Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Регулювання швидкості обертання корпусного вентилятора для системного блоку персонального комп'ютера.

  1. electrosad.narod.ru

Наша сеть партнеров Banwar

в розділі "Статті" на сайті

electrosad.narod.ru в розділі Статті на сайті   electrosad

Існує безліч схем аналогічних пристроїв, але всі вони мають ті чи інші недоліки. У статті запропоновано розрахунок найпростішої схеми ручного регулювання з резистором і схема пристрою з автоматичним управління в залежності від температури повітря в системному блоці. Перевага останнього в виході на номінальні обороти при зміні температури на 10 ° С і падінні напруги на керуючої схемою менш 0,25 В.

Всі регулятори швидкості обертання осьового вентилятора постійного струму, индукторного типу з годує напругою 12 вольт побудовані на принципі управління напругою, що живить його електромотор. Це регулювання здійснюється у функціональній залежності то температури повітря, в розглянутих вентиляторах. Можливо управління по числу оборотів, але це сильно ускладнює схему.

Головною умовою сталого запуску і обертання осьового вентилятора є наявність на ньому напруги живлення не менше 6-6,4 вольта (Іноді виробники вказують в технічних характеристиках мінімальна робоча напруга 7 вольт). Це і є мінімальне напруження, на яке розраховується резистор. При цьому напрузі, споживаний вентилятором струм складає 0,5-0,55 I ном вентилятора. Величина резистором визначаються за формулою:

R г = (U піт - U вент) / 0,5 · I піт

R = (U піт - 6,4 / 0,5 · I піт) / 0,5 · I піт

де: U піт, I піт - паспортні значення, вказані на етикетці вентилятора. Вибирається змінний резистор номіналом R г і з потужністю розсіювання:

P = (U піт - 6,4) · I піт

Малюнок 1. Малюнок 1

Даний резистор дозволить здійснювати ручне регулювання оборотів вентилятора до 60% від номіналу, і може застосовуватися для зниження оборотів, а значить і шуму вентилятора, коли температура охолоджуваного об'єкта (радіатора, системного блоку) низька. Схема включення показана на малюнку 1.

Для автоматичного стежить управління оборотами вентиляторів пропонується схема зображена на малюнку 3. Конструктивно вона виконана на стеклотекстолитовую платі розміром 100х80 мм і кріплення дозволяє встановити її в вільний 3 або 5 дюймовий відсік системного блоку. На платі встановлено: 1 роз'єм типу PC Plug (XT4) 4х контактний для підключення до блоку живлення комп'ютера і 3 роз'єму типу Molex 3х контактні. Один, XT 2 - для підключення керованого вентилятора, інший XT 3 - для підключення кабелю транслятора даних тахометра на материнську плату і третій XT 4 - для підключення датчика температури.

Потенціометр ручного регулювання швидкості обертання вентилятора може бути встановлений на кришці займаного регулятором відсіку системного блоку.

На малюнку 3 видно, що регулює транзистор встановлений на майданчик з фольги. Така установка обов'язкове, так як потужність, їм розсіюється 0,7-1 Вт температура кристала транзистора наближається до граничної. Що в умовах «гарячого» системного блоку, де встановлюється даний регулятор, може привести до виходу з ладу регулятора.

Малюнок 2. Малюнок 2

На схемі, датчик температури VD 1 підключений до перетворювач струм-напруга на транзисторі VT 1. Для зниження впливу перешкод на високоомний датчик температури на точках підключення його до перетворювача включені два керамічних конденсатора С1, С2 ємністю 47 нФ. Сам перетворювач живиться від параметричного стабілізатора зібраного на резисторі R 5 і стабілітрона VD 2. Наявність даного стабілізатора обов'язково, при його відсутності перетворювач підсилює пульсації напруги харчування, а не ток датчика.

Напруга пропорційне температурі датчика виділяється на ланцюжку резисторів R 6, R 7, один з яких змінний призначений для вибору робочої точки регулятора. Сигнал управління з движка резистора надходить на підсилювач VT 2, VT 3, особливість якого в тому, що при відсутності сигналу керування його нормальний стан - мінімальна напруга на навантаженні, вентиляторі визначається стабілітроном VD 5. А сигнал управління відсутній при температурі повітря менше 20 ° C . Туди ж надходить сигнал ручного управління з дільника R 1, R 2, R 3. Для виключення взаємного впливу схем ручної і автоматичної регулювання використані діоди VD 3, VD 4.

Малюнок 3.

Розглянемо деякі особливості регулятора.

Як датчик температури повітря в схемі застосований германієвий діод працює на зворотній гілки, з огляду на його властивостей - подвоєння теплового струму при зміні температури на кожні 10 ° С. У деяких схемах застосовується температурна залежність прямого струму діодів, але вона мала і складає близько 1,6-2мв / градус і тому вимагає складних схем управління. Для перетворення теплового струму діода-датчика в сигнал управління, в запропонованій схемі, використовується підсилювач на транзисторі VT 1 з негативним зворотним зв'язком по струму, що знижує крутизну співвідношення струм навантаження - температура в області високих температур робочого діапазону і спрощує настройку.

Іншою особливістю схеми є найпростіший з відомих, спосіб обмеження мінімальної напруги на виході схеми. Для цього застосований стабілітрон VD 5 включений між базою і емітером регулюючого транзистора VT 3. При виконанні умови U ек VT 3> U ст + U бе VT 3 цей стабілітрон відкривається, і напруга на виході регулятора залишається на рівні U піт- U ек VT 3 або U н = U піт - (Uст + U бе VT 3). При напрузі перевищують напруга відкриття стабілітрона силовий транзистор відкривається, і схема управління відключається, і навпаки дію цього ланцюжка припиняється при зниженні падіння напруги на силовому транзисторі і діє тільки схема управління.

І, нарешті, третьою особливістю запропонованої схеми є наявність ручного управління оборотами вентилятора за допомогою змінного резистора R 2. При цьому обороти вентилятора можна тільки підвищити від встановленого схемою автоматичного керування аж до максимальних обертів, що захищає охолоджуваний об'єкт від перегріву.

І останнє, падіння напруги на відкритому регулюючому транзисторі, в даній схемі, складає менше 0,25 вольта. Це дозволяє забезпечити практично паспортне значення максимальної витрати повітря через вентилятор.

Протягом року роботи на кількох комп'ютерах схема показала зручності експлуатації і надійність роботи.

Стаття написана - липень 2004 р

література:
1. http://www.fanspeed.chat.ru/ Приставка FANSpeed ​​-для тихих комп'ютерів.

<< Назад >> << на початок >> << на головну >>

Потрапити прямо в розділи сайтаможноздесь:

При повному або частковому іспользованііматеріалов посилання на "electrosad.narod .ru" обов'язкове.
Ваші зауваження, пропозиції, питання можна відправити автору через гостьову книгу або поштою.

Copyright Sorokin AD

Copyright Sorokin AD

Дата - 200 7 рік. Ver.4

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов