Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Радіатори (батареї) опалення чавунні

  1. Переваги чавунних батарей ↑
  2. Огляд недоліків ↑
  3. Типові розміри таких радіаторів ↑

Наша сеть партнеров Banwar

Важко знайти людину, для якого радіатори опалення чавунні були б чимось незнайомим. Вони, саме вони, мають повне право отримати титул «легендарних». Минуле століття було піком їх популярності (хоча, може справа в тому, що і вибору особливого не було). Радянська квартира і чавунні радіатори були рідними, синонімічні поняттями. На батареї опалення чавунні покладалася особлива роль - і це був не просто обігрів приміщень, а ще й розморожування м'яса, сушка випрану білизни, дірявих черевиків, пр. Справжній багатофункціональний теплової агрегат, чи не так? Що собою являє сучасний чавунний радіатор, які його переваги і недоліки? Спробуємо пролити світло на ці та багато інших питань в даній статті.

Те, що першому чавунному радіатора вже давно перевалило за сотню років відомо небагатьом. Він пережив дві революції і світові війни - і до сих пір успішно виконує свою функцію. Самарський художній музей свого часу «пригрів» ще одного довгожителя - на даній момент сему чавунному агрегату близько дев'яноста років. Так, «чавунна витривалість» заслуговує на повагу. Хто ж був творцем цього «опалювального дива»? Винайшов пристрій російський німець з італійськими коренями Франц Сан-Галлі. Місцем народження чавунного радіатора став Санкт-Петербург.

У 1855 році Франц Карлович представив світові революційну на той момент опалювальну систему, що припускає використання радіатора. Її охрестили хейцкерпером (гарячої коробкою).

Плоди праці Сан-Галлі істотно відрізнялися від плодів сучасної індустрії: складалися ті радіатори з товстої труби, оснащеної вертикальними дисками. Відверто чудовий вигляд виробу проте не завадив йому стати «хітом продажів».

Виробництво чавунних радіаторів стрімко набирав обертів, паралельно збагачуючи самого інженера. Заповзятливий німець охоче ділився продукцією з Заходом.

Чавунні радіатори - зовнішній вигляд і колірні варіації

Вважається, що активно використовувати чавунних агрегати росіяни стали лише в двадцяті роки минулого століття, проте таке судження не зовсім вірно. Самарські енергетики провели дослідження, в результаті якого з'ясувалося, що системами водяного опалення в місті торгували ще в 1888 році.

Чавунні радіатори початку двадцятого століття вже були схожі на сучасні, активно прикрашалися литтям. Згодом агресивна конкуренція на ринку стала причиною їх витіснення - адже з'явилися здаються ідеальними алюмінієві, сталеві, біметалеві агрегати.

В останні роки, мода на чавун повернулася знову. Адже найкращі його якості незмінні - це надійність, довговічність, корозійна стійкість.

Секційні радіатори виготовляють методом лиття. Чавунний сплав характеризується однорідністю складу.

Призначаються вони для використання в системах автономного та централізованого опалення.

Переваги чавунних батарей ↑

  • Стійкість до корозії. Чавун - матеріал практично не піддаються корозії. Такі радіатори спокійнісінько витримують температуру рівну ста п'ятдесяти градусів: власне, завдяки чому і існує можливість застосовувати їх в парових опалювальних системах.

Цікаво! Висока корозійна стійкість виробів із чавуну пояснюється досить цікавим властивістю - з плином часу на їх поверхні формується шар «сухий іржі»: далі процес руйнування вже практично не йде.

  • Несприйнятливість до поганої якості теплоносія. Ні камінчики, ні частинки іржі, ні навіть сильно лужне середовище з «зашкалюють» рН не здатні викликати істотних пошкоджень нутрощів радіатора. Не так-то просто розчинити або подряпати чавун!
  • Велика товщина стінок. Це один з основних факторів довговічності приладу. Радіатори з чавуну ідеально підходять для відкритих систем опалення (високий вміст кисню) і для систем, які періодично спорожняються. Сталеві радіатори, наприклад, в таких умовах проржавіють буквально через два сезони. Та й лопнути вони можуть в самий невідповідний момент.
  • Відмінна теплоакумулююча здатність. Через годину після виключення залишкова тепловіддача чавунного радіатора дорівнює 30%. Для порівняння: у сталевих даний показник значно менше, а саме - в два рази (15%). Про що свідчить цей факт? Про те, що чавунні батареї хороші для системи з нерегулярним нагріванням (якщо її «серце» - твердопаливний котел).
  • Велике внутрішній перетин. Чистка чавунних радіаторів потрібно вкрай рідко.
  • Значний термін служби. Хоча виробники і обережні, вказуючи діапазон 10-30 років. Насправді ж, навіть п'ятдесятирічний стаж для чавунного радіатора ще не привід йти на «заслужений відпочинок». Заповнена чистою водою система дозволить якісно зібраного радіатора «відсвяткувати» сторіччя!

При установці чавунних радіаторів необхідно дотримуватися особливих правил, адже вони володіють великою вагою

Огляд недоліків ↑

  • Значну вагу. Велику таємниця не відкриємо - чавунні батареї надзвичайно важкі. За цим показником вони сильно програють біметалічним, сталевим і алюмінієвим конкурентам. Жителям верхніх поверхів (зважилися «утеплитися» даними агрегатами), в будинку зі зламаним ліфтом, можна тільки поспівчувати.
  • Міцність. Для «чавунці» сприятливим вважається тиск, що не перевищує 15 атм, в той час як біметал здатний «приборкати» і всі 40.

[Include id = "5" title = "РСЯ - в запису"]

Зверніть увагу! При монтажі чавунного радіатора на гіпсокартонну конструкцію можуть виникнути цілком з'ясовні труднощі. Деякі завбачливі виробники в таких випадках пропонують ніжки (під підлогою).

Типові розміри таких радіаторів ↑

Стандартні моделі можуть «похвалитися» міжосьовим відстанню 500 або 300 мм. Зустрічаються і більш високі екземпляри - їх міжосьова відстань досягає 800 мм, а також, так звані, проміжні (350 мм). Ширина секції - 35-60 мм. Глибина також може відрізнятися (92, 99, 110 мм).

Ось так виглядають чавунні батареї старого зразка ... від таких намагаються зараз позбавлятися

А ось сучасний чавунний радіатор - улюбленець усіх дизайнерів

Для стандартних умов необхідна теплова потужність становить 120 ват на один квадратний метр.

Але що це за умови?

Мається на увазі, що кімната «обладнана» одними дверима і одним звичайним вікном з дерева.

Висота стелі - три метри.

Температура теплоносія - 70 градусів.

  • При більш високих стелях необхідна потужність зростає пропорційно.
  • Якщо вікна зі склопакетами, від розрахованої потужності можна відняти 15%.
  • Якщо температура теплоносія відмінна від 70 градусів, то на кожні 10 градусів її зниження (підвищення) слід додавати (віднімати) 10-15 відсотків потужності.

[Include id = "6" title = "РСЯ - в запису"]

Розглянемо приклад. При температурі теплоносія, що дорівнює 50 градусам, потужність потрібно підняти на 30-40%.

У кутовій кімнаті з двома вікнами краще встановити дві батареї - бажано, щоб їх сумарна теплова потужність перевищувала нормативну на 40%.

Чавунні радіатори в стилі Ретро набирають популярність все більше і більше

Виробники невпинно розширюють колірну палітру приладів. Срібло і золото, мідь і бронза, фіолетовий і зелений тони - сьогодні це вже не дивина.

В останні роки надзвичайно популярними стали репродукції старовинних моделей - це радіатори, дизайн яких повторює давні зразки. Їх прикрашають художнім литтям, комплектують відповідною арматурою. Подібні чавунні радіатори опалення можуть елегантно і вишукано облагородити ваш інтер'єр.

Справжній багатофункціональний теплової агрегат, чи не так?
Що собою являє сучасний чавунний радіатор, які його переваги і недоліки?
Хто ж був творцем цього «опалювального дива»?
Про що свідчить цей факт?
Але що це за умови?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов