Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Промивання опалення своїми руками: гідравлічна, гідропневматичне, хімічна, їх правила, періодичність

  1. Чому забивається система опалення
  2. централізовані системи
  3. індивідуальне опалення
  4. Види чисток системи опалення
  5. гідравлічна чистка
  6. гідропневматичне обробка
  7. Хімічна
  8. Періодичність промивки системи опалення
  9. Як почистити батарею
  10. Чим і як промити радіатори опалення
  11. підсумки

Наша сеть партнеров Banwar

Промивання системи опалення - необхідна профілактична міра. І необов'язково це повинні робити професіонали. Знаючи правила і способи ви цілком все можете зробити своїми руками. Якщо проводити її регулярно, система працює на повну потужність без особливих проблем. Для профілактики достатньо простих і сприятливих режимів, які не роблять негативного впливу на стан елементів системи. Якщо регулярно радіатори не промивати, доведеться використовувати хімічні добавки, які, звичайно, все відкладення видалять. Але після такої обробки часто виявляються течі або процес корозії активізується.

Чому забивається система опалення

Системи опалення діляться на централізовані та індивідуальні. Вони різні і за розмірами і за умовами експлуатації. Звідси - різні проблеми, різна періодичність обробки.

централізовані системи

Промивання системи опалення - необхідна профілактична міра

Ось до такого стану можуть забитися труби в централізованій системі опалення

Найбільше в чистках потребують централізовані системи: їх протяжність і велика кількість обладнання сприяють накопиченню різних дрібних і не дуже частинок. Це частинки іржі, окалина, пісок, що випали в осад солі і т.д. і т.п. Всі ці частинки переносяться потоком теплоносія. Потрапивши на ділянку з відносно невисокою швидкістю руху - в вхідний шланг, а потім в радіатор, - вони осідають, поступово забиваючи і труби і радіатори.

Труби забиваються в основному сталеві: їх внутрішня поверхня шорстка спочатку. З роками вона стає ще більш неоднорідною: частинки іржі відпадають, утворюються додаткові нерівності. Ось тут і починається засмічення. У трубах поліпропіленових, металопластикових, оцинкованих внутрішня поверхня гладка. Так що в них відкладення бувають дуже рідко: з рівній поверхні їх зносить теплоносій.

Друга «жертва» - радіатори. Тут найбільшому ризику піддаються дві групи: з дуже вузькими і дуже широкими каналами для теплоносія. У вузьких каналах швидкість руху води вище, але якщо тут утворюється відкладення, то забивається він дуже швидко. Неширокі колектори в сталевих панельних радіаторах , А також у деяких моделей алюмінієвих і біметалевих батарей .

Дуже широкі канали є тільки у чавунних батарей. Теплоносій тече в них з малою швидкістю, через що зважені частинки осідають вниз і залишаються в секціях. Великий просвіт не так легко забити, але якщо не робити профілактику, це рано чи пізно станеться.

Великий просвіт не так легко забити, але якщо не робити профілактику, це рано чи пізно станеться

Так відбувається поступове накопичення відкладень в радіаторах

Заростання труб і батарей призводить до зниження тепловіддачі, і в приміщенні стає холодніше. Саме за цією ознакою і можна визначити необхідність проведення промивки системи або окремого радіатора.

індивідуальне опалення

В індивідуальному опаленні проблема стоїть не так гостро: обсяг її невеликий, компонентів небагато. До того ж якщо система закритого типу , То через деякий час після заливки води (якщо використовується вона) все що може, зв'язується і осідає, залишається тільки чиста вода. У разі великого нормальної якості, пом'якшена, без солей, то така система і через кілька років буде чистою. Інша картина спостерігається, якщо використовувати воду з річки або колодязя: навіть через рік опадів буде багато.

Інша картина спостерігається, якщо використовувати воду з річки або колодязя: навіть через рік опадів буде багато

Наочна демонстрація того, що промивка системи необхідна

В індивідуальному опаленні, що працює на низьких температурах ( конденсаційні котли , сонячні батареї і конвектори ), Може виникнути інша проблема: бактерії легіонелли. Вони активно розмножуються якщо температура не перевищує 40-60oC. При заселенні цими бактеріями відбувається постійне завоздушіваніе системи. При стравлювання повітря він має сильний сірководневий запах. З цими бактеріями боротися складно, а жити з таким сильно «пахне» опаленням не комфортно і небезпечно. Легіонели потрапляють в повітря і можуть викликати захворювання, схоже на пневмонію (хвороба легіонерів). У такому випадку необхідна повна і ретельна промивка системи з використанням дезінфікуючих засобів, а також прогін її на підвищених температурах.

Види чисток системи опалення

Існує кілька різних типів промивок системи з використанням засобів різної інтенсивності впливу.

гідравлічна чистка

Таке складно назву можна розшифрувати так: промити систему опалення проточною водою. Цей метод частіше використовується в індивідуальних системах. Порядок дій такий:

  • до зливного крана підключають шланг, який виводять в каналізацію або інший стік;
  • відкривають кран підживлення системи;
  • потоком води несеться велика частина забруднень;
  • промивку системи можна вважати закінченою, коли піде чиста вода.

    Ось така вода буде бігти спочатку з системи опалення

Якщо система до водопроводу не підключена, для подачі води можна використовувати помпу або насос. Це щадна, але, тим не менш, ефективна промивка всіх елементів системи, в тому числі і котла. Але якщо утворилася велика кількість твердих опадів, вона не допоможе. Потрібні будуть більш дієві заходи.

гідропневматичне обробка

Проводиться за планом в централізованих мережах, але з успіхом може використовуватися і в індивідуальних. Однак тут без додаткового обладнання не обійтися: в потік води додається повітря. Можна для промивання системи опалення будинку можна використовувати автомобільний компресор.

Можна для промивання системи опалення будинку можна використовувати автомобільний компресор

Це спеціальний пістолет для проведення гідропневматичною чистки системи опалення

При проведенні гідропневматичною чистки в ЦО повітря подають не рівномірно, а з перервами. Тоді утворюється пульсація, яка розбиває навіть стійкі відкладення. Цей метод більш ефективний, але і більш небезпечний: поштовхи повітря - це гідроудари, і іноді вони виводять з ладу деякі найбільш слабкі частини системи. З іншого боку, краще все слабкі місця виявити до початку сезону опалення: так буде час усунути їх в спокійній обстановці.

У відео нижче продемонстрований спосіб промивки системи опалення методом гідропневматичного удару.

Хімічна

У систему заливаються хімічно активні речовини. Вони бувають різні:

  • молочна сироватка,
  • оцет,
  • каустична сода,
  • кислоти (фосфорна, ортофосфорна і т.д.),
  • спеціальні склади.

Способи обробки системи залежать від використаних коштів. Якщо це спеціальні склади - вся процедура розписана на упаковці. Ця послідовність розробляється виробником, дотримуватися її обов'язково.

Ця послідовність розробляється виробником, дотримуватися її обов'язково

Один із засобів очищення системи промислового виготовлення

При використанні «домашніх» реагентів можна діяти в такий спосіб: раз в 3-4 години включати насоси на 10-15 хвилин. Робити це потрібно довго: кілька днів. Потім все злити і пару раз промити систему.

Хімічна чистка - дуже ризикована затія - можуть потекти найслабші елементи. Хоча, і тут діє той же принцип: краще їх виявити не в сезон.

Періодичність промивки системи опалення

Згідно СНиП промивка системи необхідна щорічно. Але чистки проводять різного типу. Звичайна гідравлічна проводиться щорічно, з додаванням повітря - раз в 2-3 року, а хімічна - в міру необхідності, але не частіше ніж раз в 5-7 років.

Наскільки дотримуються експлуатаційні організації таких рекомендацій сказати складно. Але в індивідуальних системах ніхто не заважає промити систему опалення раз в два-три роки. Тут щорічна обробка і не потрібна. Можна після закінчення сезону злити кілька теплоносія, щоб оцінити його стан. Якщо «ароматів» і опадів немає, час промивати опалення ще не настав.

Як почистити батарею

Але не завжди потрібно чистка всієї системи. Часто труби чисті, а засмічені тільки радіатори. Як це визначити? Коли потрібно промивати радіатор? За температурі:

  • стояк і підводять труби гарячі, а радіатор ледве нагрітий, швидше за все, він забився;
  • не гріють деякі секції або частини опалювального приладу;
  • вгорі нормальна температура, а низ залишається холодним.

Все це говорить про необхідність чищення радіатора.

Все це говорить про необхідність чищення радіатора

Холодна або нерівномірно прогріта батарея - ознака того, що пора проводити промивку системи або радіатора

Промивають батареї після закінчення опалювального сезону. Якщо при установці на подачі і обратке поставлені шарові крани , А при однотрубної розводці є ще і байпас, то можна це робити і в опалювальний сезон: закривши крани радіатор можна зняти. Система при наявності байпаса буде працювати далі.

Знімаєте батареї, скручує всю арматуру. Несете в місце, де є джерело води. Якщо промиваєте радіатор в квартирі, це може бути ванна, але тільки якщо вона чавунна (на дно киньте побільше старих ганчірок, щоб не побити емаль). У приватних будинках промивку роблять на вулиці, дотягнувши до місця шланг з водою. Часто промивають тільки водою: заливаючи її в різні колектори. При досить сильному струмені вимиваються навіть стійкі відкладення.

При досить сильному струмені вимиваються навіть стійкі відкладення

Є спеціальна насадка, яка створює вузькі сильні струмені, які розбивають навіть багаторічні накопичення

Якщо організувати струмінь води немає можливості, все колектори крім одного закрийте заглушками (купите на ринку або в магазині). Залийте всередину воду і закрутіть останній колектор. Тепер потрушіваете і перевертаєте батарею.

Чавун перевертати непросто, та й потрусити не вийде. Зате можна постукати: киянкою або дерев'яним молотком. Якщо відкладень ще багато і водою вони не вимиваються, можна спробувати деякі хімічні засоби. Стінки у нього товсті, так що навряд чи ушкодяться.

чистять чавунні батареї за допомогою сироватки або каустику, деякі використовують засоби для чищення каналізації типу «Кріт». Але «Кріт» - це сильнодіюча речовина і з ним потрібно бути акуратним. Залив кошти, періодично батарею перевертаєте, постукує. Через добу-дві (або декілька годин, дивлячись, що залили), заглушку відкручує, весь вміст зливанн. Ось тут потрібно буде подумати: куди. Можливо, в відро або корито, а потім в каналізацію, але варіантів багато. Виливши весь вміст, ретельно промиваєте водою: якщо щось залишиться з хімічних засобів, активізується корозія. Після такої обробки всередині має бути чисто.

Ось так може забитися радіатор

Встановлюєте радіатор на місце, і перевіряєте: включаєте систему на деякий час при підвищеному тиску. Це так звана опресовування системи. В системі індивідуального опалення це нескладно: відкриваєте кран підживлення і заповнюєте систему, стежте за тиском по манометру. Як тільки воно перевищить робоче в 1,5 рази, потік теплоносія перекриває. Залишивши систему на деякий час в такому стані, перевіряєте її на міцність. По закінчення доби, частина теплоносія зливанн, довівши тиск до норми.

Для перевірки окремого радіатора в квартирі використовують пресувальний апарат. Купувати такий агрегат необов'язково: можна взяти в оренду. Вони є ручного типу, працюють просто: в ємність заливається вода, за допомогою ручної помпи закачується всередину, і нею ж (помпою) створюється надлишковий тиск (відображається на манометрі). Знаючи робочий тиск в своїй системі, ви створюєте перевірочне на 20% вище. Якщо ніде не потекло - можна вважати, що все пройшло вдало.

Якщо ніде не потекло - можна вважати, що все пройшло вдало

Обпресувальний апарат для перевірки герметичності системи. Калюжі на підлозі - свідоцтво того, що доведеться усувати текти

Тривала і складна це процедура, а промивка чавунного радіатора, ще й фізично важка. Проте, підтримання чистоти системи - запорука економного опалення: тепловіддача такої системи вище.

Чим і як промити радіатори опалення

Йтиметься про хімічного чищення. Використовувати можна різні засоби. З досвіду «користувачів» є наступні варіанти:

  • залити на добу молочну сироватку, періодично перевертати;
  • засипати паку звичайної соди, залити окропом, кілька обробок допомагають від більшості опадів;
  • теж, але з каустичною содою - діє краще;
  • залити розчин для чищення автомобільного радіатора, додати окропу, злити через кілька годин;

У всіх цих способах є один момент: може пошкодити прокладки. тоді доведеться все розбирати на секції, змінювати прокладки і збирати всі на місце. Так що багато раджу добре промити водою, в крайньому випадку, з повітрям - за допомогою автомобільного компресора.

підсумки

Промивання системи опалення та чистка радіаторів - необхідний захід. Якщо робити це регулярно, надзвичайних заходів може і не знадобитися: досить буде води і повітря.

Як це визначити?
Коли потрібно промивати радіатор?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов