Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Ремонт зварювального інвертора своїми руками

  1. Ремонт зварювального інвертора своїми руками Сьогодні більшість зварювальних агрегатів побутового...
  2. Причини входу з ладу інверторних сварок
  3. Основні види дефектів
  4. Основні правила ремонту
  5. Ремонт силового блоку
  6. Ремонт блоку управління
  7. Безпека при ремонті пристрою своїми руками

Ремонт зварювального інвертора своїми руками

Наша сеть партнеров Banwar

Сьогодні більшість зварювальних агрегатів побутового призначення мають невеликі габарити і масу. Така можливість з'явилася завдяки використанню в їх електричної частини інверторних схем управління і перетворення зварювального струму, які дозволили позбутися перемикання обмоток зварювального трансформатора.

В електронних схемах інверторних агрегатів, для регулювання величини зварювального струму і комутації напруги встановлені потужні польові транзистори або керовані діоди - семистора і тиристори.

Для того щоб визначити причину несправності або низької якості роботи зварювального апарату і намітити способи його ремонту необхідно мати хоча б загальне уявлення про його схемотехніці і принцип роботи.

Принцип роботи і конструкція пристрою

Побутовий зварювальний інвертор повинен сформувати і мати на виході постійної струм певної сили, значення якого досить для підпалу і підтримки стійкого горіння дуги.

На відміну від звичайних зварювальних трансформаторів, які просто знижують мережеве напруга, а для його перетворення в постійне використовуються блоки випрямлячів, інверторне обладнання перетворює змінну напругу частотою в 50,0 герц в більш високочастотну, що дозволяє значно підвищити стабільність вихідних параметрів і використовувати понижуючі трансформатори менших габаритів.

Процес отримання необхідних для забезпечення процесу зварювання металу параметрів включає наступні послідовні процедури (операції):

  • випрямлення напруги;
  • перетворення його в струм високої частоти;
  • зниження напруги до необхідного рівня, при якому забезпечується достатня величина вихідного струму;
  • повторне випрямлення напруга.

Для перетворення низькочастотного, напруги в напругу високої частоти використовуються спеціальні перетворювачі, побудовані на базі потужних транзисторів. Випрямлення кінцевого напруги здійснюється мостовими пристроями на базі потужних діодних зборок або тиристорів (семистора).

Побутові інвертори в своїй конструкції містять кілька функціонально пов'язаних блоків, які розташовані на окремих платах і з'єднані за допомогою провідників або шлейфів між собою.

Основним елементом інвертора є силовий блок, на якому встановлені наступні модулі:

  • Блок первинного випрямляча, що представляє собою плату, на якій встановлені по мостовій схемі потужні діоди.
  • Інверторний перетворювач створений на основі потужного транзистора, який формує високочастотну напругу частотою 50,0 ... 100,0 кілогерц.
  • Модуль зниження напруги включає трансформатор з стрічковими обмотками знижує напругу до 40,0 ... 50,0 вольт.
  • Вихідний випрямляч зібраний на базі діодів, розрахованих на струм до 250,0 ампер.
  • Всі силові елементи (діоди і транзистори) встановлені на охолоджуючих радіаторах (тепловідведення) а корпус пристрою обладнаний системою примусової вентиляції.

Всі силові елементи (діоди і транзистори) встановлені на охолоджуючих радіаторах (тепловідведення) а корпус пристрою обладнаний системою примусової вентиляції

Причини входу з ладу інверторних сварок

Як правило порушення працездатності инверторного зварювального апарату відбувається через недотримання або порушення правил експлуатації. Досить часто поломки викликаються попаданням вологи на електронні деталі окремих модулів.

Високочастотну напругу утворює електростатичне поле, яке сприяє нагромадженню пилу, з видаленням якої не справляється вентиляційна система. Пил призводить до зміни параметрів опору на окремих ділянках плат електронних блоків, що також є причиною порушення нормальної роботи всього агрегату.

Недосвідчений зварювальник може вивести інвертор з ладу якщо буде виконувати зварювальні роботи, на які апарат не розрахований. Наприклад, різка швеллерного профілю малопотужним побутовим пристроєм призведе до його перевантаження і гарантованої поломки. Якщо не буде забезпечений надійний контакт мережевих і зварювальних кабелів, то буде спостерігатися перегрів контактної зони і руйнування клемних ізоляторів.

Крім експлуатаційних порушень, до непрацездатності инверторной зварювання можуть привести причини не залежать від кваліфікації зварника і характеру виконуваних робіт. Це перш за все зниження напруги до рівня 180,0 ... 190,0 вольт, що є досить частим явищем в дачних селищах і сільських поселеннях.

Не можна забувати і про неякісну збірці і використанні недоброякісних комплектуючих, що є основною причиною виходу з ладу невідпрацьованих у виробництві і неперевірених в експлуатації зварювальних інверторів.

Основні види дефектів

Розглянемо основні несправності, з якими найбільш часто стикається власник инверторного апарату для зварювання. Якщо на виході апарату відсутня напруга це зазвичай викликано перегоранням запобіжників або порушенням цілісності одного з провідників в схемі приладу.

Друга досить часто зустрічається проблема проявляється в неможливості виставити потрібне значення зварювального струму навіть в крайньому, максимальному положенні регулятора потужності. Причиною це дефекту, як правило, є знижений рівень напруги живлення.

Якщо пристрій самостійно, досить часто відключається під час роботи слід перевірити не перегріваються його модулі. Другою причиною відключення може бути наявність короткого замикання в будь-яких елементах схеми приладу.

Нестабільність горіння зварювальної дуги викликається несправностями або силового блоку, або модуля керування. Якщо при роботі агрегат створює підвищений рівень шуму, це є свідченням перевантаження, які можуть привести до більш серйозних несправностей.

При наявності дефектів в роботі системи захисту, наслідки можуть бути самими непередбачуваними. На жаль зазвичай неправильна робота цього модуля виявляється занадто пізно, коли несправність досягла критичного рівня і будь-який вузол апарату вийшов з ладу.

Основні правила ремонту

Порушення працездатності зварювального інвертора не завжди є проблематичною і цілком може усунена своїми руками особою, яка має певні електротехнічні навички і здатний розібратися в тонкощах схемотехніки вироби. Перед тим як починати розбирання апарату слід перевірити надійність контакту вхідних і зварювальних кабелів.

Будь-який ремонт слід починати з візуального огляду "нутрощів агрегату". Наявність механічних пошкоджень на друкованих платах, обвуглювання або почорніння ізоляції провідників, сліди короткого замикання свідчать про можливу наявність несправності. Якщо візуально визначити причину не вдається, слід за допомогою мультиметра перевірити цілісність сполучних провідників між окремими модулями агрегату.

Якщо справа не в цьому, а причина несправності носить більш серйозний характер слід приступити до більш ретельної діагностики вироби. Для цього може знадобитися наступний інструмент:

  • плоскогубці з ізольованими ручками;
  • набір прямих і хрестоподібних викруток;
  • електропаяльник потужністю 40,0 ... 100,0 ват;
  • набір гайкових комбінованих і торцевих ключів
  • кусачки;
  • слюсарний ніж;
  • мультиметр ( тестер з межами вимірювання 50,0 ... 250,0 вольт;
  • амперметр з діапазонами вимірювань 0 ... 50,0 і 0,250 ампер.

Деякі фахівці можуть сказати, що без осцилографа і частотоміра багато причин виходу з ладу окремих блоків зварювального апарату визначити не вдасться. Однак ці причини досить специфічні, а усунення досить складно. Для ремонту апарату з подібними дефектами слід звертатися до фахівців ремонтних фірм.

Ремонт силового блоку

Основною причиною несправності силового блоку є вихід з ладу (перегоряння, пробій) потужного транзистора. У більшості випадків його несправність вдається визначити візуально. Корпус транзистора може мати деформації (здуття, розриви), потемніння, прогари. Ремонт полягає в заміні несправної деталі. Перед установкою нового транзистора на радіатор, місце з контакту слід змастити спеціальної термопастою.

Зазвичай силовий триод не виходить з ладу поодинці, а супроводжується перегоранням мікросхем і транзисторів керуючої схеми. Ремонт апарату в цьому випадку також полягає в заміні що вийшли з ладу деталей.

Пробій або перегорання діодів силового моста зустрічається рідше. Однак перед початком заміни силового транзистора діоди слід продзвонити мультиметром, визначаючи їх опір. Нульове або нескінченно великий опір одного з діодів при почерговому підключенні щупів мультиметра різної полярності свідчить про несправності перевіряється електронного приладу.

При заміні діодів і транзисторів слід підбирати їх повні аналоги, аж до відповідності літерного індексу, який характеризує швидкодію електронного елемента.

Ремонт блоку управління

«Домашній» ремонт блоку управління полягає в візуальному огляді деталей модуля і перевірці провідників на наявність обриву.

Якщо причина несправності не в цьому, то має сенс звернутися в спеціалізовану ремонтну організацію. Це не тільки обійдеться дешевше, але і гарантує від повторного виходу з ладу замінених деталей електронної схеми.

Якщо при перегріванні агрегату не відбувається його атематичні відключення і не спрацьовує сигнальна лампочка (мається не на всіх моделях), слід перевірити надійність з'єднання Термовимикачі з датчиками температури. Усувають несправність шляхом заміни одного з цих елементів.

Безпека при ремонті пристрою своїми руками

Сучасні зварювальні побутові зварювальні інвертори досить надійні в роботі, а при їх періодичного технічного обслуговування і ремонту слід дотримуватися певних правил:

  • Забороняється експлуатація вироби зі знятим кожухом.
  • Всі діагностичні роботи і заміну деталей виробляють на повністю знеструмленому пристрої.
  • При видаленні накопичилася всередині корпусу пилу використовують струмінь стисненого повітря при надлишковому тиску, що не перевищує 5,0 атмосфер.
  • Очищення друкованих плат і розташованих на ній електронних елементів виробляють пензликом (на зразок пензлика для гоління).
  • Тривале зберігання приладу проводять тільки в сухому приміщенні, з повністю закритим корпусом і відключеним від мережі.
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов