Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Ремонт насосної станції своїми руками: огляд основних поломок і методи їх усунення

  1. Як влаштована насосна станція?
  2. Поширені проблеми та способи їх усунення
  3. Вал обертається, але тиск в системі не збільшується
  4. Тиск на манометрі стрибає, а вода надходить ривками
  5. Прилад не вдається включити
  6. Після включення насос гуде, але вал не обертається
  7. Насос не вимикається
  8. Принцип дії і настройка реле
  9. Налаштування реле

Наша сеть партнеров Banwar

Маючи свердловину і насосну станцію, власник приватного будинку може дозволити собі бути незалежним від централізованого водопостачання.

Однак, і обладнання в разі виходу його з ладу доводиться лагодити самому.

Далі в статті ми розглянемо типові поломки і навчимося робити ремонт насосної станції своїми руками.

Як влаштована насосна станція?

Основними компонентами сучасної насосної станції є:

  • насос (в більшості випадків - відцентровий поверхневої установки);
  • реле тиску;
  • мембранний або балонний гідроакумулятор, розділений на дві частини: в одну надходить вода, в іншій знаходиться повітря з надлишковим тиском.

Включення і відключення насоса здійснюється автоматично за допомогою реле тиску. Як тільки тиск у водопроводі впаде до деякого мінімального значення (задається користувачем), контакти в реле замикаються, і насос починає качати воду. Рідина нагнітається в гідроакумулятор, при цьому знаходиться в ньому повітря стискається подібно пружині, через що тиск в системі поступово збільшується.

Рідина нагнітається в гідроакумулятор, при цьому знаходиться в ньому повітря стискається подібно пружині, через що тиск в системі поступово збільшується

Типове пристрій насосної станції

Як тільки воно досягне деякого максимального значення (також задається користувачем при налаштуванні реле), насос буде відключений.

Запас води і - найголовніше - тиску в гидроаккумуляторе дозволить деякий час користуватися водопроводом при непрацюючому насосі.

Коли ви будете витрачати води тиск в системі знову впаде до мінімального і реле запустить агрегат.

І балонний, і мембранний гідроакумулятори працюють за одним принципом, але мають різне пристрій.

У балонному баку вода набирається в гумову грушу, яка поступово розтягується, стискаючи навколишній її повітря. Перевагою даної технології є те, що вода не контактує з металевими стінками бака.

Мембранний гідроакумулятор розділений надвоє гумовою мембраною, яка при заповненні однієї частини водою також розтягується і починає стискати повітря в другій частині.

Реле тиску - це пристрій, який здійснює запуск і відключення насоса в залежності від рівня тиску в системі водопостачання Реле тиску - це пристрій, який здійснює запуск і відключення насоса в залежності від рівня тиску в системі водопостачання. Регулювання реле тиску насосної станції - важливий етап настройки автономного водопостачання, саме від правильного налаштування реле залежить коректна робота насосної станції в цілому.

Технічні характеристики насосу «Малюк» ви знайдете тут .

При покупці свердловинного насоса потрібно бути впевненим, що пристрій зможе забезпечити безперебійну подачу води в будинок. У цій темі http://aquacomm.ru/vodosnabzenie/zagorodnyie-doma-v/avtonomnoe-vodosnabzhenie/istochniki/skvazhina-ne-glubokaya/nasos-kak-vybrat.html ви дізнаєтеся, які види помп існують і який краще вибрати для дачі заміського будинку.

Поширені проблеми та способи їх усунення

Без нормально функціонуючого водопроводу про комфортне життя в приватному будинку не варто і мріяти, недарма систему водопостачання називають життєво важливою Без нормально функціонуючого водопроводу про комфортне життя в приватному будинку не варто і мріяти, недарма систему водопостачання називають життєво важливою.

Є кілька симптомів, які говорять про те, що окремі елементи насосної станції потребують ремонту.

Вал обертається, але тиск в системі не збільшується

Можливі причини:

  1. Насос не може розвинути достатню потужність через зниження напруги в електромережі. Для запобігання подібних ситуацій слід вибирати агрегат з запасом по потужності.
  2. В системі водопостачання мають місце витоку: можливо, лопнула труба або сталася розгерметизація нарізного сполучення. Необхідно виявити місце аварії і усунути несправність. Лопнула трубу слід замінити, неякісне різьбове з'єднання - ущільнити, намотавши на різьбу більшу кількість клоччя або ФУМ-стрічки.
  3. Вода не надходить в трубопровід: перевіряємо, чи є вода в насосі і всмоктуючої магістралі. Якщо немає - заливаємо воду через спеціальний отвір в корпусі насоса. Якщо вода йде не затримуючи, значить, відбулася поломка зворотного клапана на трубопроводі всаса. Можливо, нічого страшного не сталося, і клапан просто засмітився піском або довговолокнистих включеннями. Якщо ж якась із його деталей вийшла з ладу, її доведеться замінити.

Слід, також, перевірити, чи не занадто впав рівень води в джерелі. Якщо підозри підтвердилися, потрібно по можливості нижче опустити шланг. Його стан, до речі, теж буде незайвим перевірити. При наявності тріщин або щілин в з'єднаннях у всмоктувальну магістраль може просочуватися повітря, внаслідок чого насос перестає качати воду.

Якщо насос і магістраль всаса виявилися все ж заповненими водою, значить настав час міняти зношене робоче колесо або корпус. У процесі роботи вони потроху стираються численними твердими частинками, що рухаються з великою швидкістю.

Якщо намотати занадто багато ущільнювального матеріалу, то при нагвинчуванні гайки або фітинга останній може лопнути.
Щоб уникнути цього кількість пасом сантехнічного льону або клоччя слід збільшувати поступово, кожен раз перевіряючи герметичність з'єднання. Так слід робити до тих пір, поки ви не навчитеся визначати необхідний обсяг ущільнювача на око.

Тиск на манометрі стрибає, а вода надходить ривками

Якщо стрілка манометра, ледь досягнувши максимальної позначки, тут же починає сповзати, змушуючи насос включатися знову і знову, причину необхідно шукати в наступних явищах:

  1. З'явилися витоку в трубопроводі. Про це ми вже говорили попередньому розділі.
  2. З'явилися тріщини і зазори на лінії всмоктування.
  3. Якщо насос «вистачає» повітря, вода також буде подаватися нерівномірно. Щілини необхідно виявити і усунути.
  4. Порушена робота гідроакумулятора: перше, що необхідно зробити - притиснути пальцем клапан золотника, призначеного для закачування повітря. Якщо з отвору піде вода, значить, продірявився гумовий балон або мембрана. Дану деталь необхідно замінити. У випадку з балоном заміна здійснюється дуже просто, а ось деякі види мембран можуть бути замінені тільки фахівцями. Якщо з золотника, як і слід, з шипінням виривається повітря, необхідно перевірити його тиск, слив з гідроакумулятора воду.

У нормі тиск повинен становити приблизно 1,5 атм, більш точне значення - 90% від тиску включення насоса. І надто низький тиск, і занадто висока призводять до однакових наслідків: насос починає включатися кожну хвилину, а вода з крана ллється пульсуючим потоком. Найчастіше повітря в гидроаккумуляторе доводиться підкачувати, для чого використовується звичайний автомобільний насос. Через короткий час після підкачки знову перевірте тиск.

Якщо воно впало, справа може бути в наступному: Якщо воно впало, справа може бути в наступному:

  • клапан золотника засмітився і не може повністю закритися: золотник необхідно продути;
  • сталася розгерметизація корпусу: гідроакумулятор необхідно везти в сервісний центр, хоча деякі умільці лагодять їх і вдома за допомогою «холодної зварювання».

В ході експлуатації гидробака та його частина, яка підключається до водопроводу, поступово заповнюється виділяється з води повітрям.
Щоб бак не працював упівсили, це повітря приблизно раз в 1 - 2 місяці необхідно видаляти - або через призначений для цього клапан (встановлюється в моделях об'ємом понад 100 л), або шляхом спорожнення.

Прилад не вдається включити

Можливі причини:

  1. Перегоріла обмотка двигуна: самий явна ознака перегорання обмотки - неприємний «хімічний» запах розплавленої ізоляції. Але обмотку все-одно слід продзвонити за допомогою тестера. Якщо «діагноз» підтвердився, двигун перемотують (краще для цього запросити електрика з досвідом).
  2. Контакти реле мають потребу в чищенні.

Після включення насос гуде, але вал не обертається

Можливі причини: Можливі причини:

  1. Вийшов з ладу конденсатор. Даний елемент слід замінити на придатний.
  2. Сталося залипання робочого колеса: таке явище може мати місце після тривалого простою агрегату. У цьому випадку насос необхідно відключити, а потім спробувати провернути робоче колесо вручну. Знову подаємо харчування на насос, тепер все повинно працювати.

Насос не вимикається

Можливі причини:

  1. Розгерметизація водопровідної мережі.
  2. Некоректна робота реле.

Щоб зрозуміти, як виправити ситуацію, необхідно ближче познайомитися з цим пристроєм.

Принцип дії і настройка реле

[Sticky-ad id = 13532]

Електромеханічне реле насосної станції має патрубок або фланець, за допомогою якого воно підключається до напірного трубопроводу.

Після приєднання вода починає впливати на мембрану, яка через шток з'єднана з контактами.

При збільшенні і зменшенні тиску мембрана може рухатися в ту чи іншу сторону і при певному положенні замикає контакти, внаслідок чого підключений до джерела живлення на насос.

У корпусі реле є дві пружини, що відрізняються розмірами. Кожна з них надіта на стрижень з гайкою, обертаючи яку пружину можна підтискати або послаблювати.

Найбільша пружина встановлена ​​навпроти мембрани Найбільша пружина встановлена ​​навпроти мембрани. Якщо цю пружину стиснути відповідної гайкою, вона почне протидіяти руху мембрани.

Чим сильніше стиск пружини, тим вищим має бути тиск в трубопроводі, щоб мембрана перемістилася на потрібну відстань і замкнула контакти.

Таким чином налаштовується тиск включення (нижня).

Затягуючи або послаблюючи гайку малої пружини, задають різницю між тиском відключення (верхнім) і включення. Зверніть увагу: не саме тиск відключення, а саме різницю між ним і нижнім тиском. Таким чином, якщо міняти натяг малої пружини, буде змінюватися тільки верхній тиск. Якщо ж обертати гайку великий пружини, будуть одночасно змінюватися і нижнє, і верхній тиск.

Якщо значення верхнього тиск перевищить можливості насоса, той не зможе відключитися.

Налаштування реле

Регулювання реле тиску проводиться в кілька етапів:

  1. Перш за все, необхідно переконатися, що вхідний отвір реле не забито піском або мулом. При необхідності його потрібно ретельно почистити і промити.
  2. Злив воду із системи, перевірте тиск повітря в гидроаккумуляторе.
  3. Знявши кришку з реле, максимально звільніть велику пружину.
  4. В ручному режимі запустіть насос і відключіть, як тільки манометр покаже тиск в 1,5 атм.
  5. Поступово затягуйте гайку на великий пружині до тих пір, поки реле не клацне (контакти замкнуться). Це буде означати, що реле налаштоване на тиск включення в 1,5 атм.
  6. Максимально затягніть гайку на малій пружині.
  7. В ручному режимі включите насос і відключіть після досягнення тиску в 3 атм. (Стежимо за манометром).
  8. Відключивши насос, поступово відпускайте малу пружину, поки контакти в реле не розімкнуться з характерним клацанням. Це буде означати, що реле налаштоване на тиск відключення в 3 атм. (Точніше, на різницю в 1,5 атм. Між верхнім і нижнім тиском).

Зверніть увагу: всі роботи з налаштування реле тиску слід проводити з урахуванням вимог електробезпеки.

Насос не завжди підходить для безперебійного водопостачання будинку, часто його потужності не вистачає на повноцінне підняття води в будинок Насос не завжди підходить для безперебійного водопостачання будинку, часто його потужності не вистачає на повноцінне підняття води в будинок. З цим впорається насосна станція. Принцип роботи розглянемо в статті. Підключення станції до колодязя, ціна питання.

Про те, як встановлюється насос для підвищення тиску води і насосну станцію, читайте в цьому блоці.

Відео на тему


Як влаштована насосна станція?
Як влаштована насосна станція?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов