Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Санітарні правила при роботі з берилієм та його сполуками

  1. 1. Введення <*>

Наша сеть партнеров Banwar

стверджую

Заступник міністра

охорони здоров'я СРСР,

Головний санітарний лікар СРСР

П.Н.БУРГАСОВ

16 листопада 1972 р N 993-72

САНІТАРНІ ПРАВИЛА

ПРИ РОБОТІ З берилію та його сполук

1. Введення <*>


--------------------------------

<*> Ці Правила не поширюються на підприємства з отримання берилію.

Правила розроблені за участю Інституту гігієни праці та профзахворювань АМН СРСР.

Ці Правила є керівництвом для інженерно-технічних і медичних працівників різних галузей промисловості, в яких при роботі використовуються берилій і його сполуки.

Примітка. З виданням цих Правил втрачають чинність "Санітарні правила при роботі з берилієм та його сполуками", затверджені головним державним санітарним інспектором СРСР 14 жовтня 1960 за N 341-60.

У Правилах викладені основні захисні заходи, що забезпечують безпечні умови праці при роботі з берилієм та його сполуками.

Зазначені речовини при несприятливих умовах праці можуть бути причиною виникнення і розвитку професійних захворювань.


Порядок застосування Правил


Ці Санітарні правила поширюються на всі роботи з берилієм і берилієвмісних продуктами.

При проектуванні та реконструкції цехів і лабораторій, де застосовуються сполуки берилію, крім цих Правил слід керуватися діючими санітарними нормами проектування промислових підприємств.

Вимоги, передбачені цими Правилами, повинні здійснюватися на діючих об'єктах в терміни, встановлені місцевими органами державного санітарного нагляду за погодженням з адміністрацією підприємств і лабораторій. На підставі вимог цих Правил на об'єктах, які застосовують берилій і берилієвмісних продукти, повинні бути розроблені інструкції з безпечного ведення робіт стосовно до місцевих умов.


2. Короткі відомості про берилію і його з'єднаннях


Берилій (Be) легкий, світло-сірий тугоплавкий, крихкий метал, відноситься до II групи періодичної системи Менделєєва. Питома вага 1,84, температура плавлення тисячу двісті вісімдесят три ° C, кипіння 2970 ° C. На повітрі покривається плівкою окису, яка перешкоджає подальшому окисленню.

При нагріванні до 600 ° C окислення відбувається повільно, проте при температурі 800 ° C і вище освіту окису берилію різко посилюється. Металевий берилій в воді практично не розчиняється. У розбавлених мінеральних кислотах (соляна і сірчана) добре розчиняється з утворенням солей. В азотній кислоті розчиняється тільки при нагріванні. З розчинами лугів утворює солі - берилати.

Характерною особливістю берилію є легке взаємодія з галогенами, з фтором при кімнатній температурі, з хлором, бромом, йодом при нагріванні.

Поряд з використанням в промисловості чистого металевого берилію у вигляді виробів в даний час цей метал став надзвичайно широко застосовуватися при виробництві різного виду сплавів.

У промисловості найширше поширення набули мідно-берилієві сплави, відомі під назвою "берилієві бронзи". Ці сплави в залежності від призначення можуть містити від 1,9 до 2,5% берилію.

Інша група сплавів, що мають в своєму складі берилій, включає сплави на основі заліза, нікелю і кобальту. Зміст берилію в цій групі сплавів коливається від 1,5 до 2,5%.

Ливарні алюмінієві сплави містять берилій від 0,01 до 0,4%.

І, нарешті, є сплави на основі алюмінію з вмістом берилію 20% і більше.

Широке застосування в техніці знаходить також окис берилію. Окис берилію (BeO) має точку плавлення 2550 ° C, точку кипіння - понад 4000 ° C.

Поряд з дуже цінними технічними властивостями берилію і його сполук останні мають різко вираженими токсичними властивостями.

Найбільш токсичними є розчинні сполуки берилію (фтористий, хлористий, сірчано-кислий, оцтово-кислий берилій і ін.).

Серед нерозчинних сполук берилію найбільш токсичною є окис берилію у вигляді високодисперсною пилу.

Ступінь токсичності нерозчинних сполук берилію знаходиться в прямій залежності від дисперсності виділяється пилу. З підвищенням дисперсності пилу токсичність її зростає.

До менш токсичним з'єднанням можуть бути віднесені вуглекислий берилій, карбід берилію, гідроокис берилію.

Основним шляхом проникнення берилію і його сполук в організм є надходження його через органи дихання.

Сполуки берилію, що знаходяться в повітрі у вигляді високодисперсною пилу, туману, газів, можуть бути причиною виникнення і розвитку захворювань легень і верхніх дихальних шляхів.

Вплив на організм людини масивних доз берилію і його сполук може призвести до тяжких гострим поразок легких і верхніх дихальних шляхів (пневмонія, бронхіт, бронхіоліт, ларингіт, фарингіт і т.д.).

Тривала дія щодо малих концентрацій сполук берилію може призводити до виникнення і розвитку хронічних захворювань легенів, що характеризуються виникненням легеневого фіброзу - бериллиоза.

Клінічні прояви цього захворювання і його перебіг мають ряд специфічних рис, які відрізняють його від інших професійних легеневих захворювань. Розвиток захворювання, тяжкість і прогресування хвороби досить часто не залежить від тривалості контакту, що діє концентрації і знаходиться в прямій залежності від індивідуальної чутливості організму. Поряд з явищами ураження легеневого апарату має місце ураження інших органів і систем. Це захворювання може розвиватися поступово, навіть через кілька років після закінчення роботи з берилієм.

Розчинні сполуки берилію при попаданні на шкіру можуть викликати ураження шкірного покриву і слизових оболонок верхніх дихальних шляхів і очей (дерматити, екземи, кон'юнктивіти, назофарингіти і т.д.).

Попадання дрібних частинок берилію в садна, ранки, порізи шкірного покриву може приводити до розвитку довго не загоюються виразок.

Для забезпечення безпечних умов праці при роботі з берилієм та його сполуками в виробничих і лабораторних умовах необхідно виконання наступних санітарно-гігієнічних вимог.


3. Санітарно-гігієнічні вимоги до технологічних

процесів та обладнання


1. Ділянки і цехи по обробці окису берилію, металевого берилію і його сплавів (вміст Be 20% і більше) повинні бути ізольовані від інших ділянок і цехів.

У разі розміщення дільниць або цехів з обробки берилію і його сплавів (вміст Be більше 20%) в багатоповерхових будівлях рекомендується розміщувати їх у верхніх поверхах.

2. Технологічний процес виробництва виробів з окису берилію, берилію, сплавів (вміст Be 20% і більше) повинен бути організований таким чином, щоб всі робочі операції проводилися поточно, в безперервної замкнутої системі, що дозволить максимально механізувати і герметизувати найбільш небезпечні технологічні операції.

З метою зменшення виділення пилу при роботі з виробами з окису берилію останні повинні піддаватися знепилюванню в ультразвукових ваннах.

3. Станочное обладнання, призначене для механічної обробки берилію і його сплавів (токарні, фрезерні, стругальні та інші верстати), має бути забезпечено місцевими витяжними пристроями зі спеціальними насадками або укриттями, що забезпечують видалення пилу, що утворюється.

4. Всі робочі операції, пов'язані з обробкою сухих порошкоподібних продуктів, повинні здійснюватися в спеціальних герметичних боксах, які перебувають під розрідженням, що виключають наявність відкритих робочих прорізів. Бокси повинні забезпечуватися приладами для постійного контролю за розрідженням.

5. Агрегати шліфувальної обробки берилію і його сплавів (вміст Be більше 20%) повинні бути розміщені в ізольованому приміщенні і обладнані повним укриттям зони розміщення оброблюваної деталі і абразивного інструменту, забезпеченим місцевою витяжною вентиляцією. Проведення шліфування вологим способом не виключає пристрої даного укриття.

6. Гаряче пресування, плавку і лиття берилію і сплавів на його основі, як правило, проводити в вакуумних електронно-променевих, зонного плавлення, печах. У виняткових випадках дозволяється вести ці процеси в індукційних, дугових і печах опору, які перебувають під розрідженням і забезпечених місцевою витяжною вентиляцією.

7. Приготування і вагу шихтових матеріалів повинні проводитися в спеціальних боксах. Перенесення шихти з боксу в піч виробляти в закритій тарі.

8. Розкриття печі, витягання зливка проводити при температурі злитка не вище 100 ° C і працює місцевої витяжної вентиляції.

9. Чистку внутрішніх стінок плавильних печей, печей гарячого пресування виробляти тільки при працюючій місцевої витяжної вентиляції, під'єднується до порожнини печі, для чого печі повинні бути обладнані спеціальними штуцерами.

10. Чистку печі виробляти в два етапи:

а) очищення тонкої фракції пилу, що осів на стінках печі, виробляти методом аспірації;

б) очищення шлаків і всплесов виробляти скребками.

При чищенні промислових плавильних печей з заходом робочого в порожнину печі необхідно користуватися Пневмокостюми з подачею чистого повітря.

11. Процеси обробки тиском (видавлювання, пресування, прокатка, штампування, термообробка і т.д.) берилію без оболонок виробляти в ізольованих приміщеннях.

12. Обробка тиском (пресування, видавлювання, штампування, прокат тощо) берилієвих заготовок, укладених в різні види оболонок, що виключають виділення берилію в повітряне середовище, дозволяється в загальних цехових приміщеннях.

13. У разі порушення цілісності оболонки під час обробки слід припинити обробку даної заготовки і помістити останню в спеціальну закривається тару.

14. Термообробка берилієвих заготовок, укладених в сталеву оболонку або оболонку з інших матеріалів, що не мають дефектів покриття, може проводитися в загальних приміщеннях.

15. Волочіння берилієвою дроту, укладеної в сталеву або іншу оболонку, може проводитися в загальних цехових приміщеннях на звичайному обладнанні.

16. Складальні роботи з готовими деталями з берилію і його сплавів, при відсутності будь-якої механічної доопрацювання останньої (доведення, притирання і ін.), Можуть проводитися в загальних робочих приміщеннях складальних цехів.

Всі види складальних і випробувальних робіт з готовими вузлами і конструкціями з берилію і його сплавів повинні проводитися з дотриманням вимог щодо п. П. 18, 19, 20 і 30 цих Правил.

17. Всі види корозійних випробувань берилію і сплавів на його основі, крім високотемпературних (понад 700 ° C), можна проводити у витяжних шафах, розташованих в загальних приміщеннях.

18. Очищення прокорродіровавшіх виробів і зразків виробляти в герметичних боксах, розташованих в загальних приміщеннях. Бокси повинні мати очисні пристрої. Після закінчення роботи проводиться вологе прибирання боксу, промивні води скидаються в каналізаційний стік.

19. Визначення фізичних властивостей зразків берилію і його сплавів (теплопровідність, теплоємність, коефіцієнт лінійного розширення, електроопір, коефіцієнт чорноти і т.д.) при температурі 700 ° C і нижче можна виробляти в загальному приміщенні на звичайному обладнанні. Проведення зазначених випробувань при температурі вище 700 ° C проводити в укриттях типу боксів або герметичному обладнанні.

20. Плавку і лиття сплавів на залізній, нікелевої, кобальтової основі з вмістом берилію до 2,5% слід проводити в вакуумних печах, забезпечених місцевою механічною витяжною вентиляцією, розташованих в ізольованих приміщеннях.

21. Плавку і лиття сплавів на мідній основі з вмістом берилію до 2,5% (берилієві бронзи) можна виробляти на звичайному обладнанні, розміщеному в ізольованих приміщеннях. Плавильний агрегат, а також місце розливу, зберігання шлаку повинні бути оснащені укриттями з місцевою механічною витяжною вентиляцією.

22. Плавка і лиття алюмінієвих сплавів (вміст Be до 0,5%) може проводитися в загальних виробничих приміщеннях на звичайному обладнанні. Найбільш раціональним з гігієнічної точки зору є проведення рафінування даних сплавів за допомогою аргону або ультразвуку. Процес рафінування сплавів хлором або хлористим солями повинен проводитися тільки в укритті типу витяжної шафи з очищенням повітря, що викидається.

23. Приготування алюмінієво-берилієвих лігатур (вміст берилію 2 - 4%) може здійснюватися в загальних виробничих приміщеннях при наявності повного укриття плавильної печі, забезпеченого місцевої витяжної механічної вентиляцією, з очищенням повітря, що викидається. Лиття лігатури повинно здійснюватися в цьому ж укритті.

Рафінування лігатури категорично забороняється.

24. Всі види механічної, термічної обробки, операцій гарячої і холодної пластичних деформацій, всі види покриттів і хімічного травлення сплавів, що містять до 2,5% берилію, можуть проводитися в загальних приміщеннях на звичайному обладнанні.

25. Аргонно-дугова зварка виробів і напівфабрикатів із сплавів з вмістом берилію до 2,5% може проводитися в загальних приміщеннях на звичайному обладнанні, забезпеченому укриттям типу витяжної шафи. Сварка мідно-берилієвих і сталевих сплавів повинна здійснюватися в ізольованих приміщеннях.

26. Всі види зварювальних робіт (аргонно-дугове зварювання, аргонно-дугове зварювання в контрольованій атмосфері, електронно-променеве зварювання, дифузійна, контактна) з берилієм і сплавами на його основі (вміст берилію 20% і більше) повинні проводитися тільки в ізольованих приміщеннях .

27. Всі зварювальні установки повинні бути оснащені місцевої механічної витяжною вентиляцією з очищенням повітря, що викидається.

Очищення внутрішніх стінок вакуумних камер зварювальних установок слід проводити вологим способом.

28. Установки електронно-променевого зварювання мідно-берилієвих сплавів (берилієві бронзи) повинні бути обладнані місцевою механічною вентиляцією і можуть бути розташовані в загальних приміщеннях.

29. Механічні випробування берилію і сплавів на його основі (випробування на розрив, прочностную втома і т.д.) при температурі не вище 700 ° C дозволяється проводити в загальних виробничих приміщеннях. Після закінчення роботи слід провести вологе прибирання робочого місця.

30. Зберігання металевого берилію може здійснюватися в загальних складських приміщеннях. Розпакування порошкоподібних продуктів (порошок металевого берилію, порошок окису берилію і т.д.) повинна здійснюватися тільки в спеціальних герметичних боксах, забезпечених місцевою механічною витяжною вентиляцією з обов'язковою очисткою повітря, що викидається.


4. Вимоги до вентиляції та опалення


31. Пристрій вентиляційних систем повинно здійснюватися в залежності від характеру технологічного процесу одночасно з правильним конструктивним оформленням технологічного обладнання.

Витяжні і припливні вентустановки, призначені для ділянок і цехів з обробки берилію і його сплавів (вміст Be 20% і більше), повинні бути строго відокремленими і не єднатися з іншими вентиляційними системами.

32. Найбільш доцільно застосовувати такі види вентиляційних пристроїв:

а) герметичні рукавичок бокси з форкамерами для обробки порошкоподібних сполук берилію. У боксах повинно підтримуватися розрідження в 20 мм вод. ст .;

б) укриття шліфувальних верстатів зі швидкістю руху повітря в щілинах не менше 1,5 м / с;

в) місцеві відсмоктувачі від верстатного обладнання (токарні, фрезерні, стругальні, свердлильні і інші верстати), забезпечені спеціальними насадками, які забезпечують повне усунення пилу з місця її утворення. Швидкість руху повітря в прийомних оголовках місцевих відсмоктувачів визначається відстанню від оброблюваної деталі, швидкістю різання і характером утворюються аерозолів і повинна становити від 20 до 50 м / с. Слід передбачати автоматизацію і блокування устаткування для одночасної роботи його з вентиляцією;

г) витяжні шафи, призначені для лабораторних робіт з сполуками берилію. Швидкість руху повітря в робочих отворах шаф повинна бути не менше 1,5 м / с.

33. Все вакуумні установки, призначені для різного виду сварок берилію і його сплавів, повинні бути забезпечені місцевою механічною витяжною вентиляцією, для чого в корпусах вакуумних агрегатів передбачаються спеціальні вакуумні затвори. Витяжна вентиляція вмикається безпосередньо перед розкриттям вакуумної камери. Швидкість руху повітря в робочому перетині камери повинна бути не менше 1,5 м / с.

При електронно-променевого зварювання берилієвої бронзи швидкість руху повітря в робочому перетині вакуумної камери повинна бути не менше 1,0 м / с.

34. Повітроводи, що видаляють повітря, що містить пари кислот і лугів, спільно з сполуками берилію повинні мати захисні покриття, стійкі до впливу (гумоване, пофарбовані і т.д.).

35. Повітря, що видаляється вентиляційними установками з цехів або ділянок з обробки берилію і його сплавів, а також вакуумний викид від установок плавки і зварювання перед викидом в атмосферу повинні піддаватися спеціальному очищенню.

36. Вибір способу очищення повітря залежить від характеру тих чи інших технологічних процесів. Так, наприклад, при механічній обробці берилію і сплавів на його основі слід передбачати триступеневу очистку. Як I ступені очищення застосовуються сухі циклони для затримки великої стружки металу. Для запобігання утворенню пилу в момент висипання стружки з циклонів необхідно до циклонів приєднувати (герметично) тару для збору стружки.

Для II ступеня очищення можна використовувати касети, наповнені гумової, мармуровою крихтою, скловолокном, скловатою, рукавні фільтри і т.д. В якості останньої ступені очищення в усіх випадках використовуються фільтри з аналітичної тканини Петрянова. Фільтри з вказаною тканини регенерації не підлягають і після експлуатації відправляються на поховання.

37. Періодичність зміни фільтрів залежить від інтенсивності забруднення останніх і проводиться після досягнення граничного перепаду тисків. Для контролю за опором фільтрів встановлюються манометри, свідчення яких реєструються в журналі експлуатації вентсистем.

38. Витяжні вентиляційні камери повинні розташовуватися в ізольованих приміщеннях, обладнаних витяжною вентиляцією, в складі яких повинні бути передбачені приміщення для зберігання і обмивання спецодягу (пневмокостюми) для персоналу, зайнятого на очищенні і зміні фільтрів.

39. Для виключення пилоутворення зміна фільтрів повинна проводитися після обов'язкового зволоження останніх водою.

Внутрішні стіни витяжної камери обмиваються теплою водою з мильним розчином з щіткою. Для стоку промивних вод в камері повинні бути влаштовані трапи.

40. Повітровід, за яким видаляється повітря, що пройшло систему очищення, повинен бути обладнаний пристосуванням для факельного викиду повітря.

Викид повітря не повинен здійснюватися в зону вітрової аеродинамічній тіні.

41. Всі ізольовані виробничі приміщення, де проводяться роботи з берилієм і його сплавами, обладнуються загальнообмінною і місцевою вентиляцією з таким розрахунком, щоб кількість повітря, що видаляється переважало над кількістю припливного на 15 - 20%. Розрахунок необхідного повітрообміну належить провадити, як правило, з умови розбавлення можливих виділень аерозолю берилію до ГДК.

42. На витяжних повітроводах (до і після фільтрів) повинні бути спеціальні пристрої для відбору контрольних проб повітря.

43. Припливні камери повинні виключати можливість підсосу забрудненого повітря з виробничих приміщень.


5. Санітарно-гігієнічні вимоги до обробки

і утримання приміщень


44. Для зменшення сорбції та кращого очищення від берилію важливе значення має правильний підбір оздоблювальних будівельних матеріалів. Сполучення стін і підлоги, стін і стелі повинні мати закруглену форму.

Для покриття підлог повинні використовуватися матеріали, що дають найменшу кількість швів. Дерев'яні і паркетні підлоги неприпустимі при роботі з берилієм та його сполуками.

45. Оздоблення стін і стель виробничих приміщень повинна відповідати вимогам захисту їх від впливу токсичних речовин і забезпечувати легке очищення і миття їх поверхонь.

46. ​​У всіх приміщеннях, де проводяться роботи з берилієм, повинна здійснюватися регулярне вологе прибирання, для чого дані приміщення повинні мати трапи для стоку промивних вод. Періодичність проведення прибирання приміщень встановлюється на кожному підприємстві в залежності від місцевих умов.

47. Для здійснення регулярного прибирання приміщень і миття рук робочі приміщення повинні бути обладнані раковинами з підведенням гарячої і холодної води.

48. Для прибирання пилу в приміщеннях повинна бути спеціальна вакуумна система, яка може використовуватися для очищення від пилу технологічного обладнання.

49. Робочі меблі повинна мати гладку поверхню і покриватися масляної або нітроемалевими фарбою.

50. Ділянки або цехи по обробці берилію і його сплавів повинні мати в своєму складі санітарно-побутові приміщення, влаштовані за типом санітарного пропускника зі строго роздільним зберіганням особистої та спецодягу відповідно до норм проектування допоміжних будівель і приміщень промислових підприємств.


6. Вимоги до збору, знешкодження, видалення

та захоронення берилієвмісних відходів


51. берилієвмісних відходи повинні направлятися на переробку з метою вилучення з них берилію.

52. Відходи, переробка яких неможлива або недоцільна, підлягають знешкодження та видалення.

53. На підприємствах для збору та тимчасового зберігання відходів повинні бути виділені спеціальні місця, обладнані відповідно до діючих норм та гігієнічних вимог.

54. Збір відходів повинен проводитися окремо, в залежності від:

- виду (рідкі, тверді);

- рівня вмісту берилію;

- вибухо- і вогненебезпечності.

55. Для збору відходів повинні застосовуватися:

- для сипучих відходів - спеціальна тара, що виключає розсипання, розпорошення (збірники-контейнери, пластікатовие і крафт-мішки), для інших твердих відходів - ящики (дерев'яні, металеві, картонні).

Великогабаритне обладнання, що вийшло з ладу, після попереднього миття може зберігатися без тари;

- для рідких відходів при незначній кількості можуть бути використані різні ємності (збірники-контейнери, сулії, бідони), при великих обсягах повинна бути влаштована спеціальна каналізація з ємностями.

56. Промислові стоки, забруднені берилієм, повинні підлягати очищенню (відстоювання, хімічне очищення, фільтрація і т.д.), після чого використовуватися в оборотному циклі.

Питання скидання стічних вод у водойми в кожному конкретному випадку вирішується виходячи з місцевих умов за погодженням з органами санітарно-епідеміологічної служби, Госрибнадзора і Басейнової інспекцією по використанню і охороні водних ресурсів.

57. Транспортування відходів на захоронення проводиться:

- твердих відходів на спеціально виділеній автомашині і в тій тарі, в яку вони збираються на підприємстві;

- рідких відходів - в спеціальній цистерні або в збірниках-контейнерах.

58. Захоронення відходів повинно проводитися в спеціально відведених і відповідно обладнаних місцях за погодженням з органами державного санітарного нагляду.

59. Пункт захоронення відходів необхідно розташовувати на незатоплюваними і незаболоченій території з низьким стоянням грунтових вод, при цьому слід віддавати перевагу ділянкам, складеним водотривкими глинистими породами.

60. Відстань від місця розташування майданчика по захороненню відходів до населених місць і відкритих водойм, що використовуються як джерела питного водопостачання, рибогосподарського і культурно-оздоровчого лікування, встановлюється в кожному конкретному випадку за погодженням з органами державного санітарного нагляду.

61. Після закінчення перевезення транспортні засоби повинні бути ретельно очищені, знешкоджені і вимиті. Тільки після цього допускається подальша експлуатація транспортних засобів.

62. Металеві відходи, що утворюються при роботі зі сплавами, що містять берилій менше 2,5%, не вимагають спеціального поховання і можуть бути видалені на загальні звалища спільно зі звичайним металобрухтом або відправлені на переплавку.

Всі інші берилієвмісних тверді відходи при сприятливих гідрогеологічних умовах (низьке стояння грунтових вод, наявність водоупоров) можуть бути поховані в звичайних траншеях, а при відсутності таких умов - в спеціальних ємностях, конструкції яких виключають можливість проникнення берилію в грунтові води. Після заповнення відходами траншеї підлягають засипці шаром землі з наступною паніруванням і одернуванням.

При необхідності поховання відходів може бути вироблено в спеціально влаштованих наземних траншеях.

63. Способи видалення і захоронення вибухо- і вогненебезпечних відходів повинні виключати вибух і загоряння їх і додатково узгоджені з відповідними службами.

64. Закінчені експлуатацією пункти захоронення відходів підлягають консервації з установкою попереджувальних знаків.

65. Відповідно до вимог, викладених у цих Правилах, на підприємствах повинна бути розроблена інструкція, яка передбачає порядок збирання, видалення і захоронення відходів.


7. Контроль за повітряним середовищем


66. У всіх виробничих або лабораторних приміщеннях, де проводяться роботи, пов'язані з отриманням і обробкою берилію, його сплавів або берилієвмісних продуктів, де є можливість забруднення повітря, повинен здійснюватися систематичний контроль за станом повітряного середовища.

67. Періодично слід контролювати чистоту подається припливного повітря.

Систематично слід контролювати ефективність очищення повітря, що викидається вентиляційними установками в атмосферу, а також зміст берилію в атмосферному повітрі проммайданчика і житлових масивів.

68. Відбір проб повинен проводитися згідно з графіком, складеним за участю лікаря з гігієни праці санепідемстанції і затвердженим керівництвом об'єкта (підприємства).

Примітка. У кожному конкретному випадку частота відбору проб встановлюється на місцях з урахуванням обсягу і характеру виконуваних робіт, а також санітарно-гігієнічних умов на цих ділянках. Контроль за ефективністю роботи очисних споруд доцільно проводити до і після заміни фільтрів.

69. При відборі проб повітря слід обов'язково фіксувати умови відбору: характер виконуваних технологічних операцій, робота вентиляції, час відбору та ін.

70. Найбільш виборчим методом визначення берилію в повітрі з усіх використовуваних є колориметричний метод із застосуванням реактиву фосфоназо P.

При гігієнічній оцінці умов праці при тих чи інших процесах слід враховувати характер останніх. При процесах, що супроводжуються високою температурою і плавленням берилію і його сплавів (900 ° C і вище), а також при використанні окису берилію пробовідбірні фільтри піддавати спеціальній обробці з метою переведення всіх сполук берилію в розчинний стан, після чого проводити колориметрування. В іншому випадку можна отримати різко занижені результати.

71. Гігієнічна оцінка процесів обробки сплавів, що містять берилій до 2,5%, повинна проводитися за ваговим методом з урахуванням тільки основи сплаву (залізо, мідь, алюміній і т.д.).


8. Заходи особистої гігієни та засоби індивідуального захисту


72. Всі особи, які працюють в ізольованих приміщеннях, повинні бути забезпечені повним комплектом спецодягу. Періодичність зміни спецодягу залежить від конкретних умов праці та встановлюється на місцях.

73. Всі особи, які працюють з берилієм та його сполуками в загальних і ізольованих приміщеннях і мають контакт з берилієм та його сполуками, повинні бути забезпечені спецодягом за загальними нормами, затвердженими ВЦРПС і Державним комітетом Ради Міністрів СРСР з питань праці і зарплати.

74. Для захисту органів дихання від проникнення в організм сполук берилію застосовуються: протипилові респіратори, протигази (ізолюючі або шлангові), пневмошоломи і пневмокостюми.

Всі особи, які працюють з сполуками берилію, де можливе надходження в організм аерозолів, повинні бути забезпечені респіраторами ШБ-1 "Лепесток".

Особи, котрі піддаються впливу димів або парів берилію і його сполук, повинні забезпечуватися протигазами, пневмошоломи або Пневмокостюми. Пневмокостюми слід застосовувати також при проведенні ремонтних робіт, при чищенні вентиляційних очисних установок, чищенні вакуумних печей.

75. Для подачі повітря до Пневмокостюми слід встановлювати спеціальні вентилятори, що забезпечують в точці під'єднання шланга тиск 500 мм вод. ст. при подачі повітря 15 куб. м / год на один костюм. Розвідні мережі живлення пневмокостюмів дозволяється виконувати зі звичайних сталевих труб. Точки приєднання шлангів повинні бути забезпечені пружинними автоматичними клапанами.

Забір повітря для пневмокостюмів повинен проводитися з попереднім очищенням і підігрівом в холодний період року. Якщо колектор для під'єднання пневмокостюмів знаходиться в брудній зоні, його необхідно поміщати в укриття з підприєм припливного повітря.

76. Виконання операцій, пов'язаних із забрудненням рук розчинними сполуками берилію, повинно проводитися в рукавичках. У разі забруднення рук зазначеними сполуками необхідно негайно ж ретельно вимити руки.

77. Вид видаються рукавичок (гумові, хлорвінілові, азбестові рукавиці і т.д.) повинен відповідати роду виконуваних робіт. Для попередження потіння рук і профілактики виникнення дерматитів на кистях рук доцільно користуватися бавовняними рукавичками, які повинні вдягатися під гумові.

78. Всі особи, які працюють з берилієм та його сполуками, повинні ретельно стежити за станом шкіри рук, всіляко попереджати порізи, садна, подряпини, опіки.

79. Особи, які працюють в ізольованих приміщеннях, повинні після закінчення роботи пройти санітарну обробку в душових.

80. Відхід у виробничій спецодязі або винесення її додому для прання забороняється. Прання спецодягу осіб, зайнятих на роботах з берилієм та його сполуками, повинна здійснюватися в заводських або міських пралень, що займаються пранням виробничого одягу, за умови виділення для цієї мети окремих пральних машин або робочої зміни. Прання спецодягу, забрудненого берилієм, в пральнях, що приймають білизна від населення, категорично забороняється.

При організації окремих ділянок або цехів з обробки берилію або його сплавів на підприємствах (при відсутності заводських і міських пралень) слід передбачати приміщення для пральні при ділянках і цехах.

81. Прийом і зберігання продуктів харчування, а також куріння в приміщеннях, де виконуються роботи з берилієм, забороняється.

У приміщення їдальні або буфетів не повинні допускатися особи в спецодязі.

82. Усі працюючі з берилієм та його сполуками повинні бути ознайомлені з правилами роботи і заходами особистої гігієни. В процесі роботи цей інструктаж повинен періодично повторюватися (1 раз в 3 міс.) З подальшою перевіркою знань.

83. Відповідальність за виконання правил особистої гігієни та правильне використання засобів індивідуального захисту покладається на адміністрацію підприємств.


9. Медичні огляди


84. Всі особи, які мають контакт з берилієм та його сполуками в спеціалізованих приміщеннях, в цілях профілактики професійних захворювань підлягають попередніми під час вступу на роботу і періодичним медичним оглядам відповідно до Наказу Міністерства охорони здоров'я СРСР від 30.05.1969 N 400.

85. У разі виявлення змін в стані здоров'я, пов'язаних з впливом берилію і його сполук, виявлених при медогляди у окремих осіб, останні повинні бути своєчасно переведені (тимчасово або постійно) на іншу роботу, не пов'язану з впливом сполук берилію.

Асоціація спріяє у наданні послуги у продаж лісоматеріалів: брус 100 50 за вігіднімі ценам на Постійній Основі. Лесопродукция відмінної якості. Асоціація спріяє у наданні послуги у продаж лісоматеріалів:   брус 100 50   за вігіднімі ценам на Постійній Основі Завантажити: Санітарні правила при роботі з берилієм та його сполуками
Завантажити: Санітарні правила при роботі з берилієм та його сполуками

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов