Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Розрахунок повітропроводів вентиляції: принципи та приклад

  1. Типи і види повітропроводів
  2. Спосіб розрахунку повітроводів методом постійних швидкостей
  3. Схема розведення системи вентиляції.
  4. Номограма для вибору розмірів
  5. Елементи мережі і місцеві опори
  6. Розрахункова таблиця.
  7. Потрібний діаметр діафрагми для повітропроводів.

Наша сеть партнеров Banwar

Не завжди є можливість запросити фахівця для проектування системи інженерних мереж. Що робити якщо під час ремонту або будівництва вашого об'єкта потрібен розрахунок повітроводів вентиляції? Чи можна його зробити своїми силами?

Чи можна його зробити своїми силами

розрахунок вентиляції і вентиляційних систем дозволить скласти ефективну систему, яка буде забезпечувати безперебійну роботу агрегатів, вентиляторів і припливних установок. Якщо все підраховано правильно, то це дозволить зменшити витрати на закупівлю матеріалів і обладнання, а згодом й на подальше обслуговування системи.

Розрахунок повітропроводів системи вентиляції для приміщень можна проводити різними методами. Наприклад, такими:

  • постійної втрати тиску;
  • допустимих швидкостей.

Обидва вони точні і дозволяють розрахувати систему повітропроводів з потрібними характеристиками продуктивності і шуму. Вибір конкретного способу залежить від уподобань проектувальника.

Типи і види повітропроводів

Перед розрахунком мереж потрібно визначити з чого вони будуть виготовлені. Зараз застосовуються вироби зі сталі, пластика, тканини, алюмінієвої фольги і ін. Часто повітроводи виготовляють з оцинкованої або нержавіючої сталі, це можна організувати навіть в невеликому цеху. Такі вироби зручно монтувати і розрахунок такої вентиляції не викликає проблем.

Крім цього, повітроводи можуть відрізнятися за зовнішнім виглядом. Вони можуть бути квадратного, прямокутного і овального перетину. Кожен тип має свої достоїнства.

  • Прямокутні дозволяють зробити системи вентиляції невеликої висоти або ширини, при цьому зберігається потрібна площі перетину.
  • В круглих системах менше матеріалу,
  • Овальні поєднують плюси і мінуси інших видів.

Для прикладу розрахунку вентиляції виберемо круглі труби з жерсті. Це вироби, які використовують для вентиляції житла, офісних і торгових площ. Розрахунок будемо проводити одним з методів, який дозволяє точно підібрати мережу повітропроводів і знайти її характеристики.

Спосіб розрахунку повітроводів методом постійних швидкостей

Розрахунок повітропроводів вентиляції потрібно починати з плану приміщень.

Використовуючи всі норми визначають потрібну кількість повітря в кожну зону і малюють схему розводки. На ній показуються всі решітки, дифузори, зміни перетину і відводи. Розрахунок проводиться для найвіддаленішої точки системи вентиляції, поділеної на ділянки, обмежені відгалуженнями або гратами.

Розрахунок проводиться для найвіддаленішої точки системи вентиляції, поділеної на ділянки, обмежені відгалуженнями або гратами

Схема розведення системи вентиляції.

Розрахунок воздуховода для монтажу системи вентиляції полягає у виборі потрібного перетину по всій довжині, а так само перебування втрати тиску для підбору вентилятора або припливної установки. Вихідними даними є значення кількості повітря, що проходить в мережі вентиляції. Використовуючи схему, проведемо розрахунок діаметра повітроводу. Для цього знадобиться графік втрати тиску.
Для кожного типу повітропроводів графік різний. Зазвичай, виробники надають таку інформацію для своїх виробів, або можна знайти її в довідниках. Розрахуємо круглі бляшані повітроводи, графік для яких показаний на нашому малюнку.

Номограма для вибору розмірів

За обраним методом задаємося швидкістю повітря кожної ділянки. Вона повинна бути в межах норм для будівель і приміщень обраного призначення. Для магістральних повітропроводів припливної та витяжної вентиляції рекомендуються такі значення:

  • житлові приміщення - 3,5-5,0 м / с;
  • виробництво - 6,0-11,0 м / с;
  • офіси - 3,5-6,0 м / с.

Для відгалужень:

  • офіси - 3,0-6,5 м / с;
  • житлові приміщення - 3,0-5,0 м / с;
  • виробництво - 4,0-9,0 м / с.

Коли швидкість перевищує допустиму, рівень шуму підвищується до некомфортного для людини рівня.

Після визначення швидкості (в прикладі 4,0 м / с) знаходимо потрібне перетин повітроводів за графіком. Там же є втрати тиску на 1 м мережі, які знадобляться для розрахунку. Загальні втрати тиску в паскалях знаходимо твором питомої значення на довжину ділянки:

Руч = руч · руч.

Елементи мережі і місцеві опори

Мають значення і втрати на елементах мережі (решітки, дифузори, трійники, повороти, зміна перерізу і т. Д.). Для решіток і деяких елементів ці значення вказані в документації. Їх можна розрахувати і твором коефіцієнта місцевого опору (к. М. С.) На динамічний тиск в ньому:

Рм. с. = ζ · Р д.

Де Р д = V2 · ρ / 2 (ρ - щільність повітря).

К. м. С. визначають з довідників і заводських характеристик виробів. Всі види втрат тисків підсумовуємо для кожної ділянки і для всієї мережі. Для зручності це зробимо табличним методом.

Для зручності це зробимо табличним методом

Розрахункова таблиця.

Сума всіх тисків буде прийнятною для цієї мережі повітропроводів, а втрати на відгалуженнях повинні бути в межах 10% від повного наявного тиску. Якщо різниця більше, необхідно на відводах змонтувати заслінки або діафрагми. Для цього проводимо розрахунок потрібного к. М. С. за формулою:

ζ = 2Різб / V2,

де Різб - різниця наявного тиску і втрат на відгалуженні. По таблиці вибираємо діаметр діафрагми.

Потрібний діаметр діафрагми для повітропроводів.

Правильний розрахунок повітроводів вентиляції дозволить підібрати потрібний вентилятор вибравши у виробників за своїми критеріями. Використовуючи знайдене располагаемое тиск і загальна витрата повітря в мережі, це буде зробити нескладно.

Що робити якщо під час ремонту або будівництва вашого об'єкта потрібен розрахунок повітроводів вентиляції?
Чи можна його зробити своїми силами?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов