Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Пристрій автомобіля для «чайників» - просто про складне

  1. Основні кузовні елементи
  2. Пристрій апарату шасі
  3. Поняття силової передачі (трансмісії)
  4. ходовий блок
  5. Керуючий механізм транспортного засобу
  6. Двигун - найважливіша складова пристрою автомобіля

Наша сеть партнеров Banwar

Автомобіль в двадцять першому столітті вже зовсім не є розкішшю. Швидше за все, це актуальна необхідність. Однак у більшості власників транспортних засобів просто не вистачає часу на скрупульозне вивчення його складових частин. Тому пристрій автомобіля для «чайників» дозволяє в найкоротші терміни ознайомитися з принципово важливими моментами. Автомобіль в двадцять першому столітті вже зовсім не є розкішшю

Автомобіль в розрізі

Найбільш просто схема пристрою автомобіля виглядає так:

  • верхня оболонка або так званий кузов ;
  • апарат шасі (трансмісія, керуючі механізми, ходової блок);
  • силовий агрегат, який є найважливішою частиною машини.

Основні кузовні елементи

Кузов автомобіля - це верхня оболонка авто, яка служить кріпленням для всіх агрегатів і робочих вузлів. Цей елемент є сполучною механізмом, що об'єднує окремі системи автомобіля в єдине ціле.
Більшість кузовних складових (дах, задні і передні лонжерони, моторний відсік) приварюються до штампованому днищу. Навісними доповненнями вважаються тільки кришка багажного відсіку, двері, капот і крила.

Пристрій апарату шасі

Шасі - це сукупність трьох структур, які забезпечують не тільки безпосереднє рух автомобіля, а й здійснюють його координацію в просторі.

Системи апарату шасі:

Поняття силової передачі (трансмісії)

Необхідність її присутності пояснюється передачею від колінчастого вала до провідним колесам силового агрегату крутного моменту.

Необхідність її присутності пояснюється передачею від колінчастого вала до   провідним колесам   силового агрегату крутного моменту

Одна з основних складових будь-якого авто - це кузов автомобіля

Головні складові механізми:

  • карданна передача;
  • зчеплення;
  • піввісь і головна передача;
  • диференціал;
  • коробка передач .

Найважливіше мати певні відомості про коробку передач і зчепленні.

Коробка передач бере участь в запуску двигуна , А також забезпечує правильне рух під час холостого і заднього ходу. Залежно від передавального числа виділяються ступінчасті, безступінчаті і комбіновані коробки передач. У сучасних авто найчастіше представлені автоматичні коробки передач .

Роз'єднання і з'єднання працюючого двигуна і коробки передач забезпечує саме зчеплення. Завдяки його роботі авто стартує з місця плавно, а зуби шестерень коробки передач не відчувають сильного тиску під час їх перемикання.

ходовий блок

Ходовий блок автомобіля

Ходовий блок - це 50% всього автомобіля. До нього відносяться рама, осі (передня і задня), підвіска і колеса. До рами прикріплюються буквально всі провідні елементи. Існують також конструкції безрамні. В такому випадку більшість деталей приєднано до кузова. Таку схему можна зустріти в будові автобусів і деяких легкових автомобілів. Передні і задні осі виконують зняття надмірного навантаження від кузова і розподіляють її більшу частину між колесами. Задня вісь зазвичай порожня всередині. У ній сконцентровані механізми силової передачі. Передня вісь - це певна кількість цапф, з'єднаних з балкою за допомогою шарнірів. Ці деталі відповідають за поворот машини.

Підвіска об'єднує обидві осі і раму. Разом з колесами виконує функцію пом'якшення ударів і поштовхів під час безпосередньої їзди.

Ресори (балки із сталевих листів) - частини підвіски, що відрізняються певною пружністю. За основу деталі також можуть братися кручені і стрижневі пружини.

У більшості транспортних засобів коливання підвіски ліквідуються за рахунок гідравлічних або фрикційних (механічних) амортизаторів.

Достатня маневреність автомобіля в першу чергу залежить від розташування коліс. Вони повинні бути встановлені в умовлених кутах розвалу-сходження . Для контролю цих параметрів розроблені спеціалізовані лазерні або комп'ютерні стенди. Також автомобілісту рекомендується систематично проводити балансування всіх коліс на відведених для цього заходу технічних верстатах.

Відео про пристрій автомобіля:

Керуючий механізм транспортного засобу

Підрозділяється на два чільних ділянки:

Рульове управління є взаємодія рульового механізму і рульового приводу. Рульовим керуванням створюється зміна напрямку руху транспортного засобу. У процесі беруть участь поворотні передні колеса і система їх приводу. керування автомобілем стає набагато простіше при введенні в рульовій привід підсилювачів (пневматичних, гідравлічних, суміщених). Для доріг з правостороннім рухом застосовується лівий кермовий керуючий механізм і навпаки. Це робиться для досягнення максимального кута огляду.

Завдяки гальмівній системі автомобіль здатний знижувати швидкість в процесі руху, аж до повної зупинки. Її функціонування засноване на законах про силу тертя. Гальмівний механізм може бути як рухомим, так і нерухомим. У першому випадку рухомий деталлю є гальмівний диск або барабан, у другому - гальмівні колодки . Залежно від типу гальмівної системи деталі або обертаються одночасно з колесами, або цього не відбувається.

Залежно від типу гальмівної системи деталі або обертаються одночасно з колесами, або цього не відбувається

Гальмівна система автомобіля

Типи гальмівної системи засновані на роботі того чи іншого гальмівного приводу. Для більшості легкових автомобілів передбачений гідравлічний привід. Крім нього існують також механічні, електричні, пневматичні і суміщені типи приводу.

Двигун - найважливіша складова пристрою автомобіля

Поршневий двигун внутрішнього згоряння представлений в більшості автомобілів, що випускаються в даний час. Перспективними вважаються моделі, оснащені газотурбінними двигунами внутрішнього згоряння. електричні автомобілі розраховані тільки для транспортування невеликих і необ'ёмних вантажів. Парові двигуни на сьогодні вже себе зжили.

Є певний підрозділ поршневих двигунів по використовуваному паливу:

  • бензинові,
  • дизельні,
  • газогенераторні,
  • газобалонні.

Карбюраторні і дизельні транспортні засоби на дорогах нашої країни можна зустріти набагато частіше за інших. До дизельним представникам в основному відносяться автобуси і вантажні машини.

На відео розглянуті основні типи двигунів внутрішнього згоряння:

Для газогенераторних і газобалонних автомобілів характерно використання місцевих типів палива.

При активній роботі силового агрегату теплова енергія відповідного палива перетворюється в механічну, на валу двигуна виникає крутний момент. Залежно від швидкості обертання і використовуваного палива для кожного конкретно взятого двигуна характерна своя максимальна потужність.

Кількість циліндрів двигуна коливається від двох до дванадцяти. Мінімальна їх число характерно для малолітражних авто, максимальне - навпаки. Циліндри можуть розташовуватися або вертикально, або у формі букви V.

Силовий агрегат не завжди знаходиться в передній частині машини. Є представники, в яких двигун встановлений в задній частині, уздовж або поперек кузова.

Добре знаючи технічний пристрій автомобіля, з багатьма незначними неполадками власник зможе впоратися самостійно. Це значно скоротить його грошові витрати на утримання транспортного засобу, адже послуги більшості сервісних центрів коштують досить дорого.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов