Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Розрахунок кількості секцій радіаторів опалення по потужності

  1. Визначення необхідної кількості теплоти
  2. Розраховуємо число секцій батареї
  3. Підбір потужності панельних радіаторів
  4. висновок

Наша сеть партнеров Banwar

Плануючи закупівлю батарей для монтажу опалення приватного будинку або квартири, господареві житла необхідно чітко уявляти різницю між паспортної та реальної тепловіддачею приладу. Також потрібно розуміти, скільки теплової енергії піде на обігрів житлових і підсобних приміщень. Як правильно розрахувати необхідну кількість теплоти і число секцій радіатора для окремо взятої кімнати, читайте в цьому посібнику.

Визначення необхідної кількості теплоти

Обчислення кількості енергії, необхідної для обігріву житлових і підсобних приміщень, проводиться двома способами:

  • точний розрахунок втрат крізь зовнішні огородження (застосовується інженерами - теплотехніка);
  • розрахунок за укрупненими показниками.

точний розрахунок втрат крізь зовнішні огородження (застосовується інженерами - теплотехніка);   розрахунок за укрупненими показниками

Примітка. В останні роки часто використовується третій спосіб - обчислення за допомогою онлайн-калькуляторів в інтернеті. Але практика показує, що результати подібних розрахунків все одно потрібно перевіряти вручну.

Завдання опалювальних приладів - компенсувати втрати тепла, що минає з кімнат на вулицю крізь зовнішні стіни, дах і підлоги . Тому для точного підбору потужності батарей проводиться розрахунок теплових втрат через будівельні конструкції. Методика обчислень наведено у відповідних нормативних документах (СНиП).

Методика обчислень наведено у відповідних нормативних документах (СНиП)

Питомі тепловтрати через 1 зовнішню стіну і вікно

Розрахунок тепловтрат через зовнішні огородження досить громіздкий і складний для рядового користувача. Методика з укрупненими показниками відома всім - на 1 метр квадратний площі приміщення з стелями до 3 м виділяється 100 Вт теплоти. Оскільки спосіб дає наближені результати, ми пропонуємо виконувати розрахунок потужності радіаторів окремо для кожного приміщення за наступним алгоритмом:

  1. Виміряйте габарити кімнати і розрахуйте площу.
  2. Якщо в приміщенні є 1 зовнішня стіна і одне вікно, множте отримане значення на 100 Вт.
  3. Квадратуру кутової кімнати з 2 зовнішніми стінами і 1 вікном множте на 120 Вт.
  4. Те ж, з 2 вікнами - площа множиться на 130 Вт.

Норма витрати теплоти на кутову кімнату

Зауваження. Для північних регіонів, де морози часто переходять позначку мінус 25 ° С, запропонована методика не годиться. Приймайте питома витрата тепла на 1 м² мінімум 200 Вт.

Навіщо робити настільки великий запас теплової потужності? Відповідь проста: розраховані цим способом радіатори обігріють житло при температурі теплоносія 60 градусів, сильніше гріти воду не доведеться. Звідси оптимальний режим роботи котла і економія енергоносіїв.

Кількість теплоти для кімнат з високими стелями (більше 3 м) розраховується за обсягом:

  • приміщення з 1 вікном, що виходить на південну або сонячну сторону - обсяг множиться на 35 Вт;
  • то ж, з північного боку будівлі - 40 Вт / м³;
  • кутові кімнати - 45 Вт / м³.

Питомі витрати теплоти в кутовий спальні з 2 віконними прорізами

Розраховуємо число секцій батареї

Виробники радіаторів опалення вказують в паспорті тепловіддачу 1 секції різними способами, наприклад:

  • Q = 200 Вт, температурний напір Δt = 70 ° С (інший варіант - Dt = 70 ° С);
  • Q = 160 Вт, Δt = 50 ° С;
  • у вигляді таблиці, де дається квадратура, що обігрівається 1 секцією.

Слід розуміти, що виробник наводить в паспорті виробу розрахункові значення тепловіддачі відповідно до вимог нормативної документації. Зазначені параметри відрізняються від реальної теплової потужності, оскільки прив'язані до певних умов - температурі теплоносія і кімнатного повітря.

Зазначені параметри відрізняються від реальної теплової потужності, оскільки прив'язані до певних умов - температурі теплоносія і кімнатного повітря

Приклад таблиці з параметрами опалювальних приладів від виробника

Приклад. Тепловіддача 200 Вт при Dt = 70 ° С означає наступне: радіаторна секція віддасть 0,2 кВт енергії, якщо різниця між середньою температурою теплоносія і повітря приміщення складе 70 ° С. Розшифруємо: t подачі повинна становити 100 градусів, обратки - 80 ° С, повітря - 20 ° С. Подібний температурний графік іноді підтримують централізовані системи опалення, в приватних будинках вода гріється значно менше - до 60-70 ° С.

При розшифровці показника Δt = 50 ° С картина більш реалістична: t подачі = 80 градусів, t обратки - 60 ° С. Температура 80 ° С вважається максимальної для сучасних побутових котлів. Дані у вигляді таблиці, запропонованої виробниками, теж прив'язані до завищених температурним графікам опалення.

Як правильно виконується підбір і розрахунок кількості секцій радіаторів, якщо в паспорті вказана величина Dt = 70 ° С:

  1. Визначте теплову потужність, необхідну для обігріву приміщення (розділ перший даної статті).
  2. Порахуйте власну дельту Δt, підставивши в формулу реальні показники температури подачі 70 градусів, обратки - 60 ° С, повітря в кімнаті - 22 ° С: Dt = (70 + 60) / 2 - 22 = 43 градуси (ви підставляєте свої цифри).
  3. Візьміть паспортне значення тепловіддачі 1 секції радіатора і помножте на понижуючий коефіцієнт, наведений в таблиці і відповідний розрахованої дельті. В даному прикладі він становить 0,53. Отримайте реальну потужність секції.
  4. Поділіть потрібну кількість теплоти на реальну потужність - дізнаєтеся число секцій батареї.

Приклад. На обігрів кімнати потрібно 3 кВт енергії, паспортна тепловіддача секції дорівнює 200 Вт при Δt = 70 ° С, реальна дельта складає 43 градуси. Потужність в умовах експлуатації вийде 200 х 0,53 = 106 Вт, кількість секцій - 3000/106 = 29 шт. з округленням у більшу сторону.

Коли в документації вказана потужність і температурний напір Δt = 50 ° С або дана таблиця з квадратурою, просто підбирайте число секцій з полуторним запасом. Порядок розрахунку на прикладі алюмінієвих радіаторів є пояснить експерт в наступному відео:

Важливий момент: для розрахунку абсолютно не грає ролі матеріал опалювальних приладів - біметалічні, алюмінієві або чавунні. Мають значення тільки параметри, які вказуються виробником у технічній документації.

Підбір потужності панельних радіаторів

Сталеві опалювальні прилади являють собою плоскі зварні панелі, не розділені секціями. Батареї розрізняються за розмірами і типами:

  • тип 11 - 1 плоска панель;
  • тип 22 - 2 обігрівають панелі, встановлених одна за одною;
  • тип 33 - відповідно, 3 панелі.

Приклад таблиці виробника Kermi - залежність тепловіддачі панельних приладів від розмірів і температурного напору

Алгоритм підбору ідентичний описаною вище методикою:

  1. Визначаєте потрібну кількість тепла.
  2. Чи вивчаєте технічну документацію вироби, знаходите значення тепловіддачі в залежності від розміру панельного радіатора і температурного напору Δt.
  3. Якщо вказано Dt = 70 ° С, перераховуєте потужність приладу за допомогою коефіцієнта. Потім потрібне на опалення кількість теплоти ділите на отримане значення потужності і округляєте в більшу сторону.
  4. При Dt = 50 ° С приймаєте тепловіддачу радіаторів з коефіцієнтом запасу 1,5.

У процесі розрахунку панельних батарей ви визначаєте число опалювальних приладів, а не секцій. Враховуйте, що необхідну тепловіддачу можна набрати декількома радіаторами різних розмірів. Детальніше про вибір батарей опалення і підрахунку потужності розповідається в черговому відео:

висновок

Спочатку недосвідченому домовласникові може здатися, що розрахунок числа секцій і панелей радіаторів неймовірно складний. Насправді обчислення не складуть проблеми, коли ви вірно обхопіть суть: паспортні дані тепловіддачі опалювальних приладів потребують коригування з допомогою наведених коефіцієнтів. Якщо здолати розрахункові методики не вдається, просто купуйте і встановлюйте батареї з дворазовим запасом - точно не помилитеся.

Навіщо робити настільки великий запас теплової потужності?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов