Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Пристрій кондиціонера і принцип роботи

  1. пристрій кондиціонера
  2. зовнішній блок
  3. Пристрій зовнішнього блоку
  4. Внутрішній блок
  5. Робота кондиціонера
  6. типи кондиціонерів
  7. Кондиціонери спліт - системи
  8. Кондиціонери стельового типу
  9. Спліт-система
  10. промислові кондиціонери
  11. несправності кондиціонерів
  12. Агрегат не включається
  13. Відключення спліт-системи після нетривалої роботи
  14. Текти конденсату з внутрішнього блоку
  15. Кондиціонер працює не на повну потужність
  16. запахи
  17. Користь і шкода від кондиціонера
  18. мінуси пристроїв

Наша сеть партнеров Banwar

Кондиціонер - це прилад для регулювання і збереження оптимальної температури в побутових приміщеннях, будівельних об'єктах, на транспорті та інших місцях знаходження людей. Найбільш популярними є кліматізери компресійного виду: вони як охолоджують повітря, так його і нагрівають.

пристрій кондиціонера

В основі роботи пристрою знаходиться здатність вбирати в себе тепло при випаровуванні і виводити його при конденсації. Розглянемо більш наочно, як відбувається ця процедура в спліт - системі.

Принципова схема кондиціонера

Головними складовими частинами даного агрегату є:

  • Компресор.
  • Випарний елемент.
  • Вентиль терморегуляції.
  • Вентилятори.

Вентилятори

зовнішній блок

До складу кондиціонера входять внутрішній і зовнішній модуль, останній розміщується поза будівлею. Це викликано гучної роботою вентилятора і компресора, а також незалежним відведенням теплого повітря в атмосферу.

Пристрій зовнішнього блоку

Незважаючи на різноманітність кондиціонерів, їх зовнішній модуль завжди має однакові складові частини:

  1. Компресор. Він здатний стискати фреон і надавати певний рух по контуру.
  2. Конденсатор, що знаходиться в зовнішньому блоці. Він перетворює холодоагент в рідкий стан.
  3. Випарник. Радіатор розташований всередині апарату - служить для перетворення фреону з рідкої фази в газоподібний стан.
  4. Терморегулюючий вентиль (ТРВ). За допомогою приладу знижується напір холодоагенту.
  5. Вентилятори. Завдання цих пристроїв полягає в охолодженні випарника і конденсатора, щоб створити більш інтенсивний теплообмін з атмосферою.
  6. Фільтри. Ці частини кондиціонера оберігають контур від попадання сторонніх часток (бруду, пилу)

ВАЖЛИВО! У разі роботи кондиціонера в режимі нагнітання теплого повітря, зовнішній модуль забезпечується чотирьох ходовим клапаном, який управляється від внутрішнього модуля. Він відповідає за зміну режимів подачі теплого і холодного повітряного потоку.

Він відповідає за зміну режимів подачі теплого і холодного повітряного потоку

Робота кондиціонера в режимі обігріву

Внутрішній блок

Внутрішній кондиціонер необхідний для отримання охолодженого повітря в приміщенні. Конструкція даного блоку дозволяє приймати надійшов повітря з вулиці і рівномірно розподіляти його в приміщенні. У зв'язку з цим головними елементами внутрішнього устрою є:

Радіатор (випарник). Таку назву він отримав тому, що в стадії охолодження в трубках відбувається випаровування фреону, а на такому явищі заснований принцип роботи контуру. Від розмірів цього приладу багато в чому залежить потужність агрегату: чим більше кондиціонер, тим більші повинен бути випарник.

Він являє собою переплетення трубок з пластинками, які збільшують площину теплообміну. По капілярних судинах рухається холодоагент з певною швидкістю і температурою.

Вентилятор (крильчатка, вал). Для швидкого охолодження приміщення, необхідно повітряний потік примусово прогнати через охолоджений радіатор. В цьому і допомагає дана крильчатка.

У багатьох моделей випарник як би окреслює конфігурацію вентилятора, тим самим роблячи компактної установку внутрішнього модуля. При цьому створюється ефективна циркуляція повітряних мас.

Мотор вентилятора. Він кріпиться спеціальним кронштейном до коробки модуля і служить для обертання крильчатки.

Дренажна ванночка. Під час роботи кондиціонера на радіаторі утворюється конденсат. І ось для його збору існує даний лоток. У ньому, крім вологи, збирається пил, бруд та інші сторонні частинки. Тому, для кращого догляду за ним, дане пристосування знімне.

Вертикальні і горизонтальні жалюзі. Рухаються ці елементи від невеликих моторів і кріпляться під лотком для дренажу. При цьому горизонтальні шторки регулюють повітряний потік вгору-вниз, а вертикальні - вправо-вліво.

Командний блок. Дана мікросхема є плату, до якої через дроти підходять всі значущі пускові елементи двигунів і датчиків.

Фільтр грубої очистки. Він виглядає як сітка з пластмаси, до якої прилипають дрібні частинки пилу, бруду, вовни. Очищати такий фільтр потрібно один раз в два тижні, щоб уникнути перевантаження двигуна.

Робота кондиціонера

Всі компоненти агрегату з'єднуються один з одним трубками з міді і тим самим формують холодильний контур. Всередині його циркулює фреон з дещицею компресійного масла.


Пристрій кондиціонера дозволяє здійснювати наступний процес:

  1. В компресор з радіатора надходить холодоагент під низьким тиском в 2-4 атмосфери і температурою близько +15 градусів.
  2. Працюючи, компресор стискає фреон до 16 - 22 очок, в зв'язку з цим він нагрівається до +75 - 85 градусів і потрапляє в конденсатор.
  3. Випарник охолоджується потоком повітря, що має температуру нижче, ніж у фреону, внаслідок чого холодоагент остигає і перетворюється з газу в рідке стан.
  4. З конденсатора фреон потрапляє в терморегулюючий вентиль (в побутових приладах він виглядає у вигляді спіральної трубки).
  5. При проходженні через капіляри, натиск газу знижується до 3-5 атмосфер, і він остигає, при цьому частина його випаровується.
  6. Після ТРВ рідкий фреон поступає в радіатор, що обдувається повітряним потоком. У ньому холодоагент повністю перетворюється в газ, забирає тепло, в зв'язку з цим температура в приміщенні знижується.

Потім фреон з низьким тиском рухається до компресора, і вся робота компресора, а значить і побутового кондиціонера, повторюється знову.

Потім фреон з низьким тиском рухається до компресора, і вся робота компресора, а значить і побутового кондиціонера, повторюється знову

Робота кондиціонера на холод

типи кондиціонерів

Виробники роблять всякі види кондиціонерів, вкладаючи значні кошти в свою справу. В результаті чого сучасний споживач може вибрати будь-яку модель по будь-якими параметрами.

Кондиціонери спліт - системи

Пристрої типу спліт прекрасно підходять для маленьких кімнат.

НА ЗАМІТКУ! По установці агрегати діляться на підлогові, віконні, настінні і стельові кондиціонери.

Розрізняють два види таких пристроїв: розділові системи і мульти поділені системи. Настінні апарати виду спліт-система є два блоки: маленький внутрішній вузол і великий зовнішній модуль.

У зовнішньому пристрої знаходяться найгаласливіші в роботі пристрою. Мульти спліт-система утворена в результаті об'єднання кількох внутрішніх блоків до єдиного зовнішнього модулю. Це дозволяє оптимально зберегти дизайн будинку.

Кондиціонери стельового типу

У приміщеннях з великою площею, як правило, вибирають агрегати для установки на стелі. Їх перевага полягає в тому, що охолоджене повітря рівномірно розподіляється горизонтально по кімнаті, не діючи безпосередньо на людей.

Масивний кондиціонер стельового виду майже непомітний, і він незамінний, коли потрібен великий потік повітря для найвіддаленіших частин приміщення, при цьому довжина струменя у деяких моделей досягає до 55 метрів.

Розрізняють також канальні і касетні стельові кондиціонери. При цьому перші пристрої повністю заховані за натяжною стелею або в каналі, а другого виду - касетні блоки мають вигляд стельової плитки розміром 600 × 600 мм.

Спліт-система



Хоча роз'єднувальна система складається з внутрішнього і зовнішнього модулів, за принципом роботи вона не відрізняється від дії побутового стельового кондиціонера будь-якого іншого типу.

У самому корпусі зовнішнього блоку розташований теплообмінник, вентилятор і компресор. Додатковими елементами спліт - системи є осушувач, розширювальний клапан і приєднувальні трубки.

А також для підключення агрегату до електромережі, в ньому розташовані потрібні пускові та контролюючі прилади.

промислові кондиціонери

Такі пристрої розробляються для обслуговування площ понад 350 метрів і тому вони мають ряд особливостей, відрізняючись тим самим від побутових кондиціонерів. Пристрій прецизійного обладнання може бути різним.

Їх нерідко встановлюють в будинках, де потрібен особливий мікроклімат для кожного приміщення - торгових центрах, банках, готелях. Промислові кондиціонери підрозділяються на наступні системи:

Мультизональні пристрою. Ці вузли кондиціонування VRF і VRV включають в себе до 64 внутрішніх модулів і до трьох зовнішніх блоків. Сумарно вони розташовуються на комунікаціях довжиною до 300 метрів.

Для будь-якого внутрішнього модуля допускається встановлювати окрему температуру і забезпечити свій мікроклімат в кожній кімнаті. Похибка встановлюється температури становить всього 0,05 градуса.

«Чиллер-фанкойл». Пристрої з цією системою відрізняються тим, що всередині контуру застосовується не фреон, а вода або антифриз. Центральний холодильний апарат називається «чиллером», а теплообмінні елементи - «фанкойлами».

Центральний холодильний апарат називається «чиллером», а теплообмінні елементи - «фанкойлами»

Схема чиллер-фанкойл 2

Перевага такого агрегату в тому, що відстань між цими компонентами може бути будь-який, так як вода тече по звичайних трубах.

Центральні та дахові кондиціонери. Дані пристрої різноманітні за своєю дією. Вони застосовуються у вигляді агрегатів по теплообміну, вентиляторів, очищувачів і зволожувачів повітря.

Центральним його називають тому, що повітряна маса обробляється у внутрішньому блоці і потім по трубах рухається по кімнатах. Монтаж кондиціонерів такого виду і проведення комунікацій виділяється особливою складністю і йому потрібно зовнішній джерело холоду.

По можливості краще вибирати дахові моноблоки, які простіші в установці.

несправності кондиціонерів

Сьогоднішнє кліматичне обладнання забезпечено функцією сповіщення про можливі поломки. Варто лише розшифрувати діагностичну інформацію.

Агрегат не включається

Це найпоширеніша поломка у кондиціонера і напевно кожен користувач з нею зустрічався. Ці проблеми відбуваються зазвичай через електричної частини:

  • Пристрій не підключено.
  • Несправна командна мікросхема.
  • Відсутня зв'язок між зовнішнім і внутрішнім блоками.
  • Чи не працює пульт управління.
  • Спрацював автомат захисту.
  • Помилкова комутація при подачі сигналів.

І нарешті, пристрій може виробляти збій в силу банального зносу деталей.

Відключення спліт-системи після нетривалої роботи

Таке явище відбувається через перегрів компресора, а також з причини поломки захисного реле. Нагрівається установка через забруднення радіатора на зовнішньому модулі.

В таких випадках слід провести профілактичну чистку решітки. А також після заправки може порушитися баланс в контурах радіатора і конденсатора.

Текти конденсату з внутрішнього блоку

У літню пору власники кондиціонерів можуть спостерігати переповнення ємностей з конденсатом. Причиною цього може бути обмерзання теплообмінника, який слід утеплити. Якщо протікання з'являється в стиках, то потрібно підкрутити гайки. У разі забивання брудом дренажної трубки, її також слід прочистити.

Кондиціонер працює не на повну потужність

Така несправність трапляється в основному влітку. Апарат під час експлуатації споживає велику кількість енергії, але не в змозі забезпечити необхідний температурний режим. Причина тут найчастіше криється в забруднених повітряних фільтрах.

УВАГА! Тонкі очисники, озонатори, лампи ультрафіолетового світла хоча і покращують повітря, але при цьому відчутно впливають на вартість агрегату.

запахи

Якщо від пристрою став з'являтися неприємний душок, то для цього є кілька причин. У разі горілого запаху потрібно перевіряти проводку, причому робити це рекомендується в сервісних центрах.

Коли сморід віддає вогкістю або цвіллю, це означає, що всередині агрегату утворилася колонія бактерій. Позбутися його можна за допомогою антигрибкового препарату.

Користь і шкода від кондиціонера

> Плюси від пристрою

Головною перевагою кліматізеров є те, що вони створюють в приміщенні відповідний для людини мікроклімат. Це підвищує, в свою чергу, продуктивність праці, поліпшує настрій і самопочуття.

Отже, основною перевагою цього кондиціонера є створення сприятливих умов для роботи або відпочинку. Основним завданням таких агрегатів є зниження температури в спекотну пору, і нагрівання повітря в холодний період.

До того ж установка кондиціонерів в сервісних центрах або в інтернет-залах дозволяє минути передчасних поломок комп'ютерного обладнання через перегрів.

А також деякі моделі таких агрегатів здатні виконати ще кілька корисних функцій:

  1. Очищення повітряного простору від неприємних запахів. Наприклад, часто віконні кондиціонери монтують на кухні і в туалеті.
  2. Зволоження або осушення повітряного середовища в приміщенні.

мінуси пристроїв

Однак при неправильному використанні кондиціонера, від нього може виходити певної шкоди для здоров'я людини:

  • Є ймовірність, що в цих пристроях розмножуються шкідливі бактерії.
  • Кліматичне обладнання сприяє поширенню вірусів.
  • Кондиціонери, пропускаючи через себе повітря, вбивають в ньому корисні елементи.
  • Компресори створюють шум під час роботи.

Насправді, в більшості випадків, це відноситься до міфів, і такі твердження не відповідають дійсності. Щоб уникнути неприємних явищ, не потрібно перебувати під холодним струменем повітряного потоку.

Систематичні чистки агрегату і його профілактичний ремонт допоможуть уникнути неправильної роботи пристрою. І якщо дотримуватися цих елементарних правил, то кондиціонер створить в приміщенні приємний мікроклімат, так необхідний людині для приємного відпочинку і плідної роботи.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов