Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Розрахунок опалення на квадратний метр

  1. зміст
  2. Від чого залежить кількість радіаторів
  3. Формула і приклад розрахунку
  4. Розрахунок радіаторів в двотрубної системі (відео)
  5. Стандартний розрахунок для багатоповерхового будинку
  6. Залежність потужності радіатора від теплового потоку
  7. Розрахунок кількості секцій в приватному заміському будинку
  8. проведемо розрахунок
  9. Коефіцієнти коригування потужності
  10. Визначаємо кількість секцій одного радіатора
  11. Дивіться також:

Наша сеть партнеров Banwar

На даній сторінці web проекту ми спробуємо знайти і вибрати для своєї дачі необхідні частини системи. монтаж опалення має, батареї котел терморегулятори, бак для розширення, развоздушкі, кріплення, колектори, труби, збільшують тиск насоси, систему з'єднання. Система обігріву дачі включає певні пристрої. Зазначені комплектуючі монтажу дуже важливі. Ось чому відповідність кожного елемента монтажу важливо планувати технічно обдумано.

Існують різні методи розрахунку кількості радіаторів опалення Існують різні методи розрахунку кількості радіаторів опалення. На це впливають і матеріал, з якого побудований будинок, і кліматична зона, де розташований будинок, і температура носія, і особливості тепловіддачі самого радіатора, а так само багато інших чинників. Розглянемо докладніше технологію правильного розрахунку кількості радіаторів опалення для приватних будинків, адже від цього залежить ефективність роботи, а так само економічність опалювальної системи будинку.

зміст

Найдемократичнішим способом є розрахунок радіатора виходячи з потужності на квадратний метр Найдемократичнішим способом є розрахунок радіатора виходячи з потужності на квадратний метр. У середній смузі Росії зимовий показник становить 50-100 ват, в регіонах Сибіру і Уралу 100-200 ват. Стандартні 8-секційні чавунні батареї з міжосьовим відстань 50 см мають тепловіддачу 120-150 ват на одну секцію. Біметалічні радіації мають потужність близько 200 ват, що трохи вище. Якщо ми маємо на увазі стандартний водний теплоносій, то для кімнати в 18-20 м 2 зі стандартною висотою стель в 2,5-2,7 м знадобиться два чавунних радіатора по 8-м секцій.

Від чого залежить кількість радіаторів

Є ще ряд факторів, які повинні враховуватися при розрахунку кількості радіаторів:

  • парової теплоносій має велику тепловіддачу. ніж водний;
  • кутова кімната холодніше. так як у неї дві стіни виходять на вулицю;
  • чим більше вікон у приміщенні, тим там холодніше;
  • якщо висота стель вище 3 метрів. то потужність теплоносія треба вираховувати, виходячи з обсягу приміщення, а не її площі;
  • матеріал, з якого виготовлений радіатор, має свою теплопровідність;
  • теплоізольовані стіни збільшують теплоізоляцію кімнати;
  • чим нижче зимові температури на вулиці, тим більша кількість батарей необхідно встановити;
  • сучасні склопакети збільшують теплоізоляцію приміщення;
  • при односторонньому підключенні труб до радіатора не має сенсу встановлювати більше 10 секцій;
  • якщо теплоносій рухається зверху вниз, його потужність збільшується на 20%;
  • наявність вентиляції передбачає велику потужність.

Формула і приклад розрахунку

З огляду на перераховані вище фактори, можна зробити розрахунок З огляду на перераховані вище фактори, можна зробити розрахунок. На 1 м 2 знадобиться 100 Вт, відповідно, на опалення кімнати в 18м 2 потрібно затратити 1 800 Вт. Одна батарея з 8-ми чавунних секцій виділяє 120 Вт. Ділимо 1800 на 120 і отримуємо 15 секцій. Це досить середній показник.

У приватному будинку з власним водонагрівачем потужність теплоносія вираховується по максимуму. Тоді 1800 ділимо на 150 і отримуємо 12 секцій. Стільки нам знадобиться для обігріву кімнати в 18м 2. Існує досить складна формула, за якою можна розрахувати точну кількість секцій в радіаторі.

Формула виглядає так:

  • q 1 - це вид скління: потрійний склопакет 0,85; подвійний склопакет 1; звичайне скло 1,27;
  • q 2 - теплоізоляція стін: сучасна теплоізоляція 0,85; стіна в 2 цегли 1; погана ізоляція 1,27;
  • q 3 - відношення площі вікон до площі підлоги: 10% 0,8; 20% 0,9; 30% 1,1; 40% 1,2;
  • q 4 - мінімальна температура зовні: -10 0 С 0,7; -15 0 С 0,9; -20 0 С 1,1; -25 0 С 1,3; -35 0 С 1,5;
  • q 5 - кількість зовнішніх стін: одна 1,1; дві (кутова) 1,2; три 1,3; чотири 1,4;
  • q 6 - тип приміщення над розрахунковим: обігрівається 0,8; опалювальний горище 0,9; холодний горище 1;
  • q 7 - висота стель: 2,5 м - 1; 3 м - 1,05; 3,5м - 1,1; 4м - 1,15; 4,5м - 1,2;

Проведемо розрахунок для кутової кімнати 20 м 2 з висотою стелі 3 м, двома 2-х стулковими вікнами з потрійним склопакетом, стінками в 2 цегли, розташованої під холодним горищем в будинку в підмосковному селищі, де взимку температура опускається до 20 0 С.

Вийде 1844,9 Вт. Розділимо на 150 Вт і отримаємо 12,3 або 12 секцій.

Радіатори робляться з трьох видів металу: чавунні, алюмінієві і біметалічні. Чавунні і алюмінієві радіатори мають однакову тепловіддачу, але нагріте чавун остигає повільніше алюмінію. Біметалеві батареї мають велику тепловіддачу, ніж чавунні, але вони швидше остигають. Сталеві радіатори мають високу тепловіддачу, але вони схильні до корозії.

Найкомфортнішою для людського організму температурою в приміщенні прийнято вважати 21 0 С Найкомфортнішою для людського організму температурою в приміщенні прийнято вважати 21 0 С. Однак для хорошого міцного сну більше підходить температура не вище 18 0 С, тому чималу роль відіграє і призначення опалювального приміщення. І якщо в залі площею 20 м 2 потрібно встановити 12 секцій батареї. то в аналогічному спальному приміщенні краще встановити 10 батарей, і людині в такій кімнаті буде комфортно спати. У кутовому приміщенні такий же площі сміливо розміщуйте 16 батарей. і Вам не буде жарко. Т. е. Розрахунок радіаторів в приміщенні дуже індивідуальний, і можна давати тільки приблизні рекомендації, скільки секцій необхідно встановити в тій чи іншій кімнаті. Головне, зробити установку грамотно, і тепло завжди буде у вашому домі.

Розрахунок радіаторів в двотрубної системі (відео)

Є кілька методів виконання розрахунків радіаторів опалення. Найскладніші включають використання тепловізорів і потужного програмного забезпечення. Ми говоримо про сам простому розрахунку "На пальцях". При цьому виходять виходять з необхідної потужності на квадратний метр. У середній кліматичній смузі Росії, тобто приблизно на рівні Москви ця необхідна потужність опалення взимку складає на квадратний метр приблизно 50-100 ват. У північних районах, відразу за Москвою 100-200. Такі ж цифри використовуються при виборі котла опалення .

Розрахунок радіаторів опалення

Вище йшлося про розрахунок радіаторів, виходячи з площі приміщення. При цьому малося на увазі, що висота стелі становить стандартні 2,7 метра. Якщо висота стель більше, то необхідно виконувати розрахунок радіаторів, виходячи з кубатури приміщення. Відповідні цифри наводяться на нашій сторінці Розрахунок кількості секцій радіатора.

Однак такий розрахунок радіаторів опалення не враховує додаткових факторів. Кутова кімната в будинку холодніше, так як у неї дві стіни виходять на вулицю, а не одна. Через вікна йде в навколишній простір до 70 відсотків тепла. Звичайно все залежить від якості вікон. Якщо це двокамерні пластикові вікна з семи камерними профілями і інфрачервоним напиленням, то це дозволяє економити чимало тепла. Проте, через два вікна йде в два рази більше тепла, ніж через одне. Крім того, буває, що температура теплоносія в системі центрального опалення хронічно нижче, ніж потрібно. На кожен з цих факторів слід накинути додатково 10-30 відсотків втрат тепла.

До того ж якщо ви хочете, щоб взимку приміщення у вашому будинку добре провітрювалися, слід брати батареї з запасом. Холодне повітря з вулиці в мороз буде помітно охолоджувати приміщення. Грають роль і щілини в традиційних дерев'яних вікнах і багато інших чинників. Загалом, можна порадити не захоплюватися точними обчисленнями, вони в будівництві малоефективні, а здійснювати розрахунок радіаторів опалення для вашої квартири або будинку з запасом.

Батареї забезпечують високий комфорт проживання, тому не варто на цьому економити і мерзнути взимку. Беріть радіатори побільше. Якщо ж раптом взимку стане занадто жарко в квартирі, можна просто завісити батарею чимось, і вона буде давати менше тепла. Якщо ж це ваш приватний будинок з автономною системою опалення, то регулювати температуру теплоносія, що подається котлом, не складно.

Врахувати всі фактори дійсно досить складно. Якщо, наприклад, будинок ідеально утеплений, то, як стверджують, можна взагалі обійтися без батарей опалення. Тепла від кухонної плити і інших електричних приладів повинно вистачати. Хоча таке можливе, напевно, тільки де-небудь в Німеччині. Відповідно, на кухні часто встановлюють меншу кількість секцій.

У наведеному вище прикладі на 20 квадратних метрів встановлюється 16 секцій радіатора. Якщо будинок погано утеплений, то цього буде недостатньо. Наприклад, на літній веранді. Вирішальним фактором у такій ситуації є вже не наявність батарей опалення, а якість утеплення приміщень. На це часто звертають недостатню увагу. Тепло в будинку залежить не тільки від системи опалення, але в першу чергу від якості вікон і теплових властивостей конструкції будівлі або будинку. Якщо це так же 20-метрова кімната в багатоквартирному будинку, витягнутої форми, з трьох сторін теплі житлові кімнати, одне вікно, розрахунок радіаторів опалення виходить зовсім іншим. Замість 16 секцій може вистачити 8. А якщо це кухня, то навіть 4 секцій. Хорошу підказку дає порівняння з уже наявною аналогічної кімнатою. Загалом, досвідчений сантехнік може дати поради, виходячи зі свого досвіду, які виявляться цінніше будь-яких розрахунків.

Ну і, природно, якщо у вас є додаткові кошти, то ви можете просто встановити термостати на батареї опалення, які будуть автоматично регулювати температуру кожного радіатора в залежності від температури навколишнього середовища. Тоді є шанс забезпечити в вашому домі температуру ідеального комфорту, яка дорівнює 21 градусу Цельсія. найдешевшим варіантом , Який замінює термостати, є продумана система кранів. Деякі замовники просять встановити спеціальні регулювальні крани, які можуть досить точно регулювати температуру в приміщенні.

Однак в Японії, наприклад, температура в будинках традиційно нижче. З огляду на, що там тривалість життя вище, ніж в інших країнах, можливо і не варто прагнути до ідеального комфорту. Головний фактор, який слід врахувати, це можливість сильних морозів. І основну увагу слід приділяти не опаленню, так як це витратний, що не економічний підхід, а утеплення будинку. Наприклад, встановлення все тих же якісних вікон, дверей, усунення холодних місць в конструкції будівлі.

Перед покупкою і установкою секційних радіаторів опалення (як правило це алюмінієві і біметалічні) у багатьох виникає питання - яке кількість секцій має бути в радіаторі і як розрахувати це кількість.

Перед покупкою і установкою секційних радіаторів опалення (як правило це алюмінієві і біметалічні) у багатьох виникає питання - яке   кількість секцій   має бути в радіаторі і   як розрахувати   це кількість

Більш правильним, завжди буде розрахунок тепловтрат приміщення. Однак в ньому використовується така кількість коефіцієнтів, що в результаті може вийти, щось завищена або навпаки. Тому в більшості випадків користуються спрощеними способами.

Деякі ЖЕКи не дозволяють самостійно розраховувати кількість секцій, і роблять це для жителів на комерційній основі. Це пов'язано з тим, що вдома у перших нові, і не можна порушувати балансування системи, а по-друге при регулюванні температури теплоносія потужність радіатора сильно змінюється. А якщо в новому будинку температура теплоносія, навіть в самі холоду, не перевищує 70 ° С, то стандартний розрахунок в даному випадку не підходить.

Стандартний розрахунок для багатоповерхового будинку

Згідно "Будівельним нормам і правилам" для компенсації тепловтрат постування, на один квадратний метр площі потрібно 100 Вт потужності радіатора опалення.

Цей розрахунок справедливий для будь-яких радіаторів, в тому числі алюмінієвих і біметалічних.

У такому варіанті необхідну кількість секцій обчислюється за формулою:

N = S * 100 / P, де S = площа приміщення, P = потужність однієї секції радіатора опалення.

Приклад, потужність однієї секції радіатора GLOBAL STYLE PLUS 500 дорівнює 185 Вт, а площа кімнати - 20 м.кв. в такому випадку:

N = 20 * 100/185 = 10,8.

Приймаємо округлення в більшу сторону, і отримуємо 11 секцій біметалічного радіатора GLOBAL STYLE PLUS 500.

Для висотних будинків, часто користується ще більш простим методом - ділять площа приміщення на 2, і отримують необхідну кількість секцій. У нашому прикладі їх би вийшло 10. Але це не означає, що люди будуть замерзати. У висотному будинку сусіди гріють один одного , І в реальному житті 100 Вт на метр квадратний навіть багато.

Для торцевих і кутових кімнат бажано ввести додатковий коефіцієнт 1,1 - 1,2, в цьому випадку необхідна кількість секцій для 20 метрової кімнати складе 12-13. Характеристики радіатора GLOBAL STYLE PLUS 500

Залежність потужності радіатора від теплового потоку

Залежність потужності радіатора від теплового потоку

Як видно з таблиці, при температурному напорі 70 ° С потужність радіатора 185 Вт, при 50 - 114 Вт.

Як видно з таблиці, при температурному напорі 70 ° С потужність радіатора 185 Вт, при 50 - 114 Вт

Температурний напір в 70 ° С можна створити тільки в центральній системі опалення зі сталевими трубами , В приватному ж будинку з пластиковим трубопроводом і настінним котлом , Максимальний напір становить 50 ° С. Тому спрощена формула "1 секція радіатора на 2 кв. Метра" в приватному будинку не підходить.

Метра в приватному будинку не підходить

Якщо ж у вас в приватному будинку радіатори пораховані за спрощеною формулою, взимку при тривалих низьких температурах за вікном (від -25 ° С) в будинку може бути прохолодно.

Розрахунок кількості секцій в приватному заміському будинку

Якщо для квартир в багатоповерховому будинку, діє правило - на один квадратний метр площі потрібно 100 Вт потужності радіатора опалення, то для приватного будинку не зовсім так.

Для першого опалювального поверху ця потужність складає 110 - 120 Вт (в залежності від утеплення підлоги), для другого і наступних поверхів ця потужність складає приблизно 80 - 90 Вт. Тому багатоповерхові будинки завжди більш економічні (тепло піднімається на верх).

тоді, для розрахунку кількості секцій радіаторів в приватному будинку, в формулі N = S * 100 / P, замість 100 необхідно підставляти відповідну потужність (120-80 Вт).

Наша порада - в приватний будинок краще взяти трохи більше секцій (з запасом), це не означає, що від цього у вас в будинку буде жарко, просто, як видно з малюнка вище, ніж ширше радіатор, тим менше температуру потрібно подавати на радіатор. Чим нижче температура теплоносія - тим довше прослужить вся система - і труби і сам котел .

Цікаві статті:

зміст

Розрахунок кількості секцій радіаторів опалення

Радіатори опалення - це найпоширеніший опалювальний прилад, який встановлюється в житлових, громадських і виробничих приміщеннях . Він являє собою порожнисті усередині елементи, заповнені теплоносієм. Через них теплова енергія надходить в приміщення для його обігріву. При виборі радіаторів необхідно в першу чергу звертати увагу на два технічних показника. Це потужність приладу і витримується їм тиск теплоносія . Але щоб остаточно визначитися з температурним режимом приміщення, необхідно провести точний розрахунок радіаторів опалення.

Сюди входить не тільки кількість самих приладів і їх секцій, а й матеріал, з якого вони виготовлені. Сучасний ринок опалювального обладнання пропонує величезний асортимент батарей з різними технічними характеристиками . головне, що потрібно знати - це можливості однієї секції батареї, а саме, її здатність виділяти максимальне кількість теплової енергії. Цей показник і ляже в основу проведеного розрахунку для всієї системи опалення.

проведемо розрахунок

Знаючи, що на 1 квадратний метр площі приміщення необхідно 100 ват тепла, можна легко підрахувати і кількість необхідних радіаторів. Тому спочатку потрібно точно визначити площу кімнати, куди будуть встановлюватися батареї.

Обов'язково враховується висота стель, а також кількість дверей і вікон - адже це отвори, через які тепло випаровується швидше за все. Тому матеріал, з якого виготовлені двері і вікна, також йде в розрахунок.

Тепер визначається найнижча температура в вашому регіоні і температура теплоносія в цей же самий час. Всі нюанси розраховуються за допомогою коефіцієнтів, які занесені в СНиП. З урахуванням цих коефіцієнтів можна вирахувати і потужність опалення.

Швидкий розрахунок проводиться простим множенням площі приміщення на 100 ват. Але це буде не точно. Для корекції і використовуються коефіцієнти.

Коефіцієнти коригування потужності

Їх два: зменшення і збільшення.

Коефіцієнти зменшення потужності застосовують таким чином:

  • Якщо на вікнах встановлені пластикові багатокамерні склопакети, то показник множиться на 0,2.
  • Якщо висота стелі менше стандартної (3 м), то застосовується понижуючий коефіцієнт. Його визначають як відношення фактичної висоти до стандартної. Приклад - висота стелі дорівнює 2,7 м. Значить, коефіцієнт розраховується за формулою: 2,7 / 3 = 0.9.
  • Якщо опалювальний котел працює з підвищеною потужністю, то кожні 10 градусів вироблюваної їм теплової енергії знижують потужність опалювальних радіаторів на 15%.

Коефіцієнти збільшення потужності беруться до уваги в наступних ситуаціях:

  1. Якщо висота стелі вище стандартного розміру, то коефіцієнт підраховується по тій же формулі.
  2. Якщо квартира є кутовий, то для підвищення потужності опалювальних приладів застосовується коефіцієнт 1,8.
  3. Якщо радіатори мають нижнє підключення, то до розрахункової величини додають 8%.
  4. Якщо опалювальний котел знижує температуру теплоносія в найхолодніші дні, то на кожні 10 градусів зниження необхідне збільшення потужності батарей на 17%.
  5. Якщо іноді температура на вулиці сягає критичних позначок, то доведеться збільшувати потужність опалення в 2 рази.

Визначаємо кількість секцій одного радіатора

секції обладнання

Фахівці пропонують кілька варіантів розрахунку кількості радіаторів опалення та їх секцій.

Перший - це так званий звичайний спосіб. Він найпростіший. Зазвичай в паспорті або сертифікаті якості, які видають як супровідний документ до кожного виробу, встановлені технічні параметри. Тут можна знайти інформацію про те, яку потужність має одна секція радіаторів опалення.

Наприклад, вона дорівнює 200 ват. Вираховується потужність, необхідна для обігріву кімнати, з урахуванням знижувальних і підвищувальних коефіцієнтів. Припустимо, що вона дорівнює 2400 ват.

Тепер виробляються чисто математичні викладки: 2400/200 = 12. Це і є кількість секцій, які необхідно встановити в даній кімнаті. Можна використовувати одну 12-секційну батарею або дві 6-секційні.

Другий варіант - проводиться розрахунок з урахуванням прогріває здатності однієї секції для певного обсягу простору. Для цього вираховується повний обсяг кімнати і ділиться на показник об'ємного прогрівання секції.

Забарвлення обладнання опалення

третій - приблизний розрахунок , Яким користуються майстри, виходячи зі свого особистого досвіду. Всі батареї опалення мають практично однакові розміри. Відмінності є, але незначні. Так ось було помічено, що при висоті стелі в 2,7 метра, одна секція може обігріти площу, рівну 1,8 квадратним метрам.

Наприклад, кімната має площу 25 м2. Проводимо розрахунок: 25 / 1,8 = 13,8. Тобто, 14 секцій необхідно буде встановити.

Як бачите, провести розрахунок батарей опалювання не так вже й складно. Тут важливо врахувати всі параметри, які впливають на саму систему. Правда, іноді зробити це буває складно.

Тому порада: залучайте до цього процесу професіоналів - адже невелика помилка або мінімальний недолік можуть призвести до небажаної ситуації. Вам буде просто не комфортно в квартирі або будинку взимку - коли температура повітря не доходить до кімнатної.

Дивіться також:


18 червня 2019 року

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов