Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Про вибір регуляторів тиску для багатоповерхових будівель

  1. Правила та рекомендації
  2. Принцип дії
  3. З чого починати вибір
  4. Форм-фактор
  5. У квартирах і не тільки
  6. якість матеріалів
  7. особливості монтажу
  8. оптимальні настройки
  9. Вас може зацікавити:

Наша сеть партнеров Banwar

В. Балашов

Регулятори тиску, встановлені на вводах господарсько-питного водопроводу в квартири багатоповерхового будинку, оберігають арматуру і обладнання квартир від надлишкового тиску води джерела водопостачання, знижують до нормативного значення витрата води через точки водорозбору, зменшують шум у квартирній системі і по стояку в цілому. Що необхідно врахувати при виборі регуляторів тиску на етапі проектування господарсько-питного водопроводу?

Регулятори тиску - це пристрої, призначені для зменшення заданого значення тиску на виході і підтримки стабільного тиску води незалежно від витрати. Такі пристрої ще називають клапанами зниження тиску або редукційними клапанами. Англомовний термін для цього пристрою - relief valve - відображає його призначення: редуктор тиску згладжує пульсації тиску після себе, підтримуючи його на заданому рівні.

Регулятори тиску - важливий пристрій в системі водопостачання багатоповерхових будівель. Вони дозволяють уникнути небезпечного підвищення тиску при зменшенні водорозбору, що особливо характерно для водопостачання багатоповерхових будинків, розташованому на складному рельєфі з різними висотами. Вони також дозволяють забезпечити наявність в локальній системі зон з різним тиском, наприклад, підвищений тиск для пожежних гідрантів. Редукційні клапани (регулятори тиску, редуктори) захищають гідросистему від високого тиску води на вході в будівлю; забезпечують стабільність витрати води у споживача, чому економлять воду; здатні знизити ймовірність виникнення гідроударів; знижують шум при роботі системи водопостачання; допомагають збалансувати тиск у споживачів на різних поверхах у висотній забудові.

Правила та рекомендації

У ДБН В.2.5-64 діє до: 2012 «Внутрішній водопровід і каналізація» визначено вимоги до гідростатичного тиску в системі господарсько-питного або господарсько-протипожежного водопроводу, який мав би перевищувати певних значень, а саме:

  • 0,45 МПа (не більше 0,6 МПа для будівель, що проектуються в сформованій забудові) на позначці найбільш низько розташованого санітарно-технічного приладу;
  • 0,2 МПа (або не вище паспортних значень) на позначці найбільш високо розташованих приладів.

При розрахунковому тиску в мережі, перевищує граничний нормоване значення, необхідно встановлювати пристрої, що знижують тиск до безпечного межі і усувають пульсацію тиску.

Згідно з європейським стандартом DIN 4109 регулятори обов'язково встановлюють при тиску в мережі понад 5 бар. Необхідність установки регуляторів також виникає, якщо граничне значення тиску в мережі, на яке налаштований запобіжний клапан (клапан скидання), відрізняється від робочого тиску менш ніж на 80%.

Регулятори тиску, монтовані в системі господарсько-питного водопроводу, повинні забезпечувати після себе призначений тиск і при статичному, і при динамічному режимі роботи системи.

Вимоги та рекомендації до установки редукційних клапанів визначаються нормативними документами. Однак зараз в Україні наказом від 14.12.2015 № 184 «Про скасування міждержавних стандартів в Україні, розроблених до 1992 року» скасований раніше діючий стандарт ГОСТ 12678-80 «Регулятори тиску прямої дії. Основні параметри". Той, хто йде йому на заміну новий ДСТУ, як очікується, буде включати положення євростандарту EN +1567: 1999 року «Building valves - Water pressure reducing valves and combination water pressure reducing valves - Requirements and tests» (Арматура водопровідна для будівель. Редукційні і комбіновані редукційні клапани для води . Вимоги та випробування).

Таким чином, зараз формально відсутні стандарти, які б допомагали проектувальникам визначитися з вибором редукційних клапанів, їх умовних проходів, показників об'ємних витрат і тисків при експлуатації систем водопостачання багатоповерхових будівель. Рішення про вибір конкретних моделей регуляторів тиску для установки на вводах водопроводу в квартири багатоповерхових будинків залишається за проектувальником.

Принцип дії

Для житлових будинків, як правило, застосовують регулятори тиску прямої дії. Вони працюють за принципом врівноваження сил. З одного боку на регулюючий орган діє сила, що задається стислій настроювальної пружиною, з іншого - тиск в камері після дроселювання потоку (рис. 1). При зниженні тиску в системі водопостачання нижче заданого пружиною (наприклад, при збільшенні водорозбору), клапан відкривається і пропускає воду з тиском в подає патрубку в порожнину «після себе», яке діє на нижню частину мембрани. Мембрана, в свою чергу, прагне піднятися і повернути перепускний клапан в положення, відповідне налаштованому тиску, і, таким чином, забезпечити (в певних межах) постійний тиск в гідросистемі незалежно від споживаного витрати. При плавній зміні або пульсації тиску на вході в редуктор тиску, мембрана, чия ефективна площа дорівнює площі сідла регулятора, впливає на шток і встановлює регулюючий орган в нове положення, яке відповідає заданому тиску (силі стиснення пружини). У разі припинення водорозбору регулятор повністю закривається.

Мал Мал. 1. Пристрій редукційного клапана прямої дії

З чого починати вибір

Відповідний за технічними характеристиками редукційний клапан слід вибирати, починаючи з правильного визначення сумарної витрати в регульованої гілки водопостачання. Це прямо впливає на умовний діаметр пристрою, який не слід вибирати «з запасом». Редукційний клапан повинен працювати в середині діапазону своєї пропускної спроможності. Потрібно уникати режимів, при яких клапан працює на малих витратах, т. Е. Практично в закритому положенні. Високий ступінь дросселирования призводить до неточності регулювання і нестабільності тиску після себе, тобто до ситуації, коли редукційний клапан не забезпечує своє основне призначення - стабільне тиску в гідросистемі.

Параметр Ду для редукційного клапана визначають за спеціальними таблицями, номограмами, що враховує швидкість потоку, як, наприклад, показано в таблиці 1, або виходячи з рекомендацій виробників.

Таблиця 1 Таблиця 1. Рекомендований діаметр умовного проходу Ду регулятора тиску системи водопостачання в залежності від розходу води

Регулятори тиску систем будинкового водопостачання виконують під фланцеве і різьбовим приєднанням. Принцип дії внутрішньоквартирних редукційних клапанів схожий з принципом роботи загальнобудинкових регуляторів - урівноваження тиску води на пасках регулюючої втулки і тиску від настроювальної пружини.

Форм-фактор

На вводах господарсько-питного водопроводу в багатоквартирних будинках сьогодні встановлюють моноблочні регулятори, а також гібридні багатофункціональні пристрої, які, крім редукування і підтримки на заданому рівні тиску «після себе», виконують також функції запірної арматури і фільтруючого пристрою.

Надійність моноблочного регулятора при інших рівних вище, ніж надійність гібрида, який поєднує в одному корпусі регулятор і фільтр, або ж регулятор, фільтр і запірний кран. «Моноблоки» компактні, їх набагато простіше «вписати» в обмежений простір сантехнічної шафи, ніж гібридний пристрій. На час проведення регламентних і ремонтних робіт моноблочний регулятор демонтується і замінюється згоном відповідної довжини.

Гібридні багатофункціональні регулятори з вбудованим запірним пристроєм набагато складніше і дорожче моноблочних регуляторів. Вони, як правило, і більш чутливі до якості пропускається води.

У квартирах і не тільки

При виборі редукторів рекомендуємо звернути увагу на продукцію європейських компаній. На ринку України представлені регулятори тиску компаній Caleffi, Giacomini (рис. 2), ICMA, IVR, (всі - Італія), Danfoss (Данія), Herz (Австрія), Honeywell (Німеччина) і багатьох інших виробників. Наприклад, поршневі і мембранні регулятори тиску серії R153 італійської компанії Giacomini відрізняються високою надійністю і чудово працюють в умовах «нашої» води з високою жорсткістю і часто з недостатнім ступенем очищення від механічних забруднень.

Мал Мал. 2. Редуктори тиску Giacomini R153C, R153M і R153P

Моноблочні регулятори тиску Giacomini серії R153 застосовуються в промисловості і в побуті для редукування і підтримки заданого тиску води в трубопроводі. Крім води регулятори працюють на гликолевих розчинах з концентрацією гліколю до 50%.

Поршневі, так і мембранні регулятори серії R153 відповідають вимогам європейського стандарту EN +1567 «Арматура водопровідна для будівель. Редукційні і комбіновані редукційні клапани для води. Вимоги та випробування ».

Область застосування цих регуляторів не обмежена системами холодного та гарячого водопостачання багатоповерхових будинків і квартир в них. Вони також можуть використовуватися в установках для кондиціонування повітря (чиллер-фанкойловой системах), в санітарно-технічному устаткуванні, в іригаційних системах, системах розподілу стисненого повітря (немасляних туману), в фототермальних геліосистемах і ін.

Основні параметри регуляторів тиску Giacomini R153Р і R153М наведені в таблиці 2. Відповідно до рекомендацій виробника температура робочої рідини для поршневого редуктора R153Р не повинна виходити за межі діапазону від 0 ° C (до замерзання рідини) і до +130 ° C, а для мембранної моделі R153М - від 0 до 80 ° C.

Згідно ДБН В.2.5-64 діє до: 2012 температура гарячої води в місцях водорозбору повинна відповідати вимогам ДСанПіН 2.2.4.171-10 і бути не нижче 60 ° C для приєднуються до відкритих систем, не нижче 55 ° C - до закритих, і бути не вище 75-80 ° C. Тобто, регулятори серії R153 не мають обмежень по температурі при установці на вводах у квартири і можуть використовуватися в системах і холодного, і гарячого водопостачання.

Таблиця 2 Таблиця 2. Основні параметри регуляторів тиску R153Р і R153М

Діапазон регулювання тиску на виході регулятора моделі R153Р може становити від 1 до 5,5 бар, а з R153М - від 1,5 до 7,0 бар. Заводська настройка для цих моделей становить 3 бари, такий тиск оптимально для експлуатації багатьох моделей водорозбірної арматури і побутової техніки, що використовує воду.

Максимальний робочий тиск на вході в регулятори може становити 25 бар. Це дозволяє відповідно до ДБН В.2.5-64 діє до: 2012 використовувати регулятори тиску R153Р і R153М в будівлях заввишки до 75 м.

якість матеріалів

Матеріали, що застосовуються для виготовлення регуляторів тиску в системах холодного і гарячого водопостачання питного і господарського призначення, мають велике значення не тільки з технічної точки зору (надійність роботи, експлуатаційний ресурс), а й для безпеки людини. Регулятори виготовляють з різних металів і сплавів, використовуються деталі з полімерів, тому дуже важливо мати сертифікати відповідності на цю продукцію, які, в тому числі, свідчать про безпеку для здоров'я людини.

Наприклад, мембранний регулятор тиску Giacomini R153M виконаний з латуні DZR, стійкої до корозії (відповідно до стандарту EN 806-2 A.1), має посилену механічну міцність корпусу і внутрішніх деталей для захисту від гідроударів і абразивного зносу, індиферентний по відношенню до переміщуваного через нього воді з високим вмістом хлору. Як в поршневий моделі R153Р, так і в мембранної моделі R153M компенсаційне сідло виконано з високоякісної нержавіючої сталі AISI 303 і стійко до кавітаційного зносу. Поршневий вузол забезпечує точність регулювання і безшумність роботи регуляторів.

Ущільнювальні кільця поршневих моделей виконані з етилен-пропіленова еластомеру (EPDM) з низьким коефіцієнтом тертя, відрізняються підвищеною зносостійкістю, внаслідок чого майже не потребують техобслуговуванні. Еластична мембрана в мембранної моделі R153M також виконана з матеріалу на основі EPDM, додатково посилена поліамідним матеріалом з високою механічною міцністю і з'єднана з кільцем ущільнювача з пористої гуми на основі EPDM, що гарантує надійність і високу точність регулювання тиску.

особливості монтажу

При монтажі слід враховувати особливості конструкції регуляторів прямої дії. Наприклад, клапани з Ду 80 мм і більше слід встановлювати горизонтально, щоб шток регулятора і механізм пружини розташовувалися вертикально. Це допомагає компенсувати вагу рухомих частин регулятора. При горизонтальному розташуванні масивної пружини і штока їх вага припадає тільки на одну сторону ущільнень мембрани і напрямних пристроїв, що веде до їх прискореного зносу і передчасного виходу регулятора з ладу. Для редукційних клапанів з меншим діаметром умовного проходу цю вимогу менш критично, проте, слід суворо дотримуватися рекомендацій виробника.

Редукційні клапани на вході в багатоквартирний будинок монтують в місці переходу від мережі водопостачання до внутрішньобудинкової системи після вузла обліку витрати води. Редукційний клапан на вводі в квартиру слід встановлювати після запірної арматури і фільтра перед квартирним лічильником води і манометром.

Регулятори тиску слід монтувати в місцях з позитивною температурою і не допускати можливості їх замерзання - слід передбачити відповідну теплоізоляцію або забезпечити підігрів корпусу. Після клапана рекомендують влаштовувати пряма ділянка трубопроводу довжиною від п'яти до десяти діаметрів, щоб запобігти нестійку роботу і стабілізувати потік води «після себе».

оптимальні настройки

Регулятори тиску дозволяють зменшити витрату води, що споживається і тим самим отримати істотну економію. Редукування тиску води в системі водопостачання з 0,6 до 0,3 МПа зменшує її споживання сім'єю з чотирьох осіб приблизно на 29%. Визнано, що оптимальний рівень тиску в системі водопостачання для житла не перевищує 0,25 МПа. При проектуванні систем водопостачання рекомендується дотримуватися наведених значень.

Більше важливих статей і новин в Telegram-каналі AW-Therm . Підписуйтесь!

Вас може зацікавити:


Вам також може сподобатися


Замовлення було відправлено, з Вами зв'яжеться наш менеджер.

Що необхідно врахувати при виборі регуляторів тиску на етапі проектування господарсько-питного водопроводу?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов