Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Ремонт і доопрацювання динамічних головок

  1. Рекомендуємо до даного матеріалу ...

Наша сеть партнеров Banwar

Аудіо та відеотехніка

Головна Головна   ремонт електроніки   Аудіо та відеотехніка ремонт електроніки Аудіо та відеотехніка


У статті описані методи усунення різних несправностей головок гучномовців, а також деякі їх доопрацювання з метою підвищення довговічності і якості звуковідтворення, пов'язаного із заміною матеріалів рухомий системи.

Вже більше десяти років я займаюся ремонтом динамічних головок АС. У зв'язку з ТВМ що в непридатність приходять підвіси як вітчизняних, так і імпортних головок (розсипається пінополіуретан, висихають і стають жорсткими бутилові і тканинні підвіси), сам навчився виготовляти ткані підвіси з просоченням за унікальною технологією, що перевершують оригінали по ряду властивостей (морозостійкість, довговічність , стійкість до розчинників). Просочення, відповідну таким вимогам, мені вдалося отримати після двох років дослідницької роботи; деякі її результати представлені в Інтернеті [1].

Крім заміни підвісів, багато хто цікавиться технологією усунення інших несправностей головок: зсувів в магнітній системі (МС), обриву проводів, що підводять або котушки, дефектів центрирующей шайби, розривів дифузора, помятости пилозахисні ковпачка. У цій статті описані методика усунення перерахованих несправностей, а також деякі методи поліпшення звучання АС.

Магнітна система головки

1. Центровка керна.

В результаті випадкового удару або падіння головки клейове з'єднання деталей МС може порушитися, внаслідок чого керн зміщується в зазорі і притискає котушку дифузора до шайбі. Для ремонту необхідно закріпити голівку на дошці або в тому ж корпусі магнітною системою ввврх (або назовні). Спочатку потрібно просунути між магнітом і шайбою тонкі і широкі ножі з двох сторін і викруткою відокремити магніт від металевої шайби (краще це робити удвох). Після відділення зміщеного магніту знову склеювати МС слід тільки після відклеювання рухомий системи і її видалення, щоб уникнути деформації котушки. Для правильного складання необхідно виточити для керна центруючу втулку, бажано з немагнітного металу або твердого пластика (капролон, фторопласт, вініпласт), досить довгу для зручного захоплення, оскільки витягати доведеться зі значними зусиллями. Зовнішній діаметр втулки дорівнює діаметру отвору в шайбі, а внутрішній - діаметру керна. Після цього, видаливши старий клей і сміття з керна і магніту, надіти втулку на керн і зібрати МС. Для склеювання можна використовувати епоксидну смолу, клеї БФ. "Момент" або інші, придатні для металів. Замість втулки можна застосувати вкладиші з лавсанової плівки, обернувши їх навколо керна.

2. Очищення магнітного зазору.

У автомобільних головок зазор нерідко забивається брудом, що виводить їх з ладу. Для ремонту необхідно відклеїти дифузор, витримати МС деякий час у воді і потім промити зазор під сильним струменем води. Пристали до країв зазору металеві частинки можна видалити довгою швейною голкою (вони прилипають до її вістря) або смужкою металу від пивної банки з загнутої всередину крайкою.

3. Розбирання магнітної системи.

Клейове з'єднання деталей МС розм'якшують ацетоном; краще це робити, помістивши її в целофановий пакет і налив туди розчинник. Для виключення випаровування пакет потрібно обв'язати навколо МС.

Багато МС головок склеєні епоксидної композицією, яка розм'якшується при 150 ... 200 ° С. Тому шайбу такий МС можна нагріти праскою, налаштованим на максимальну температуру, або поставити МС на розпечену сковороду.

підводять дроти

Несправність, пов'язана з дефектом підвідного дроти, проявляється у виникненні клацали на високому рівні гучності, звуків або в шарудить ( "искровом") призвук. Клацання, як правило, з'являються при великій амплітуді коливань рухомої системи від удару підвідного дроти про дифузор або центруючу шайбу. Зазвичай достатньо правильно зігнути підвідний провід, а якщо це не допомагає, підклеїти шматочок поролону до шайбі або дифузора в місці торкання.

Шарудливі звуки виникають внаслідок появи зламу і його іскріння, зазвичай поблизу дифузора. Якщо довжини підвідного дроти досить, то можна його перевернути і закріпити іншим кінцем. Інший спосіб - зношену частину підвідного дроти протягнути всередину дифузора або ж просунути, закріпивши його затискачем. Якщо це не допомагає, то можна виготовити нові дроти, що підводять наступним чином:

  1. звити їх з двох-трьох проводів МГТФ;
  2. протягнути три-чотири бавовняні нитки в екранну оплетку з провідниками відповідного перетину або в "гніт" для відсмоктування олова при пайку;
  3. використовувати літцендрата або тонкий багатожильний провід в ізоляції, призначений для підключення акустичних систем.

Найбільш довговічні підводять дроти - з літцендрата.

Після припайки місце кріплення підвідних проводів до дифузора слід густо промазати клеєм "Момент-кристал" щоб уникнути зламу. Неізольовані дроти бажано промазати клеєм "Момент-кристал", розведеним у співвідношенні 1: 1 розчинником 650 або 646.

Ремонт звукової котушки

Основна причина шумів (скрип, шурхіт, клацання) - зачіпання гільзи (каркаса котушки) про керн або витків котушки про верхню шайбу магнітної системи. Крім поганий центрування, причина може бути в самій гільзі, особливо паперової, - це здуття або злами гільзи між котушкою і дифузором (фото 1), а також відклеїлися від котушки краю гільзи або потрапляння сторонніх часток в зазор магнітної системи.

Для усунення здуття необхідно зробити невеликий розріз і шприцом з тонкою голкою ввести в нього клей БФ або аналогічний і розрівняти; якщо відшарування не прилипає, то в зазор вставляють оправлення.

Злам гільзи просочують цапон-ла-ком або клеєм БФ і сушать на оправці. Потім, не знімаючи з оправлення, гільзу обклеюють зовні (між котушкою і дифузором) двома-трьома смужками цигаркового паперу, а після висихання і зняття з оправлення, при необхідності, прорізають в ній вентиляційні отвори. Відшарувалися краю гільзи також слід приклеїти і висушити, надівши на оправлення. Для оправлення використовують відповідні за розміром предмети циліндричної форми, надіслані до потрібного діаметру вкладишами з лавсанової плівки (клей до Лавсаном прилипає погано).

При порушеною центрівці слід знову центрувати котушку.

Нерівності металевого каркаса котушки (гільзи) можна випрасувати зсередини твердим предметом, наприклад, олівцем, ручкою викрутки і т. П.

Для усунення сторонніх предметів і бруду з зазору магнітної системи необхідно відклеїти дифузор і очистити зазор МС.

Більш слабкі ознаки шумів (скрипи, шарудіння, клацання) з'являються при частковому відклеюванні витків котушки.

Розклеїли котушку просочити такими типами клею, як БФ-2 БФ-4, БФ-19.

Центруючі шайби (ремонт і заміна)

Шайби можуть бути джерелом призвуків при відклеюванні або розриві.

Відклеївся шайбу легко виявити візуально: як у розібраної головки, так і в зібраної конструкції, змістивши максимально дифузор в напрямку від магнітної системи. Для усунення дефекту найкраще розібрати головку, цілком відклеїти шайбу і знову "посадити" її на старе місце клеєм "Момент 1" або "Момент-кристал". Можна зробити це і без розбирання динаміка, завдавши клейовий шов по всьому периметру стику шайби з дифузором.

Провислі (витягнуті) шайби легко виправити над киплячим чайником, тримаючи ремонтовану головку за дифузор і швидко провертаючи шайбу по колу. При цьому наголошують носик чайника з парою в шайбу в напрямку згинання, як показано на фото 2.

"Защипи" (злами поперек хвилі шайби) ліквідують так: фіксують шайбу в правильному положенні, просочують цапон-лаком і витримують до повного висихання.

Злами. Іноді шайби ламаються близько дифузора, особливо у головок сабвуфера. Невеликі розриви для відновлення достатньо промазати клеєм "Момент-кристал".

Невеликі розриви для відновлення достатньо промазати клеєм Момент-кристал

Шайбу, що не підлягає відновленню, слід замінити на нову, підібравши близьку за розмірами від інших головок. Наприклад, шайба від 10ГД-36 підходить практично до всіх динамічним голівках діаметром 6 ... 8 дюймів. Внутрішній отвір в шайбі збільшують до потрібного діаметру (фото 3), а зайві хвилі біля краю розгладжують праскою, змочивши шайбу водою. Регулятор нагрівання праски потрібно встановити на "хлопок".

Для отримання більш "пружного" баса можна зробити центруючу шайбу жорсткішою, просочивши її цапон-лаком, бакелітом або епоксидною смолою, розведеної ацетоном до потрібної консистенції. Після просочення промазати перші дві хвилі у дифузора клеєм "Момент-кристал" щоб уникнути зламів і додання шайбі змінної пружності. Така просочення кілька підвищує резонансну частоту і знижує чутливість, в залежності від ступеня просочення.

дифузор

Ремонт дифузорів включає в себе усунення розривів, проколів і помятостей.

Найчастіше деформуються пилозахисні ковпачки. М'яті ковпачки необхідно відклеїти. Але ні в якому разі не намагайтеся виправити ковпачок, проколюючи і витягаючи вм'ятину в'язальним гачком або іншими чіплятися предметами. Ткані ковпачки можна випрасувати, розм'якшивши їх парою. Паперові або пластикові ковпачки вигладжують зсередини твердими округлими предметами (ручкою викрутки, чайною ложкою).

Для закріплення форми ковпачки слід промазати зсередини жорстким лаком (цапон-лак, бакеліт, НЦ). Проколи і надриви ковпачків і дифузорів можна промазати клеєм з тильної і лицьової частини, злегка зачистивши матеріал дрібним наждачним папером, щоб паперовий пил, змішавшись з виступив клеєм, зашпаклювати дефект.

Розриви з тильного боку проклеюють тонким папером, а стики промащують злегка розведеним клеєм. Найкраще використовувати для шпалер клей на основі метилцелюлози (КМЦ), розведений до потрібної консистенції; підходить і клей ПВА.

Комір дифузора (ремонт і просочення)

Для ремонту розірваного коміра (гофра) дифузора краще використовувати клей "Момент-кристал", розведений розчинником 646,650, або інший еластичний, наприклад, гумовий клей на основі натурального каучуку, який добре використовувати і для просочення гофра замість герлена [2].

Для просочення дифузора замість герлена, що дає важкий, "жирний" призвук, прекрасно підходить акрил - він акустично нейтральний, водостійкий і має хороші механічні параметри. Для тонких і легких дифузорів найкраще застосовувати просочення "Се-неж-сауна", розведену водою або чорною тушшю в співвідношенні 1: 1. Матеріал просочують спочатку з одного боку, а після висихання - з іншого. Для головки ВЧ досить одного разу, для головок НЧ-СЧ операцію можна повторити.

Після просочення звучання гучномовця набагато покращується: з'являється "пружність" в басі, "прозорість" в області СЧ, "повітря" - в області ВЧ

Більш жорсткі дифузори, наприклад, від головок НЧ, краще не просочувати, а фарбувати акриловими лаками "Се-неж", "Лазурит" (теж розведеними чорною тушшю) за допомогою пульверизатора або, розвівши склад дуже рідко, пензликом "Поні" в кілька шарів з проміжною сушкою. Крім ошатного чорного кольору, динамічна головка знаходить більш "детальне" звучання.

Якщо паперовому дифузора потрібно надати красивий чорний колір, його можна натерти чорним взуттєвим воском. Якщо віск десь погано всмоктується, то це місце слід змастити ацетоном і відразу ж втерти туди віск. Після висихання його бажано злегка рас-полірувати тампоном з тканини.

Попередження: дифузори, пофарбовані з аерозольних "автомобільних" балончиків з часом втрачають привабливий зовнішній вигляд, оскільки фарба з них обсипається.

Кевларові і углеволо-кінні дифузори, особливо дешеві, часто мають "їдкий" призвук від взаємного тертя сплетених волокон. У цьому випадку допомагають такі просочення: поліефірний лак, "Момент-кристал" або тонкий шар монтажної поліурета-нової піни. Всі просочення наносять з тильної сторони на заздалегідь відклеєними дифузор.

Будь-яка просочення збільшує масу дифузора, що тягне за собою зміну параметрів (в першу чергу резонансної частоти) динамічної головки, хоча, як правило, зміни в фільтри АС вносити не потрібно.

Підвіси (ремонт і заміна)

Подивись дифузора (гума і бутил) зазвичай дає призвуки в разі відклеювання його від дифузора. Розриви (розрізи) в підвісі заклеюють клеєм "Момент-секунда" (цианакрилат), при необхідності розведеним ацетоном.

Згнилі поролонові, засохлі ткані, бутилові і гумові подвв-си ремонту не підлягають, тому їх необхідно міняти на інші.

У деяких випадках, якщо дифузор сильно пошкоджений і відновленню не підлягає, можна підібрати йому заміну з зустрічаються на радіоринку несправних головок з іншими або меншими дефектами (обривом котушки, деформацією "кошика" і т. П.). Ця рада придатний, природно, для ремонту щодо поширених динамічних головок.

література

  1. Зодніев П. Підвіси дифузорів. - http://www.podves.narod.ru.
  2. Жбаноа В. Про механічному демпфіруванні дифузорів. - Радіо, 1988, № 5, с. 41-43.

Автор: П. Зодніев, м Казань, Татарстан


Дата публікації: 07.12.2007

Рекомендуємо до даного матеріалу ...


думки читачів
  • ostap /
    Обірвало зовнішню частину гумового підвісу (sony SS-L90VH). варіанти його лікування. будь ласка.
  • Сергій /
    Пінцет у умільця на фото хороший.
  • Віталій /
    Бажання зробити щось своїми руками явище похвальне. Але якщо з переляку що то вийшло не треба викладати як ноу-хау. Димон пропонує магнітну систему розбирати, а то що так робити категорично не можна мозку не вистачає. Анатолій присівши перемотати котушку, а дані хто буде давати? На сусідній гілці недитяча рубка йде з приводу високотемпературних клеїв (200-300 градусів), але ж така температура виникає тільки при дуже великому навантаженні звукової котушки. Школота з 20 ватного Діна бажає вичавити кіловат. і ніхто по голові не дасть, що б напоумити. Ще один кретин у дружини лак для нігтів зпіонерив і гикає від захвату і всім з понтом радить. Для котушок до 50 ват ідеально підходить бф-2, все що вище епоксидка.
  • Дмитро /
    А як мені японця вичухаюся? У мене JVC sk- s21. У зазорі повно сміття магнітного! Запороти його не хочу! Я потім не пробачу собі цього!
  • Юрик /
    У мене є 2 колонки орбіта c30.максімал у них 75в 4ом питання осилить їх усь на tda 7294 як я знаю деякі усь на tda після половини гучності горят.видержіт чи tda7294?
  • femtobot /
    Гуталін пити не пробували?
  • Димон /
    Присутні цікаві поради! з приводу чистки автомобільних динаміків вважаю що струменем води ефективно зазор не очистити, найякісніший спосіб це повна расборка магнітної системи і ретельне очищення від магнітної пилу, піску та іншого сміття, можна ще в зазор налити натурального каучукового клею (він не прилипає до металу) почекати коли він висохне (кілька годин) і "обійме" бруд в зазорі все це виколупати сірником ... дуже зручно! дерзайте
  • Димон /
    Динаміки від S90 мотаються елементарно, читаєш, він розбирається як конструктор за допомогою розчинника. рад з перемотування котушок в інеті неміряно !!! Успіхів!
  • Олжас /
    У мене є Динамік від s90 але на ній була зіпсована котушка як самому за новою намотати її відповідь ті плиз
  • Анатолій /
    Колись в юності займався цією справою. Нещодавно знайшов колонки старі 3х порожнинні 1981года AKAI (55 Вт), які купував в Будапешті. Фільтри чіпати не став, Замінив ВЧ і СЧ динаміки на більш потужні, а ось НЧ підібрати за розміром не можу монтажні розміри не входять а ящик псувати не хотілося б. Оскільки оснащення залишилася за попереднім місцем проживання, займатися ремонтом не з руки. Тому із задоволенням би віддав штатні динаміки в ремонт перемотати гільзи (під 80-150 Вт потужності), замінити діфузори, шайбу і підвіс. Був би вдячний, якби хтось зайнявся. Незаоблачная ціна великого значення не має. Телефон в Москві 8 916 925 6454. Анатолій.

Ви можете залишити свій коментар, думка або питання по наведеним вишематеріалу:


Анатолій присівши перемотати котушку, а дані хто буде давати?
Видержіт чи tda7294?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов