Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

"Гарячими" бувають не тільки процесори

Наша сеть партнеров Banwar

Поняття "кулер" (в перекладі з комп'ютерного сленгу - вентилятор, забезпечений радіатором) у більшості користувачів міцно пов'язано з охолодженням центрального процесора (CPU). Однак насправді активну повітряне охолодження застосовується не лише для цієї мети. Ми розглянемо приклади саме таких "альтернативних" охолоджувальних пристроїв.

У цьому огляді ми торкнемося питання охолодження пристроїв, які розташовані в системному блоці сучасного x86-комп'ютера, за винятком центрального процесора. Тестування процесорних кулерів присвячена окрема стаття на сусідніх сторінках, в цьому ж матеріалі ми хочемо познайомити наших читачів з пристроями, призначеними для охолодження інших комплектуючих - жорстких дисків, відеочіпів і "всього системного блоку цілком". Даний матеріал - просто огляд, тут немає тестів (та й даних для можливого порівняння не дуже багато - в кожній категорії присутні від сили два-три пристрої). Фактично, це просто розповідь про типах "допоміжних" охолоджувальних пристроїв сучасного комп'ютера, областях їх застосування, деякі особливості і конкретні моделі, доступних на локальному ринку.

"Корпусні" вентилятори

Поняття кулер (в перекладі з комп'ютерного сленгу - вентилятор, забезпечений радіатором) у більшості користувачів міцно пов'язано з охолодженням центрального процесора (CPU)

Корпусні вентилятори Titan TFD-802512S / TFD-802512B ($ 2,8 / 5,7) Корпусні вентилятори Titan TFD-802512S / TFD-802512B ($ 2,8 / 5,7)   Titan HDD Wave Fan TTC-HD11 ($ 5,1)   Maxtron HDD Cooler CF-601 ($ 4,5)   Maxtron HDD Cooler CF-602 ($ 5,3)   Titan Hard Drive Cooling Kit TTC-HDC2 ($ 9,5)   Maxtron HDD Cooling Kit HDF-3 ($ 6,9)   Titan Ultimate Hard Drive Cooler TTC-HD82 ($ 23,9)   Cooler Master Cooldrive DCD-4002 ($ 19)   Maxtron System Cooler SB-A ($ 4,5)   Titan VGA / Chipset Cooler TFD-4010M12B ($ 5,1)   Titan VGA / Chipset Cooler TTC-CUV1AB ($ 7,6)   Titan System Exhaust Blower TTC-003 ($ 5,7) Titan HDD Wave Fan TTC-HD11 ($ 5,1) Maxtron HDD Cooler CF-601 ($ 4,5) Maxtron HDD Cooler CF-602 ($ 5,3) Titan Hard Drive Cooling Kit TTC-HDC2 ($ 9,5) Maxtron HDD Cooling Kit HDF-3 ($ 6,9) Titan Ultimate Hard Drive Cooler TTC-HD82 ($ 23,9) Cooler Master Cooldrive DCD-4002 ($ 19) Maxtron System Cooler SB-A ($ 4,5) Titan VGA / Chipset Cooler TFD-4010M12B ($ 5,1) Titan VGA / Chipset Cooler TTC-CUV1AB ($ 7,6) Titan System Exhaust Blower TTC-003 ($ 5,7)

Пристрої, добре знайомі збирачам серверів і високопродуктивних робочих станцій. По суті, це звичайні електричні вентилятори з харчуванням 12 В, за розміром "узгоджені" зі стандартними посадочними місцями корпусів, що відповідають формату ATX. Дві моделі Titan - TFD-802512S і TFD-802512B відрізняються тільки тим, що в першій використаний дешевший втулковий підшипник, а в другій - кульковий. Відповідно, час напрацювання на відмову у втулкової моделі становить 25 тис. Годин, у шарикопідшипникової ж - в два рази більше. Вражає сила повітряного потоку - 42,6 CFM (Cubic Feet per Minute - кубічні фути в хвилину, стандартна одиниця для вимірювання сили повітряного потоку) у обох вентиляторів. І це при досить помірною частоті обертання - 3000 об / хв, що, природно, є наслідком великого діаметру.

Вентилятори для вінчестерів

Досить популярне рішення для охолодження жорсткого диска - забезпечена вентилятором "накладка", що кріпиться до його нижньої частини. Такі пристрої виробляють дуже багато фірм, ми розглянемо три варіанти - один, що випускається Titan, і два - виробництва Maxtron.

Titan HDD Wave Fan TTC-HD11 виглядає дуже стильно - "хвильовий" пластмасовий корпус і один вентилятор (шарикопідшипниковий, 4000 об / хв, 13,6 CFM) в центрі. Моделі Maxtron HDD Cooler CF-601 / СF-602 мають більш утилітарний дизайн, тільки друга з них обладнана двома вентиляторами. Однак невелика різниця в ціні між CF-601 і CF-602 відразу стає зрозуміла, коли з'ясовується, що єдиний вентилятор першої моделі - шарикопідшипниковий, а два вентилятора в другій - втулкові. Інформація про частоту обертання і силі повітряного потоку на сайті виробника відсутній, але за суб'єктивними відчуттями працюють вони не гірше, ніж модель від Titan. На нашу думку, "в плюс" продуктам Maxtron можна зарахувати те, що кожухи у них металеві, а не пластмасові, як у Titan HDD Wave Fan. Все-таки, з точки зору тепловіддачі, та й просто надійності, метал в даному випадку при інших рівних умовах виглядає кращим матеріалом, ніж пластмаса.

Набори для охолодження 5-дюймового відсіку

Обидва представлених в огляді виробника дружно називають ці пристрої "Hard Drive Cooling Kit", т. Е. Позиціонують їх для охолодження вінчестерів. Однак заголовок абзацу не випадковий, бо ми не бачимо ніяких причин обмежувати сферу застосування подібних пристроїв виключно жорсткими дисками. Зрозуміло, найчастіше саме сильно "гріються" вінчестери виявляються першими кандидатами на установку в вільний 5-дюймовий відсік, забезпечений до того ж активним охолодженням. Однак ніщо не заважає застосовувати такі охолоджуючі пристрої і в іншій якості, наприклад, просто-напросто в якості доповнення до розташованих в стандартних місцях корпусним вентиляторів. Також не варто забувати про те, що їх охолоджує вплив поширюється і на сусідні відсіки, тому область застосування таких пристроїв досить широка.

Формально Maxtron HDD Cooling Kit і Titan Hard Drive Cooling Kit, представлені в цьому огляді, відрізняються кількістю вентиляторів - у продукту Maxtron їх три, а у Titan - два. Однак насправді це всього лише дві конкретні моделі, у обох фірм є і дво-, і трехвентіляторние варіанти. З специфічних особливостей всіх пристроїв подібного типу хотілося б відзначити досить малу силу повітряного потоку (близько 4-6 CFM). Причини зрозумілі: діаметр вентиляторів жорстко обмежений висотою стандартного 5-дюймового відсіку. Підвищувати ж частоту їх обертання в таких пристроях теж не дуже розумно, бо отвори для подачі повітря розташовані на передній панелі корпусу, і, отже, вироблений вентиляторами шум буде добре чути.

"Кишені" для вінчестерів з активним охолодженням

Цей варіант охолодження вінчестера, за логікою речей, повинен призначатися для тих жорстких дисків, для яких два попередніх ( "накладка" і вентиляторна планка для 5-дюймового відсіку) можуть виявитися недостатніми. І дійсно - як у продукту Titan, так і у Cooler Master Cooldrive 4002, присутні всі необхідні атрибути "серйозного" охолоджувального пристрою - не тільки вентилятори, але і досить масивні алюмінієві радіатори (в разі Cooldrive 4002 одним великим радіатором є цілісний алюмінієвий корпус).

Незважаючи на те що Ultimate Hard Drive Cooler TTC-HD82 оснащений двома вентиляторами, а Cooldrive 4002 (DCD-4002) - всього лише одним, сумарна сила повітряного потоку у цих пристроїв майже однакова - 9,21 CFM у продукту Cooler Master і 2 x 5 , 44 = 10,88 CFM у Titan. А якщо ще врахувати те, що частота обертання єдиного вентилятора DCD-4002 - 4500 об / хв, в той час як на TTC-HD82 стоять два з частотою обертання 5000 об / хв, то відразу ж стає зрозуміло, що грамотне проектування пристрою іноді допомагає досягти не меншого ефекту, ніж "силовий" спосіб. До речі, різниця в кількості вентиляторів і їх частоті обертання відчувається відразу ж після включення пристроїв - продукт Cooler Master працює значно тихіше.

Крім того, дизайн Cooldrive 4002 просто радує око - дуже стильна лицьова панель, "солідний" рифлений алюмінієвий корпус, продуманість внутрішнього устрою - все свідчить про ретельний проектуванні і "заочному" повазі до користувача. Однак і ціна теж відповідна (втім, іншого і не слід було очікувати).


"Слотового" вентилятори (blowers)

Хотілося б застерегти тих, хто сприйме такі пристрої як альтернативу активному охолодженню відеочипа: на перший погляд, їх дійсно можна використовувати так само, встановивши в сусідньому з відеокартою слоті. Але проведений нами експеримент, в якому брали участь кілька популярних відеокарт, показав, що отвір, звідки турбіна засмоктує повітря, як правило, знаходиться набагато ближче до задньої стінки корпусу, ніж відеочіп. Природно, це істотно знижує корисність "слотових" вентиляторів з точки зору охолодження відеочіпів.

Однак, за великим рахунком, не для цього вони призначені. Основне їхнє завдання полягає просто в відвід гарячого повітря з межслотового простору. Область застосування також очевидна: системи, в яких встановлено досить велика кількість "гарячих" AGP / PCI-карт - потужних 3D-акселераторів, SCSI- або IDE RAID-контролерів, плат відеозахвату і т. П. Ще одна можлива область застосування - комп'ютери в компактних корпусах, де з яких-небудь причин охолодження є недостатнім. Всі подібні пристрої працюють, як правило, на видув, т. Е. Саме відводять гаряче повітря за межі корпусу комп'ютера. Розміри і практично ідентичний зовнішній вигляд Maxtron System Cooler SB-A і Titan System Exhaust Blower TTC-003 наводять на думку, що ми маємо справу ще з одним "дивом OEM-виробництва", т. Е. Пристроями, швидше за все виготовленими на одному і тому ж заводі, але продаваним різними компаніями під власними найменуваннями.

Кулери для чіпсета або відеочипа

Titan VGA / Chipset Cooler TFD-4010M12B - це, фактично, звичайний вентилятор, який може бути встановлений в будь-яке місце за умови можливості його там закріпити. А ось TTC-CUV1AB набагато цікавіший завдяки тому, що це вже не просто вентилятор, а "кулер" - вентилятор, забезпечений мідним радіатором. Як відомо, теплопровідність міді значно вище, ніж у зазвичай застосовується для виготовлення радіаторів алюмінію, відповідно і ефективність охолодження виходить відчутно більшою. Для чіпсета TTC-CUV1AB буде, з нашої точки зору, надмірністю, а ось для сільногреющіхся відеочіпів, особливо на "розігнаних" відкритих, ця модель виглядає дуже привабливою завдяки "ексклюзивному" мідному радіатора.

Кілька ложок дьогтю наостанок

На закінчення хотілося б дати кілька практичних "протверезних" порад тим, хто планує установку додаткових охолоджувальних пристроїв в свій комп'ютер.

В принципі, зауваження очевидне, але чомусь багато хто про це забувають: ефективність будь-яких пристроїв, що використовують активне повітряне охолодження, значно залежить від температури самого повітря. І, природно, падає при її підвищенні. Наприклад, якщо планується "нашпигувати" активними повітряними охолоджувачами сервер, який стоїть в окремій маленькій кімнаті, то варто подбати і про хорошу вентиляцію самого приміщення. Інакше сервер дуже швидко "прогріє" кімнату, після чого ефективність охолодження різко впаде.

Серйозні виробники при проектуванні своїх виробів продумують все, включаючи рух повітряних потоків всередині корпусу. Тому іноді комп'ютер, зібраний в фірмовому, грамотно спроектованому корпусі, виявляється "холодніше", ніж аналогічний, зібраний в дешевому корпусі невідомого походження, але забезпечений додатковими охолоджуючими пристроями. Слід приділяти увагу і процесу складання: клубки з переплетених між собою шлейфів і проводів усередині корпусу можуть звести нанівець всі переваги активного повітряного охолодження, створюючи серйозні перешкоди на шляху повітряних потоків.

При встановленні додаткових пристроїв, що охолоджують варто подумати про те, як вони будуть узгоджуватися з вже наявними. Наприклад, два вентилятора, що дмуть "в лоб" один одному, - навряд чи гарне рішення. До слова: рекомендується, щоб сумарна потужність (а в ідеалі - сила повітряного потоку, якщо її можна прорахувати) корпусних вентиляторів, що працюють на нагнітання і відбір повітря, була приблизно рівною.

Не варто також забувати про те, що в повітрі завжди присутня пил, і частина її при проходженні потоку повітря через системний блок осідає всередині. Тому чим більше вентиляторів, тим швидше вона буде накопичуватися. Пил ж є дуже поганим провідником тепла і, осівши в достатній кількості (наприклад, в щілинах радіатора), може викликати перегрів пристрою. Таким чином, наявність великої кількості вентиляторів в системі не тільки дає позитивний ефект, але і призводить до появи потенційних проблем і необхідності видалення пилу, що накопичився.

Багато охолоджуючі пристрої (ті ж "кишені" для жорстких дисків або "накладні" кулери для них) сприяють підтримці прийнятної температури виключно в тому випадку, коли їх вентилятор працює. А ось у разі виходу його з ладу той же "кишеню" перетворюється, по суті, в міні-пічку, в якій нагрівальним елементом служить сам вінчестер, а стінки та інше обрамлення тільки ускладнюють відведення гарячого повітря.

Потужність блоку живлення - величина кінцева, а вентилятори з високою частотою обертання споживають не так вже й мало (іноді навіть більше жорстких дисків!). Тому якщо планується установка великої кількості охолоджувальних пристроїв, краще заздалегідь приблизно прикинути необхідну потужність БП для такої системи.

Ну і останнє. Кожен вентилятор створює шум. Якщо ж їх багато, то системний блок при роботі воістину "реве як танк". Для сервера, який стоїть в окремій кімнаті, це несуттєво, а от для домашнього комп'ютера рівень шуму є досить важливою характеристикою. З цієї точки зору кращими виглядають "низькообертовим" вентилятори великого діаметра - сила повітряного потоку у них приблизно така ж, як у вентиляторів малого діаметра з високою частотою обертання, але вироблений шум - значно менше, та й споживана потужність теж.

Продукти надані компаніями:

Cooler Master

Cooler Master

Maxtron

CHI Ukraine

Titan

Магазин-салон "Мрія"

(044) 417-1221

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов