Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Ремонт зарядних пристроїв (блоків живлення) ноутбуків

Наша сеть партнеров Banwar

Фактично, вузол живлення та зарядні пристрої ноутбука складається з двох частин, - вузла акумуляторного харчування (в ньому ж і система контролю зарядки) і зовнішнього зарядного пристрою, який зазвичай є імпульсний блок живлення з вихідною напругою 19V. Саме про цю, зовнішньої, частини і піде мова в даній статті. Приклад схеми блоку живлення для ноутбуків фірми Acer з вихідним напругою 19V при максимальному струмі 3.5А показаний на малюнку. Слід зауважити що блоки живлення і для інших ноутбуків побудовані за аналогічною схемою, тому матеріалом викладеним в цій статті можна користуватися при ремонті блоків живлення для самих різних ноутбуків, і взагалі імпульсних блоків живлення. Фактично, вузол живлення та зарядні пристрої ноутбука складається з двох частин, - вузла акумуляторного харчування (в ньому ж і система контролю зарядки) і зовнішнього зарядного пристрою, який зазвичай є імпульсний блок живлення з вихідною напругою 19V І так, джерело живлення виконаний по імпульсної схемою і базується на основі мікросхеми TOP258EN (U1) фірми Power Integrations. Дана мікросхема має вбудований контролером і силовим MOSFET ключем, яким керує, шляхом зміни широти імпульсів, що надходять на його затвор, грунтуючись на сигналі зворотного зв'язку.

Напруга надходить через запобіжник F1 і екстратоковую захист на силовому терморезисторами RT1 на вхідний дросель L1, що пригнічує перешкоди. Далі слід мостовий випрямляч на діодах D1-D4. При нормальній роботі на конденсаторі С4 виділяється постійна напруга близько 305V. Цим напругою живиться імпульсний генератор на основі мікросхеми U1 і імпульсного трансформатора Т1.

Резистори R3 і R4 створюють пусковий напруга живлення мікросхеми U1, необхідне для первинного запуску її генератора в момент включення живлення Резистори R3 і R4 створюють пусковий напруга живлення мікросхеми U1, необхідне для первинного запуску її генератора в момент включення живлення. Генератор запускається, і дає перші імпульси на затвор ключового транзистора мікросхеми. На виведення D U1 виникають потужні імпульси струму, який протікає через первинну обмотку трансформатора Т1. Це призводить до наведення у вторинних обмотках напруги. Обмотка Т1 4-5 служить для робочого харчування мікросхеми, на яке мікросхема переходить після вдалого запуску блоку. Випрямляч складається з діода D6 і конденсатора С10. Якщо запуск пройшов нормально, що стабілітрон VR2 відкривається і через нього на контролер U1 надходить харчування. Тепер контролер з режиму запуску переходить на робочий режим.

Для спостереження за станом схеми у контролера мікросхеми U1 є два входи - С і X. Вхід X служить для контролю за величиною напруги. Датчиком величини напруги є дільник на резисторах R1, R2 і R9. Величина напруги оцінюється за величиною напруги на резисторі R9. Вхід З служить для спостереження за станом виходу. Між ним і випрямлячем на діоді D6 включений фототранзистор оптопари U2, а світлодіод її підключений до вторинної ланцюга (до виходу випрямляча на діодах D7, D8 і конденсаторі С 13 через ІМС U3, яка контролює стан виходу).

Ось коротко, опис роботи блоку живлення. Тепер переходимо до «типовим» неполадок.

1. Блок не працює, в мережу включаємо, а на виході напруги немає, ніяких звуків, ніякого стрекотіння теж немає. Найпоширеніша несправність. Тут може бути несправність як на вході, так і на виході (про банальне обриві в мережевому шнурі або вихідному шнурі говорити не будемо), так і в самому імпульсом генераторі.

Отже, якщо блок живлення не працює, а запобіжник F1 цілий, то краще за все починати пошук несправностей з перевірки напруги на виході мережевого випрямляча.

Ця напруга має становити близько +305 V (у всякому разі в межах 280-310V), при напрузі мережі змінного струму рівному 220 В. Крім того, перевірте за допомогою осцилографа амплітуду пульсацій цієї напруги. Якщо напруга істотно нижче вищевказаного значення або зовсім відсутня, перевірте випрямляч напруги. Підвищена амплітуда пульсацій при зниженій напрузі вказує на несправність конденсатора С4 або на обрив діодного випрямляча на діодах D 1-D4.

Повна відсутність напруги на С4 говорить про обриві в ланцюзі від мережевої вилки до С4. Дуже можливо згорів RT1 або діоди моста, дросель L1. Але якщо запобіжник все ж цілий, то несправність може бути в банальному дефекті пайки (розхитаний якийсь висновок в цьому ланцюзі, пошкоджений корозією), тріщині в друкованій доріжці. Вимкніть від мережі і знайдіть несправність шляхом прозвонки ланцюгів.

При перегорання запобіжника повторне включення має сенс проводити підключаючи джерело живлення до мережі через лампу розжарювання на 220V потужністю не менше 100W. Це дозволить убезпечити інші частини схеми, які «врятував» запобіжник. Наприклад, при КЗ в С4 при повторному включенні в мережу запобіжник може не встигнути спрацювати, що призведе до пошкодження діодів випрямляча, обмоток дроселя і ін.

А лампа розжарювання обмежить струм К.З.

Перегорання запобіжника (або пробою діодів випрямляча, резистора RT1) швидше за все пов'язано пробоєм (междуобкладочним замиканням) конденсатора С 4. Додатковим ознакою пробою конденсатора може бути зміна форми його корпусу (вибухне донної частини, розрив її). Рідше це пов'язано з пробоєм транзистора мікросхеми U1.

Слід знати, що пробій потужного комутаційного транзистора мікросхеми не обов'язково буває мимовільним, а часто викликається несправністю будь-якого іншого елемента. Зокрема, в даній схемі це може бути обрив одного з елементів демпфирующей ланцюга D5, R6, С6, VR1, R7, а так само наявність короткозамкнених витків в первинній обмотці трансформатора Т1.

Тому перед заміною мікросхеми в разі пробою вихідного транзистора бажано проаналізувати можливі причини його виходу з ладу і провести необхідні перевірки, інакше для усунення несправності доведеться запастися великою кількістю дорогих, потужних транзисторів.

Крім того може бути і междуобкладочное замикання СЗ. Але при цьому перегорає тільки запобіжник.

Якщо напруга + 305V є на С4 це говорить що ланцюзі первинного випрямляча справні і непрацездатність блоку живлення може бути пов'язана з несправністю в генераторі на ІМС U1 і трансформаторі Т1.

Блок живлення може просто не запускатися при включенні через обрив в резисторах R3-R4. В цьому випадку при включенні в мережу живлення на генератор ІМС U1 не надходить, і він не працює. Інший випадок - обрив в вихідному ключі мікросхеми.

Найбільш рідкісний випадок - обрив обмоток трансформатора, зокрема первинної обмотки. У цьому випадку блок живлення взагалі не працює. Визначити це можна вимірявши постійну напругу на виводі D мікросхеми U1 Якщо на ньому напруги 305V немає, а на С4 (конденсаторі фільтра мережевого випрямляча) є, то, швидше за все, обірвана первинна обмотка імпульсного трансформатора (в даній схемі обмотка 1-3 трансформатора Т1) .

Хоча не слід виключати і обрив в друкованих доріжках або неякісних пайки. Перед прийняттям рішення про заміну трансформатора необхідно з'ясувати, чи не було причиною цього обриву коротке замикання в ланцюзі первинної обмотки, наприклад, пробій вихідного транзистора U1 (не повинно звониться в обох напрямках між висновками D і S U1).

Можливо аварійний стан блоку через коротке замикання у вторинному ланцюзі. Або помилкового стану системи контролю вторинному ланцюзі через пошкодження U3 або в елементах її «обв'язки». Замикання у вторинному ланцюзі найчастіше виникає через пробою одного з електролітичних конденсаторів.

Пульсація джерела живлення (короткочасний запуск при включенні в мережу, без переходу на робочий режим) може бути викликана несправністю в ланцюзі випрямляча на D 6, С 10, а так само стабилитрона VR2.

Автор: Андрєєв С.

Можливо, вам це буде цікаво:

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов