Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Ремонт насосної станції своїми руками: причини, усунення

  1. Склад насосної станції і призначення частин
  2. Принцип роботи насосної станції
  3. Проблеми та несправності насосних станцій та їх виправлення
  4. Чи не відключається насосна станція (не набирає тиск)
  5. Ремонт насосної станції: часто включається
  6. Повітря в воді
  7. Насосна станція не включається
  8. Мотор гуде, але не качає воду (крильчатка не обертається)
  9. Деякі види ремонтних робіт
  10. Заміна «груші» гідроакумулятора

Наша сеть партнеров Banwar

постійне тиск в системі водопостачання приватного будинку створюється зазвичай за допомогою насосної станції. Ясна річ, що краще, якщо вона працює без проблем, але поломки періодично трапляються. Щоб швидше відновити подачу води і заощадити на послугах, можна проводити ремонт насосної станції своїми руками. Велика частина поломок може бути усунена самостійно - нічого надскладного робити не доведеться.

Склад насосної станції і призначення частин

Зміст статті

Насосна станція - сукупність окремих пристроїв, з'єднаних між собою. Щоб розуміти, як ремонтувати насосну станцію, треба знати з чого вона складається, як працює кожна з частин. Тоді несправності усувати простіше. Склад насосної станції:

  • Насос заглибного або поверхневого типу. Качає воду з колодязя або свердловини, підтримує стабільний тиск в системі. З будинком з'єднаний за допомогою труб.
  • На трубопроводі обов'язкова установка зворотного клапана. Він не дає воді при відключенні насоса стікати з труб назад в колодязь або свердловину. Встановлюється зазвичай на кінці труби, опущеному в воду. постійне   тиск в системі водопостачання приватного будинку   створюється зазвичай за допомогою насосної станції

    З чого складається насосна станція

  • Гідроакумулятор або мембранний бак. Металева герметична ємність, розділена на дві половини еластичною мембраною. В одній знаходиться під тиском повітря (інертний газ), в іншу, до створення певного тиску, закачується вода. Гидроаккумулятор необхідний для зменшення кількості включень насоса, продовження терміну його служби. Створює і підтримує необхідний тиск в системі і невеликий резервний запас води на випадок непрацездатності станції.
  • Блок контролю та управління насосною станцією. Зазвичай це манометр і реле тиску , Встановлюється між насосом і гідроакумулятором. Манометр - контрольний прилад, який дозволяє оцінити тиск в системі. Реле тиску управляє роботою насоса - подає команди на його включення і відключення. Включення насоса відбувається при досягненні нижнього порогу тиску в системі (зазвичай 1-1,6 атм), відключення при досягненні верхнього порогу (для одноповерхових будівель 2,6-3 атм).

Кожна з частин відповідає за певний параметр, але один тип несправності може бути викликаний виходом з ладу різних пристроїв.

Принцип роботи насосної станції

Тепер давайте розглянемо, як всі ці пристрої працюють. При першому запуску системи насос накачує в гідроакумулятор воду до тих про, поки тиск в ньому (і в системі) не зрівняли з виставленим на реле тиску верхнім порогом. Поки немає витрати води, тиск стабільно, насос вимкнений.

Поки немає витрати води, тиск стабільно, насос вимкнений

Кожна з частин виконує свою роботу

Десь відкрили кран, спустили воду і т.п. Якийсь час вода надходить з гідроакумулятора. Коли її кількість зменшується настільки, що тиск в гидроаккумуляторе падає нижче порога, реле тиску спрацьовує і включає насос, який знову накачуючи воду. Відключається він знову-таки реле тиску, коли досягнуть верхній поріг - поріг відключення.

Якщо йде постійний витрата води (набирається ванна, включений полив саду / городу) насос працює тривалий час: поки в гидроаккумуляторе не створить необхідний тиск. Це періодично відбувається навіть при відкритих всіх кранах, так як насос подає води менше, ніж випливає з усіх точок розбору. Після того, як витрата припинився, станція ще деякий час працює, створюючи в Гіроаккумулятор необхідний запас, потім відключається і включається після того як знову з'являється витрата води.

Проблеми та несправності насосних станцій та їх виправлення

Всі насосні станції складаються з однакових частин і поломки у них, в основному, типові. Не має різниці, обладнання це Грундфос, Джамбо, Алко або будь-яких інших фірм. Хвороби і їх лікування однакове. Різниця в тому, наскільки часто ці несправності трапляються, але їх перелік і причини зазвичай ідентичні.

Різниця в тому, наскільки часто ці несправності трапляються, але їх перелік і причини зазвичай ідентичні

Варіанти установки насосної станції

Чи не відключається насосна станція (не набирає тиск)

Іноді ви помічаєте, що насос працює вже довго і ніяк не відключиться. Якщо дивитися на манометр, то видно, що насосна станція не набирає тиск. У цьому випадку ремонт насосної станції справа тривала - доведеться перебрати велику кількість причин:

  • У колодязі або свердловині немає води. Якщо це дійсно так, називається така ситуація «сухий хід» і загрожує тим, що мотор перегорить. Вода, яку качає насос використовується для охолодження мотора. Води немає, він перегрівається і згорає. Для захисту від такої ситуації потрібна спеціальна захист : Датчики рівня води (поплавковий і електричні).
  • Великий опір всмоктуючої магістралі (велика протяжність при малому діаметрі труб) або підсмоктування повітря (негерметичність з'єднання).
    • Щоб усунути вплив магістралі, опустіть всмоктуючий патрубок в бочку поряд з насосом. Якщо тиск піднімається нормально, винна траса і її вам треба або герметизувати на стиках, або прокладати більш товсті труби або спрямлять існуючу (менше колін і з'єднань).
    • Щоб перевірити герметичність всмоктуючої магістралі, після відключення станції деякий час поспостерігайте за манометром. Якщо при закритих кранах тиск падає - витік в системі. Якщо немає - система герметична.

      Ремонт насосної станції своїми руками допоможе заощадити кошти

  • Забитий фільтр на трубі або зворотний клапан. Їх виймають чистять, перевіряють працездатність, опускають на місце і проводять пробний пуск.
  • Ще одна можлива причина того, що не відключається насос - несправність реле тиску або неправильно виставлений межа відключення насоса:
    • Межа тиску, при якому насос повинен відключиться занадто високий, насос просто не в змозі наздогнати необхідний тиск. тоді проводимо регулювання реле тиску (Знизити межу відключення).
    • Перевірити контакти реле - зачистити їх від окалини (наліт темний) наждачним папером з дуже тонким зерном (можна пилкою для нігтів).
    • Усунути несправність реле тиску почистивши його (прибрати солі на пружинах регулювання і очистити вхідний і вихідний отвір). Тільки акуратно, мембрану на вході пошкодити не можна. Якщо це не допомогло, потрібна заміна.

Якщо межа відключення реле тиску коштує набагато нижче максимального тиску, яке може створити насос, і якийсь час він нормально працював, а тут перестав, причина в іншому. Можливо, у насоса спрацювалася крильчатка. Відразу після покупки він справлявся, але в процесі експлуатації стерлася крильчатка і «сил тепер не вистачає». Ремонт насосної станції в цьому випадку - заміна крильчатки насоса або покупка нового агрегату.

Ремонт насосної станції в цьому випадку - заміна крильчатки насоса або покупка нового агрегату

Щоб розблокувати або замінити крильчатку знімаємо кожух

Ще одна можлива причина - низька напруга в мережі. Може насос при такій напрузі ще працює, а реле тиску вже не спрацьовує. Рішення - стабілізатор напруги. Це основні причини того, що насосна станція не відключається і не набирає тиск. Їх досить багато так що ремонт насосної станції може затягнутися.

Ремонт насосної станції: часто включається

Часті включення насоса і короткі проміжки його роботи ведуть до швидкого зносу устаткування, що дуже небажано. Тому ремонт насосної станції треба проводити відразу після виявлення «симптому». Така ситуація виникає з наступних причин:

  • Гидроаккумулятор занадто маленького обсягу. при виборі насосної станції для дому та дачі часто беруть гідроакумулятор маленького обсягу - 24 літри або 32 літра. Це дуже мало, так як запас води в таких баках всього 30-50% від її загального обсягу, тобто в бак 24 літри закачати вдається тільки 7-12 літрів води. Природно, такий обсяг води витрачається дуже швидко, через що насос включається часто. Спосіб лікування - установка додаткового гідроаккумуятора (його підключають паралельно до вже встановленого).
  • Неправильно виставлені межі спрацьовування реле тиску. Щоб уникнути цієї ситуації можна збільшити дельту (різницю між тиском для відключення і включення насоса) і за рахунок цього зробити нижче поріг включення насоса (оптимально - 1-1,5 атм). Один важливий момент: тиск при якому насос включається має бути на 0,2 атм нижче, ніж тиск в гидроаккумуляторе. Насосна станція може часто включатися як раз через те, що тиск в гидроаккумуляторе нижче ніж виставлений поріг включення насоса. тому:
    • Перевіряємо тиск в гидроаккумуляторе. Для цього знімаємо пластикову кришку, під нею ніпель (типу велосипедного). Підключаємо манометр, перевіряємо тиск. Воно зазвичай в межах 1-1,5 атм. Стравлювати або накачуємо (велосипедним або автомобільним насосом, прикрученим до того ж ніпеля) щоб воно було в нормі.
    • Регулюємо реле тиску. Підібравши параметри, повинні отримати нормально працюючу систему.

      Регулюють реле тиску двома пружинами

  • Засмічення зворотного клапана. Якщо клапан не перекриває воду, вона з системи йде, тиск падає, насос включається. Періодичність включення - близько 10-20 хвилин. Вихід - перевірити і прочистити зворотний клапан, при необхідності замінити.
  • Також причиною може бути пошкодження мембрани гідроакумулятора. При цьому крім частого включення насоса ще і вода подається ривками: при працюючій станції з великим напором, при відключенні натиск відразу падає. В цьому випадку є два варіанти - продірявилася сама мембрана або фальц, який її кріпить до корпусу. І в тому, і в іншому випадку доведеться від'єднувати гідроакумулятор і міняти несправну деталь.
  • Її одна причина частого спрацьовування насоса і подачі води стрибками - поламаний золотник у верхній частині гідроакуумулятора. Щоб його замінити, доведеться зняти гідроакумулятор, вийняти мембрану і замінити ніпель.

Тепер ви знаєте, чому часто включається насосна станція і що з цим робити. Є речі, ще одна можлива причина - негерметичність трубопроводу або якогось з'єднання, так що якщо все з перерахованого вище до вашого нагоди не відноситься - перевірте чи не тече десь стик.

Повітря в воді

Невелика кількість повітря в воді присутня завжди, але коли кран починає «плюватися», значить щось не працює належним чином. Причин теж може бути декілька:

  • Дзеркало води опустилося і насос тягне воду навпіл з повітрям. Рішення в цьому випадку просте - опустити патрубок або сам насос нижче.
  • Трубопровід став негерметичних і повітря надходить через одне або декілька з'єднань. Усунення - перевірка з'єднань і відновлення герметичності.

    Одна з причин великої кількості повітря в воді - втрата герметичності на всмоктуючому трубопроводі

Насосна станція не включається

Перше що варто перевірити - напруга. Насоси дуже вимогливі до напруги, при зниженому просто не працюють. Якщо з напругою все нормально, справа гірше - швидше за все несправний мотор. В цьому випадку станцію несуть в сервісний центр або ставлять новий насос.

В цьому випадку станцію несуть в сервісний центр або ставлять новий насос

Якщо система не працює - треба перевірити електричну частину

З інших причин - несправність вилки / розетки, перетерся шнур, Отгорел / окислились контакти в місці кріплення електрокабелю до мотору. Це те, що ви зможете перевірити і усунути самостійно. Більш серйозний ремонт електричної частини насосної станції проводять фахівці.

Мотор гуде, але не качає воду (крильчатка не обертається)

Така несправність може бути викликана низькою напругою в мережі. Перевірте його, якщо все в нормі, йдемо далі. Треба перевірити чи не перегорів конденсатор в клемної колодки. беремо тестер , Перевіряємо, при необхідності міняємо. Якщо і це не причина, переходимо до механічної частини.

Спочатку варто перевірити, чи є вода в колодязі або свердловині. Далі перевіряєте фільтр і зворотний клапан. Може вони забилися або несправні. Чистіть, перевіряєте працездатність, опускаєте трубопровід на місце, знову запускаєте насосну станцію.

Перевіряємо крильчатку - це вже серйозний ремонт насосної станції

Якщо не допомогло, може заклинило крильчатка. Тоді спробуйте вручну провернути вал. Іноді після тривалого простою він «прикипають» - заростає солями і сам зрушити не може. Якщо руками зрушити лопаті не вийшло, можливо крильчатку заклинило. Тоді ремонт насосної станції продовжуємо тим, що знімаємо захисний кожух і розблокуємо крильчатку.

Деякі види ремонтних робіт

Деякі дії по ремонту насосної станції своїми руками інтуїтивно зрозумілі. Наприклад, почистити зворотний клапан або фільтр не складе труднощів, але ось замінити мембрану або грушу в гидроаккумуляторе може бути без підготовки складно.

Заміна «груші» гідроакумулятора

Перша ознака того, що мембрана ушкодилася - часті і короткочасні включення насосної станції, причому вода подається ривками: то сильний напір, то слабкий. Щоб переконатися в тому, що справа в мембрані, зніміть заглушку на ніпель. Якщо з нього виходить не повітря, а вода, значить мембрана порвалася.

Якщо з нього виходить не повітря, а вода, значить мембрана порвалася

Пристрій мембранного бака стане в нагоді при заміні груші

Щоб почати ремонт гідроакумулятора , Вимкніть систему від електроживлення, скиньте тиск - відкрийте крани і почекайте, поки стече вода. Після цього його можна відключати.

Далі порядок дій такий:

  • Послаблюємо кріплення фланця в нижній частині бака. Чекаємо, поки стече вода.
  • Відкручуємо все болти, знімаємо фланець.
  • Якщо бак від 100 літрів і більше, у верхній частині бака відкручуємо гайку власника мембрани.
  • Виймаємо мембрану через отвір в нижній частині ємності.
  • Бак промиваємо - в ньому зазвичай багато осаду іржавого кольору.
  • Нова мембрана повинні бути точно такий же як пошкоджена. Вставляємо в неї штуцер, яким верхня частина кріпиться до корпусу (закручуємо).
  • Встановлюємо мембрану в бак гідроакумулятора.
  • Якщо є, встановлюємо гайку власника мембрани у верхній частині. При великому розмірі бака рукою ви не дістанете. Можна прив'язати держатель до мотузки і так встановити деталь на місце, навернув гайку.
  • Горловину натягуємо і притискаємо фланцем, встановлюємо болти, послідовно підкручуючи їх на кілька оборотів.
  • Підключаємо в систему і перевіряємо роботу.

Заміна мембрани насосної станції закінчена. Справа нескладна, але нюанси знати треба.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов