Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Ремонт вібраційних насоса Малюк: пристрій, часті поломки Водолія, технологія збірки своїми руками

  1. Конструкція і принцип роботи насосу
  2. Принцип роботи
  3. Пристрій
  4. Найпоширеніші несправності насосів
  5. Заливаємо новий компаунд
  6. Важливі моменти при збірці і налаштування насоса
  7. висновок

Наша сеть партнеров Banwar

З огляду на, що занурені вібраційні насоси є звичайним технічним пристроєм, в процесі їх роботи також часто виникають несправності, до яких можуть приводити самі різні причини З огляду на, що занурені вібраційні насоси є звичайним технічним пристроєм, в процесі їх роботи також часто виникають несправності, до яких можуть приводити самі різні причини. Скажімо, поломка подібного обладнання може бути пов'язана з несправністю силового магніту або обмотки, обривом тяги, проривом клапана, обривом або коротким замиканням. У той же час ці апарати часто мають прості поломки, впоратися з якими під силу кожному власнику.

Однак, навіть провівши якісний ремонт насоса малюк своїми руками, його часто не вдається повернутися на колишній рівень роботи. Іноді можна спостерігати і зовсім сумну ситуацію, коли прилад не може виконувати свою основну функцію. З цієї причини слід з великою увагою підходити до процесу складання і налаштування насоса. Виконати ж ці роботи правильно можна лише в тому випадку, якщо власник має уявлення про конструкцію обладнання і принципі його роботи. У той же час не зайве буде знати про нюанси грамотної настройки насоса, яким і присвячена це стаття.

Конструкція і принцип роботи насосу

Не всякий власник знає, як виявити причину поломки вібраційного насоса і повернути його в робочий стан своїми руками Не всякий власник знає, як виявити причину поломки вібраційного насоса і повернути його в робочий стан своїми руками. Це завдання помітно спроститься, якщо дізнатися, як працює цей прилад, і з яких вузлів він складається. В першу чергу ця інформація буде корисна тим, у кого вперше вийшов з ладу вібраційний насос Струмочок або Водолій і хто не розуміє, з чого слід почати ремонт заглибних насосів своїми руками.

Принцип роботи

Виконувати погружной насос Струмочок або Водолій свою основну функцію дозволяє його здатність перетворювати змінну силу струму в механічні коливання, що передаються якоря і поршнем. Саме ці вузли і забезпечують циркуляцію води. Коли поршень починає вібрувати, вода надходить під тиском з гідравлічної камери назовні, потрапляючи в напірний патрубок.

Пристрій

В конструкції насоса можна виділити наступні елементи:

  • корпус;
  • електромагніт;
  • вібратор.

За своєю будовою електромагніт має вигляд сердечника з двома котушками, на які намотаний мідний кабель. Обов'язковою операцією при розміщенні електромагніту в корпус насосної установки є нанесення компаунда на цей елемент. Ця процедура дозволяє надійно закріпити магнітну систему в корпусі, а також забезпечити гарну ізоляцію і видалення тепла.

У конструкції вібратора можна виділити наступні складові частини:

  • якір;
  • шток;
  • амортизатор.

Шток і якір утворюють одну спільну з'єднання, де перший під тиском закріплений у другому. Що стосується амортизатора, то він розташований на штоку. За своїм виконання шток має вигляд гумової мембрани, який повинен бути дуже якісно виготовлений, так як від цього залежать певні характеристики роботи насоса Струмочок, Водолій.

Важлива роль відводиться гумової діафрагми, яка закріплена упором. Завдяки їй гідравлічна і електрична камери насоса не стикаються один з одним, а крім цього, забезпечується підтримка для штока, що впливає на його напрямок. Вгорі штока обов'язково присутній гумовий поршень.

Іншим елементом, присутнім в корпусі обладнання, є гумовий клапан, завдання якого полягає в перекривання вихідних отворів при експлуатації установки, однак, коли в насос не надходить вода, він дає їй вийти назовні.

Найпоширеніші несправності насосів

Щоб впоратися з виниклою несправністю, слід знати не тільки причину її появи, а й ефективний метод її усунення.

Гуде, але не качає

Визначити, що послужило причиною цієї несправності, можна, якщо згадати про пристрій насоса: на штоку прямо над амортизатором присутні дві гайки Визначити, що послужило причиною цієї несправності, можна, якщо згадати про пристрій насоса: на штоку прямо над амортизатором присутні дві гайки. Коли їх кріплення починає слабшати, амортизатор змінює своє місце розташування, що, в свою чергу, призводить вібраційний насос в режим холостого ходу.

Для усунення цієї несправності насос розбирають, після чого необхідно закрутити гайки, наскільки це можливо, причому верхня повинна бути законтрена. Серйозну проблему можуть створити стягнуті гвинти, розташовані на кришці: це трапиться в тому випадку, якщо вони покрилися іржею, через що зняти їх без спеціальних пристосувань буде важко. У цій справі може допомогти болгарка. Коли ж настане пора виконати збірку, замість них можна використовувати стягнуті гвинти, що мають шестигранну головку.

Також розглянута несправність може бути пов'язана з пошкодженням клапанів, що вичерпав свій ресурс. Сприятливим цього фактором може стати пісок, який нерідко потрапляє всередину насоса. З цієї причини обов'язково необхідно переконатися, що гумові елементи не мають пошкоджень. Якщо ж клапан піддався надмірного зносу або має серйозні пошкодження, то його доведеться замінити.

Поряд з цим подібна поломка може бути пов'язана і з обривом штока. Тому не зайвим буде переконатися, що і він не постраждав. Якщо ж запізнитися з цим, то його витяг в разі навіть отримання невеликої деформації стає майже неможливим.

В процесі експлуатації насоса часто спостерігається вибивання пробок, обвуглюється кабель.

В якості причини такої несправності можна назвати згорілу обмотку якоря або несправність кабелю В якості причини такої несправності можна назвати згорілу обмотку якоря або несправність кабелю. Якщо має місце перша причина, то ремонт не принесе бажаного результату: крім того, що перемотати якір можна тільки при наявності певних знань, ефект від цієї операції, яка потребує чимало часу і сил, буде малоощутім, оскільки немає гарантії, що виникне знову замикання.

В принципі, можна зробити нову обмотку шляхом перемотування котушок. Однак цю операцію слід виконувати з урахуванням таких параметрів, як товщина і марка дроти; число витків, які доведеться створити для конкретного напруги, і інших. Однак більш простим рішенням представляється саме використання нової обмотки.

Для перевірки кабелю використовується спеціальний прилад - тестер. Замінити несправний кабель вдається не завжди, оскільки в «Малюка» провід покриває компаунд. Тільки коли постало завдання додати довжини проводу, можна вдатися до методу його скручування.

Сильна вібрація і перегрів насоса

Якщо насос перегрівся, то це може бути пов'язано з включенням його без води. У таких випадках висока ймовірність згоряння пристрою. Таке явище, як перегрів призводить до розширення корпусу, поступово від його поверхні починає відходити компаундних заливка, яка покриває магніт з усіх боків, що зазвичай закінчується появою вібрації. Якщо насос буде досить довго працювати без води, то магніт може позбутися всієї заливки. Коли магніт і поршень починають впритул примикати один до одного, поршень вже не здатний продовжувати свою роботу.

Для усунення цієї несправності і щоб уникнути її появи в майбутньому вельми ефективно використовувати наступний спосіб.

На першому етапі виконується розбирання насоса, в результаті чого необхідно вийняти його електричну частину На першому етапі виконується розбирання насоса, в результаті чого необхідно вийняти його електричну частину. Далі потрібно постукати по корпусу, щоб переконатися, що магніт вільно переміщається всередині. Його необхідно витягти з корпусу, а навіщо зробити на ньому канавки глибиною близько 2 міліметрів, використовуючи для цієї мети болгарку. Причому канавки повинні проходити як уздовж, так і поперек.

На внутрішній стороні корпусу їх роблять, не дотримуючись принципу симетричності. Потім на поверхню корпусу наносять герметик, який може бути замінений клеєм, після чого виконується запрессовка магніту всередині насоса. Дочекавшись фіксації герметиком магніту, можна приступати до складання насоса.

Слід згадати про те, що в продажу сьогодні представлені моделі насосів, у яких усмоктувальні отвори знаходяться у верхній частині корпусу. Завдяки подібному виконанню ефективно вирішується завдання підйому домішок з дна свердловини, а також і охолодження насоса, в результаті чого прилад може працювати без будь-якого ризику і з порожнім баком протягом 7 годин. Якщо в конструкції апарату передбачено термореле, то в цьому випадку насос буде автоматично відключатися під час стрибків напруги або перегріву. Однак такі моделі коштує набагато дорожче звичайних насосів.

Низький тиск, насос погано качає

Найпоширенішою причиною подібної поломки є малий зазор в вібраторі. Якщо огляд показав, що клапан не має пошкоджень, кріплення гайок на штоку не ослаблений, а також відсутній обрив тяги, то для усунення несправності досить одягнути на вібратор додаткові шайби. Подібне рішення допоможе збільшити зазор, що призведе до збільшення тиску і, відповідно, ходу насоса. Майте на увазі, що, проводячи подібну операцію, завжди повинна проводитися настройка і перевірка приладу - розрахувати необхідну кількість шайб можна лише за результатами роботи насоса.

Заливаємо новий компаунд

Серед всіх несправностей, з якими стикаються власники насосів «Малюк», «Водолій» часто можна спостерігати відшарування епоксидного компаунда від корпусу. Основною причиною цього є незбалансоване розширення алюмінієвого корпусу пластика компаунда в ті моменти, коли відбувається нагрів елементів обладнання.

  1. До початку ремонту слід витягти насос зі свердловини або колодязя і відключити його від мережі.
  2. Починаємо розбір обладнання. Пам'ятайте, що найчастіше в якості кріпильних елементів, які фіксують робочі вузли насоса, виступають болти.
  3. Беремо невеликий молоточок і наносимо несильні удари по корпусу. Таким чином, нам необхідно дізнатися, в яких місцях відійшов компаунд. Зрозуміти це можна по наявності дзвінкого звуку.
  4. Пошукайте вузол з компаундом і витягніть його назовні.
  5. За допомогою болгарки потрібно зробити насічки на алюмінієвому корпусі з внутрішньої сторони, які повинні нагадувати в сітку. Подібну операцію виконують і з вузлом, який оброблений компаундом. Дуже важливо, щоб в глибину створювані канавки не перевищували 2 міліметрів.
  6. Далі буде потрібно герметик, яким слід покрити корпус внутрішньої сторони і сам вузол з компаундом. Найбільш підходящим засобом для виконання подібної операції є склад, призначений для з'єднання скляних поверхонь.
  7. Беремо вузол з компаундом і повертаємо в корпус насоса «Водолій» - це можна зробити, тільки створивши тиск близько 300 кілограм.
  8. Коли герметик схопиться, починаємо збирати насос в зворотній послідовності.

Важливі моменти при збірці і налаштування насоса

Щоб знайти причину поломки і усунути її, необхідно правильно зібрати насос, налаштувати і перевірку його Щоб знайти причину поломки і усунути її, необхідно правильно зібрати насос, налаштувати і перевірку його. Щоб зробити все грамотно, необхідно бути дуже уважним і не допускати помилок при виконанні операцій. На початковому етапі складання слід переконатися, що зазор між поршнем і магнітною системою насоса є достатнім - його товщина повинна становити близько 4-5 міліметрів.

Далі необхідно переконатися, що клапан не має пошкоджень. Для цього починаємо дути в напрямку входу води - все повітря повинен вільно проходити крізь клапан. Огляду слід піддати і поршень, переконавшись в його цілісності, еластичності і відсутності деформацій.

Далі необхідно з'ясувати величину зазору між корпусом і клапаном, який розташований впритул до всмоктуючим отворів. Ідеально, якщо величина зазору дорівнює 0,6-0,8 міліметра. Якщо з зазором все в порядку, то він буде ефективно виконувати свою основну функцію - забезпечувати вільний випікання води тоді, коли насос знаходиться в відключеному стані.

Під час збирання корпусу необхідно переконатися, що симетричні елементи зберегли свої розміри. Для цього отвір, що забезпечує видалення води в гумовій прокладці, необхідно поєднати з отвором, яке розташоване у верхній частині корпусу.

висновок

Хоча насос «Малюк» і представляється складним в технічному відношенні пристроєм, все ж і його можна відремонтувати своїми силами. Головне - потрібно знати, які елементи насоса грають ключову роль в його роботі і як слід поводитися при виникненні тих чи інших несправності. Дотримуючись вищеописану технологію збирання насоса по завершенні ремонту, можна бути впевненим, що це обладнання і далі буде ефективно справлятися зі своїм основним завданням.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов