Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Сальник рульової рейки - повна заміна та ремонт в подробицях + Відео »АвтоНоватор

  1. Пристрій рульової рейки - що потрібно знати?
  2. Ремонт рейки - складно, але можна!
  3. Розбираємо рульову рейку - заміна деталей
  4. Після ремонту - ставимо крапки над «і»

Наша сеть партнеров Banwar

Кожен автомобіль має таку пристроєм, як рульова рейка. Її основна функція - поворот коліс в різні боки при русі автомобіля. Виробляти періодичний огляд рульового механізму необхідно, щоб в подальшому позбавити себе від серйозних поломок і аварійних ситуацій.

Пристрій рульової рейки - що потрібно знати?

Рульова рейка за допомогою кульових наконечників сполучена з колесами автомобіля. На особливості рульової рейки впливає безпосередньо тип управління - гідравлічний і механічний. Механічний тип часто зустрічається на вітчизняних автомобілях, а також на деяких старих іномарках. Гідравлічний, в основному, є тільки в конструкції імпортних автомобілів.

Всі автомобільні деталі схильні до зносу і поломок. Але більш за все це стосується механізму рульової рейки. Саме її механізм приймає всі удари, наїзди в глибокі ями, які виникають через нерівності на дорогах. Яким би обережним водієм ви б не були, але поломка рано чи пізно станеться.

Яким би обережним водієм ви б не були, але поломка рано чи пізно станеться

Щоб визначити поломку в рульовій рейці і необхідність її ремонту, необхідно переконатися, що решта ходова частина автомобіля в справному стані. Зробити це можна на будь-якому спеціалізованому автосервісі. При виявленні тих чи інших причин поломок в ходової частини автомобіля найкраще усунути їх на місці, не відкладаючи на завтра.

Основні ознаки поломки або несправності в рульовій рейці слід вивчити, як двічі два - ці знання вбережуть вас від багатьох неприємностей. Отже, часто проблеми в рейці видає значне збільшення зусиль при повороті руля.Для гідравлічних автомобілів потрібно постійно контролювати рівень рідини, і при необхідності доливати відсутню.

Якщо автомобіль має гідравлічне управління, то при поворотах може бути сильний звук або сторонній шум в насосі гідропідсилювача. Під час руху може з'явитися неприємний стук, який дуже віддає в кермо. При обертанні керма може з'явитися незначний люфт. Він з'являється незалежно від того, в який бік ви повертаєте кермом.

Найчастішим ознакою поломки є незначне витікання масла, характерно це явища для обох типів управління автомобіля. Причиною даної поломки є знос сальника рульової рейки. При появі таких причин необхідно негайно провести ремонт, щоб ваш механізм управління автомобіля не вийшов повністю з ладу під час пересування.

Ремонт рейки - складно, але можна!

Виконувати ремонт рульової рейки для автомобіля з механічним типом управління набагато легше, ніж у випадку з гідравлічним. Ми розглянемо приклад заміни і ремонту гідравлічного типу управління, так як в цьому випадку ви дізнаєтеся про всі можливі складнощі. Для початку необхідно розібратися, з яких елементів складається рульова рейка.

Основні елементи - це зубчастий вал, опорна втулка і золотниковий механізм. У механізмі гідравлічного типу до рульової рейки кріпиться насос, який безпосередньо приводить її в дію. При знятті рейки він, до речі, дуже заважає. Виконувати ремонт рульової рейки дуже складно. Якщо ви ніколи не виконували дану процедуру, тоді краще звернутися в автосервіс або до знає одного, який допоможе виконати основні операції.

Крім знань, вам потрібен буде ряд інструментів і запчастин - спеціально для робіт продаються готові ремкомплекти. Для кожної моделі автомобіля він свій. Але деякі елементи підходять до авто однієї і тієї ж марки - так часто відбувається у випадку з вітчизняними автомобілями. Коли ремкомплект придбаний, можна приступити до розбирання рейки. Це найкраще робити на підйомнику або на оглядовій ямі.

Для початку потрібно зафіксувати кермо рівно і поставити автомобіль на ручник. Зафіксувати кермо можна за допомогою механізму блокування, або ж обмотавши його ущільнювальної стрічкою разом з рульовою колонкою. На наступному етапі необхідно зняти захист двигуна, якщо така у вас є. Після цього відкручуйте кріпильні деталі - складайте їх окремо, щоб на етапі складання не втратити їх і не заплутатися.

Під капотом при необхідності потрібно зняти повітряний фільтр, відсунувши патрубки в сторону. Вимкніть електронні фішки, які в процесі зняття рульової рейки можуть заважати. Якщо у вас система управління гідравлічна, то необхідно попередньо викачати всю рідину з бачка. У наш час вона дуже дорого коштує, тому економія вам не завадить - акуратно перекачати її в чисту каністру.

Усередині салону автомобіля потрібно відкрутити, а потім вибити кулачковий механізм. Трубки високого і низького тиску в гідропідсилювачі потрібно відкручувати спеціальним гайковим ключем, щоб не «зализати» межі. Ні в якому разі не намагайтеся зірвати їх іншими підручними інструментами. Це може привести до необхідності повної їх заміни, а для цього трубки потрібно буде развальцовивается. У домашніх умовах цього не зробиш, тому доведеться звертатися в спеціалізований сервіс, так що вся ваша економія зійде нанівець.

Кулачковий механізм знаходиться біля педалей газу і гальма. Як тільки його знімете, рейку з усіма її механізмами і підшипниками можна витягнути з автомобіля. В процесі демонтажу можуть виникнути ускладнення з керманичами тягами і кульовими наконечниками, можливо, потрібно буде їх відкрутити. Але найкраще, якщо ви дістанете їх разом з рейкою, тому як нові пильовики буде набагато зручніше встановлювати, коли все в зборі.

Розбираємо рульову рейку - заміна деталей

Наступний етап - це розбирання механізму рульової рейки і заміна деталей. На цьому етапі дуже важливо запам'ятати правильне розташування всіх деталей і порядок їх зняття. За допомогою викрутки відкрутіть пластикову заглушку на зубчастому валі. Після цього потрібно відкрутити стопорну гайку, робіть це акуратно, щоб не зірвати різьбу. Якщо необхідно, змастіть з'єднання. Далі плоскою викруткою зніміть стопорне кільце і нижній сальник рейки.

За допомогою молотка потрібно витягти стопорний штифт, тому як він блокує доступ до верхнього сальнику. У більшості випадків необхідна заміна верхнього сальника рульової рейки - саме він в процесі експлуатації найбільше зношується, на механізм його підшипника припадає найбільше навантаження. Сальник рульової рейки знаходиться разом з підшипником на рульовому кардані. Знімати сальник потрібно разом з підшипником і далі за допомогою відповідного типу ключа вибивати його.

Робити це потрібно з особливою обережністю, тому як циліндричні кульки підшипника можуть вилетіти. Новий підшипник стоїть дуже дорого, і його не так просто купити. Якщо є необхідність, замініть також нижній сальник рульової рейки. Його заміну зробити значно простіше, ніж верхнього. Для установки сальника його попередньо потрібно змастити разом з підшипником. Встановлювати його потрібно правою стороною так, щоб пружина була спрямована вниз. Після цього встановіть рейку в корпус і надіньте пластикову втулку.

Після цього встановіть рейку в корпус і надіньте пластикову втулку

Зафіксуйте сальник в потрібному положенні шляхом притискання викруткою його країв. Якщо необхідно, підштовхніть його. Заглушку на сальнику зафіксуйте стопорним кільцем. Нижній сальник одягніть на зубчастий вал. Рульову рейку потрібно максимально точно виставити по центру. Втулку рульової рейки в автомобілі прикручуєте в тому ж порядку, що і при знятті. Для цього повертайте її, поки не досягнете потрібної мети. Далі повертайте деталі на місце в тій же послідовності, що і при знятті.

Після ремонту - ставимо крапки над «і»

Після проведення всіх робіт по заміні сальника рульової рейки, а також ремонту всього механізму потрібно зробити розвал-сходження. Слід переконатися, чи не збився він, тому як рульову рейку ви знімали разом з керманичами тягами. Також при необхідності потрібно виставити кермо, якщо він має зрушення вправо або вліво. Для цього зніміть кришку з кнопки сигналу, відкрутіть стопорну гайку і відрегулюйте кермо на шліцах.

Після цього зберіть все в зворотному порядку. Проводити заміну верхнього і нижнього сальника в механічному типі управління набагато легше, однак і вихід рульової рейки з ладу відбувається значно частіше.

Щоб надалі рульовий механізм служив вам довше, потрібно вчасно замінювати необхідні комплектуючі, робити розвал і балансування коліс, уникати ділянок дороги з великими ямами, підтримувати необхідний тиск в шинах автомобіля, своєчасно міняти рідину для рульового механізму, при необхідності доливати її. Всі ці поради допоможуть вам надалі насолоджуватися приємним управлінням свого авто.

Пристрій рульової рейки - що потрібно знати?
Пристрій рульової рейки - що потрібно знати?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов