Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Схема підключення бойлера до водопроводу. Як злити воду з водонагрівача для консервації системи водопостачання

  1. Зливаємо воду з водонагрівача виробництва Арістон
  2. Чи варто зливати чи воду?
  3. Водонагрівач справний, але використовується рідко.
  4. Поломка водонагрівача, щоб відвезти пристрій в сервісний центр
  5. Поради від майстрів при роботі з водонагрівачами
  6. Для чого проводиться злив води з бойлера
  7. Чи потрібно зливати воду з водонагрівача
  8. Злив води з водонагрівачів Термекс і Арістон
  9. Злив води з інших бойлерів
  10. Як правильно злити воду з водонагрівача: оптимальний час
  11. Способи, як злити воду з нагрівального «титану»
  12. Пристрій зливного крана для водонагрівача
  13. Етапи, як злити воду з бойлера «Термекс»
  14. Спосіб, як швидко злити воду з бойлера «Арістон»
  15. Як зняти водонагрівач зі стіни
  16. Як спустити воду з бойлера (відео)
  17. Заповнення бойлера водою і приведення його в робочий стан
  18. відключення бойлера
  19. Злив води з бойлера
  20. Організація зливу бойлера в каналізацію
  21. Як злити воду з накопичувального водонагрівача?
  22. Злив води з водонагрівача «на гарантії»

Наша сеть партнеров Banwar

Водонагрівач - нескладний побутовий прилад . Щоб зрозуміти, як злити воду з водонагрівача, потрібно спочатку познайомитися з його пристроєм. Його основа - ємність, з двома патрубками - введення і виведення води. Введення води в систему частіше знаходиться правій частині приладу, і позначається синім кільцем. Тут же арматура, тобто захисний зворотний клапан. Цей клапан використовують, коли потрібно скинути тиск в ємності.
Крім того, він перешкоджає зворотному ходу води в водопровідну мережу . Тобто, ваша вода не йде до сусідів, саме завдяки зворотного клапана.

Як зливати водонагрівач, докладно розповідає інструкція до цього електроприладу. Однак якщо вона загубилася, скористайтеся нашим алгоритмом дій для двох найпоширеніших марок водонагрівачів.

Накопичувальні водонагрівачі можуть бути плоскої форми або круглі. Від форми залежить, скільки труб підведено в водонагрівач. Плоский водонагрівач складається з 2 зварених труб, туди уварені трубки подачі холодної і забору гарячої води. Також в конструкцію входять тени, які кріпляться до фланця. Круглий водонагрівач має на увазі, що, якщо буде перекрито надходження холодної води і вилиті залишки гарячої - він буде порожній.

Вам буде потрібно:

  • розвідний ключ, підійде газовий №2
  • гумовий шланг.

По кроках слив робиться так:

  1. Перекриття крана подачі холодної води
  2. Коли він закритий - відкриття крана гарячої води на змішувачі.
  3. Далі залишається просто чекати, коли перестане текти вода. Злив триває приблизно хвилину.
  4. Потім закривається і цей кран.
  5. Тепер в гру вступає розвідний ключ. Відгвинчуйте гайки введення холодної води до зворотного клапана. Вони знизу зворотного клапана. Остерігатися, що з водонагрівача потече - не варто, так як конструкція зворотного клапана спеціально створена, щоб не допустити протікання гарячої води по трубі холодної.
  6. Скручуємо зворотний клапан, приготувавши шланг для зливу в каналізацію. Після скручування зворотного клапана, з патрубка може вилитися трохи води. Наше завдання швидко надіти шланг на трубку.
  7. Далі слід відкрутити гайку на патрубку гарячої води. З цією дією в систему почне надходити повітря, і вода піде в шланг. Якщо вода не йде - треба «продути» шланг, і справа піде на лад.

Плоскі водонагрівачі, часто мають третій патрубок з заглушкою, закрученої на ньому. У цьому випадку, з перекриттям холодної води у водонагрівач, відразу ж відкручуйте цю заглушку. Потім чіпляйте шланг і відкручуйте гайку з патрубка з гарячою водою . У підсумку, вода буде зливатися, але трохи повільніше.

Зливаємо воду з водонагрівача виробництва Арістон

При припинення експлуатації проточно-   накопичувального водонагрівача   ARISTON на тривалий час рекомендується повністю злити воду з бака водонагрівача При припинення експлуатації проточно- накопичувального водонагрівача ARISTON на тривалий час рекомендується повністю злити воду з бака водонагрівача. Для повного зливу води з бака, потрібно відкрутити ключем заглушку, розташовану у верхній частині змішувача.

Вам знадобляться:

  • розвідний ключ або гайкові ключі, 24 мм і 32 мм
  • шестигранник на 4 мм
  • пряма викрутка.

Послідовність кроків:

  1. Закриваємо кран змішувача і кран подачі води.
  2. Відкручуємо душовій шланг і запобіжний клапан вихідний труби.
  3. Відкручуємо шланг, що подає воду, і направляємо в ємність. Якщо на введенні є зворотний клапан, то його теж скрутити. З вхідної труби витече вода.
  4. Відкручуємо дві пластмасові гайки вихідний і вхідний труби.
  5. Знімаємо ковпачок ручки змішувача, потім відкручуємо гвинт, знімаємо ручку і пластикові прокладки навколо неї.
  6. Від'єднуємо корпус водонагрівача від бака, у напрямку до змішувача, не знімаючи його до кінця.
  7. За допомогою шестигранника викручуємо металеву заглушку верхньої частини змішувача.
  8. Повністю зливаємо воду з отвору, де була заглушка.

Корпус водонагрівача краще поставити в вертикальному становище. Кран змішувача повинен бути відкритим. Процедура займе близько 20 хвилин.

Якщо раптом ваш водонагрівач зламається, і вам доведеться купувати новий, то зовсім необов'язково викликати майстра. Наші поради щодо допоможуть вам зробити все швидко і якісно.

Якщо для вас установка - це щось неймовірне, то порадимо вам придбати наливний водонагрівач, його можна навіть взяти на дачу. За адресою: більш докладна інформація.

Чи варто зливати чи воду?

Питання «зливати чи воду з водонагрівача» виникає в двох випадках.

Водонагрівач справний, але використовується рідко.

Розглянемо ситуацію, коли ви, наприклад, користуєтеся водонагрівачем нерегулярно: тільки влітку або тільки тоді, коли немає централізованої подачі гарячої води. Чи варто вам в цьому випадку робити злив води?

Професіонали скажуть вам, що вода в накопичувальному водонагрівачі повинна зливатися тільки в разі ремонту або заміни. Якщо ж ви просто не користуєтесь водою, зливати її з бака не можна. Це призведе до поломки системи.

Не бійтеся, що вода всередині зіпсується. Після довгого зберігання вона просто пропускається через кран, а наступна партія вже цілком придатна до використання.

До речі, в заповненому стані магнієвий антикорозійний анод водонагрівача працює і додатково захищає ємність від корозії.

Більшість виробників також не рекомендують воду зливати. Пояснюється це просто: без рідини корозія бака проходить набагато швидше. Майстри в таких випадках згадують приказку: то, що звикло перебувати у воді, в ній повинно і залишатися.

Зміна середовища сильно впливає на матеріал, прискорюючи окислювальні процеси.

Ще злив води мотивують запахом, який виходить у водонагрівачі, якщо його не зливати Ще злив води мотивують запахом, який виходить у водонагрівачі, якщо його не зливати. Але і тут є хитрість: якщо вода з водопроводу має сторонні домішки (сірководень, наприклад), тоді навіть маленький перерва користування водонагрівача повинен бути «безводних». Рекомендується зливати воду кожен раз, а при першому заповненні, нагрівати її до максимуму.

Поломка водонагрівача, щоб відвезти пристрій в сервісний центр

Якщо водонагрівач все ще на гарантії, в разі поломки зливати нічого не потрібно! Відразу ж кличте майстрів - їх завдання усувати проблеми приладу. В основному, водонагрівачі ремонтують на місці. Як і іншу габаритну техніку.

Проводячи опалення або гаряче водопостачання, без труб не обійдешся, і не завжди труби виглядають естетично. Але у нас є для вас пара способів і будь-які інші.

А ось про вибір труб. Витратьте час перед покупкою і ви заощадите чимало грошей і нервів.

Поради від майстрів при роботі з водонагрівачами

Будь-які роботи по сливу води потрібно обов'язково починати з знеструмлення. Так як це - електроприлад, і будь-які технічні маніпуляції з ним вимагають дотримання техніки безпеки.

  • Воду в нагрівачі перед зливом потрібно остудити, щоб не обпектися.
  • Відповідь на питання, чи варто зливати воду з водонагрівача, сильно залежить і від індивідуальних параметрів і характеристик використовуваного вами приладу. Обов'язково звертайте увагу на рекомендації виробників. Зазвичай такі деталі прописуються в інструкції по експлуатації.
  • Якщо довгочасний простій водонагрівача буде в температурному діапазоні нижче мінус 5 ° градусів, лід, всередині бака може, розширюючись, порвати ємність.
  • Щоб уникнути пліснявіння води через довгого простою, приблизно кожні пару місяців пропускайте сто літрів води по холодному водонагрівача. Система буде чиститься. Так само рекомендується включати прилад в мережу, щоб він прогрів воду. Тут варто врахувати доцільність цих дій - вибирайте, яка міра профілактики буде дешевше в вашому регіоні.

Перед включенням на нагрів, обов'язково перевіряйте, чи заповнений водогрійний прилад!

Накопичувальні водонагрівачі встановлюються в багатьох будинках і квартирах, де вони використовуються в якості основного або допоміжного джерела гарячого водопостачання. Як і будь-яке інше водонагрівальне обладнання, вони вимагають періодичного обслуговування. Для цього потрібно провести обов'язкове видалення води з внутрішнього бака. Як злити воду з водонагрівача і що для цього потрібно? На це питання дозволить відповісти наш огляд.

Ми розглянемо:

  • Навіщо взагалі робити злив води з водонагрівача;
  • Як правильно зливати воду;
  • Які інструменти знадобляться для зливу.

Також ми торкнемося особливості зливу на деяких бойлерах.

Для чого проводиться злив води з бойлера

Будь-бойлер потребує періодичного обслуговування. І якщо ваш апарат справно працює протягом багатьох років, і ви не бачите причин для проведення профілактики, то це не означає, що їх немає. Вся справа в тому, що внутрішні стінки накопичувального бака потихеньку покриваються накипом. Що стосується нижньої частини водонагрівача, то там скупчуються все та ж накип, сміття і іржа. Залежно від якості води, сумарна маса накопичених опадів за кілька років експлуатації може досягти одного кілограма.


За час роботи в баку вашого водонагрівача накопичується дуже багато іржі та іншого сміття, які приведуть бойлер до поломки. Періодичне обслуговування водонагрівача збільшить термін його служби.

Накопичення сміття сприяє прискореному виходу бака з ладу, а також появі і розмноженню бактерій - всередині бака вода не кипить, тому умови для їх розмноження майже ідеальні. На явне скупчення сміття може вказувати підвищений рівень шуму, що доноситься зсередини - в звичайних умовах бойлер працює безшумно, але при накопиченні накипу ТЕН починає перегріватися, в результаті чого водонагрівач починає тихо шипіти, натякаючи господареві про те, що не завадило б в кой-годи заглянути всередину і вичистити звідти сміття.

Обслуговування бойлера і видалення бруду вимагає зробити злив води з бойлера. Також на це є і інші причини:

  • Тривале невикористання бойлера - якщо ви зібралися в тривалу відпустку, воду радимо злити, щоб вона не застоювалася. В іншому випадку це може викликати інтенсивне утворення корозії і розмноження бактерій;
  • Невикористання бойлера в зимовий період - якщо водонагрівач стоїть на неопалювальній дачі, то на зиму воду необхідно злити. В іншому випадку вона замерзне і розірве бак, а ви залишитеся без бойлера;
  • Заміна магнієвого анода - анод не вічний, тому його необхідно періодично міняти. А для цього доведеться злити воду;
  • Перенесення бойлера на інше місця - в цьому випадку вода підлягає обов'язковому сливу.

Ще однією причиною може стати виявлення протікання - для ліквідації протікання бак потрібно спустошити.

Чи потрібно зливати воду з водонагрівача

Багато користувачів цікавляться, а чи треба зливати воду з водонагрівача? Вище ми вже наводили причини для зливу води. Якщо ви впевнені, що в зимовий період температура в невживаному дачному будиночку не впаде нижче нуля, то воду можна і залишити. Але в цьому випадку можливе утворення корозії в результаті тривалого застою води (усередині нестерильних). Люди часто нехтують зливом, розплачуючись протечками і розірваними від морозу баками. Тому воду в таких випадках зливати можна і навіть потрібно.

Злити воду з водонагрівача можна і в чисто профілактичних цілях - цю процедуру рекомендується робити хоча б раз на півроку. Завдяки цьому знижується кількість накипу всередині бака.

Злив води з водонагрівачів Термекс і Арістон

Далі ми розглянемо, як злити воду з водонагрівачів Термекс і Арістон. Дані водонагрівачі відрізняються лише зовні, а внутрішня їх конструкція практично ідентична. Лише в деяких випадках в нагрівачах Термекс присутній додаткове відведення для зливу води. Що потрібно для того щоб швидко злити воду з бойлера?


Зливати воду з бака водонагрівача буде набагато простіше, якщо при його монтажі ви встановите спеціальний кран для зливу води.

Процесом зливу потрібно потурбуватися ще при монтажі водонагрівача. Для цього необхідно передбачити установку спеціального зливного крана на трубі з подачею холодної води. Якщо його не буде, то процес зливу буде дещо ускладнений - потрібно від'єднання обох труб. Якщо буде виконуватися чистка бака, то в цьому немає нічого страшного. Але якщо вода зливається на зимовий період, то метушня з від'єднанням труби буде зайвою.

Як правильно злити воду з водонагрівача? Процес відбувається в кілька етапів:

  • Відключення бойлера від електроживлення з метою охолодження води - не слід лізти під гарячу воду , Інакше можна обпектися;
  • Відключення подачі холодної води - обов'язкова процедура при зливі води;
  • Скидання тиску води в баку - для цього відкриваємо кран з гарячою водою, а після того, як вона перестане текти, знову закриваємо;
  • Відкрити газовий кран зливу - після цього вода повністю стече, але перед цим потрібно знову відкрити кран з гарячою водою.

Ви можете запитати, а чому вода зливається через підведення води, а не через кран з гарячою водою? Вся справа в тому, що холодна вода в накопичувальні водонагрівачі подається знизу, а йде до точок водорозбору зверху. Так як вода всередині бойлера знаходиться під тиском, то перед спустошенням тиск потрібно скинути - для цього і відкривається кран з гарячою водою при закритій подачі холодної.

Для того щоб швидко злити воду з водонагрівача після скидання тиску, нам необхідно послідовно відкрити кран з гарячою водою і відкрити кран зливу. Процедура ідентична як для бойлерів Арістон, так і для водонагрівачів Термекс. Відкриття гарячої води дозволить воді з бака витікати через кран зливу під власним тиском - без відкритого крана вона текти не буде.


Відкриття гарячої води дозволить воді з бака витікати через кран зливу під власним тиском - без відкритого крана вона текти не буде

Для зливу води з бойлерів, оснащених спеціальним зливним отвором, не доведеться встановлювати окремий кран на шланг подачі холодної води.

У деяких обігрівачах злив води з бака може бути здійснений через спеціальний відвід, вже вбудований в конструкцію бойлера. Одна трубка використовується для подачі холодної води, інша - для відводу гарячої води, а третя - для зливу. Але навіть в цьому випадку потрібно відкривати кран з гарячою водою і перекривати подачу холодної води.

Фахівці радять використовувати на бойлерах зі спеціальною трубкою для зливу подвійну систему зливу - через дану трубку і через кран зливу. Тим самим досягається повне спустошення бака.

Ви почали зливати воду з водонагрівача через зливний кран, розташований на трубі, що подає з холодною водою ? Тоді ви можете зіткнутися з проблемою, коли вода зливається ледве-ледве чи не викачується зовсім. Варто зазначити, що цей кран сам по собі не дуже продуктивний. Якщо ви хочете злити воду максимально швидко, встановіть сюди трійник з відведенням, який і буде грати роль зливного крана.


Якщо кран для зливу води засмітився або його просто немає, то вам ніщо не заважає просто відвернути шланг або кран з заливного отвору і злити воду через нього.

Якщо ж вода не хоче виливатися через звичайний зливний кран, то він, швидше за все, просто засмітився - таке часто трапляється після тривалої експлуатації без регулярної прочищення бака. В цьому випадку вам потрібно закрити кран з гарячою водою, озброїтися гайковим ключем, викрутити кран і прочистити його - не бійтеся, вода з бойлера виливатися не буде, так як кран з гарячою водою закритий. Після прочищення зливного крана ви зможете швидко злити воду з вашого водонагрівача.

Зливного крана на трубі з холодною водою немає? У такому випадку виконайте слив шляхом від'єднання труби, що подає від бойлера з подальшим відкриттям крана з гарячою водою. До подає трубці рекомендується підключити шланг і вивести його в раковину або унітаз, щоб не залити підлоги, меблі і сусідів знизу.

Злив води з інших бойлерів

Тепер ми знаємо, як правильно злити воду з водонагрівачів Арістон і Термекс для самостійного ремонту і обслуговування. Що стосується бойлерів від інших виробників, то вони зливаються за аналогічною схемою. Додаткові рекомендації по сливу ви можете отримати з доданою до кожного бойлеру інструкції. Якщо ж ви боїтеся зливати воду самостійно, викличте майстра - але це може коштувати вам певної суми.

Щоб пити і використовувати в інших цілях гарячу воду, необхідно правильно доглядати за водонагрівальних приладом. Але перед будь-якими роботами передбачається спуск води в бойлері. Залежно від правильності підключення пристрою вибирають і спосіб спустошення водонагрівача.

Як правильно злити воду з водонагрівача: оптимальний час


Як правильно злити воду з водонагрівача: оптимальний час

Показання до зливі води:

  1. Знаходження водонагрівача тривалий час в неопалюваному приміщенні, де температура опускається нижче 5 градусів. Якщо залишити рідину в бойлері, то це небезпечно для його роботи. Бак може лопнути.
  2. При заміні магнієвого анода або Тена. Злив води - необхідний захід при ремонті пристрою.
  3. При чищенні бака. Даний захід важливо проводити хоча б раз в 3-5 років. Якщо знехтувати цим, то бойлер буде погано.

Але є і ряд рекомендацій, коли не радиться здійснювати злив води. Так, якщо в пристрої застоялася рідина краще утриматися від спуску бака. У цьому випадку спочатку потрібно перегнати через бойлер кілька разів холодну воду .

Спуск води не радиться здійснювати, коли водонагрівач має гарантію. В іншому випадку ви втратите можливість безкоштовно замінити або ремонтувати водонагрівач при поломці. Коли помітять втручання, то відмовлять в будь-яких безкоштовні послуги.

Якщо залишити воду в бойлері при довгому від'їзді, то ТЕН НЕ буде іржавіти.

Не варто спускати воду заради бажання навчитися це робити правильно. Можна просто зламати пристрій. Якщо бойлер залишився на дачі на довгий час, але в приміщенні плюсова температура.

Способи, як злити воду з нагрівального «титану»

Є 3 розповсюджені способи, як опустити бак водонагрівача повністю. Вони відрізняються між собою за самою технологією. При цьому методики можна застосовувати для різних моделей.


Методи зливу води:

  1. Перекриття води на вході в пристрій. Для цього в схемі між патрубком і клапаном розташований трійник. Досить просто відкрити кран.
  2. Використання тригера (перемикача). Він знаходитися на захисному клапані і для спуску води необхідно на нього натиснути. Тривалість процедури досить довга.
  3. Відкручування зворотного клапана. У цьому способі вода буде бігти з божевільним напором. Краще підключити шланг і направити його в каналізацію.

При відключенні води встановлюють зворотний клапан відразу після лічильника на холодну воду. Але в нормі він повинен розташовуватися на водонагрівачі. Коли вода буде відключатися, то кран затримає рідину в баку.

Пристрій зливного крана для водонагрівача

Пристрій накопичувального водонагрівача різних виробників має схожі характеристики. Відмінності можуть спостерігатися тільки в дизайні і розширеному функціоналі. Основою служить великий бак. Усередині нього є ТЕН і термодатчик.

Холодна вода підводиться до бойлера за допомогою труби, яка прямує вниз бака на невелику глибину. Закінчується патрубок оголовком, який виконує функцію розбризкування води. Холодна вода відзначена синім і розміщена, як правило, з правого боку.

Гаряча рідина підводиться зверху чи знизу. Усередині ємність патрубок закінчується під самим верхом. Гаряча вода позначена червоним і підводиться з лівого боку.


Схема нагрівального приладу:

  • Датчик температури;
  • Відведення гарячої води;
  • теплоізоляція;
  • Зовнішній корпус;
  • Магнієвий анод;
  • Відведення холодної води.

Конструкція гарантує рівномірний нагрів і відведення гарячої води, що піднімається до верху. Але рідина, що надходить в ємність, не випливає повністю, вона не опускається нижче певного рівня. Так ТЕН захищений від перегріву.

Для запобігання витікання води бойлер обладнають зворотним клапаном. Але в іншому конструкція повністю герметична.

Зворотний клапан не дозволяє просто злити воду з бака через кран з гарячою водою. Так можна буде злити тільки невеликий верхній шар. Щоб повністю злити воду, виконують ряд інших операцій.

Етапи, як злити воду з бойлера «Термекс»

Найбільш простий варіант представлений на прикладі бойлера «Термекс». Це не зовсім правильна схема , Але широко поширена. Труби підведені до накопичувального баку без додаткових елементів. Є тільки зворотний клапан на трубі з холодною рідиною з системою зворотного осмосу.

Послідовність зливу води:

  1. Відключити подачу води. Відкривається гаряча вода, це знизить тиск. Зливається верхній шар води. Кран залишається відкритим.
  2. Готується тара для зливу. Відкручується шланг, який підведений до зворотного клапана на крані з холодною водою.
  3. Всередину клапана вставляється товста дріт. Так відкривається клапан. Вода стікає в підготовлену тару.
  4. Щоб не припинити подачу повітря через гарячу кран, потрібно продути його або відкрутити трубу від накопичувального бака.


Щоб не припинити подачу повітря через гарячу кран, потрібно продути його або відкрутити трубу від накопичувального бака

Необхідно контролювати натиск і швидкість зливу води в ємність. Для цього використовується зворотний клапан. Просто виймають дріт. Спосіб може виявитися довгим, а через забруднень клапан відмовиться функціонувати.

Це досить примітивний варіант, щоб злити рідину з водогрійного «титану». Він підходить для будь-яких установок. Але для роботи будуть потрібні спеціальні інструменти - розвідний ключ і стрічка ущільнювача.

Якщо є спеціальний вентиля на зворотному клапані , Годі й відкручувати підведення холодної води. При цьому потрібно просто відвернути важіль скидання за допомогою невеликої гнучкої трубки, яка накидається на відведення. Але від гарячої води все одно доведеться відкрутити шланг.

Спосіб, як швидко злити воду з бойлера «Арістон»

Сам водонагрівач спочатку повинен бути правильно приєднаний до водопроводу. Для цього необхідно звіритися зі спеціальною схемою підключення всіх деталей. Коли переконалися, що все вірно, можна починати спускати воду з водогрійного приладу.

Правильна технологія зливу води:

  1. Перекривається вода в воді або квартирі.
  2. Бойлер відключається від електричної мережі . Для цього достатньо від'єднати його бойлера з розетки.
  3. Кран з холодною водою необхідно закрити.
  4. При цьому відкривається найближчий кран з гарячою рідиною. Потрібно почекати, поки вода стече.
  5. Змішувач залишається відкритим. Це робиться для того, щоб в бак проникав повітря.
  6. До зливного крана приєднується спеціальний шланг. Він прямує до найближчої каналізацію.
  7. Відкривається зливний кран і відбувається спуск води.


Відкривається зливний кран і відбувається спуск води

Після закінчення процедури необхідно перевірити скла чи вся рідина. Ось так просто можна спустити рідину з водогрійного приладу. Але важливо пам'ятати, що бойлер при цьому повинен бути підключений правильно. В іншому випадку доведеться повозитися.

Перед початком робіт необхідно почекати, поки вода в бойлері охолоне. Оптимальна температура - 40-45 градусів. На це піде приблизно 6 годин. Якщо часу чекати немає, то процедура відбувається максимально акуратно, з дотриманням всіх правил безпеки.

Так можна швидко і просто позбавити ємність від води. Коли робота зроблена, починають обслуговування бойлера, його ремонт. По закінченню робіт водонагрівач знову наповнюють водою. Це слід зробити до підключення бойлера до електромережі. Щоб наповнити бойлер, підключають водоподачу в будинок і відкривають крани з водою. Коли з змішувача потече вода, то бак наповнений.

Як зняти водонагрівач зі стіни

Зняття водонагрівача попереджає можливість залити залишками води електромонтаж і набагато спрощує роботу з пристроєм.

Після зняття необхідно розмістити бойлер на підлозі кранами вгору. Якщо водонагрівач залишається висіти на стіні, то доведеться висушити електромонтаж. Для цього підійде звичайний фен.


Для цього підійде звичайний фен

Етапи розбирання накопичувального пристрою:

  1. Знімається лицьова панель за допомогою двох плоских викруток. Досить підчепити прилад з двох сторін і потягнути на себе.
  2. Знімається ручка термостата.
  3. Відгвинчуємо 2 шурупа, що закріплюють захисну кришку на корпусі. Знімаємо кришку і отримуємо доступ до електромонтажу. Фіксуємо положення всіх дротів. Можна зняти картинку на фотокамеру.
  4. Відключаємо електроживлення, відкрутивши 3 болта на монтажній колодці. Позбавляємося від проводу заземлення та відкручуємо пластину з металу з термостатом. Витягуємо фланець з Теном і гумовий ущільнювач.

Після цього можна починати чистку або ремонт. Спочатку звільняють бак від накипу, не чіпаючи магнієвий анод. Роботи виконуються вручну. Якщо необхідний ремонт, то роблять діагностику Тена. Для цього використовують візуальну оцінку і перевірку працездатності за допомогою спеціального тестера.

Як спустити воду з бойлера (відео)

Вилити воду з різних моделей досить просто, при цьому принцип роботи залишається однаковим. Найбільш популярні фірми бойлером: «Термекс», «Арістон», «Gorenje», «Електролюкс». Досить перекрити воду, відключити бойлер від харчування, перекрити вентиль з гарячою водою і дочекатися спуску рідини. Потім відкривають холодну воду і спускають рідину з водонагрівача. При цьому до крана приєднується шланг, який направляють в каналізацію.

У цій статті ми розглянемо схему підключення електричного накопичувального водонагрівача (бойлера) до системи водопостачання квартири, а так само розповімо як наповнити бойлер водою і як злити воду з бойлера для його заміни або ремонту.

Основні елементи схеми підключення бойлера:

  • кран 1 - вступної кран гарячої води
  • кран 2 - вступної кран холодної води
  • кран 3 - кран подачі гарячої води з бойлера
  • кран 4 - кран подачі холодної води в бойлер.
  • кран 5 - кран підсосу повітря для зливу бойлера
  • кран 6 - зливний кран
  • запобіжний клапан

Замість крана 3 і 4 може бути використаний один з висновків відповідного колектора.

Запобіжний клапан поєднує в собі дві функції:

1 -зворотний клапан, тобто він пропускає воду тільки в одному напрямку, до бойлера. Це потрібно для запобігання мимовільного зливу води з бака, наприклад при відключенні холодної води, для запобігання перегоряння нагрівального елементу бойлера.

2 -клапани аварійного скидання тиску. При нагріванні води в бойлері підвищується тиск, якщо воно перевищить допустиме значення, невелика частина води буде скинута через клапан. Тому краще заздалегідь здійснити відведення води від клапана тиску в каналізацію за допомогою гумового шланга. Зазвичай цей клапан входить в комплектацію водонагрівача. Бувають двох видів: з прапорцем і без нього. Прапорець дозволяє вручну стравлювати воду з бойлера, але його пропускна спроможність дуже невелика, і якщо ємність бака велика, то зливати воду через запобіжний клапан доведеться протягом декількох годин. Для зручності і прискорення процесу зливу води, встановлюється зливний кран 6.



Заповнення бойлера водою і приведення його в робочий стан

Порядок відкриття і закриття кранів теж має значення, тому краще його не порушувати, особливо, якщо ви не знаєте принципу роботи системи.

  • - закрити зливні крани 5 і 6
  • - закрити кран 1 (вступної кран гарячої води)
  • - відкрити кран 3
  • - відкрити кран 2 (вступної кран холодної води)
  • - відкрити кран 4

Після цього вода почне надходити в бойлер, і він частково заповниться, щоб повністю заповнити бак потрібно на час відкрити кран 5, або гарячу воду на будь-якому змішувачі, щоб повітря знаходиться в бойлері вийшов. Як тільки вода потече з крана - бак заповнений, система готова до роботи. Тепер потрібно включити електроживлення бойлера.

відключення бойлера

Зазвичай водонагрівач в квартирі встановлюється для забезпечення гарячою водою на час її відключення, тому після того, як подача гарячої води від центральної котельні відновлена, потрібно відключити бойлер і відновити звичайну подачу води від стояків. При цьому воду з бойлера можна не зливати. Для цього потрібно:

  • - закрити кран 4
  • - закрити кран 3
  • - відкрити кран 1
  • - відкрити кран 2

Злив води з бойлера

Повний злив води з водонагрівача потрібно для його заміни або ремонту, а так само на зимовий період в неопалюваних приміщеннях, наприклад на дачі. Не забудьте відключити електроживлення.

  • - закрити кран 4
  • - закрити кран 3
  • - відкрити кран 6, при цьому частина води зіллється в каналізацію
  • - відкрити кран 5, щоб злилася інша вода. Якщо у вашій системі немає крана 5 (його не завжди встановлюють), потрібно:
    • - закрити кран 1
    • - відкрити кран 3
    • - відкрити кран гарячої води на змішувачі
    • - відкрити відповідний змішувача вентиль на колекторі гарячої води

Після того як вся вода зіллється

  • - закрити кран 5
  • - закрити кран 6
  • - закрити кран 3
  • - закрити кран 4
  • - відкрити кран 1 і 2, щоб відновити звичайну подачу води від стояків гарячої та холодної води.

Організація зливу бойлера в каналізацію

Організація зливу бойлера в каналізацію

Оскільки повний злив води з бойлера потрібно не часто, можна не робити постійного підключення кранів 5 і 6 до каналізації, тоді доведеться під час зливу користуватися ємністю, що підходить за обсягом або тимчасово приєднувати шланги до цих кранів. Але набагато зручніше забезпечити постійне підключення. Складність полягає в тому, що складно забезпечити герметичне підключення шлангів до системи каналізації, інакше аромати з стояка будуть просочуватися в квартиру. Можна, звичайно скористатися силіконом, але набагато практичніше використовувати гнучку підводку для змішувача ялинка. Один кінець з гайкою легко прикручується до зливного крана, а другий, той який зазвичай вкручується в змішувач, ввірчує від руки в отвір, просвердлений в стандартній заглушці ПВХ труби . Отвір має бути трохи менше діаметра різьби на шлангу. Металевий хвостовик шланга легко нарізає різьбу в пластмасі, а гумове кільце ущільнить з'єднання, коли шланг буде закручений. Таким же способом можна зробити відведення води від самопромивних фільтрів, залишиться тільки зрідка відкривати і закривати крани для промивання. Кран 5 не обов'язково підключати до каналізації, він потрібен, щоб впустити повітря в систему і під час зливу води з нього майже нічого не капає.

Ефективність роботи Накопичувальний водонагрівача Залежить від стану ємності и нагрівальніх елементів. Тому їх нужно чістіті, хоча б раз на два роки. Причем перед чищені нагрівачі нужно звільніті від Рідини. Тому нижчих по тесту ми розповімо, як злитися воду з водонагрівача. Можливо, ця інформація стане в нагоді вам вже сьогодні або в самий найближчий час.

Зазвичай цю операцію проробляють перед чищенням або ремонтом. Адже заповнений водою нагрівач буде на 50-150 кілограм важче спорожнення приладу. Отже, демонтаж порожнього нагрівача пройде з меншими затратами. До того ж, ремонтні роботи проводяться тільки в сухому баку. Тому перед демонтажем ТЕНів (трубчастих електронагрівачів) і датчиків температури або тиску воду доведеться злити.

Тому перед демонтажем ТЕНів (трубчастих електронагрівачів) і датчиків температури або тиску воду доведеться злити

І, зрозуміло, воду зливають перед чищенням ТЕНів і внутрішньої ємності. Адже ця операція проводиться за допомогою хімічних засобів для чищення, що вводяться в бак. Причому концентрація активної речовини в засобі, що чистить повинна відповідати певним нормам. А наявність води в баку ці норми порушує, знижуючи концентрацію активної речовини.

Крім того, зливати чи воду з водонагрівача потрібно і в тому випадку, якщо ви вже не будете використовувати цей прилад. Тобто, вам вже включили «гарячу» воду і потреба в автономному джерелі відпала до наступної сезонної «профілактики». Або якщо ви з'їжджаєте з дачі в місто і не бажаєте оплачувати рахунки за опалення та нагрівання води.

Причому, і в першому, і в другому випадку вам потрібна звичайна консервація електроприладу. Адже вода в баку може «протухнути» або, що ще гірше, перетворитися в лід, розірвавши нагрівач. Тому «законсервований» нагрівач потрібно спустошити в обов'язковому порядку.

Як злити воду з накопичувального водонагрівача?

Алгоритм цієї операції не відрізняється якоюсь позамежної складністю. Але всі маніпуляції з бойлером потрібно проробляти в послідовності, рекомендованої виробником, який випускає водонагрівачі зі зливом води.

Втім, в більшості випадків, ці рекомендації зводяться до наступного алгоритму:

Втім, в більшості випадків, ці рекомендації зводяться до наступного алгоритму:

  • На самому початку нагрівач знеструмлюють, відключивши відповідні УЗО або запобіжники в «пікетники». І це загальнообов'язкова рекомендація.
  • Після відключення електрики ТЕН припиняє генерувати тепло і вода поступово остигає. Причому зливати можна лише щодо тепла воду - окріп може обпалити не гірше відкритого полум'я. Тому після відключення електрики бойлер слід залишити в спокої не кілька годин. У зв'язку з цим виникає наступна рекомендація: відключаємо ток ввечері, а злив води у водонагрівачі накопичувальному - плануємо на ранок, коли вона охолоне до безпечної температури.
  • Вранці, потрібно перекрити холодну воду, використовуючи для цих цілей особливий вентиль, вмонтований в що подає (холодну) лінію бойлера. Цей крок припинить наповнення бойлера новою порцією холодної води в процесі спустошення.
  • Далі необхідно відкрити «гарячу» вентиль будь-якого змішувача і просто дочекатися спустошення ємності бойлера, відключеного від припливу нової порції води. Причому «гарячий» вентиль залишається відкритим до самого завершення процесу спустошення бойлера.
  • Наступний крок - приєднання шланга до зливного патрубку бойлера і висновок вільного кінця в каналізацію. Якщо у бойлера немає зливного патрубка, то в процесі підключення на «холодної» лінії, що вводиться в нагрівач, потрібно встановити, над запірним вентилем, трійник, в бічній відведення якого монтується ще один вентиль із зливним патрубком або звичайний кран. На фінальному етапі цей кран відкривається, зливаючи залишки води, що видавлюється повітрям, який надходить з відкритого змішувача на кухні або у ванній.

Ось, власне, и все. Як бачите: алгоритм дійсно нескладний. Але якщо ви не подбали про монтаж «зливного» крана або вентиля (на підвідної холодну воду трубі), то в процесі демонтажу бойлера з опорної поверхні (стіни) на підлогу витече кілька літрів води.

Злив води з водонагрівача «на гарантії»

Ремонтні роботи електроприладу «на гарантії» виконує сервісний центр компанії-виробника або фірми-продавця.

Причому, в більшості випадків, «по гарантії» ремонтують лише неушкоджені фізично прилади.

Тому від зливу води з зламаного бойлера краще відмовитися, щоб уникнути серйозних розмов із менеджером, який приймає проблемний товар на сервіс або ремонт. Цією проблемою має займатися викликаний на будинок майстер сервісного центру.

Але перед його візитом, все ж, варто відключити бойлер від мережі і перекрити вентиль на підвідному (холодному) трубопроводі. Це убезпечить вас від можливої ​​травми електричним струмом. Адже якщо ТЕН або корпус бойлера «пробило», то що циркулює по підключеному до мережі приладу вода перетворюється в непоганий провідник струму, який може «вжалити» необережного користувача з будь-якої точки споживання (крана, змішувача, душа і так далі).

Чи варто зливати чи воду?
Чи варто вам в цьому випадку робити злив води?
Як злити воду з водонагрівача і що для цього потрібно?
Що потрібно для того щоб швидко злити воду з бойлера?
Як правильно злити воду з водонагрівача?
Ви можете запитати, а чому вода зливається через підведення води, а не через кран з гарячою водою?
Зливного крана на трубі з холодною водою немає?
Як злити воду з накопичувального водонагрівача?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов