Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Розбираємося, як регулювати температуру батареї опалення. Регулювання температури теплоносія

  1. Способи регулювання параметрів теплоносія
  2. Принцип роботи терморегулятора
  3. процес регулювання
  4. Порядок регулювання параметрів системи
  5. конструкція регулятора
  6. Користь від застосування регулятора
  7. Методи регулювання опалення
  8. Регулювання опалення приватного будинку
  9. Стабілізація тиску в системі опалення
  10. Регулювання розширювального бака
  11. Як відрегулювати групу безпеки
  12. кран Маєвського
  13. Контроль температури опалення
  14. змішувальні вузли
  15. Сервоприводи
  16. Як відрегулювати тиск
  17. Як відрегулювати температуру
  18. Як відрегулювати батарею

Наша сеть партнеров Banwar

Одна з основних потреб людини - підтримання оптимальної температури в приміщеннях. Якщо в кімнаті холодно, це призводить до переохолодження організму, а надто сильне перегрівання теж не комфортно для життєдіяльності і, до того ж, призводить до невиправданого витраті теплоносіїв, і підвищення витрат.

Якість роботи опалення залежить не тільки від вхідного в систему обладнання. На нього впливають і параметри робочої рідини, яка циркулює в контурі, і її нагрівання, а також можливість регулювання інтенсивності опалення в залежності від необхідності.

У кожної людини є своя думка про кліматичні умови, які необхідно забезпечувати в приміщенні взимку. Деяким подобається спека, інші вважають, що корисніше прохолодне повітря. Є теорія, що низька температура в спальні покращує сон і благотворно впливає на здоров'я. З цього приводу було проведено розрахунки і виведені рекомендовані величини, які можна знайти в нормативних документах для будівель, Сніпах. Вони залежать від типу і призначення приміщення.

У дитячих садах або лікарнях не допускається охолодження повітря нижче + 21 ° С, а в житлових кімнатах, санвузлах, кухнях рекомендується мінімум + 18 ° С. Значно менше можна прогрівати нежилі приміщення (Коридори, сходові клітини, комори), в яких допускається прогрів від +14 до +16 ° С.

При потрібно враховувати, що при збільшенні морозу на вулиці знижується температура в будинку. Крім цього, на прогрів приміщень впливає ступінь їх утеплення і величина теплових втрат через вентиляційні отвори і стіни.

Теплоносій в системі опалення може прогріватися від 30 до 90 ° С. Для більш сильного нагріву потрібні спеціально виконані трубопроводи. При цьому можуть виділятися шкідливі речовини з фарби або пластиків.

Залежність прогріву теплоносія у вхідній і відводить трубах в залежності від параметрів зовнішнього повітря при верхній подачі.

Для точного розрахунку параметрів робочої рідини для опалення в контурі використовуються спеціальні графіки їх залежності від зовнішніх факторів. Також проводиться автоматичне коректування нагріву за показаннями термодатчиків, встановлених як всередині приміщень, так і на вулиці.

Способи регулювання параметрів теплоносія

Змінювати температуру теплоносія в системі можна декількома способами:

  1. Модулюванням інтенсивності полум'я пальника, що забезпечить регулювання параметрів носія на виході з. Цей спосіб може бути досить неефективним для котла і не завжди забезпечує необхідні параметри робочої рідини. Однією з модифікацій цього методу може бути установка регулятора на виході з котла, який не впливатиме на режим роботи обладнання і дозволить отримати потрібну ступінь нагріву.
  2. Встановивши регулятори на вході в споживач тепла. При цьому відбувається максимальне нагрівання теплоносія в котлі, а в кожному в міру необхідності температура зменшується.

Принцип роботи терморегулятора

Цей пристрій покликаний в автоматичному режимі контролювати і проводити корекцію параметрів рідини, що циркулює в системі опалення. Можна виділити наступні основні блоки, що входять до складу системи регулювання:

  • Блок комутації;
  • Обчислювальний блок;
  • Виконавчі механізми, які можуть використовуватися на трубі, що подає або на звороті для підмішування води;
  • Підвищують насоси, розташовані на подачі і іноді на ділянці холодного перепуску;
  • Датчики нагріву води на прямому та зворотному трубі;
  • Датчики температури повітря в приміщенні і поза ним;
  • Запірна апаратура і різні клапани.

Конфігурація системи може бути різною і не містити елементи.

процес регулювання

Інформація від датчиків, розташованих на трубах, по яких циркулює теплоносій, а також в кімнатах і на вулиці, що вимірюють температуру повітря, подається на блок управління. На підставі отриманих даних проводяться розрахунки, і подається сигнал на виконавчий механізм, що збільшує або зменшує кількість води, що циркулює по трубах.

чим менше рідини проходить по контуру, тим нижче температура на виході. Таким чином, за рахунок зниження подачі збільшується різниця між параметрами вхідних і відводить труб до досягнення заданого рівня нагріву.


Таким чином, за рахунок зниження подачі збільшується різниця між параметрами вхідних і відводить труб до досягнення заданого рівня нагріву

Для збільшення обсягу рідини для опалення використовується, підключений до комутатора. Додатково для зниження нагріву теплоносія на вході він частково з обратки подається відразу на вхід, минаючи котел. Це називається холодним перепуском.

В системі постійно відбувається обмін даними між датчиками і керуючим блоком, який перерозподіляє потоки, за рахунок чого підтримує задану температуру. Зазвичай обчислювальний блок встановлюється на кожен контур системи. Але бувають суміщені регулятори опалення та підігріву води для ГВП.

Порядок регулювання параметрів системи

Перш за все, для нормального функціонування опалення потрібно переконатися, що нагрів всіх споживачів відбувається рівномірно. Якщо до деяких радіатори гаряча вода не надходить або відбуваються перебої з подачею теплоносія, значить, в контурі скупчився повітря, і необхідно його стравити. Якщо це не відбувається автоматично, потрібно відкрити кран, встановлений на батареї, і дочекатися моменту, коли з неї перестане виходити повітря, і поллється вода.

Підвищити ефективність регулювання і поліпшити роботу опалення допоможе проведення певних дій при проектуванні і підключенні системи:

  • Обов'язковою умовою якісного і швидкого нагріву в системі є регулювання тиску. Щоб розподілити його по контуру, послідовно відкривають крани на вході в радіатори: перший - на два оберти, наступний - на три, і далі по всьому контуру.
  • При однотрубному контурі рідина проходить через все радіатори і повертається в стояк. При цьому температура рідини на різних поверхах однакова. Щоб регулювати нагрів радіаторів, на вході в кожен з них монтується регулятор;
  • У двотрубному контурі можна встановлювати як ручні, так і автоматичні регулятори, які розташовуються на кожному радіаторі або на трубі, що подає;
  • Якщо в багатоповерховому будинку встановлена верхня подача , І вода, опускаючись вертикально, проходить через радіатори, регулювання температури неможливо. Це створює дискомфорт, тому що верхні поверхи нагріваються сильніше, а на нижніх при цьому може бути холодно;
  • Встановивши на вході в кожен радіатор звичайний вентиль, можна вручну зменшувати або зовсім відключати подачу теплоносія, що дозволить раціонально розподіляти тепло по різних приміщень , А деякі з них не опалювати.

конструкція регулятора

Запірний кран на радіатор монтується за допомогою накидної гайки, що дозволяє проводити швидку установку і демонтаж термоголовки. Для монтажу використовується різьбове з'єднання , Застосовується конусное ущільнення. Залежно від того, як виконано під'єднання до радіатора, використовується пряма або кутова термоголовка.

Конструктивно регулятор являє собою кран, в якому на корпусі встановлюється шток, що відкриває або перекриває подачу. Від протікання захищає гумова прокладка. Саме шток регулює кількість що подається теплоносія і ступінь нагріву радіатора.

Особливістю термоголовки є встановлений в ній сильфон, що представляє собою ємність з газом або рідиною, і встановлену в ньому гармошку. При підвищенні температури рідина в сильфоні розширюється і тисне на гармошку, виштовхуючи шток, який перекриває подачу. Це призводить до охолодження радіатора.

Зворотний процес відбувається при охолодженні теплоносія. Рідина в сильфоні стискається, відпускає гармошку. Шток піднімається, пропускаючи воду в батарею.

Для ручного регулювання використовується вентиль, вмонтований на вході в радіатор. Не варто застосовувати для регулювання шарові крани , Так як розраховані на повне включення або відключення води.

Користь від застосування регулятора

Установка регуляторів забезпечує ряд переваг для системи опалення:

  • Підвищення ефективності опалення;
  • Економія енергоносіїв;

Забезпечення комфортних умов проживання за рахунок підтримки потрібних кліматичних умов в приміщеннях.

При використанні терморегуляторів температура рідини для опалення підтримується в заданих межах, і її автоматичне регулювання дозволяє забезпечити і мінімізувати участь в цьому процесі людини.

Під час проектування системи опалення необхідно передбачити заходи контролю температури і тиску. Для цього необхідно встановити спеціальну арматуру і прилади. Як правильно відрегулювати систему опалення: батареї, тиск і інші елементи? Спочатку слід розібратися в принципах організації цих ділянок системи.

Методи регулювання опалення

Під час нагрівання теплоносія відбувається його розширення і як наслідок - збільшення обсягу. Тому до того як в квартирі, потрібно забезпечити загальний контроль роботи системи.

Для цього призначені кілька типів приладів. Вони умовно поділяються на регулюючі та контролюючі. Перші призначені для зміни поточних характеристик системи (тиску і температури) в сторону зменшення або збільшення. Їх встановлюють на певній ділянці трубопроводу або для всієї системи в цілому. До контролюючим приладів відносяться манометри і термометри, монтовані разом з регулюючими пристроями або окремо.

Як відрегулювати тиск в системі опалення при роботі твердопаливного і газового котла ? Для цього потрібно керуватися наступними принципами проектування систем контролю:

  • Установка манометрів (термометрів) до і після котла, в розподільних колекторах в найвищій і низькій частині системи;
  • При наявності циркуляційного насоса манометр встановлюється до нього;
  • обов'язковий монтаж розширювального бака . В закритих системах він може бути мембранного типу, в відкритих - негерметичний;
  • Запобіжний клапан і відведення повітря допоможуть запобігти критичне перевищення тиску в трубах.

Середні значення температури води в трубах не повинні перевищувати 90 град. Тиск же має перебувати в межах від 1,5 до 3 атм. Можливо зробити систему з параметрами, що перевищують задані, але в цьому випадку буде потрібно вибрати спеціальні комплектуючі.

Якщо не виходить відрегулювати батареї опалення в квартирі за допомогою терморегулятора - швидше за все утворилася повітряна пробка. Для її усунення необхідний кран Маєвського.

Регулювання опалення приватного будинку


Регулювання опалення приватного будинку

Для власників приватних будинків актуальним є питання: як відрегулювати двотрубну систему опалення. На відміну від центрального теплопостачання, на параметри автономного опалення впливають тільки внутрішні чинники.

Головним з них є конструкція котла, види використовуваного палива і його теплова потужність . Також можливість регулювання параметрів теплоносія безпосередньо залежить від наступних показників системи:

  • Діаметр і матеріал виготовлення труб. Чим більше перетин магістралі, тим швидше буде відбуватися розширення води в результаті підвищення температури;
  • Характеристики радіаторів. До того як відрегулювати радіатор опалення, необхідно зробити його правильне підключення до трубопроводу. Надалі за допомогою спеціальних пристроїв можна зменшувати або збільшувати швидкість і обсяг теплоносія, що проходить через нагрівальний прилад;
  • Можливість установки змішувальних вузлів. Вони можуть монтуватися для двотрубної системи опалення і з їх допомогою зменшується температура води шляхом змішування гарячих і холодних потоків.

Для того щоб дізнатися, як відрегулювати систему опалення в приватному будинку рекомендується розглянути всі можливі варіанти.

Установку механізмів регулювання тиску в системі опалення потрібно передбачити ще на етапі проектування. В іншому випадку навіть невелика помилка при установці може привести до втрати ККД всієї системи.

Стабілізація тиску в системі опалення

Розширення води в результаті нагрівання є природним процесом. У цьому показнику тиск може перевищити критичне значення, що є неприйнятним з точки зору експлуатації опалення. З метою стабілізації та зменшення тиску на внутрішні поверхні труб і радіатори потрібно встановити кілька елементів опалення. Відрегулювати систему опалення в приватному будинку з їх допомогою буде набагато простіше і ефективніше.

Регулювання розширювального бака


Регулювання розширювального бака

Являє собою сталеву ємність, розділену на дві камери. Одна з них заповнюється водою з системи, а в другу нагнітається повітря. Значення тиску в повітряній одно нормальному в опалювальних трубах. У разі перевищення цього параметра еластична мембрана збільшує обсяг водяний камери, тим самим компенсуючи теплове розширення води.

До того як відрегулювати перепад тиску в системі опалення потрібно перевірити стан і настройку розширювального бака. Відрегулювати тиск в системі опалення можна, придбавши модель бака з можливістю його змінювати в повітряній камері. В якості додаткової міри встановлюють манометр для візуального контролю цього значення.

Однак при значному стрибку тиску цього заходу буде недостатньо. Так можна відрегулювати перепад тиску в системі опалення в тому випадку, якщо воно не перевищує критичне значення. Тому рекомендується установка додаткових пристроїв.

Як відрегулювати групу безпеки


Як відрегулювати групу безпеки

Ця група приладів, включає в себе наступні елементи:

  • Манометр. Призначений для візуального контролю роботи системи опалення;
  • Відведення повітря. У разі перевищення температури води 100 град надлишок пара впливає на сідло клапана пристрою, випускаючи назовні повітря з труб;
  • Запобіжний клапан. Працює так само як і водухоотводчік, але потрібен для зливу надлишкового теплоносія з труб.

Як відрегулювати радіатор опалення за допомогою цього блоку? На жаль, але він призначений для запобігання аварійних ситуацій у всій системі. Для батарей необхідно встановлювати інший пристрій.

кран Маєвського

Конструктивно він схожий із запобіжним клапаном. Особливістю є невеликі розміри і можливість монтувати на патрубок радіатора з невеликим діаметром.

Для того щоб правильно відрегулювати батареї опалення, потрібно знати в яких випадках застосовується кран Маєвського:

  • Усунення повітряних пробок в радіаторах. Відкривши клапан, випускається повітря до тих пір, поки не потече теплоносій;
  • Налаштування параметрів критичного значення тиску. При виникненні аварійної розширення води клапан відкривається і відбувається стабілізація тиску в радіаторі.


При виникненні аварійної розширення води клапан відкривається і відбувається стабілізація тиску в радіаторі

Остання функція є додатковою і частіше за все не застосовується. З цим завданням найкраще справляється група безпеки. Правильне регулювання опалення в будинку повинна включати в себе всі перераховані вище елементи.

При самостійному регулюванні двотрубної системи опалення при працюючому котлі потрібно постійно відслідковувати показання термометрів і манометрів.

Контроль температури опалення

Важливим параметром будь-якої системи опалення є оптимальний температурний режим її роботи. Відповідним вважається відношення гарячого і остиглого теплоносія 75/50 або 80/60. Однак таке значення не завжди прийнятно для певних ділянок мережі. Як правильно відрегулювати опалення в будинку в такому випадку? Необхідна установка спеціального обладнання. Деякі з них призначені для регулювання радіаторів опалення.

змішувальні вузли

Їх головним елементом є двох або триходовий кран. Один з патрубків підключається до труби опалення з гарячою водою , Другий до зворотного. Третій монтується на ділянку магістралі, де потрібно забезпечити знижений рівень температури теплоносія.

В якості додаткових змішувальні вузли комплектуються датчиком температури і термостатичним блоком управління. Від датчика надходить сигнал про рівень нагріву теплоносія і він відкриває або закриває змішувальну засувку, тим самим регулюючи двотрубну систему опалення. Найчастіше подібні механізми встановлюють в колектори водяного теплої підлоги.

Якщо потрібно відрегулювати опалення водяної теплої підлоги в багатоквартирному будинку - потрібно враховувати температурний режим роботи труб. Найчастіше він не перевищує 45 град.

Сервоприводи


Сервоприводи

Як відрегулювати опалення в багатоквартирному будинку, якщо немає можливості самостійно змінювати температуру води в трубах? Для цього потрібен монтаж спеціальної запірної арматури . Можна обмежитися установкою простих кранів - з їх допомогою регулюється приплив теплоносія в радіатори. Однак в такому випадку регулювання доведеться виконувати кожен раз самостійно. кращим варіантом буде монтаж сервоприводів.

У конструкцію цього пристрою входить термостат і сервопривід. Для роботи необхідно виконати наступні дії.

  1. Встановити потрібне значення температури на термостаті.
  2. Сервопривод буде автоматично відріваті або закривати Приплив теплоносія в радіатор.

Кроме подібніх моделей можна прідбаті економії варіант, что Включає в себе только термостат. У цьому випадку рівень регулювання буде не настільки точним. Але як відрегулювати систему опалення в багатоквартирному будинку, якщо встановлені старі батареї? Є моделі терморегуляторів, які призначені для монтажу в чавунні радіатори . Такий захід зробить настройку температурного режиму до квартири більш точною.

Для регулювання перепаду тиску в системі опалення не можна використовувати терморегулятори. Вони лише обмежать приплив теплоносія в радіатор, не впливаючи на температурний режим усієї системи.


Вони лише обмежать приплив теплоносія в радіатор, не впливаючи на температурний режим усієї системи

Все вишерассмотренние пристрої та прилади необхідні для нормальної роботи опалення. Але крім них потрібно знати основні правила монтажу окремих елементів , Так як вони безпосередньо впливають на роботу всієї системи. Регулювання батарей опалення в квартирі починається ще на стадії їх установки.

Перш за все потрібно вибрати спосіб підключення. Від нього залежить ККД роботи приладу і можливість установки терморегулятора.

Також слід врахувати схему розводки труб. У однотрубної обов'язково монтується байпас (перемичка), яка необхідна для перенаправлення потоку теплоносія в разі ремонту або заміни радіатора. У двухтрубной підключення кожного нагрівального елементу відбувається паралельно. Тому в ній найпростіше правильно відрегулювати батареї опалення.

Таким способом можна відрегулювати опалення в багатоквартирному будинку. Але для автономної системи важливо знати, чи правильно встановлена ​​котла.


Установка терморегуляторів на радіатори

Налаштування тиску в РБ (розширювальних баках-Експанзомати) системи закритого типу

Зробити це краще перед заповненням системи опалення (далі СО). Із заводу-виготовлювача РБ зазвичай йдуть з закачаним азотом повітряними камерами з тиск 1,5 Бара. 1 Бар приблизно дорівнює 1 Атмосфері.

Якщо Ваш РБ має ємність значно більше, ніж необхідна ємність, то можна не займатися налаштуванням тиску, а просто проконтролювати тиск в повітряній камері РБ, наприклад, за допомогою автоманометра.

Враховуйте, що автоманометри можуть мати дуже велику похибку вимірювань до ± 0,3 Бара. Спробуйте знайти (взяти на час) автомобільний манометр ще виробництва СРСР. Після перевірки, раджу поміняти штатний пластиковий ковпачок РБ на металевий ковпачок від автоколёс. Це може врятувати Вас від незапланованого відключення котла під час Вашої відсутності в самий невідповідний момент (через падіння тиску в системі). У РБ встановлено такий же повітряний ніпель, як і в автоколёсах. І відповідно може трохи «труїти». Пластиковий же ковпачок дуже часто (при надмірному зусиллі загортання) лопається і / або «травить» в будь-якому випадку.

Якщо ж Ваш РБ має невеликий «запас» по ємності від потрібного мінімуму, то тиск в повітряній камері РБ бажано налаштувати. Наприклад, мінімально необхідний обсяг РБ 12 літри, а у Вас встановлений РБ ємністю 24 літри. При використанні води в якості мінімальна загальна ємність РБ повинна бути не менше 10% від сумарної ємності системи. Справа в тому, що ефективна (максимально можливо використовувана) ємність РБ закритого типу (Експанзомати) завжди менше половини його повного обсягу. Примітка: При використанні антифризу як, обсяг РБ повинен бути більше, ніж для води як мінімум на 30 відсотків.

Налаштування РБ. Налаштування тиску в повітряній камері РБ. Це потрібно для отримання максимальної ефективної ємності РБ.

«Плаваюча» (непостійна) ефективна ємність РБ пояснюється тим, що при збільшенні обсягу водяний камери, повітряна камера стискається і в ній піднімається тиск. Нижче для ілюстрації наведу конструкцію розширювального бака-Експанзомати.

Нижче для ілюстрації наведу конструкцію розширювального бака-Експанзомати

Найбільш ефективне тиск в повітряній камері РБ (далі просто в РБ) має бути мінімальним і складатися з суми мінімального тиску, при якому зберігає свою працездатність і висоти водяного стовпа системи (висоти від точки розташування РБ до самої верхньої точки СО).

Мінімальний тиск, при якому котел зберігає працездатність - 0,7-0,8 Бара. Якщо у Вас двоповерховий будинок з висотою стель першого поверху 2,7 метра, товщиною перекриття на другий поверх 0,3 метра і висотою розташування кранів Маєвського на опалювальних приладах (Далі ОП) другого поверху 0,75 метра, то загальна висота водяного стовпа виходить 2,7 + 0,3 + 0,75 = 3,75 метра. Також потрібно додати тиску для роботи котла 0,8 Бара або по-іншому 8 метрів водяного стовпа. (Примітка. Тиск в 1 Бар приблизно дорівнює 10 метрам водяного стовпа.). Також потрібно врахувати можливу похибку манометра, як мінімум в 0,1 Бара або 1 метр водяного стовпа. Отже, потрібно зробити тиск в РБ 3,75 + 8 + 1 = 12,75 метрів водяного стовпа або 1,275 Бара.

Раджу тільки скидати по чуть-чуть тиск з РБ, щоб в повітряній камері РБ залишався закачаним азот, а не повітря. Тобто щоб не довелося підкачувати. Заодно хочу попередити, що похибка манометрів в електричних автонасосами китайського виробництва може досягати 0,5 Бара. Зрештою можна перевірити і налаштувати тиск РБ на автозаправках або шиномонтажних майстерень, де, до речі, і підкачати можна азотом.

Природно, вся вищеописана процедура проводитися або при відключеному від СО РБ, або при скинутому тиску в СО. Тому, що при підключеної СО з тиском всередині 1,5 Бара, тиск в повітряній камері РБ буде також 1,5 Бара (але не менше тиску в повітряній камері при відключеному від системи РБ).

Саме тому рекомендую встановлювати отсечной кран перед РБ, щоб тиск в повітряній камері РБ можна було перевірити в процесі експлуатації СО, що не скидаючи тиску в СО. Між РБ і відсічним краном також для цього потрібно поставити кран Маєвського. Тобто мати можливість скинути тиск у водяній камері РБ, що не скидаючи тиску в СО. Також раджу встановлювати РБ водяним патрубком вгору, а не вниз, що дозволить відразу під час заповнення СО скинути повітря з водяної камери РБ.

Продовження Частина 2 тут -

Передрук НЕ забороняється,
при вказівці авторства и посилання на агентство цею сайт.

Якщо в системі опалення спостерігається розбалансування розподілу теплоносія, тепло нерівномірно надходить в різні частини приміщення, через що відбувається перегрів повітря на одних його ділянках і недостатній прогрів на інших. Щоб позбутися від цієї проблеми, проводиться балансування системи опалення. Робота може бути здійснена декількома методами, але в будь-якому випадку вона являє собою гідравлічну регулювання, тобто всі необхідні настройки для води, в результаті якої теплоносій буде правильно перерозподілено між ділянками системи.

Процедура балансування полягає в регулюванні запірної арматури. Здійснюється це двома способами:

  • Регулювання кожного клапана і виміри температури після кожного коректування їх положення;
  • Поділ системи на модулі і регулювання їх окремо. В такому випадку, кожну ділянку приміщення отримує свою частку від загального тепла, що віддається системою.

Перед проведенням балансування проводиться діагностика системи опалення шляхом відкриття всіх запірних кранів і тестового запуску; таким чином, буде визначено, в якій частині контуру сталася розбалансування.

Автоматична настройка температури не рятує від необхідності балансувати елементи контуру опалення своїми руками. Для регулювання використовуються такі пристосування, які є компонентами будь-якої опалювальної системи:

  • Регулятори витрати і тиску теплоносія;
  • Балансувальні і перепускні клапани.

Встановлюються потрібні компоненти регулювання виходячи з типу і складності системи. Так, при однотрубному контурі вистачить звичайних кранів. Балансування системи опалення в такому випадку здійснюється простим їх підкручуванням до досягнення бажаної температури. Двотрубних контурам необхідні балансувальні клапани. Ними, по-перше, забезпечується більш точне регулювання, а по-друге, вони дозволяють підключати спеціальний прилад для вимірювання характеристик подачі теплоносія - тиску, витрати і температури.

Як відрегулювати тиск

H2_2

Налаштування тиску, яке збільшується через розширення теплоносія, здійснюється за допомогою таких елементів системи:

  • Розширювальний бак - настройка цього елемента контуру можлива, якщо в баку передбачено регулювання тиску в повітряній камері;
  • Манометри - з їх допомогою здійснюється візуальна перевірка системи;
  • Відвідники повітря - випускають надлишок пара при закипанні води;
  • Запобіжні клапани - використовуються для зливу зайвої теплоносія з стояка;
  • Крани Маєвського - призначені для усунення повітряних пробок в трубах.

Важліво! Тиск в контурі опалення повинно знаходитися в межах 1-2 атмосфер.

Як відрегулювати температуру


Різниця температури теплоносія всередині подавальних і зворотних стояків повинна становити 15-20 градусів Різниця температури теплоносія всередині подавальних і зворотних стояків повинна становити 15-20 градусів. Відрегулювати цей показник можна за допомогою спеціального обладнання - змішувачів, кранів і сервоприводів.
Змішувачі є кран з двома або трьома робочими позиціями. До одного з входів підключається труба, що підводить стояка, до другого - відвідного. Третій використовується для регулювання температури на окремій ділянці магістралі. Змішувальні вузли обладнуються термодатчиком і блоком управління. Датчик подає сигнал про температуру води всередині стояка, а блок керування регулює засувку, завдяки чому здійснюється регулювання двотрубної системи опалення.
Відрегулювати нагрівання води в радіаторах можна своїми руками, використовуючи для цього крани. Але сервоприводи позбавлять від необхідності робити це, тому що з їх допомогою регулювання нагріву стояків буде здійснюватися автоматично. У конструкцію сервоприводу входить термостат, на якому встановлюється потрібне значення температури. Після цього сервопривід почне вимірювати надходить потік теплоносія і при необхідності зменшувати або збільшувати його.

Важліво! Відрегулювати тиск за допомогою терморегуляторів можна, так як вони обмежують потік води тільки на одній ділянці системи, не впливаючи на її загальний стан і прогрів інших стояків.

Як відрегулювати батарею


В першу чергу проводиться перевірка правильності установки радіатора В першу чергу проводиться перевірка правильності установки радіатора. Він повинен мати невеликий ухил у бік від стояка. Якщо все крани відкриті, котел працює на повну потужність, але температура поверхні батареї нерівномірна, потрібно видалити утворилися повітряні пробки. Для цього відкриваються крани Маєвського.

Щоб знизити температуру батареї, використовується запірний кран, розташований на трубі, що підводить стояка. Звичайний кран має тільки два положення: відкрито і закрито, тому для підтримки комфортної температури його доведеться постійно смикати. Краще встановити автоматичну систему контролю або балансувальний кран, завдяки якому регулювання сили потоку відбувається більш тонко.

У цій статті я хочу розповісти яким чином і на підставі чого проводиться регулювання температури теплоносія. Не думаю, що дана стаття буде корисна або цікава працівникам теплоенергетики, так як нічого нового вони з неї не почерпнуть. А ось звичайним громадянам вона, сподіваюся, виявиться корисною.

4.11.1. Режим роботи теплофікаційної установки електростанції і районної котельні (тиск в подавальних і зворотних трубопроводах і температура в які подають трубопроводах) повинен бути організований відповідно до завдання диспетчера теплової мережі.

температура мережної води в які подають трубопроводах відповідно до затвердженого для системи теплопостачання температурним графіком повинна бути задана за усередненою температурі зовнішнього повітря за проміжок часу в межах 12 - 24 год, який визначається диспетчером теплової мережі в залежності від довжини мереж, кліматичних умов та інших факторів.

Температурний графік розробляється для кожного міста, в залежності від місцевих умов. У ньому чітко визначено яка повинна бути температура мережної води в теплової мережі при конкретної температурі зовнішнього повітря. Наприклад, при -35 ° температура теплоносія повинна бути 130/70. Перша цифра визначає температуру в прямому трубопроводі, друга - в зворотному. Задає цю температуру диспетчер теплових мереж для всіх теплоджерел (ТЕЦ, котельні).

Правила допускають відхилення від заданих параметрів:

4.11.1. Відхилення від заданого режиму за головними засувками електростанції (котельної) повинні бути не більше:

  • по температурі води, що надходить в теплову мережу, ± 3%;
  • по тиску в які подають трубопроводах ± 5%;
  • по тиску в зворотних трубопроводах ± 0,2 кгс / см2 (± 20 кПа).

4.12.36. Для водяних систем теплопостачання в основу режиму відпуску тепла повинен бути покладений графік центрального якісного регулювання. Допускається застосування якісно-кількісного і кількісного графіків регулювання відпустки тепла при необхідному рівні оснащення джерел теплової енергії, теплових мереж і систем теплоспоживання засобами автоматичного регулювання, розробці відповідних гідравлічних режимів.

Так що, дорогі громадяни, не намагайтеся якось впливати на теплові мережі , Якщо вам стало дуже жарко навесні. Вони нічого для вас не зроблять, т. К. Не мають ні права ні можливості. Скаржтеся в адміністрацію, тоді, можливо, вони накажуть припинити опалювальний сезон раніше. Але пам'ятайте, що навесні температура на вулиці мінлива і, якщо сьогодні тепло і ви домоглися відключення опалення, то завтра може стати дуже холодно, а відключати обладнання набагато швидше, ніж включати його в роботу.

Тепер поговоримо про те, як буває холодно в квартирі взимку, особливо коли грунтовно «підморозить». Якщо в квартирі холодно, то хто зазвичай винен? Правильно - теплові мережі! Так думають більшість громадян. Почасти, вони мають рацію, але не все так просто.

Почнемо з того, що в сильні морози газопостачальні організації можуть ввести обмеження на поставки газу. Через це котельним доводиться підтримувати температуру теплоносія «скільки вийде». Як правило, градусів на 10 нижче, ніж закладено в температурному графіку. Електростанціям простіше - вони переходять на спалювання мазуту, а котельним, які часто стоять мало не посеред житлових кварталів, палити мазут дозволяють тільки в аварійних випадках (наприклад, повне припинення газопостачання), щоб люди не замерзли зовсім. Через обмеження поставок газу можуть навіть відключити гарячу воду , Щоб знизити витрати теплоносія і тим самим підтримувати температуру в системах опалення на потрібному рівні . Так що не дивуйтеся в разі чого.

Також причиною того, що взимку в квартирах холодно, є високий ступінь зношеності самих теплових мереж, а зокрема теплової ізоляції трубопроводів. В результаті, в будинку, які знаходяться досить далеко від джерела тепла теплоносій «доходить» вже порядком остиглий.

Ну і остання причина, про яку я розповім - це незадовільна теплоізоляція самих квартир і будинків. Щілини у вікнах, дверях, відсутність теплоізоляції самого будинку - все це призводить до того, що тепло йде в навколишнє середовище і нам холодно. Цю причину усунути можете ви самі. Встановіть нові вікна, зробіть теплоізоляцію квартири, поміняйте радіатори опалення на нові, адже з часом чавунні батареї забиваються і тепловіддача значно знижується. До речі, якщо пофарбувати батарею в чорний колір, то вона буде гріти краще. Це не жарт, досліди підтверджують цей факт.

Ну ось, здається, і все, що я хотів розповісти в цій статті. Так само хочу обмовитися, що я писав статтю, грунтуючись багато в чому на власному досвіді. У різних регіонах нашої країни ситуація може бути різною і в корені відрізнятися від того, що я тут понаписував. Але в цілому, думаю, обстановка схожа. Принаймні в великих містах.

Як правильно відрегулювати систему опалення: батареї, тиск і інші елементи?
Як відрегулювати радіатор опалення за допомогою цього блоку?
Як правильно відрегулювати опалення в будинку в такому випадку?
Але як відрегулювати систему опалення в багатоквартирному будинку, якщо встановлені старі батареї?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов