Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Ремонт датчика заднього ходу: де стоїть регулятор і як його замінити своїми руками?

  1. опис ДЗХ
  2. призначення
  3. Конструкція і принцип дії
  4. ознаки несправності
  5. Перевірка працездатності
  6. Інструкція по заміні своїми руками
  7. Фотогалерея «Міняємо ДЗХ своїми руками»

Наша сеть партнеров Banwar

У сучасних автомобілях використовується безліч різних видів контролерів і датчиків. Такі пристрої можуть бути керівниками і виконавчими. Якщо з якихось причин контролер виходить з ладу, це може доставити незручності в плані управління автомобілем. Що являє собою датчик заднього ходу і які функції він виконує - відповіді на ці та інші питання представлені нижче.

зміст

[Розкрити]

[Приховати]

опис ДЗХ

опис ДЗХ

призначення

Почнемо з призначення. ДЗХ являє собою пристрій, призначений для активації білих ламп, які свідчать про включення задньої передачі в автомобілі. Пристрій використовується для ввімкнення ліхтарів заднього ходу, що дозволяє іншим учасникам дорожнього руху знати про наміри водія і маневрах, які він збирається зробити.

У тому випадку, коли на вулиці темно, білі фари дозволять також попередити водіїв автомобілів, що їдуть позаду про те, що ваша машина знаходиться на їхньому шляху. Це, в свою чергу, дозволяє запобігти можливим події та аварійні ситуації на дорозі. Де варто це пристрій - розташування може незначно відрізнятися, але як правило, контролер розташований на коробці передач.

Конструкція і принцип дії

Сам ДЗХ складається з корпусу, контактів для підключення, штока, що рухається кульки, а також поворотної пружини.

Що стосується принципу дії, то він полягає в наступному:

  1. Водій перемикає важіль трансмісії в положення активації задньої швидкості.
  2. При цьому вилка перемикання важеля коробки передач притискається до контролера.
  3. Далі, пристрій здійснює замикання кабелю на масу.
  4. Після цього здійснюється активація джерела освітлення, встановленого в задніх ліхтарях , Який попереджає інших водіїв про те, що автомобіль почав рух заднім ходом.

Після цього здійснюється активація джерела освітлення, встановленого в   задніх ліхтарях   , Який попереджає інших водіїв про те, що автомобіль почав рух заднім ходом

ознаки несправності

Які ознаки несправності можуть свідчити про поломку ДЗХ:

  1. Одна з проблем, яка трапляється найчастіше - окислення контактів на висновках або проводці. Така проблема актуальна для багатьох автовласників. Щоб вирішити таку проблему, необхідно провести ретельне очищення контактів, після чого встановити їх на місце. При виконанні цих робіт акумулятор слід відключити.
    Якщо ж контакти непрацездатні через те, що вони перегоріли, то їх в будь-якому випадку доведеться змінювати. Але перш ніж зробити заміну, необхідно з'ясувати, з якої причини відбулося перегоряння, скоріше за все, суть проблеми криється в скачках напруги в бортовій мережі.
  2. Пристрій розбовталося в посадковому місці. В ході експлуатації транспортного засобу контролер може незначно вийти з місця установки, така проблема зазвичай обумовлена ​​високими вібраціями. В даному випадку вам потрібно буде просто надійніше зафіксувати девайс в місці монтажу.
  3. Ще одна причина непрацездатності - відсутність контакту з бортовою мережею в коробці передач. В даному випадку необхідно провести діагностику стану контактів, а також електроланок. При необхідності вийшли з ладу компоненти потрібно або зачистити, або поміняти.
  4. Наступна проблема - немає контакту між роз'ємом підключення, а також запобіжним монтажним блоком. В цьому випадку вам також потрібно зробити діагностику стану контактів, а також очистити і поміняти дроти, якщо в цьому є необхідність.
  5. Вихід з ладу запобіжного пристрою. В даному випадку проблему дозволить вирішити тільки заміна запобіжника. Якщо ж ця деталь часто виходить з ладу, то причина може полягати в тих же перегонах напруги. Необхідно більш уважно перевірити електроланцюг.
  6. Світло заднього ходу може не включатися через те, що перегорів сам джерело освітлення, тобто лампа. В даному випадку вам доведеться демонтувати оббивку оптики в багажнику і провести заміну вийшов з ладу пристрою.
  7. І, нарешті, остання причина непрацездатності - поломка ДЗХ. В такому випадку ви не зможете його відремонтувати, оскільки ремонту такі девайси, як правило, не підлягають. Контролер потрібно буде поміняти (автор відео - канал Ремонт авто своїми руками).

Перевірка працездатності

Для діагностики працездатності пристрою вам знадобиться загнати авто на яму або естакаду, щоб отримати доступ до ДЗХ. Процедура перевірки здійснюється за допомогою тестера - омметра. Як варіант, можна використовувати мультиметр, тільки налаштувати його в режим вимірювання Ом.

Тестування девайса здійснюється наступним чином:

  1. Спочатку необхідно дістатися до ДЗХ і відключити роз'єм, підключений до нього.
  2. Потім до штекера девайса потрібно буде під'єднати щупи тестера, після чого прилад налаштовується в режим виміру опору.
  3. Увімкніть запалювання і переведіть важіль трансмісії в режим задньої передачі.
  4. Запустіть силовий агрегат і подивіться на дисплей тестера. Якщо показання, що видаються на екран, складають 0 Ом, при цьому тестер подав відповідний звуковий сигнал, це свідчить про те, що пристрій повністю працездатний. Якщо фари заднього ходу не включаються, то перевіряйте лампочки, запобіжник, ланцюг підключення, а також контакти.
  5. Якщо ж тестер в результаті перевірки показав безкінечність, то це говорить про те, що контролер вийшов з ладу, відповідно, його треба міняти (автор відео про діагностику і заміну - Ігор К).

Інструкція по заміні своїми руками

Тепер докладніше про те, як виконується заміна.

Розглянемо процедуру на прикладі автомобіля ВАЗ 2110:

  1. Спочатку авто заганяється на яму. Місце навколо встановленого девайса необхідно очистити від бруду, так як після зняття пристрою весь пил і сміття потраплять в трансмісію. А це, в свою чергу, може привести до її виходу з ладу.
  2. Далі, знімається захист картера, для цього необхідно буде викрутити декілька болтів.
  3. Тепер вам буде потрібно невелика ємність, в неї ви зберете масло з коробки передач. При демонтажі ДЗХ з посадкового місця вийде частина змазує рідини, яку згодом потрібно буде залити назад.
  4. Вимкніть роз'єм живлення від контролера і викрутити його з місця установки.
  5. Потім зробіть очищення гнізда, щоб новий девайс без проблем встановився в посадочне місце. Встановіть новий контролер, не забудьте про кільце ущільнювача.
  6. Далі, вам необхідно буде залити в трансмісію потрібний обсяг змазує рідини, тобто те, що ви злили, потрібно залити назад. Але якщо в мастилі, яку ви зібрали при знятті ДЗХ, є сліди продуктів зносу, наприклад, металева стружка, або осад, то потрібно задуматися про заміну рідини. Або, як мінімум, залити в коробку потрібно не зібране масло, а нове.
  7. Потім вам залишається тільки провести збірку всіх елементів в зворотній послідовності і перевірити працездатність встановленого ДЗХ.

Фотогалерея «Міняємо ДЗХ своїми руками»

Відео «Наочна інструкція по заміні ДЗХ»

Детальніше про те, як своїми руками замінити девайс і не допустити при цьому помилок, дізнайтеся з ролика (автор - канал В гаражі у Сандро).

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов