Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Ремонт насосної станції марина своїми руками. Станція працює, але воду не качає. Обертання насоса без перекачування води.

  1. Несправності і ремонт насосної станції
  2. Основні причини несправностей і ремонт насосної станції
  3. Відео: Чому не відключається насосна станція?
  4. Відео: ремонт насосної станції Pedrollo
  5. Призначення водяній насосної станції
  6. Склад водяній насосної станції
  7. Як своїми силами усунути несправності?
  8. Насосне обладнання обертається, при цьому вода не надходить
  9. Включення насоса станції відбувається часто, а вода подається ривками
  10. Насосна станція працює, але вода в систему надходить ривками, з перебоями
  11. Відхилення від норми
  12. висновок
  13. Принцип роботи насосної станції
  14. Різновиди типових поломок станції
  15. Часті включення насосної станції, ривки і перебої води
  16. Станція не включається, що робити
  17. Як зробити заміну груші в насосній станції
  18. Що робити якщо насос гуде, але не обертається
  19. Насос працює, а води немає, що робити
  20. Типові поломки насосної станції
  21. Способи усунення типових поломок
  22. Збій в роботі насоса

Наша сеть партнеров Banwar

Як ми знаємо, застосовуваний в насосних станціях ( мембранний бак ) В комбінації з автоматикою включення-виключення насоса грає роль буфера, а також блоку управління насосом. У момент включення насоса він бере надлишкове навантаження на себе. Після досягнення певного рівня тиску в міру наповнення насос відключається. Поступово при витраті води тиск в системі починає знижуватися, що фіксується включає насос автоматикою.

Як правило, у насосних станцій регулюється діапазон тиску, в якому насос включається і відключається. Мінімальний діапазон може негативно позначитися на роботі насоса, тому що він буде включатися занадто часто.

В цьому ми розібралися. Але що робити, якщо після закінчення гарантійного терміну служби насосна станція перестала працювати? Як знайти причину несправності насосної станції і самому її усунути?

В такому хвилюючому багатьох власників заміських будинків питанні, як самостійний ремонт насосної станції, ми і спробуємо розібратися в нашій сьогоднішній статті.

А якщо вас цікавить ремонт насосів типу «Струмочок», «Водолій», «Малюк» та ін., То найбільш часті причини неполадок таких насосів і способи їх усунення наіподробнейшім чином розглянуті в нашій статті, присвяченій ремонту. Рекомендую до обов'язкового прочитання !!!

Несправності і ремонт насосної станції

Причини неполадок в роботі насосних станцій можуть бути найрізноманітніші і найкраще розглядати кожен конкретний приклад окремо. Ми ж в даному матеріалі розглянемо основні і найбільш часті.

Всі ці несправності насосних станцій цілком можна усунути в домашніх умовах.

Основні причини несправностей і ремонт насосної станції

1) Станція працює (обертається насос), але воду не качає

  • В першу чергу потрібно перевірити, чи не порушена герметичність відповідних трубопроводів і тримає зворотний клапан, що знаходиться у воді в колодязі або свердловині. Необхідно ретельно перевірити всі стики і зворотний клапан (можливо, потрапили сторонні частинки, пісок, заклинило, вийшла з ладу пружина і т.п.).
  • Перевірте також, щоб в трубопроводі між насосом і колодязем була вода. Сам насос теж повинен бути наповнений водою. Якщо її немає, то необхідно заповнити його через заливальний отвір.
  • Можливо, що в колодязі або свердловині банально закінчилася вода. В такому випадку, можна спробувати глибше опустити шланг або трубопровід. Не забувайте, що відстань від насоса до рівня води в колодязі (свердловині) не повинно перевищувати максимально допустимого для даного насоса значення.
  • Є також імовірність великий вироблення між корпусом насоса і крильчаткою, причиною чого може бути великий вміст абразивних речовин у воді (наприклад, піску). У цьому випадку насос працює сам на себе. Тут варто замінити крильчатку і корпус, або, якщо їх немає в продажу, цілком насос (але не повністю насосну станцію).
  • Може бути ще одна причина - низька напруга в мережі. При цьому все буде працювати, а води не дочекаєтеся, тому що електродвигун не набирає обертів.

2) Насос дуже часто включається і качає ривками

Тут потрібно звернути увагу на показання манометра, розташованого на блоці автоматики. Якщо стрілка приладу піднімається до тиску, на яке насосна станція була налаштована (насос при цьому відключиться), а потім до моменту включення різко падає, можливо кілька причин.

3) Насос працює, але вода йде з перебоєм

  • Де то підсмоктується повітря. Потрібно перевірити рівень води в свердловині, що всмоктує трубопровід від насоса до свердловини і місця з'єднань.

4) Насос справно качає воду, але не відключається


4) Насос справно качає воду, але не відключається

Відео: Чому не відключається насосна станція?


5) Не включається насос

  • Перевірте тестером наявність електроживлення, огляньте контакти реле тиску. Якщо вони підгоріли, очистіть їх.
  • Перевірте двигун, продзвоните обмотки на цілісність. Якщо згорів електродвигун, що Ви зрозумієте відразу за характерним запахом горілої ізоляції, то краще не експериментувати і довірити ремонт насосної станції фахівцям.
6) Насос гуде і не крутиться
  • Часто буває, що насосна станція пролежала десь в сараї всю зиму, а навесні її витягли і намагаються включити. Насос починає гудіти. З тієї простої причини, що він довгий час залишався без руху і без води, крильчатка насоса «приклеїлася» до корпусу. Потрібно вручну з заднього боку покриття за крильчатку двигуна, а потім включати в мережу.
  • Є ймовірність того, що вийшов з ладу конденсатор, що знаходиться в таврування коробці електродвигуна. Насоси комплектуються трифазними двигунами і для включення в мережу 220 В використовують конденсатор.
  • Недостатня напруга електромережі.

У цьому матеріалі ми розглянули найбільш поширені неполадки, при яких ремонт насосної станції ви зможете виконати своїми руками, не вдаючись до допомоги фахівців.

Відео: ремонт насосної станції Pedrollo

Ремонт водяній станції своїми руками

Довгі роки для багатьох людей головною мрією було мати власну квартиру. Однак сьогодні пріоритети змінилися. У значного числа все частіше виникає бажання перебратися жити за місто або в приватний будинок , Розташований в межах міста. Коли з'являється можливість, вони реалізують свою мрію. Однак проживання на власній ділянці має свої особливості. Виникає чимало проблем. Одна з них - створення повноцінної системи водопостачання.

Основні вкладення при влаштуванні такої системи - створення джерела води на ділянці і прокладання водопроводу. Вони можуть обійтися дорожче, ніж підключення до централізованих магістралях водопостачання. Однак в процесі експлуатації можна з року в рік економити кошти на оплату споживаної води.

Наявність на ділянці власної системи водопостачання - певні обов'язки. Щоб вона справно працювала, необхідно регулярно проводити обслуговування обладнання, яке входить до складу системи подачі води. Основним елементом автономних систем водопостачання є насосна станція. При виникненні несправності ремонт цього обладнання можна виконати своїми руками, знаючи технологію його проведення і дотримуючись рекомендацій фахівців.

Призначення водяній насосної станції

Основною складовою будь-якого приватного водопроводу є насосна станція Основною складовою будь-якого приватного водопроводу є насосна станція. Якщо система водопостачання була спроектована правильно, то в цьому випадку в складі системи водопостачання буде присутній свердловина, з якої в труби подається достатній обсяг води в кілька будинків.

Воду на поверхні такої свердловини доводиться піднімати, що пов'язано з тим, що водоносний шар знаходиться на великій глибині. Щоб насосне обладнання не включався в роботу при кожному користуванні краном в будинку, необхідно забезпечити в системі подачі води певний тиск. Саме для цього і необхідна насосна станція.

Склад водяній насосної станції

У своєму класичному варіанті станція включає наступні елементи:

У своєму класичному варіанті станція включає наступні елементи:

Як видно, насосна станція - це певний набір обладнання, яке може використовуватися саме по собі. Насосні станції, що застосовуються в промислових умовах, являють собою також певний набір компонентів, які зібрані в єдиному корпусі. Найчастіше насосна станція - певний вид насосного обладнання , Яке встановлено на гидроаккумуляторе. На єдиній рамі виконується закріплення поряд з ними й пристрої автоматичного управління.

Коли власник приватного будинку придбав нове обладнання, то протягом гарантійного терміну проблем в його роботі зазвичай не виникає. Якщо ж з'являються невеликі несправності, то для їх усунення можна звернутися в сервісний центр. Однак, коли насосна станція використовується тривалий час, то виникнення проблем в різних вузлах неминуче. Окремі поломки можуть призводити до приведення обладнання в неробочий стан. Багато з них можна усунути своїми силами. Про основні несправності та способи їх усунення ми поговоримо далі.

Як своїми силами усунути несправності?

Зараз ми послідовно розглянемо найбільш часто зустрічаються несправності в насосних станціях, причини їх виникнення та способи, що застосовуються для їх усунення.

Насосне обладнання обертається, при цьому вода не надходить

Якщо власник включив станцію, крильчатка насоса почала обертатися, при цьому вода в трубопровід не надходить, то відбуватися це може через окремих факторів Якщо власник включив станцію, крильчатка насоса почала обертатися, при цьому вода в трубопровід не надходить, то відбуватися це може через окремих факторів.

Щоб розібратися з цією проблемою, необхідно спочатку перевірити, наскільки все сполучні трубопроводи герметичні. Також необхідно переконатися, чи дійсно в системі немає води. Якщо рідина відсутня, то це може вказувати на погану роботу зворотного клапана . Він розташований між вхідним патрубком станції і оголовком свердловини. На нього слід звернути найпильнішу увагу. Необхідно перевірити його стан. Вихід з ладу цього елемента можливий в разі, якщо в нього потрапили сторонні предмети.

Спеціальною пружиною контролюється робота зворотного клапана. Іноді відбувається її поломка, що призводить до виходу цього елемента з ладу. У деяких випадках клапан забруднюється. Для вирішення проблеми його необхідно зняти і добре прочистити. Якщо ж клапан несправний, то в цьому випадку необхідно провести його заміну новим.

якщо обладнання довгий час простоювало, то вода може пропасти на ділянці між свердловиною і насосом. В цьому випадку для заповнення вхідного ділянки необхідно використовувати спеціальне заливальний отвір.

Відсутність в системі води може виникнути через виснаження свердловини. Для того щоб компенсувати сезонне зниження рівня води, власник може опустити глибше в шахту свердловини вхідний контур насосного обладнання. Однак це може привести до виникнення ризику забруднення. Тому щоб уникнути цього необхідно обладнати фільтром приймальний патрубок станції.

Якщо в трубопроводі відсутня вода, при цьому станція справна, насос обертається, то в якості однієї з причин цього може бути недостатня напруга електричної мережі . У цьому випадку, незважаючи на обертання ротора, його частоти обертання буде не вистачати для переміщення поступаемой зі свердловини води на потрібну відстань. Щоб перевірити напругу в електричній мережі, слід скористатися спеціальним приладом - тестером електроживлення.

Включення насоса станції відбувається часто, а вода подається ривками

Причиною може бути неправильна робота вузла автоматики Причиною може бути неправильна робота вузла автоматики. Таким в насосних станціях є манометр. Основна функція цього приладу - вимірювання тиску. Працюючи ривками, можна спостерігати, як показники манометра можуть змінюватися, піднімаючись до великих величин, а потім різко падаючи.

Причиною такого недоліку можуть бути пошкодження, що виникли в мембрані в гидроаккумуляторе. Дістатися до мембрани можна через ніпель, який знаходиться на тильній стороні корпусу гідроакумулятора. Натиснувши на цю деталь, з нього повинен надходити повітря. Якщо ж замість повітря з нього йде вода , То це говорить про те, що пора змінити мембрану гідроакумулятора. Щоб виконати цю операцію, необхідно розібрати корпус гідроакумулятора, для чого розкручуються болти, а потім виконується заміна мембрани.

Ще однією причиною роботи станції стрибками може бути падіння тиску в повітряній подушці, розташованої за мембранною частиною гідроакумулятора. Виробник зазвичай в цю частину пристрою накачує повітря під тиском 1,8 атмосфер. Якщо герметичність порушена, то повітря буде йти і гідроакумулятор перестане виконувати свої функції. Під дією ніпеля, розташованого під задньою частиною пристрою, можна підвищити тиск.

Якщо виникли сліди від іржі або мікротріщини в корпусі пристрою, то єдиним виходом тут буде забивання швів. Для виконання цієї операції необхідно використовувати холодну зварювання. Або ж можна витратитися і замінити корпус або гідроакумулятор.

Ця несправність може виникати ще й через поломки автоматичного блоку регулювання. Ремонту він не підлягає, тому доведеться замінити несправний пристрій новим.

Насосна станція працює, але вода в систему надходить ривками, з перебоями

Така проблема може виникнути, якщо в трубопровід частково надходить повітря. Такий підсмоктування може статися в сегменті, який розташовується на ділянці від всмоктуючого патрубка з фільтром до вихідного патрубка станції. Для усунення цього недоліку необхідно забезпечити герметичність трубопроводів та їх з'єднань. Крім цього, потрібно домогтися більш глибокого занурення всмоктуючого патрубка в свердловину.

Відхилення від норми

В процесі експлуатації насосної станції можна зіткнутися і з іншими неполадками, які теж можна ліквідувати самостійно В процесі експлуатації насосної станції можна зіткнутися і з іншими неполадками, які теж можна ліквідувати самостійно.

Насос постійно без відключень качає воду

Найчастіше така несправність виникає через погану регулювання реле, за допомогою якого забезпечується фіксація рівня тиску в системі трубопроводів. Дві різні пружини використовуються для регулювання реле:

  • пружина маленького розміру служить для регулювання різниці показників тиску між мінімальним значенням і максимальним;
  • пружина великого розміру встановлює максимальні і мінімальні межі для включення і відключення насоса.

Якщо вузол автоматики насосної станції використовується тривалий час, то може відбуватися розтягування пружин, наслідком чого стає збивання показників, встановлених при початковій регулюванню. Крім цього установка може не вимикатися при тривалій експлуатації станції відбувається знос рухомих частин насоса, а максимальні показники створюваного тиску зменшуються. Крім цього, після довгої роботи слід зменшити максимальний показник тиску, для чого слід внести корективи положення великий пружини. Це повинно дозволити пристрою періодично відключатися.

Також порушення в роботі регулювального реле можуть виникати через звуження його вихідного отвору, який при тривалій експлуатації станції може забиватися відкладеннями, що містяться в рідині, що перекачується. У цьому випадку, щоб апарат міг відключатися, необхідно зняти реле і прочистити його.

Станція не включається

Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, то її причиною може бути або відсутність електрики в мережі, або падіння напруги в системі. Тому необхідно виконати перевірку електрики в ланцюзі і напруги, для чого слід використовувати тест.

Якщо насосна станція підключена правильно, а в мережі є електрика, то поломка може бути пов'язана з пробоєм обмотки електричного двигуна. Якщо це має місце бути, то відбувається зупинка електродвигуна і з'являється характерний запах горілої ізоляції. Якщо саме ця несправність стала причиною неможливості включення станції, то для її усунення необхідно замінити електродвигун новим.

Насосний пристрій видає гул, але при цьому не обертається

При тривалому простої насосної станції власники найчастіше стикаються з такою проблемою.

При тривалому простої насосної станції власники найчастіше стикаються з такою проблемою

висновок

При використанні насосної станції несправностей може бути досить багато, проте всі вони не такі складні і цілком можуть усунені своїми силами. Вам не доведеться звертатися до фахівців, що виллється в непогану економію коштів. Достатньо ознайомитися з відео інструкціями, як правильно усувати несправності насосної станції, і ви зможете повернути його до життя своїми силами, витративши трохи свого часу.

Практично в кожному будинку тиск води створює своя насосна станція. Але будь-яка конструкція підвладна поломки. З даною проблемою може зіткнутися кожна людина, що володіє колодязем або свердловиною. Щоб відновити подачу рідини, необхідно провести ремонтні роботи .

Насосну станцію можна виправити своїми руками

Кожному домовласникові хочеться швидше впоратися з поломкою, але заощадити кошти на послугах. Як бути в ситуації, що склалася? Вихід є! Необхідно провести ремонт насосної станції своїми руками. Щоб впоратися з поломкою автономної системи , Необхідно знати деякі навички з ремонту представленого виду конструкцій.

Принцип роботи насосної станції

Як працює насосна станція? Відповідь на поставлене запитання повинні знати всі споживачі, тоді несправності насосної станції та їх усунення самостійно будуть доступні кожній людині.

Дана установка складається з трьох вузлів: насоса, резервного бака і управлінського реле. Де відбувається взаємодія всіх частин. Насосна установка закачує рідину з свердловинного отвору в бачок або акумулятор. Датчик тиску регулює ступінь субстанції в ємностях. Коли бак мінімально наповнений рідиною, датчик підключає насос і вимикає його при повному наповненні. Баковий елемент оснащений механічним датчиком (поплавця), а гідроакумулятор електронним. Дані прилади приймають воду дану насосом, накопичують її і повертають споживчому складу.


Дані прилади приймають воду дану насосом, накопичують її і повертають споживчому складу

Всі запчастини агрегату дуже Важливі. Адже поломка однієї лише деталі може привести до несправності всього приладу.

Різновиди типових поломок станції

Насосна станція не працює в зв'язку з наступними проблемами:

  1. Часті перебої електрики. Без харчування насос і окремі датчики припиняють функціонування.
  2. Мінливість водної субстанції. Дебетові ресурси деяких колодязів не можуть дозволити станціям діяти з повною потужністю. До того ж рівень водного потоку може знизитися до граничної точки забору.
  3. Чи не спрацьовує реле або поплавкова клапанна частина. Тоді насос не включається.
  4. Насос припиняє функціонувати. Тому вода припиняє потрапляти в резервну ємність.
  5. Баковий елемент або акумулятор розгерметизовано. У такій ситуації водовід залишається без субстанції, що призведе до потопу приміщення.

Основні причини нам відомі. Тому намагайтеся заздалегідь забезпечити якісний підведення електроліній і потрібну ступінь води в колодязях. Проводьте ремонтні роботи запчастин своєчасно.

Часті включення насосної станції, ривки і перебої води

Якщо часто включається насосна станція, то це загрожує швидкої поломкою обладнання. Тому, як тільки був виявлений даний симптом, необхідно приступити до ремонтних робіт. Але перед тим слід з'ясувати причини виникнення частого включення приладу і ривковой подачі водного ресурсу:


При частих включеннях насосної станції необхідно швидко здійснювати ремонт

  1. Насосна станція часто включається, якщо обсяг гідроакумулятора маленький (24-32 л). У подібному баку запас рідини становить не більше 50 відсотків. Тобто замість належних 24 літрів резерв субстанції 12 літрів. Така кількість води швидко використовується, тому насос підключається в частому режимі. Що робити? Встановіть додатковий бачок, підключіть його паралельно введеному баку.
  2. Неправильне включення реле. За даних обставин збільшіть дельту, спорудити приземистее поріг підключення насосного приладу. Натиск в гидроаккумуляторе не повинен бути нижче виставленого під'єднання. Обов'язково проведіть ремонт реле тиску насосної станції, адже дуже часто саме ця поломка призводить до частого вмикання обладнання. Тиск повітря в гидроаккумуляторе насосної станції можна відрегулювати за сприяння ниппеля автомобільного насоса з манометром або компресором. Натиск повітря повинен дорівнювати дев'яносто, сто відсотків від потрібного тиску включення даного обладнання.
  3. Засмічений зворотний клапан. У цьому випадку він припиняє перекривати рідина, тому вона залишає систему, тиск падає і підключається насос. Треба почистити клапан, якщо проблема не усунуто, тоді поміняти цю деталь.
  4. Мембрана для насосної станції може викликати прискорене включення і ривковий подачу водного ресурсу. Якщо станція функціонує, то натиск рідини великий, при виключенні обладнання тиск води відразу знижується. Вердикт один: заміна мембрани або фальца. Необхідно зняти гідроакумулятор і усунути поломку!
  5. Насосна станція працює ривками через зламаний золотника, який розташовується вгорі гідроакумулятора. Ліквідувати поломку можна витяганням мембрани і заміною несправного ніпеля на працюючий.
  6. Ретельно обстежте всі стики, щоб не допустити протікання рідини.
  7. Вода може подаватися з перебійного інтервалом, якщо насосна станція підсмоктує повітря. Перевірте ступінь водного ресурсу в свердловину отворі (труби, які проходять від колодязя до насоса). Рівень всмоктування не повинен перевищувати дев'ять метрів.

Станція не включається, що робити

Чому насосну станцію неможливо включити? Спочатку займіться перевіркою електричного живлення і напруги мережі. А також слід оглянути вилки, розетки, шнури на окислення проводів.

Якщо ж всі предмети проконтрольовані, а обладнання все одно не працює, тоді проблема в моторному відсіку.

У цьом випадка водяну станцію слід показати фахівцям. У сервісному центрі дану неполадку швидко виправлять.

Як зробити заміну груші в насосній станції

Першою ознакою пошкодження мембрани є постійні включення обладнання. Подача рідини відбувається уривочнимі поштовхами. Як визначити, що пошкоджена саме мембрана? На ніпелі розташована заглушка, зніміть її. Якщо з неї надходить рідина, деталь зіпсована. У цьому випадку знадобиться нова груша для насосної станції.

Проводимо заміну груші самостійно. Спочатку вимкніть станцію, скиньте тиск, спустіть воду. Після цього слід відкрутити болти, зняти фланець, дістати грушу. Обов'язково промийте бак від осаду. Після цього ставимо нову мембрану в бачок гідроакумулятора. Придавлюємо фланець, закручуємо болти і включаємо обладнання. Ремонт насосної станції своїми руками зроблений!

Що робити якщо насос гуде, але не обертається

Буває, що звук, видаваний насосом, чути, але лопаті не обертається. Насос може не спрацьовувати по ряду причин:

  1. Насосний пристрій може гудіти через тривалого простою. Якщо в заміському будинку люди проживають тільки в теплу пору року, то відповідно на зимовий період прилад забирається в сарай або гараж. Там він перебуває без доступу рідини і води. В результаті крильчатка склеюється з корпусних частиною. Тому спробуйте самостійно провернути колеса ротора, при потребі почистити всі засмічення. Потім підключити до мережі і перевірити працездатність конструкції.
  2. Насос може гудіти, але не крутитися при несправності гідрофора. Корпусні насосна частина оснащена дифузором, який з'єднаний направляючої. Гідрофор може заклинити. В цьому випадку зробіть заміну дифузорів. Після цього скиньте насос в зворотному режимі.
  3. Насосне обладнання може не спрацювати при виході з ладу конденсатора, який розташовується в таврування коробці мотора. За допомогою тестера можна визначити несправність. Якщо конденсатор замкнув, він розплавиться і потемніє. Виправити ситуацію можливо лише при заміні даної частини.

Насос працює, а води немає, що робити

Багато власників своїх колодязів спостерігають ситуацію, коли насосна установка працює, а рідина в систему не потрапляє. Дані проблемні моменти можуть виникнути, якщо стики трубопроводу розгерметизовані. Другою причиною може стати відсутність рідинного складу в джерелі або насосної установки . Як усунути подібні збої?

Залийте воду в робочий відсік насоса і запустіть обладнання. Якщо субстанція знову не надходить, перевірте рівень рідких кристалів в криниці. Якщо він нижчий точки водозабору, то необхідно закачати водою забірну площа труби. Проблема не вирішена? Тоді перевірте цілісність трубної системи. Зніміть трубопровід і огляньте його. Якщо на трубі помічені розриви і пороки, проведіть заміну пошкоджених ділянок. Не забувайте перевіряти вольтаж в розетках. Насосу може не вистачати потужності. У розетках не повинно бути менше ста сімдесяти вольт.

На жаль, навіть найдорожче і якісне пристрій не може існувати вічно.

Всі прилади рано чи пізно приходять в несправність. Провести ремонт насосних станцій самостійно нескладно, якщо дотримуватися вище представлених інструкцій.

Насосні станції для водопостачання будинку або дачі здобули широку популярність у людей, які проживають в приватному секторі. У мережі інтернет можна знайти різні відгуки про їхню роботу, переваги, недоліки. Адже автоматична подача води в будинок для побутових господарських потреб - це дуже зручно.

Але з часом, на жаль, іноді починають виявлятися різні несправності: насос не працює або не набирає тиск, довго не відключається або, навпаки, не включається. Причини тут можуть бути різними і необхідний ремонт насосних станцій, про це ми і поговоримо в цій статті.

Розберемо основні несправності в роботі водопостачання, що могло послужити їх причинами, і виробимо головні методи усунення неполадок.

Основні несправності при роботі насосних станцій

З досвіду експлуатації насосних станцій, найбільш поширеними є такі несправності в роботі цього типу обладнання:

1. Що робити, якщо насос не працює

Можлива причина: відсутність напруги в електромережі або сталася блокування вала.

Для початку перевірте напругу, якщо причина не в цьому, спробуйте провернути вал насоса самостійно, відключивши попередньо насос від електромережі.

2. Насосна станція не качає воду, хоча сам насос працює.

Основною причиною в даному випадку може бути освіту повітряної пробки у всмоктуючому ділянці труби або в самому насосі.

Відкрутіть пробку на холодці отворі насоса. Постарайтеся дати повітрю вийти з насоса, розгойдуючи його і всмоктувальну трубу. Перевірте трубу і фітинги на герметичність. Потім знову заповніть насос водою і включите його.

3. Насос вимикається через перегрів двигуна

Однією з причин може бути:

- невідповідність напруги в мережі

- заблоковано робоче колесо насоса

- насосна станція довго перебувала під Сонцем або через насос виключалася гаряча вода

- насос працював в «суху» без води

Вимкніть насос, перевірте робоче колесо, усуньте причину, дочекайтеся поки двигун охолоне.

Ремонт насосної станції


4. Насосна станція часто включається і відключається

Тут можуть бути три причини:

- якщо порвалася мембрана в гідробаку, то замініть її на нову

- якщо немає необхідного тиску в, то закачайте до 1,5 атмосфер

- можливо не справний, замініть його на новий

5. Насосна станція не набирає і не тримає тиск

Налаштуйте тиск в реле, можливо воно не достатня.
Можливо також потрапляння повітря в трубу.

6. Насосна станція водопостачання не відключається

Чи не правильна настройка параметрів.
Необхідно виставити більш низький тиск.

дивимося відео

Отже, ми з вами розібрали основні несправності в роботі насосних станцій, виявили головні причини несправностей, і дізналися методи їх усунення. Цю роботу можна виконати і своїми руками, але краще все-таки звернутися в спеціалізовану організацію по ремонту насосного обладнання (станцій).

Ремонт насосної станції - це типова операція, за допомогою якої підтримується ефективність функціонування джерела автономного водопостачання . Тобто, подібною роботою, рано чи пізно, зіткнеться будь-який власник колодязя або свердловини.

Тому кожен домовласник, житло якого обладнано автономним водопроводом, повинен опанувати хоча б первинними навичками ремонту насосних станцій.

У даній статті ми розглянемо діагностику типових несправностей і наступний за нею ремонт побутових насосних станцій. Причому всі ремонтні роботи, розглянуті в цій статті, зможе виконати будь-яка людина, що володіє хоча б зародковими навичками слюсарних робіт.

Конструкція насосної станції складається з трьох вузлів:

  • Самого насоса (вібраційного або відцентрового типу).
  • Накопичувальної ємності (бака або акумулятора).
  • Реле управління (поплавкового типу або на датчику тиску).

І все вищезгадані вузли взаємодіють між собою в такий спосіб:


  • Насос закачує воду зі свердловини в бак або акумулятор.
  • Датчик тиску включає насос при мінімальному рівні води в баку або акумуляторі і відключає - при максимальному рівні. Причому в баку працює механічний датчик поплавкового типу, а в гидроаккумуляторе з еластичною мембраною функціонує електронний датчик тиску.
  • Бак або акумулятор приймає воду від насоса, накопичує її і віддає споживачеві. Тобто, з внутрішнім водоводом пов'язана саме ця частина насосної станції.

І, зрозуміло, поломки або збої в роботі хоча б одного вузла приведуть до зупинки роботи всієї станції. Адже кожен елемент конструкції такого агрегату має рівнозначне вплив на його функціональність.

Типові поломки насосної станції

До типових поломок системи належать такі проблеми:


  • Перебої з електроенергією. Без неї не буде працювати насос і деякі датчики.
  • Перебої з водою. Дебет деяких свердловин не дозволяє станціям працювати на повну потужність дуже тривалий час. Та й рівень води в джерелі може просто зменшитися, опустившись нижче торця труби водозабору.
  • Вихід з ладу реле тиску або поплавкового клапана. В цьому випадку наос просто не включається.
  • Вихід з ладу насоса. В цьому випадку вода не надходить в бак.
  • Розгерметизація бака або акумулятора. У цьому випадку рідина не надходить у внутрішній водогін, а навколишній приміщення буде, швидше за все, залито.

Тобто, для підтримки станції в працездатному стані потрібно, як мінімум, подбати про підводі електроенергії і відповідно рівня води в свердловині глибиною занурення забірної труби. Ну а повний цикл обслуговування передбачає своєчасний ремонт кожного вузла станції.

Способи усунення типових поломок

Для повноцінного функціонування насосної станції потрібно періодично оглядати і ремонтувати всі вузли і механізми даного агрегату. Причому профілактичний огляд проводиться з конкретною періодичністю, а поломки трапляються коли завгодно.

Перед усуненням поломки її потрібно ще й діагностувати, визначивши за непрямими ознаками причину збою. І далі по тексту ми розглянемо типові непрямі ознаки поломок і способи їх усунення.

Збій в роботі трубопроводу, що підводить

Насос обертається, вода в систему не надходить - ця ситуація знайома багатьом власникам автономних свердловин . Причини подібного збою криються в розгерметизації стиків трубопроводу, вихід з ладу зворотного клапана або ежектора. Крім того, подібні симптоми можуть вказувати на відсутність води в джерелі або в робочій камері насоса.

Усунення подібного збою відбувається за такою схемою:


  • По-перше, за допомогою особливого розширювального бака в насос, а точніше в його робочу камеру, заливається вода. Після чого станція запускається ще раз. Чи не допомогло? Тоді переходимо до наступної процедури.
  • По-друге, перевіряється рівень води в свердловині. Якщо він нижчий точки водозабору (торця забірної труби), то вам доведеться наростити забірний ділянку трубопроводу або почекати поки вода не підніметься до статичного рівня. Причина не в цьому? Тоді переходимо до наступного кроку.
  • По-третє, перевіряється цілісність трубопроводу. Тобто він витягується з свердловини і оглядається на предмет розривів і інших дефектів. Пошкоджені ділянки замінюються новими.

Крім того, зазначені проблеми можуть бути спровоковані і збоями в роботі електромережі, коли насосу просто не вистачає напруги для виходу на повну потужність. Тому перед усіма вищезгаданими маніпуляціями просто перевірте вольтаж в розетці. І якщо там менше 170 Вольт, то проблема лежить на боці енергетиків.

Збій в роботі гидробака (гідроакумулятора)

При цій поломці насосна станція працює ривками. Тобто, включається, закачує воду в бак і вимикається, через дуже короткий проміжок часу. Причому подібний цикл повторюється і повторюється, провокуючи роздратування власника агрегату.

Причина такого збою всього одна - розгерметизація гідроакумулятора. Тобто в накопичувачі лопнула мембрана або сам корпус акумулятора почав протікати. І діагностувати таку поломку можна дуже просто: натисніть на ніпель накопичувача - якщо з нього піде вода, то лопнула мембрана, а якщо піде повітря, то проблеми десь в корпусі.

Відповідно, мембрана замінюється нової (іноді разом з гідроакумулятором), корпус запаюється (в проблемному місці). А у внутрішню порожнину накопичувача закачується повітря (через ніпель).

Збій в роботі насоса


Збій в роботі насоса

Це найсерйозніша поломка. Причому її наслідки можуть виглядати по-різному. Наприклад, якщо насос не включається, то причиною подібного збою може бути і відсутність електроенергії в мережі, і перегорілі контакти, і згорілий якір. Тому спочатку перевіряємо світло, включивши лампочку, потім перебираємо контакти в коробці підключення, а після цього переходимо до якоря.

Ну а якщо насос включається, але при цьому не обертається, то, швидше за все, згорів конденсатор в системі пуску або крильчатка відцентрової системи прикипіла до корпусу. Для усунення цієї проблеми потрібно всього лише «крутануть» крильчатку. І якщо агрегат запрацює і продовжить функціонувати і після включення / вимикання, то проблема усунена. В іншому випадку потрібно «перебрати» конденсатори.

Збій в роботі реле тиску

Ця проблема проявляється, коли насос працює постійно і не вимикається. І оскільки його роботою керує реле тиску, то вся проблема полягає в несправності або збої в регулюванні цього блоку.

Несправне реле замінюють новим, а засмучений - регулюють заново.

Причому регулювання реле тиску здійснюється наступним чином:


  • Розкривають корпус блоку управління, відкріваючі доступ до двох регулююча пружинам - великий, с помощью якої віставляють Нижній ТИСК, и маленької, с помощью якої віставляють верхній лещатах.
  • Саму регулювання здійснюють поворотом натяжної Гвинт або гайки. Відповідно, поворот за годінніковою стрілкою збільшує регульованості значення, а проти неї - зменшує змінюваній параметр. І маніпуляції з великою пружиною дозволяють підняти або знизити мінімальний тиск в системі, а регулювання малої пружини змінює різницю між мінімальним і максимальним тиском.

Необхідно відзначити, що всі вищевказані маніпуляції варто проводити тільки досвідченим фахівцям, і тільки за умови повного контролю тиску на виході з системи за допомогою манометра, який страхує запобіжний клапан.

Причому нижній тиск неповинно бути менше 1,5 атмосфер, а верхнє не повинно бути більше 5,5-6 атмосфер. Інакше ви втратите всі сантехнічні та побутові прилади, підключені до погано відрегульованому трубопроводу.

Але що робити, якщо після закінчення гарантійного терміну служби насосна станція перестала працювати?
Як своїми силами усунути несправності?
Як бути в ситуації, що склалася?
Що робити?
Як визначити, що пошкоджена саме мембрана?
Як усунути подібні збої?
Проблема не вирішена?
Чи не допомогло?
Причина не в цьому?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов