Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Робочий тиск в опалювальній системі

  1. Що це, і яким воно повинно бути?
  2. Різновиди тиск в опалювальній системі
  3. Чи відіграє роль температура води?
  4. Чому може змінюватися тиск?
  5. Перевірка герметичності
  6. Перший етап - холодну тестування
  7. Другий етап - гаряче тестування
  8. Профілактика напору в опалювальній системі

Наша сеть партнеров Banwar

22.12.2014

Опалення багатоповерхівки - це вкрай складний організм, який зможе нормально функціонувати лише за умови дотримання цілого ряду вимог. І одним з таких вимог є робочий тиск в системі опалення. Від цього параметра залежить не тільки ефективність теплопередачі, але надійність і довговічність всієї системи в цілому.

Зміст статті:

Що це, і яким воно повинно бути?

Якщо хто не знає, для чого взагалі тиск в опаленні, то ми відповімо: воно потрібне для того, щоб система працювала з граничною ефективністю. Адже саме від сили натиску залежить продуктивність, а також те, чи потрапить носій тепла в усі елементи опалення в кожній квартирі.

Більш того, перманентний натиск дозволяє мінімізувати тепловтрати, адже теплоносій досягає всіх куточків магістралі практично з тією ж температурою, яку йому передав котел.

Практично всі багатоповерхові будівлі в Росії обладнані закритою опалювальною системою, в якій теплоносій пересувається примусово. В ідеалі тиск в магістралі має становити від 9 до 9.5 атмосфер. Але якщо будинок уже старе, то тепловтрати, як наслідок втрати тиску, неминучі. В такому випадку допустимі показники можуть дещо знизитися, але не більше ніж до 5.5 атмосфер.

Зверніть увагу! Вибираючи собі опалювальне обладнання, ви повинні враховувати ці початкові вимоги, в іншому випадку можливі поломки або навіть повне руйнування техніки.

Вибираючи собі опалювальне обладнання, ви повинні враховувати ці початкові вимоги, в іншому випадку можливі поломки або навіть повне руйнування техніки

Отже, необхідний тиск має бути зазначено в Гості. Але справа в тому, що досягти його практично завжди нереально, адже існують певні чинники, які можуть вплинути на параметри системи.

  1. Зношеність опалювальних приладів. Якщо вони старі, то їх продуктивність знизиться. В даному випадку краще провести заміну обладнання, щоб уникнути проблем з тиском в майбутньому.
  2. Потужність пристроїв для подачі теплоносія. У багатоповерхових будівлях це залежить від теплових пунктів, де, власне, і відбувається нагрів. Також сюди можна віднести циркуляційні насоси.
  3. Місцезнаходження конкретної квартири. Безумовно, тиск в ідеалі повинні бути скрізь однаковим, але в дійсності такого немає. Багато що залежить від того, де саме розташовується квартира, наскільки далеко вона від стояка та інше.
  4. Діаметр труб в квартирі. Якщо ви самі їх встановлювали, то вони можуть мати дещо більший діаметр, ніж труби в будинку, звідси і деяке зниження тиску.

Читайте так же, нашу статтю про те як промити систему опалення своїми руками. Детальніше тут

Відео

Різновиди тиск в опалювальній системі

Існує кілька різновидів напору в багатоповерхових будівлях.

  1. Статичне робочий тиск в системі опалення. Воно позначає, з якою силою впливає теплоносій під напором на опалювальні прилади, розташовані на різній висоті.
  2. Під максимальним тиском мається на увазі показник, при якому вся система працює нормально і ніякі аварії відбутися не можуть.
  3. Нарешті, динамічний напір виникає переважно через те, що рідина переміщається по трубопроводу.

Чи відіграє роль температура води?

Коли монтаж системи опалення закінчується, в неї (систему) закачується робоча рідина. Тиск при цьому мінімальне - не більше півтора атмосфер. Але воно буде зростати в міру того, як зростає температура рідини, оскільки остання буде розширюватися - це пояснюється найпростішими фізичними законами. Виходить, що якщо міняти температуру, то можна впливати на тиск.

Для того щоб тиск регулювалося повністю автоматично, в системи врізаються спеціальні розширювальні баки, які перешкоджають надлишковому посиленню напору. Прилад автоматично включається після того, як тиск досягло двох атмосфер. Надлишок рідини залишається в баку.

Зверніть увагу! Буває, що обсягу бака недостатньо для того, щоб позбутися від всієї рідини. Але якщо тиск перевалило 3 атмосфери, чи можна щось зробити? Так, можна, саме для таких ситуацій і розроблявся запобіжний клапан.

Чому може змінюватися тиск?

Найпоширенішою причиною того, що робочий напір падає, є банальна витік рідини. Найчастіше це трапляється в місцях стиків окремих відрізків системи. Зрозуміло, і труби може прорвати, але лише за умови, що вони вже досить старі. Якщо течуть труби, то повинен падати статичний напір, який необхідно перевіряти. Коли всі насоси відключені. Якщо з цим все в порядку, то, швидше за все, проблема криється в самих насосах циркуляції.

Для простоти пошуку відключається почергово всі відрізки магістралі, і стежте, яке там тиск. Коли дефектний відрізок буде визначено, відсіки його від системи, відремонтуйте, додатково ущільните всі стики, а також змініть елементи з видимими ушкодженнями.

Якщо течі знайти не вдалося, а натиск весь цей час знижується, то варто звернутися за допомогою до фахівців. Вони принесуть спеціальне обладнання, за допомогою якого заповнять спустошену раніше магістраль повітрям. Якщо є навіть мініатюрна тріщина, вони легко визначать її по свисту повітря, що виходить. Якщо і це не дало ніяких результатів, то, швидше за все, справа тут в самому котлі.

Через несправність котла робочий тиск в системі опалення може знижуватися через наступні випадки:

  • на стінках обмінника тепла осіла накип - це характерно для міст з підвищеною жорсткістю трубопровідної води;
  • пошкодився розширювальний бак в котлі;
  • теплообмінник зруйнований через те, що сталося раніше гідравлічного удару;
  • на баку обмінника з'явилися мініатюрні тріщини, викликані зносом або виробничим браком.

Кожна проблема вирішується по-своєму. Жорстку воду «заспокоюють» спеціальними добавками, обмінник змінюється або ремонтується. Незалежно від причини, всім цим повинен займатися фахівець.

Урок про те як Виконуємо опресовування опалювальної системи - дивіться тут

Існують також певні причини, через які натиск може підвищуватися.

  • Фільтр засмічений.
  • Рідина перестала рухатися по магістралі.
  • Утворилася повітряна пробка.
  • Перекрито один з кранів на шляху рідини.

Як тільки ви запустите систему, не потрібно сподіватися, що тиск відразу ж нормалізується. Повітря ще кілька днів буде виходити з системи за допомогою спеціальних воздухоотводов. Щоб натиск прийшов в норму, воду доведеться дозакачівать. Якщо ж це триває вже довго, то причина, швидше за все, в тому, що обсяг розширювального бака був розрахований невірно.

Перевірка герметичності

Мабуть, кожен мешканець багатоквартирного будинку знає, як подібна перевірка проводиться. Приїжджають фахівці (найчастіше до того, як почався сезон опалення) і перевіряють систему напором рідини, максимально наближеним до критичного. Так перевіряється ефективність і працездатність системи.

Зверніть увагу! Нерідко при проведенні подібних тестів трапляються прориви труб або радіаторів. Тому своєчасно міняйте всю техніку, щоб подібних неприємностей не виникло.

Дізнатися як самостійно поміняти радіатор опалення ви можете тут

У найвищою і найнижчою точках системи встановлюються спеціальні прилади, з яких по закінченню тесту будуть зніматися отримані дані. Також слід перевірити опалення на предмет герметичності, щоб в майбутньому не було поломок або протікання.

Така перевірка складається з двох етапів.

Перший етап - холодну тестування

Для початку все елементи магістралі заповнюються холодної рідини і проводиться попередній завмер тиску. Притому за перші півгодини воно не повинно знизитися більше, ніж до 0.06 МПа.

За наступні два години спад напору повинна бути максимум 0.02 МПа. Якщо все згідно з вимогами, то систему опалення можна сміливо запускати.

Якщо все згідно з вимогами, то систему опалення можна сміливо запускати

Другий етап - гаряче тестування

Воно повинно проводитися безпосередньо перед початком опалення. Запускається гаряча рідина під напором, який повинен бути гранично близьким до максимального для конкретного типу обладнання.

Зверніть увагу! Якщо ви жадаєте більш якісного тестування, то вам потрібно звернутися в одну з приватних фірм. Її співробітники не тільки проведуть заміри, але і промиють трубопровід (зрозуміло, їм за це доведеться доплатити).

Подібні випробування дозволяють перевірити, наскільки працездатна опалювальна система в кожному з багатоповерхових об'єктів. Як вже говорилося, вони проводяться до того, як почнеться опалення, інакше наслідки несправностей можуть бути жахливими - аж до аварій.

Профілактика напору в опалювальній системі

Можна запобігти падінню тиску, якщо вживати комплекс цілеспрямованих заходів. Вони повинні бути наступними:

  • Обов'язково Оснащуйте систему спеціальними клапанами-запобіжниками, за допомогою яких можна випускати надлишки теплоносія. ( подробиці тут )
  • Періодично перевіряйте, в якому становищі перебувають запірні вентилі.
  • регулярно перевіряйте тиск в розширювальному баку, підкачуйте повітря, якщо буде потрібно - в цьому баку його показник повинен складати приблизно півтори атмосфери.
  • Періодично перевіряйте, в якому стані фільтри, які затримують механічні домішки, наявні в рідині. Регулярно промивайте їх.

Регулярно промивайте їх

Іншими словами, всі профілактичні заходи складаються з примітивних процедур, але якщо їх не проводити, то незабаром це обернеться великими витратами сил і грошей, які доведеться витратити на ремонт і відновлення опалювальної системи.

висновок

Ось ми і з'ясували, що робочий тиск в системі опалення - це один з найважливіших показників, що впливає на комфорт проживання в кожній із квартир будинку. Зрозуміло, в таких умовах ви не зможете самостійно проводити тестування (чого не можна сказати про заміських будинках з їх індивідуальним опаленням). Як би там не було, варто всього лише встановити манометри і уважно стежити за їх показниками. Якщо є які-небудь відхилення від норми, то негайно звертайтеся до фахівців.

Якщо є які-небудь відхилення від норми, то негайно звертайтеся до фахівців


Вам може сподобатися

Що це, і яким воно повинно бути?
Чому може змінюватися тиск?
Чи відіграє роль температура води?
Але якщо тиск перевалило 3 атмосфери, чи можна щось зробити?
Чому може змінюватися тиск?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов