і теплоізоляція, корозійна стійкість, екологічність. Бак зазвичай виготовляється з двох половинок, які скріплюються болтами.

Матеріал бака може носити «фірмове» назва: carboran - в пральних машинах Electrolux, silitech - в машинах Candy, carferron - в машинах ВЕКО, polynox - в машинах Bosch-Siemens, fibran - в машинах Whirlpool, polytenax і carbotech- в машинах Gorenje. А баки пральних машин ARDO виробляються за унікальною технологією «policarbonat + inox» і поєднують в собі переваги двох матеріалів - пластику і нержавіючої сталі. Задня стінка такого бака виконана з нержавіючої сталі, що підвищує міцність і довговічність вузла з'єднання з валом барабана, використання ж матеріалу policarbonat знижує рівень шуму при роботі машини і скорочує витрати електроенергії за рахунок кращих теплоізолюючих властивостей пластику.

При всіх перевагах пластикових баків вони мають і один недолік - крихкість. У зимовий час при міцному російському морозі до навантаження-розвантаження пральних машин слід ставитися з особливою ретельністю: сильний удар може привести до пошкодження бака.

У багатьох моделях пральних машин (LG, Hansa і ін.) Бак розташований похило, під кутом близько 5 ° (рис. 4). Такий нахил, по-перше, полегшує завантаження білизни в бак, а по-друге, при обертанні нахиленого до горизонту бака білизна в ньому здійснює хитромудрі просторові переміщення, падаючи вниз не однією і тією ж стороною, а кожен раз іншим боком. За рахунок цього поліпшується отстіриваємость білизни.

Мал. 2. Ремінна передача обертання від електромотора до барабана

Кілька років тому на вітчизняному ринку з'явилися пральні машини з прямим приводом (часто для його позначення використовується абревіатура DD, від англійського Direct Drive - прямий привід). Такі машини випускає південнокорейська корпорація LG (серія Intellowasher). Електродвигун в них надітий прямо на вісь барабана. Відсутність передавальних елементів робить привід машини компактним, значно знижує рівень шуму і вібрацій, дозволяє оптимізувати витрати електроенергії.

Потужний і надійний електродвигун прямого приводу складається з статора з набраними на ньому 36 котушками індуктивності і ротора, що представляє собою постійний магніт (рис. 3). Двигун не має щіток, працює тихо, а в зборі з баком і барабаном являє собою компактну конструкцію.

<


Якщо вам сподобалася ця стаття, поділіться їй в соціальних мережах:

Хто дає сигнал ТЕНу - починати нагрівання води, електромотору - набирати обертів, насосу - зливати воду?
Значить, хай живе електроніка, геть електромеханіка?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов