Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Ремонт газової колонки своїми руками

  1. Пристрій газової колонки
  2. Типові несправності газової колонки
  3. Теплообмінник засмітився накипом
  4. Пайка радіатора газової колонки
  5. Газова колонка не запалюється
  6. Колонка неправильно гріє воду

Наша сеть партнеров Banwar

Один з варіантів вирішення питання подачі підігрітої води - установка проточного водонагрівача. При цьому об'єктом уваги стає саме газова колонка. Адже газові колонки в порівнянні з електричними є більш економічними на увазі низьких тарифів на енергоносій, а в порівнянні з накопичувальними водонагрівачами - більш зручними, тому що дозволяють користуватися гарячою водою в будь-яких обсягах і в будь-який час доби. При цьому головне вчасно ідентифікувати виникли несправності і провести ремонт газової колонки своїми руками.

зміст:

  1. Пристрій газової колонки
  2. Типові несправності газової колонки

Пристрій газової колонки

Звичайна газова колонка являє собою залізний короб, який нагадує кухонну шафу. До нього підведені дві труби - газова та водопровідна. Внутрішня конструкція в себе включає теплообмінник, основну і запальний пальники. Після того як буде відкритий водопровідний кран, залежно від методу розпалювання пальника, відкривається клапан газу, пропускаючи енергоносій в запальний пальник, від якої буде загорятися основна.

При згорянні газу відбувається виділення тепла, якого достатньо для швидкого підігріву води, що проходить по теплообміннику - розташованої над пальниками спіральної трубі. Нагріта вода прямує через водопровідну трубу, що виходить з газової колонки, до того крану (кран у ванній, душі, кухонний кран), який був відкритий. Продукти горіння газу видаляються черга димохід, який виходить на вулицю з верхньої частини газової колонки.

Колонки за способом розпалювання запальника бувають електронного, ручного типу і з пьезорозжігом. Вже застарілий ручної розпал передбачає застосування сірників: відкриваєте газовий кран, який підходить до колонки труби, тримайте запалений сірник до запальника, що відразу загориться. Основна пальник загориться після повороту ручки.

Сучасні газові колонки мають більш зручною, практичною і безпечною системою електронного розпалювання, що працює «на повному автоматі». Після відкриття крана активізується під тиском води система, при якій дають заряд іскри дві пальчикові батарейки, газовий клапан відкривається одночасно. Іскри досить, щоб підпалити пальник, далі все буде відбуватися по знайомій системі: загориться друга пальник, нагріється вода і попрямує по теплообміннику до крану. Пальники вимикаються після закриття крана.

Система пьезорозжига специфічна тим, що базується на п'єзоелектричного ефекту, коли перетворюється механічна дія в електророзряд, в даному випадку - в іскру. Перший раз включаючи нову колонку, на її передній панелі потрібно натиснути кнопку, що активує п'єзоелемент. Від утворилася іскри запалюється запальник, потім основний пальник. Основна пальник при закриванні крана гасне, а запальний - горить далі, проте її теплоти недостатньо для того, щоб закипала залишилася в теплообміннику вода. Наступного разу потрібно просто відкрити кран води, нічого не натискаючи і не підпалюючи, і піде тепла вода.


Типові несправності газової колонки

Газова колонка є досить не простим приладом, який при дотриманні певних правил експлуатації і ретельному догляді своєму власникові прослужить довгий час. Але рано чи пізно вся техніка виходить з ладу, і газові колонки тому не виключення. Особливо впливають на цей процес якість води і газу, що подаються комунальними службами в наші будинки і квартири, і ось через певний час виникає необхідність ремонту кухні з газовою колонкою. Тому і варто розглянути типові причини, через які апарат не функціонує так, як потрібно.

Теплообмінник засмітився накипом

Найпоширеніша несправність газових колонок криється в засміченні накипом теплообмінника (радіатора). У зарастании трубок накипом винна жорстка вода. Відкладення накипу відбувається при температурі води більше 80 градусів, а при 82 градусах цей процес починає відбуватися інтенсивніше.

Для профілактики формування накипу потрібно не користуватися занадто гарячою водою. Для купання досить температури води близько 42 градусів, для видалення жирів при митті посуду - близько 45 градусів, так як кошти для видалення жиру з ним здатні справлятися і в холодній воді, а для прання в машинці-автоматі - не більш 60 градусів.

Для купання досить температури води близько 42 градусів, для видалення жирів при митті посуду - близько 45 градусів, так як кошти для видалення жиру з ним здатні справлятися і в холодній воді, а для прання в машинці-автоматі - не більш 60 градусів

Багато залишають газову колонку працювати на запальнику, тому що це зручно, і немає потреби розпалювати і налаштовувати колонку кожен раз. Однак вистачає й години часу, щоб температура в теплообміннику піднялася до 90 градусів - звідси і накип. Тому не лінуйтеся вимикати і включати колонку в разі потреби, а також не змінюйте автоматику нагрівача, якщо у вас спостерігається слабкий напір, краще поставити в цьому випадку збільшувальний насос.

Ну а якщо у вас трапилася біда, потрібно здійснити ремонт китайської газової колонки шляхом промивання теплообмінника. Для цього необхідно зрозуміти, що теплообмінник колонки дійсно забитий, звернувши увагу на наступні симптоми: низький напір в крані підігрітої води, коли натиск в крані з холодною водою хороший; колонка поряд з цим взагалі не включається; або відразу вимикається після включення. Звичайно, може, зламався кран на вході в газову колонку, але якщо він справний, приступайте до розбирання колонки.

Щоб промити колонку, вам буде потрібно: хрестоподібна і плоска викрутка, набір комбінованих ключів, комплект паранітові прокладок і гумовий шланг. Крім того, необхідно заздалегідь придбати в господарському магазині антинакипин, який продається в пластмасовій пляшці і вигляді сухого порошку. Також можна використовувати оцтову есенцію, тому що вона є найбільш доступною.

Також можна використовувати оцтову есенцію, тому що вона є найбільш доступною

Для початку зніміть з колонки фурнітуру, а потім - кожух. Після цього необхідно перекрити на вході подачу води і відкрити ближче до колонки будь-який з кранів підігрітої води. Далі від теплообмінника відкрутіть трубку, що подає і відведіть її в сторону. Після того, як ви відкрутіть гайку з теплообмінника, з теплообмінника почне йти вода. Її необхідно злити близько літра.

Далі одягніть на вхід теплообмінника шланг, підійміть його вище колонки, вставте воронку в шланг і тонкою цівкою влийте в неї приготовлений розчин. Лейте повільно, інакше почнеться реакція, і антинакипин виштовхне назад. Розчин в теплообміннику повинен залишитися на пару годин. Також речовина можна прогрівати на палаючому запальнику, щоб швидше пройшла реакція, і менше треба було часу.

Під кран підставте тазик або пластмасове відро і потихеньку відкрийте подачу води в газову колонку. Подивіться, що буде виходити зі шланга. Якщо буде багато шламу і після промивання натиск стане непоганим, значить, все вийшло, якщо немає, то процедуру доведеться повторити ще раз. Але при використанні антинакипіна це не знадобиться.


Пайка радіатора газової колонки

Після виявлення течі газової колонки, природно, першим бажанням стає заміна старого теплообмінника на новий. Але вартість радіатора становить 1/3 від ціни нової колонки, тому доцільно спробувати відремонтувати агрегат самостійно, запаяний припоєм за допомогою паяльника. За трубці теплообмінника тече вода, температура якої не може бути вище 100 градусів, а температура плавлення припою досягає 200 ˚. Тому пайка не розплавиться.

Найчастіше свищі виникають на трубці, що проходить по зовнішній стороні радіатора, так як вона часто виготовляється з неякісного металу. На поверхні трубки, яка проходить всередині теплообмінника, як правило, свищі не з'являлися. Якщо ви змогли дістатися до місця течі, то перед початком пайки злийте воду з теплообмінника, так як вона буде відводити тепло, тому ви не зможете місце пайки прогріти до необхідної температури.

Для цього відкрийте кран гарячої води в раковині або мийці, і відверніть гайку з труби колонки, що подає холодну воду. Так як газова колонка розташовується за рівнем вище крана води, то стече велика частина води, проте не вся. Для видалення залишків практикують продування пилососом або компресором. Тільки після цього можна приступити до ремонту радіатора газової колонки.

Сама пайка не викликає труднощів. Дрібним наждачним папером зачистите місце свища від оксидів, протираєте ділянку після зачистки тканиною, що змочена в розчиннику, щоб видалити жир і пил. Лудити можна будь-яким припоєм, наприклад, ПОС-61, за допомогою паяльника потужністю не менше 100 Вт при температурі близько 180 градусів.

Як флюс використовують каніфоль. Якщо її немає, можна взяти таблетки аспірину. Розкришіть таблетку і посипте дрібними крихтами місце лудіння, або натріть таблеткою нагріту поверхню. Якщо припой при лудінні не розтікається, а виходить пухкий шар, значить, місце пайки прогріте мало. В цьому випадку слід прогрівати ще одним паяльником, праскою або будівельним феном.

Коли припій рівномірно тонким шаром вкрив потрібну поверхню, наростити його до товщини в 1-2 міліметра, і свищ на теплообміннику більше себе не проявить. Уважно огляньте трубку радіатора по всій довжині. Якщо ви побачите зелену пляму, значить, з більшою ймовірністю в цьому місці є мікроотвір, яке пропускає воду, його потрібно залудити і пропаять. В іншому випадку через пару місяців вам знову доведеться займатися ремонтом ванній з газовою колонкою, так як виникне текти.

Якщо ділянку витоку води розташований на стінці теплообмінника, яка примикає до основи колонки, то ремонт радіатора на місці неможливий, і доведеться виймати теплообмінник з газової колонки. Щоб зняти агрегат для пайки, потрібно розібрати майже всю колонку і роз'єднувати газову трубу, але це дуже небезпечно.

Газова колонка не запалюється

Найпоширеніша причина того, що колонка не запалюється, - просто відсутність у вентиляційному колодязі тяги. Цілком може статися, що димохід забився накопиченої сажею або в нього потрапив сторонній предмет. У такій ситуації, як правило, спрацьовує система захисту, що розташовується усередині колонки, і в приладі автоматично перекривається газ. Перевірте тягу в димоході. Для цього піднесіть запалений сірник, і якщо полум'я буде йти в сторону - значить, тяга є.

Ще одна причина того, що колонка не запалюється, полягає в банальній розрядці елементів живлення, але це стосується тільки приладів з автоматичним розпалюванням (від батарейок або генераторів). Всупереч твердженням виробників, що час роботи від акумуляторів становить один рік, міняти їх доведеться набагато частіше.

Газова колонка також може не запалюватися через поганий напору води. І це просто перевірити-потрібно відкрити холодний кран. Якщо буде маленький натиск - цілком ймовірно, що причина криється не в самій колонці, а в окремій ділянці або в усьому трубопроводі. Якщо ви бачите, що напір холодної води сильніше, ніж в гарячому крані, то слід провести ремонт водяного блоку газової колонки, так як причина криється саме у водному вузлі колонки (деформувалася мембрана або засмітилися фільтри).

Сітчастий фільтр може засмітитися на вході водяного вузла після відключення води і зворотного її подачі. Для чищення необхідно просто відкрутити з боку подачі води одну гайку, вийняти сітку і прочистити її.

Щоб перевірити стан мембрани, відкрутіть з водяного вузла дві накидні гайки, далі відкрутіть три гвинта, що утримують водяний вузол за конус в газовому вузлі. Від'єднавши один від одного половинки вузла, ви побачите таку мембрану. Якщо гумка має деформовану поверхню, а не плоску, з прогинами, то її слід замінити. Заодно можна очистити порожнини водяного вузла і фільтрує сітку від бруду. Ви можете поставити силіконову мембрану, яка здатна служити багато років.

Нерідко буває так, що газова колонка відразу після запалювання гасне. Причина даної несправності криється в термопарі, а точніше полягає в поганому контакті термопари і електромагнітного клапана. Якщо термопара ціла, слід зайнятися ремонтом автоматичної газової колонки, а точніше чищенням її контактів і блоку автоматики. У такій ситуації слід відрегулювати подачу холодної і гарячої води. Пам'ятайте, що не можна ні в якому разі розбавляти холодною водою гарячу, так як це спровокує негайне потухання полум'я.

Удари і мікровибухи, які супроводжують процедуру включення, можуть відбуватися: через погану тяги у вентиляційному каналі або колодязі, через розрядки батарей, що відповідають за розпалювання колонки, через засмічення жиклера або інших елементів колонки, через надмірного припливу газу. Коли включається пальник, газ від запальника повинен спалахнути своєчасно. Але якщо полум'я запальника буде горіти з якихось причин не правильно, то газ стане накопичуватися, що і призведе в результаті до бавовни - невеликого вибуху газоповітряної суміші.

У даній ситуації необхідно придивитися, яке у запальника полум'я. Вогник повинен мати блакитний колір, горіти стійко, язичок полум'я повинен стосуватися основного пальника. Якщо на запальнику ви бачите жовто-червоне, нестійке, маленьке полум'я, то необхідно провести чистку форсунки запальника і трубки, що підводить газ.

Колонка неправильно гріє воду

Причин того, що газова колонка після включення погано гріє воду, буває кілька. Перш за все, колонка може мати маленьку потужність. Тому перед покупкою устаткування завжди уважно переглядайте паспорт агрегату. Також вода може нагріватися погано через найпростішого засмічення агрегату, ознакою чого виступає змінений колір полум'я і виникнення сажі в процесі роботи під колонкою.

Якщо колонка воду не нагріває, потрібно відрегулювати подачу газу до пальника. На сучасних газових колонках присутній кран, який дозволяє регулювати потік води, тобто кількість води, яке через колонку проходить в хвилину. Тому якщо вода нагрівається слабо, рекомендується зменшити пропускну здатність, і вода буде встигати нагріватися.

Крім того, з колонки може подаватися занадто гаряча вода. Але в цьому випадку не потрібно ремонт і обслуговування газових колонок, так як ця ситуація не є несправністю колонки. У теплу пору року, коли в водопроводі вода досить тепла, і натиск її невеликий, виникають проблеми, які на перший погляд здаються пов'язаними з несправністю колонки. Ви помітили, що при установці ручки подачі газу в колонку в положення мінімального підігріву води вода все одно дуже гаряча.

Просто певні моделі газової колонки на такий режим роботи не розраховані. В інструкції по використанню обладнання зазвичай вказується мінімальний тиск води, коли газова колонка буде нормально функціонувати. Вирішити питання дуже просто, необхідно просто обмежити подачу газу, при цьому перекривши трохи кран, з якого подається газ, і який встановлений перед входом на газову колонку на газовій трубі.

Іноді в з'єднаннях газової колонки може траплятися текти. Ліва труба необхідна для подачі води в колонку, на ній завжди присутній кран для перекриття подачі в колонку води. Ця труба з водогазового регулятором з'єднана патрубком. З регулятора вода потрапляє на теплообмінник справа. За середньої трубі колонки передається в водопровід гаряча вода і приєднана вона до теплообмінника зліва через патрубок.

Права труба в колонці потрібно для подачі газу і приєднана до регулятора через мідну трубку. На ній також встановлюється в обов'язковому порядку кран перекриття газу. Водопровідні з'єднання в колонці виконуються за допомогою накидних гайок з герметизацією прокладками з гуми. Згодом гумові прокладки від перепаду температур втрачають еластичність, стають твердими, і відбувається текти води.

Щоб провести ремонт старої газової колонки, слід замінити гумову прокладку в газовій колонці. Для цього необхідно відкрутити за допомогою ключа 24 накидну гайку, вийняти прокладку, що вже зносилася, і встановити нову. Буває мало однієї прокладки, гайку ви закрутили до упору, а вода сочиться все одно. Тоді рекомендується додатково поставити ще одну прокладку.

І наостанок вам варто ознайомитися ще з однією проблемою при роботі газової колонки: при включенні колонки ви не повинні відчувати запах газу. Якщо все-таки присутній певний запах, запам'ятайте, що в цьому випадку категорично забороняється проводити самостійний ремонт газової колонки! Негайно перекрийте газовий вентиль, провітріть кімнату і викличте газову службу!

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов