Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Проекти на мікроконтролерах

Наша сеть партнеров Banwar

Спочатку цю тему я знайшов на сайті http://gzip.ru в 2011 році. І трохи переробивши конструкцію, виготовив собі схожий блок живлення. Тут я розповім про всі нюанси, з якими зіткнувся.

Тут я розповім про всі нюанси, з якими зіткнувся

Блок живлення, який у мене вийшов має наступні параметри:

  • Напруга - регульоване, від 0 до 24В
  • Струм - регульований, від 0 до 25А

Запчастини, куплені додатково: амперметр, вольтметр, змінний потенціометр на 10кОм і 4.7Ком, транзистори BUV48 2штуки замість штатних, діодний збірка на 100В 80А, стабілізатор LM7812. Транзистори можна не міняти, якщо вихідну потужність залишити на рівні того блоку живлення, яка написана на корпусі. Вихідні дроти досить взяти перетином 2.5 квадрата, вони розраховані на струм 25 ампер. Радіатори після 10 хвилин роботи з максимальною напругою і струмом, на жаль перегрівалися і доводилося вимикати блок. Це пов'язано з тим, що радіатори я не міняв, а їх розміри обмежені розмірами корпусу.

Отже, у Вас є непотрібний блок живлення від комп'ютера ATX, і Ви хочете перетворити його в блок живлення з регулюванням за напругою, і току. Для переробки необхідний будь-який блок живлення ATX, зібраний на ШІМ-контролері TL494 або його аналогу KA7500.

Схеми більшості блоків живлення схожі, і навіть, якщо Ви не змогли знайти схему конкретно Вашого - нічого страшного. Першочергова задача - випаять з плати вторинні кола після силового трансформатора, а також ланцюги, що керують роботою мікросхеми TL494. На схемі нижче ці ділянки підсвічені червоним. Перед випаюванням позначте висновки вторинної обмотки силового трансформатора по шині 12 вольт. Вони нам і знадобляться.

Тепер необхідно зібрати нові вихідні ланцюги і ланцюги регулювання струму і напруги. До поміченим раніше обмоткам трансформатора шини 12 вольт необхідно припаяти складання двох діодів Шотткі із загальним катодом. Тут потрібні високочастотні діоди, або діодний збірка, на напругу не менше 60V. Збірку взяти з шини + 5В у мене не вийшло - вона вибухнула - справа в тому, що напруга в імпульсі, що отримується з трансформатора по намальованою нижче схемою становить трохи менше 60 В, Збірка на +12 В не давала потрібного струму, в результаті купив більш потужну на 100В 80А.

Потім необхідно намотати дросель. Я залишив штатний, який був в блоці. Лише поєднав невикористовувані 5-ти вольт кінці в паралель до 12-ти вольта. Шунт, намальований на схемі нижче Rш не чіпайте. Той, що упаяний на платі ідеально розрахований і під цю схему. Він виглядає як прості перемички з боку монтажу, а знизу як доріжки. До речі, з цього ж шунта Ви будете знімати мілівольтах для амперметра.

Після цього можна приступати до складання тієї частини схеми, яка відповідає за регулювання Після цього можна приступати до складання тієї частини схеми, яка відповідає за регулювання. Авторство цього методу належить користувачеві DWD, посилання на тему з обговоренням: http://pro-radio.ru/power/849/

Регулювання працює дуже просто. Розглянемо ланцюг регулювання напруги. На вхід компаратора (висновок 1) мікросхеми TL494 підключений дільник напруги на двох резисторах. Напруга на їх середній точці має дорівнювати приблизно 4.95 вольт. Якщо Ви хочете змінити верхню межу регулювання напруги блоку харчування, необхідно перерахувати саме цей дільник. Другий вхід компаратора (висновок 2) підключений до середньої точки змінного резистора, таким чином тут також виходить дільник напруги. Якщо напруга на виводі 1 компаратора буде менше напруги на виводі 2, то мікросхема буде збільшувати ширину імпульсів, поки напруга не зрівняються. Таким чином і здійснюється регулювання вихідної напруги блоку харчування.

Регулювання струму працює аналогічно, тільки тут для контролю протікає в навантаженні струму використовується падіння напруги на шунт Rш. Його опір 0.01-0.05 Ом. Верхня межа регулювання задається підлаштування резистором опором 1кОм. Думаю з налаштуванням максимального струму ні у кого не виникне проблем, якщо що залишайте коментарі.

Нюанс: коли я зібрав блок, і інші люди збирали даний блок, у нас він піку і ШІМ не запускати - все допускали одну помилку - висновок 4 DTC у TL494 ми відокремлювали в повному обсязі від старої схеми, і стара схема давала сигнал на лапу 4 і блокувала запуск ШІМ. На цій лапі для роботи має бути приблизно 0 вольт. Якщо мультиметр між загальним проводом і 4-ої лапою покаже більше вольт, значить Ви щось не відключили. У цій схемі захист по DTC не реалізована. Після переробки схеми все запрацювало відразу і пройшло вже три роки - жоден з трьох зібраних мною блоків ні разу не сбойнул, єдино що блоки для переробки я брав нові.

Стабілізатор на 12 вольт необхідно прикрутити до дну блоку і живити від чергової напруги з 12-ої лапи TL494. Від цього стабілізатора йде харчування на вентилятор блоку, вольтметр і амперметр.

Коли зберете схему вище, перш ніж подавати на неї харчування 220 вольт, підключіть галогенну лампу 220 вольт на 500Вт або 1000 Вт (Завіт від потужності блоку) послідовно в ланцюг харчування. Справа в тому, що якщо у Вас щось не так буде зібрано, або десь є замикання, лампа запобіжить вибух транзисторів і збереже ваші нерви і гроші. Лампа продається в магазині електрики. Особисто я цю лампу залишив прямо в корпусі блоку живлення в якості захисту - вона компактна і якщо коли-небудь ШІМ мікросхема в ньому вийде з ладу, лампа просто загориться світлом і ви вимкніть блок протягом хвилини. Якщо протягом хвилини Ви цього не зможете вимкнути, її треба винести за межі блоку, щоб не розплавити її світлом деталі блоку. Сподіваюся, ця стаття написана не дарма.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов