Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Рульове управління автомобіля. Пристрій рульового управління

  1. Пристрій рейкового рульового механізму
  2. підсилювачі керма
  3. Пристрій активної рульової системи
  4. Пристрій черв'ячної рульової системи

Наша сеть партнеров Banwar

Щоб автомобіль міг рухатися в заданому водієм напрямку потрібно рульове управління Щоб автомобіль міг рухатися в заданому водієм напрямку потрібно рульове управління. У систему рульового управління входить рульовий механізм і рульовий привід. У цій статті ми детально розберемо пристрій рульового управління автомобіля і його роботу.

І так, рульовий механізм може бути черв'ячним, рейковим і активним. Розглянемо їх пристрій і роботу докладніше ...

Пристрій рейкового рульового механізму

Рейковий рульовий механізм - найпоширеніший в наші дні, і складається він з:

  • Рульового колеса (керма);
  • Рульового вала;
  • Рульовий рейки, що є вузлом, що складається з зубчастої рейки і приводиться в рух рульової шестернею. Кінці зубчастої рейки мають різьбові отвори для кріплення рульових тяг.
  • Рульових тяг, які є металевими стрижнями, що мають на одному кінці різьблення, а на іншому - шарнірне кульове пристрій з різьбленням.
  • Рульового наконечника - корпусу з кульовим шарніром і внутрішнім різьбленням, куди вкручуються кермові тяги.

І так, рульове колесо обертається, передаючи зусилля на шестерню, що приводить в дію рульову рейку, яка виїжджає з корпусу вправо або вліво і передає зусилля на рульовій важіль з наконечником, вставленим в маточину, що повертається їм.

Щоб звести на мінімум зусиль водія при роботі з кермом, рейкове рульове пристрій має підсилювачі керма. Поговоримо про них докладніше ...

підсилювачі керма

До підсилювачів керма відносяться допоміжні пристрої для забезпечення його обертання. До типів підсилювачів відносяться електропідсилювач, гідропідсилювач, пневмоусилитель і гідроелектроусілітель.

До складу гідропідсилювача входить гідравлічний насос, що приводиться в дію двигуном, система шлангів високого тиску і бочок для рідини. У герметично виконаному корпусі рейки є рідина гідропідсилювача. Таким чином, насосом нагнітається в системі тиск. У разі нерухомості керма насосом просто створюється циркуляція рідини, але варто керма повернутися, і циркуляція перекривається, рідина тисне на рейку, тим самим допомагаючи водієві. Куди обертається кермо, в ту сторону і направлено тиск.

Гідроелектроусілітель має ту ж систему, однак обертання насоса здійснюється електромотором.

Електропідсилювач також оснащений електромотором, який з'єднаний безпосередньо з рульовим валом або рейкою, а керування відбувається електронним блоком. Друга назва електропідсилювача - адаптивний підсилювач, оскільки можна в залежності від швидкості руху авто прикладати різні зусилля до обертання керма. Яскравий представник такої системи - Servotronic.

Пневмоусилитель близький за будовою з гідропідсилювачем, однак замість рідини використовується стиснене повітря.

Пристрій активної рульової системи

У наш час активна рульова система є найбільш просунутою. Складається вона з:

  • Рульовий рейки з планетарним механізмом і електродвигуном;
  • Блоку електронного урядування;
  • Рульових тяг, наконечників;
  • Рульового колеса.

Рульове колесо начитає обертатися, а з ним і планетарний механізм, що приводить в дію рейку, проте в залежності від швидкості руху передавальне число буде різним.

Сонячна шестерня зовні обертається електродвигуном, і передавальне число буде змінюватися в залежності від швидкості обертання. На великій швидкості навіть невеликий рух керма може привести до плачевних наслідків, тому електромотор включається, обертає сонячну шестерню, і при повороті потрібно буде більше довернуть кермо. Якщо швидкість маленька, то обертання електродвигуна відбувається в інший бік, і управління автомобілем стає більш комфортним.

Пристрій черв'ячної рульової системи

Черв'ячна рульова система складається з:

  • керма;
  • Рульового вала з хрестовиною - металевого стержня, з одного боку якого є шліци для фіксації керма, а з іншого - внутрішні шліци, які кріпляться до рульової колонки.
  • Рульової колонки - литого корпусу, що складається з черв'ячної провідної шестерні і відомою, яка з'єднана з рульовою сошкою.
  • Рульових тяг, наконечників і маятників, в сукупності з'єднаних між собою кульовими і різьбовими з'єднаннями.

Рульове колесо обертається, передаючи зусилля черв'ячні механізму колонки, а потім обертання передається відомою шестерні, що приводить в дію рульову сошку. Сошка прикріплена до середньої тязі, другий кінець якої приєднаний до маятниковому важелю, встановленому на опорі і прикріпленому до кузова автомобіля. Від сошки і «маятника» відходять бічні тяги, обтискними муфтами прикріплені до рульовим наконечникам, сполученим з маточиною. Рульова сошка повертається, передаючи зусилля бічній тязі та середньому важеля, який приводить в дію другу бічну тягу, повертаючу маточини, а також і колеса.

Даною системою були оснащені старі моделі «Жигулів» і «BMW».

Є ще і гвинтова система рульового управління, схожа з черв'ячним механізмом.

Більш детально з пристроєм і роботою рульового управління автомобіля вас познайомить це відео:

Автор: Вікторія Голдіна, дата публікації: 24.10.2017 р
Передрук без згоди редакції заборонено.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов