Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Схемотехніка блоків живлення: ATX-350WP4 (частина 1)

Наша сеть партнеров Banwar

Подробиці Переглядів: 2418

Д Д. Кучеров, г. Киев
У статті пропонується інформація про схемних рішеннях, рекомендації по ремонту, заміні деталей-аналогів блоку живлення AFX-350WP4. На жаль, точного виробника автору встановити не вдалося, мабуть, це збірка блоку досить близька до оригіналу імовірно Delux ATX-350WP4 (Shenzhen Delux Industry Co., Ltd), зовнішній вигляд блоку показаний на фото.


Загальні відомості
Загальні відомості. Блок живлення, реалізованих в форматі ATX12V 2.0, адаптований під вітчизняного споживача, тому в ньому відсутні вимикач харчування і перемикач виду змінної мережі. Вихідні роз'єми включають:
• роз'єм для підключення до системної плати основний 24-контактний роз'єм живлення;
• 4-контактний роз'єм +12 V (Р4 connector);
• роз'єми живлення знімних носіїв;
• харчування жорсткого диска Serial ATA. Передбачається, що основний роз'єм живлення
може бути легко трансформовані в 20-контактний шляхом відкидання 4-контактної групи, що робить його сумісним з материнськими платами старих форматів. Наявність 24-контактного роз'єму дозволяє забезпечити максимальну потужність роз'єму з використанням стандартних терміналів в 373,2 Вт [1].
Експлуатаційна інформація про джерело живлення ATX-350WP4 приведена в табл.

Структурна схема. Набір елементів структурної схеми джерела живлення ATX-350WP4 характерний для блоків живлення імпульсного типу [2]. До них відносяться дволанковий загороджувальний фільтр мережевих перешкод, низькочастотний високовольтний випрямляч з фільтром, основний і допоміжний імпульсні перетворювачі, високочастотні випрямлячі, монітор вихідних напруг, елементи захисту і охолодження. Особливістю джерела живлення такого типу є наявність напруги мережі живлення на вхідному роз'ємі блоку живлення, при цьому ряд елементів блоку знаходяться під напругою, присутня напруга на деяких його виходах, зокрема, на виходах + 5V_SB. Структурна схема джерела показана на рис.1.

Робота джерела живлення. Випрямлена мережеве напруга величиною близько 300 В є живильним для основного і допоміжного перетворювачів. Крім того, з вихідного випрямляча допоміжного перетворювача подається напруга живлення на мікросхему управління основним перетворювачем. У вимкненому стані (сигнал PS_On має високий рівень) джерела живлення основний перетворювач знаходиться в «сплячому» режимі, в цьому випадку напруга на його виходах вимірювальними приладами не реєструються. У той же час, допоміжний перетворювач виробляє напруга живлення основного перетворювача і вихідна напруга + 5B_SB. Це джерело живлення відіграє роль джерела живлення чергового режиму.
Включення основного перетворювача в роботу відбувається за принципом дистанційного включення, відповідно до якого сигнал Ps_On стає рівним нульового потенціалу (низький рівень напруги) при включенні комп'ютера. За цим сигналом монітором вихідних напруг видається сигнал дозволу на формування керуючих імпульсів ШІМ-контролера основного перетворювача максимальної тривалості. Основний перетворювач виходить з «сплячого» режиму. З високочастотних випрямлячів через відповідні згладжують фільтри на вихід блоку харчування надходять напруги ± 12 В, ± 5 В і +3,3 В.
Із затримкою в 0,1 .. .0,5 з відносно появи сигналу PS_On, але достатньою для закінчення перехідних процесів в основному перетворювачі і формування живлячої напруги +3,3 В, +5 В, +12 В на виході блоку живлення, монітором вихідних напруг формується сигнал PG (харчування в нормі). Сигнал PG є інформаційним, що свідчить про нормальну роботу блоку живлення. Він видається на материнську плату для початкової установки і запуску процесора. Таким чином, сигнал Ps_On управляє включенням блоку живлення, а сигнал PG відповідає за запуск материнської плати, обидва сигналу входять до складу 24-контактного роз'єму.
Основний перетворювач використовує імпульсний режим, управління перетворювачем здійснюється від ШІМ-контролера. Тривалість відкритого стану ключів перетворювача визначає величину напруги вихідних джерел, яке може бути стабілізовано в межах допустимого навантаження.

Стан блоку живлення контролюється монітором вихідних напруг. У разі перевантаження або недозавантаження, монітором формують сигнали, які забороняють функціонування ШІМ-контролера основного перетворювача, переводячи його в сплячий режим.
Аналогічна ситуація виникає в умовах аварійної експлуатації блоку харчування, пов'язаної з короткими замиканнями в навантаженні, контроль яких здійснюється спеціальною схемою контролю. Для полегшення теплових режимів в блоці живлення використано примусове охолодження, засноване на принципі створення негативного тиску (викиду теплого повітря).
Принципова схема джерела живлення показана на рис.2.
Стан блоку живлення контролюється монітором вихідних напруг
Мережевий фільтр і низькочастотний випрямляч використовують елементи захисту від мережевих перешкод, пройшовши які мережеве напруга випрямляється схемою випрямлення мостового типу. Захист вихідної напруги від перешкод в мережі змінного струму здійснюється за допомогою пари ланок загороджувального фільтра. Перша ланка виконано на окремій платі, елементами якої є Сх1, FL1, друга ланка складають елементи основної плати джерела живлення СХ, CY1, CY2, FL1. Елементи Т, THR1 захищають джерело живлення від струмів короткого замикання в навантаженні і сплесків напруги у вхідному мережі.
Мостовий випрямляч виконаний на діодах В1-В4. Конденсатори С1, С2 утворюють фільтр низькочастотної мережі. Резистори R2, R3 - елементи ланцюга розряду конденсаторів С1, С2 при виключенні живлення. Варистори V3, V4 обмежують випрямлена напруга при кидках напруги вище прийнятих меж.
Допоміжний перетворювач підключений безпосередньо до виходу мережевого випрямляча і схематично представляє автоколебательний блокінг-генератор. Активними елементами блокинг-генератора є транзистор Q1 n-канальний польовий транзистор (MOSFET) і трансформатор Т1. Початковий струм затвора транзистора Q1 створюється резистором R11R12. У момент подачі живлення починає розвиватися блокинг-процес, і через робочу обмотку трансформатора Т1 починає протікати струм. Магнітний потік, створюваний цим струмом, наводить ЕРС в обмотці позитивного зворотного зв'язку. При цьому через діод D5, підключений до цієї обмотці, заряджається конденсатор С7, і відбувається намагнічування трансформатора. Струм намагнічування і зарядний струм конденсатора С7 призводять до зменшення струму затвора Q1 і його подальшого замикання. Демпфірування викиду в ланцюзі стоку здійснюється елементами R19, С8, D6, надійне замикання транзистора Q1 здійснюється біполярним транзистором Q4.
РА З'2011
література
1. Мюллер С. Модернізація і ремонт ПК / пер. з англ. - М .: ТОВ «І.Д. Вільямс », 2007.
2. Кучеров Д.П. Сучасні джерела живлення ПК і периферії. Повне керівництво (+ CD) / Д.П. Кучеров, А.А. Купріянов. - СПб .: Наука і Техніка, 2007.
3. AZ7500BP / [Електронний ресурс] - Режим доступу: http://www.alldatasheet.com
4. LP7510 / [Електронний ресурс] - Режим доступу: http://www.alldatasheet.com
5. TPS3510 / [Електронний ресурс] - Режим доступу: http://www.alldatasheet.com
(Далі буде)

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані користувачі

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов