Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

розрахунок джерела живлення для протипожежних систем

Наша сеть партнеров Banwar

Вітаю всіх постійних читачів нашого блогу і колег по цеху. Сьогодні ми продовжуємо публікацію статей з циклу «Протипожежна автоматика». Нагадую, що на сторінках сайту, на сьогоднішній день, вже опубліковані п'ятнадцять статей зі згаданого циклу, ознайомитися з ними можна, пройшовши за наступними посиланнями:

https://www.norma-pb.ru/pozharnye-izveshhateli-tip-opisanie/ - пожежні сповіщувачі - тип, опис. Перша стаття з циклу статей "Пожежна автоматика".

https://www.norma-pb.ru/porogovaya-adresnaya-adresno-analogovaya-pozharnaya-signalizaciya/ - порогова, адресна, адресно-аналогова пожежна сигналізація. Друга стаття з циклу "Пожежна автоматика".

https://www.norma-pb.ru/sistemy-opoveshheniya-lyudej-pri-pozhare/ системи оповіщення людей при пожежі. Третя стаття з циклу "Пожежна автоматика".

https://www.norma-pb.ru/sistemy-poroshkovogo-pozharotusheniya/ - системи порошкового пожежогасіння. Четверта стаття з циклу "Пожежна автоматика".

https://www.norma-pb.ru/sistemy-gazovogo-pozharotusheniya-obzor/ - системи газового пожежогасіння - огляд. П'ята стаття з циклу «Пожежна автоматика».

https://www.norma-pb.ru/sistemi-vodynogo-posharotusheniy/ - системи водяного пожежогасіння. Шоста стаття з циклу "Пожежна автоматика".

https://www.norma-pb.ru/sistemy-pennogo-pozharotusheniya/ - системи пінного пожежогасіння. Сьома стаття з циклу "Пожежна автоматика".

https://www.norma-pb.ru/sistemy-aerozolnogo-pozharotusheniya/ - системи аерозольного пожежогасіння. Восьма стаття з циклу "Пожежна автоматика".

https://www.norma-pb.ru/sistemy-radiokanalnoj-signalizacii/ - системи радіоканальної сигналізації. Дев'ята стаття з циклу "Пожежна автоматика".

http://www.norma-pb.ru/aspiracionnye-pozharnye-izveshhateli/ - аспіраційні пожежні сповіщувачі. Десята стаття з циклу "Пожежна автоматика".

https://www.norma-pb.ru/pozharnye-izveshhateli-plameni-svetovye-api/ - пожежні сповіщувачі полум'я. Одинадцята стаття з циклу "Пожежна автоматика".

https://www.norma-pb.ru/avtonomnye-pozharnye-izveshhateli/ - автономні пожежні сповіщувачі. Дванадцята стаття з циклу "Пожежна автоматика".

https://www.norma-pb.ru/kabelnye-proxodki-stop-ogon-na-setyax-sistem-protivopozharnoj-avtomatiki/ - вогнестійкі кабельні проходки на мережах систем протипожежної автоматики. Тринадцята стаття з циклу "Пожежна автоматика".

https://www.norma-pb.ru/tip-sistemy-opoveshheniya-soue-kriterii-vybora/ - типи системи оповіщення про пожежу СОУЕ, критерії вибору системи. Чотирнадцята стаття з циклу "Пожежна автоматика".

https://www.norma-pb.ru/ipdl-pravilnoe-rasstoyanie-pri-montazhe/ - ІПДЛ. Правильні відстані при монтажі між сповіщувачами. П'ятнадцята стаття з циклу "Пожежна автоматика".

Сьогодні, в шістнадцятій статті з циклу «Пожежна автоматика», ми роз'яснимо тему - розрахунок джерела живлення для протипожежних систем. Думаю, це цікаво буде не стільки проектувальникам (не сумніваюся, що проектувальники все це прекрасно знають), скільки цікаво буде представникам Замовника. Замовник сам, на підставі розрахунків, наведених в даній статті, зможе перевірити ще раз монтажну або проектну організацію, яка займається організацією протипожежної системи на об'єкті Замовника. Зробить по швидкому розрахунок джерела живлення «на коліні» і перевірить ще що йому там встановлюють і якщо щось не так - розрахунки Підряднику під ніс - ну ка пояснити чоловікові! Це відразу підніме авторитет Замовника перед підрядною організацією, так як вони зрозуміють, що «на шару» тут не покататися і доведеться все робити сумлінно.

Для початку нагадаю, що згідно СП5.13130-2009, системи протипожежної автоматики є споживачами електропостачання за першою категорією, тобто повинні бути запитані від двох незалежних джерел живлення, із застосуванням пристрою автоматичного введення резерву (АВР). Якщо за місцевими умовами відсутня можливість підключення двох незалежних джерел електропостачання, то необхідно використовувати резервовані блоки живлення, для яких необхідно попередньо виконати розрахунок джерела живлення. Резервовані - це значить обладнані акумуляторними батареями, які, власне, і є резервом електропостачання для протипожежних систем. Резервувати харчування для протипожежних систем повинно забезпечувати працездатність систем, при відключенні живлячої електропостачання 220В в наступному режимі: 24 години роботи в стані системи «Норма», тобто черговий режим і 1 годину (Увага, раніше, до 2013 року було 3 роки!) в стані системи «Пожежа», тобто режим тривоги. Ось ці цифри, як раз, є вихідними нормативними параметрами, до яких необхідно підвести розрахунок джерела живлення.

Як Ви розумієте, системи протипожежної автоматики всі різні, з різною кількістю токопотребляющих обладнання, і з цього, для кожної системи окремо слід виконувати розрахунок джерела живлення. Звичайно на просторах інтернету існують сотні екселевскій збірок, які можна скачати, закляття туди дані споживає обладнання і поиметь готовий результат. Але, звичайно, по-перше, треба правильно «закляття» обладнання - абсолютний лузер цього не зможе зробити, а по-друге, непогано б знати все таки суть процесу - як саме виконується розрахунок джерела живлення і взагалі його суть. Якщо ми все будемо завантажувати з інтернету, то скоро мізками перевертати перестанемо. Загалом то, саме в цьому сенс цієї статті.

Отже, розрахунок джерела живлення на 99% зводиться до розрахунку необхідної ємності акумуляторної батареї (далі - АКБ), якій або якими комплектується резервований джерело живлення. Для того щоб зрозуміти яка ємність АКБ нам необхідна, треба, для початку, зайнятися математикою - скласти кілька цифр. Для прикладу, наведемо приблизний розрахунок на систему автоматичної пожежної сигналізації та систему оповіщення та управління евакуацією людей при пожежі (АПС і СОУЕ).

Отже, розрахунок джерела живлення почнемо по порядку:

- 24 нормативних години, в черговому режимі в системі АПС і СОУЕ працює наступне яке споживає енергію обладнання:

1. Постійно світяться таблички ВИХІД, усереднено, 12В, 20мА (наприклад 16 штук) - виходить наступний розрахунок - 16 шт. х 20 мА = 320 мА х 24 години = 7680 мА;

2. Сам по собі прилад прийому і контролю (ППК), при повному завантаженні ШС, в черговому режимі, - усереднено, 1 шт. х 250 мА = 250 мА х 24 години = 6000 мА;

3. Може бути ще якийсь пульт індикації в системі є - в черговому режимі, усереднено, 1 шт. х 90 мА = 90 мА х 24 години = 2160 мА;

- Тепер, 1 година в режимі «Пожежа» в системі АПС і СОУЕ працює наступне про яке споживає енергію обладнання:

1. Миготливі в режимі «Пожежа» таблички ВИХІД, усереднено, 12В, 20мА (ті ж 16 штук) - виходить наступний розрахунок - 16 шт. х 20 мА = 320 мА х1 час = 320 мА;

2. Згаданий нами раніше, в черговому режимі, той же прилад прийому і контролю (ППК), при повному завантаженні ШС, в режимі «Пожежа», - усереднено, 1 шт. х 300 мА = 300 мА х1 час = 300 мА;

3. Згаданий нами раніше, в черговому режимі, той же пульт індикації - в режимі «Пожежа», 1 шт. х 100 мА = 100 мА х1 час = 100 мА;

4. Сирени, як же без них, приблизно 12В, 55 мА (приймемо 10 шт.) - вийде, 10шт. х 55 мА = 550 мА х1 час = 550 мА;

5.Ну і ще допустимо, релейний модуль КК-ВК є в системі для відключення вентиляції - нехай УК-ВК / 02 на 2 шт. реле - 1 прилад. Вийде 1 шт. х 60 мА = 60 мА х1 час = 60 мА.

Ну ось, в загальному то приблизно все перерахував. До речі, токопотребление обладнання, як Ви вже мабуть зрозуміли, усереднено, як я для прикладу, приймати не треба - треба подивитися що написано в технічних характеристиках на конкретну марку обладнання в паспорті на обладнання, так як все повинно бути розраховано точно. Ну, продовжуємо розрахунок джерела живлення далі. Тепер ми всі підсумки що у нас вийшли за 24 години і за 1 годину просто складаємо разом:

7680 + 6000 + 2160 + 320 + 300 + 100 + 550 + 60 = 17170 мА. Додамо сюди коефіцієнт на втрату заряду АКБ, в процесі експлуатації - до = 1,2

17170 мА х 1,2 = 20604 мА. Переводимо міліампер в ампер = 20604/1000 = 20,604 А.

Це практично наш результат. Для того щоб забезпечити працездатність в нормативний час нашого обладнання, нам потрібно 20,604 А. Ну що ж, миленько. Тепер подивимося в прайси постачальників - які АКБ і якої потужності взагалі бувають в торгових мережах і які джерела резервованого харчування такими АКБ комплектуються. Вибираємо що ні будь не особливо дороге, щоб не вганяти Замовника в зайві невиправдані витрати. Ну ось, наприклад, модель БРП-12-3 / 28 (БРП-24-01) - блок резервного живлення 12В, 5А, 28А / ч (штатно комплектується АКБ- 7А / ч - 4 шт.). Чотири АКБ по 7 А / Ч всього складуть 4 х 7 = 28 А (це не менше потрібних граничних 20,604 А). Вартість самого блоку живлення приблизно 2000 рублів і АКБ - 4 х 400 = 1600 рублів. Всього значить - 2000 + 1600 = 3600 рублів. Це цілком нормальний вибір - недорого і сердито. Приймемо за початково відповідний цей варіант і перевіримо номінальну потужність споживання системою, тобто, чи забезпечить блок живлення (по паспорту 5А) вимоги нашої системи і на який відсоток потужності блок живлення буде завантажений. По суті, ми з'ясовуємо, чи буде блок живлення працювати на граничному режимі, грітися і поступово чи не згорить він.

Отже, розрахунок джерела живлення, далі:

Всі таблички Вихід (320 мА) + ППК (300 мА) + пульт індикації (100 мА) + сирени (550 мА) + УК-ВК (60 мА) = 1330 мА. Переведемо в ампер = 1,33 А максимального споживання.

У нас блок живлення видає по паспорту 5А, а це значить, (1,33 / 5) х 100 = 26,6% всього завантажений блок живлення від номінальної потужності. Це здорово, значить блок живлення буде працювати тривалий час, живити всю систему і заряджати вбудовані АКБ, і все це без особливого навантаження. Ось власне і все, наш розрахунок джерела живлення для системи АПС і СОУЕ виконаний і є результат, який ми шукали.

На цьому, статтю «розрахунок джерела живлення» вважаю закінченою, буду радий, якщо стаття була цікавою, читайте наші інші публікації на сайті за посиланнями:

https://www.norma-pb.ru/uzel-upravleniya-drenchernyj-s-elektroprivodom/ - вузол управління дренчерний з електроприводом. Пристрій, принцип дії. Як уникнути помилкових спрацьовувань АПТ.

https://www.norma-pb.ru/ustanovka-gazovogo-pozharotusheniya-bez-truboprovodov/ - система газового пожежогасіння без монтажу розподільного трубопроводу - це дешевше і простіше. Завантажити типовий проект і паспорта на систему.

https://www.norma-pb.ru/voprosy-otvety-besplatnye-konsultacii-obzor-6/ - питання-відповідь (безкоштовні консультації), відповіді на запити наших читачів з тематики пожежної безпеки, пожежні норми, пожежна автоматика, норми пожежної безпеки. Стаття №6

https://www.norma-pb.ru/terrorizm-i-protivodejstvie/ - тероризм і протидія тероризму на конкретному об'єкті з масовим перебуванням людей. Паспорт безпеки на об'єкт з масовому перебуванням людей.

https://www.norma-pb.ru/pozharnaya-bezopasnost-zdanij/ - пожежна безпека будівель. Активна і пасивна протипожежний захист об'єкта. Вогнезахисна фарба "КМД-О-Метал", виробництва компанії "Брандтрейд"

Наші матеріали в соціальних мережах:

Ми в Однокласниках - https://ok.ru/group/52452917248157

Ми на Майлі - https://my.mail.ru/community/norma-pb/

Ми в Facеbook - https://www.facebook.com/НОРМА-ПБ-460063777515374/timeline/

Наша група В Контакті - https://vk.com/club103541242

Ми в Яндекс-ДЗЕН - https://zen.yandex.ru/id/5c86022fcd893400b3e4ea8c

ru/id/5c86022fcd893400b3e4ea8c

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов