Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Симистор - що це таке, принцип роботи, види імпортних, схеми регулятора потужності, діммера, терморегулятора і управління через оптопару і з мікроконтролера, сімісторний регулятор швидкості, напруги, як перевірити тестером і продзвонити мультиметром, ціна і де купити в Москві і СПб

  1. Що це таке?
  2. Принцип роботи
  3. види сімісторов
  4. схеми управління
  5. Регулятор потужності
  6. Використання
  7. Як перевірити?
  8. Як перевірити мультиметром?
  9. вартість
  10. Де купити сімістори?
  11. Відео

Наша сеть партнеров Banwar

Будь-яка електроніка заснована на комплексі різного роду елементів, які забезпечують функціонування електроприладів. Симистор - один з необхідних мікроприладів. Дивіться огляд видів світлодіодних фітоламп для розсади рослин тут: https://howelektrik.com/osveshhenie/lampy/svetodiodnye-fitolampy-dlya-rassady-rastenij-obzor-vidov-i-kak-vybrat.html .
Будь-яка електроніка заснована на комплексі різного роду елементів, які забезпечують функціонування електроприладів

На фото представлені сімістори

Зміст статті

Що це таке?

Симистор - напівпровідниковий прилад, що отримав свою назву від слів симетрично тиристори. Винайдено в СРСР, на одному із заводів, і запатентований на півроку раніше, ніж в США.

Принцип роботи

Принцип роботи сімістора заснований на забезпеченні прохідності електричного струму в обох напрямках, а не в одному, як в тиристорі. Одним з безперечних переваг симистора є і той факт, що для забезпечення прохідного каналу не потрібна наявність постійного рівня напруги на керуючому ключі. Достатньо лише наявність його не вище певного рівня, в залежності від застосування.

види сімісторов

Говорячи про види сімісторов, слід прийняти той факт, що це симистор є одним з видів тиристорів. Коли маються на увазі відмінності по роботі, то і тиристор можна уявити свого роду різновидом симистора. Відмінності стосуються лише по керуючому катода і в різних принципах роботи цих тиристорів. Читайте що таке імпульсний блок живлення .

Імпортні сімістори широко представлені на вітчизняному ринку. Їх основна відмінність від вітчизняних сімісторов полягає в тому, що вони не вимагають попередньої настройки в самій схемі, що дозволяє економити деталі і місце на друкованій платі. Як правило, вони починають працювати відразу після включення в схему. Слід лише точно підібрати необхідний симистор по всім необхідним характеристикам.

  • На заміну Z00607 добре підходять и BT131-600, тільки вони максимально підходять за всіма параметрами
  • На знімку BT131-600

  • Повністю аналогічний у Z7M є МАС97А8.
  • z3m. Такий же, як і трохи вище. Відмінності в струмі по керуючому ключу і в максимальній напрузі. Повністю аналогічний по заміні на MAC97A8
  • ВТА 16 600 - імпортний, розрахований на використання в ланцюгах до 16 ампер і напругою до 600 вольт
  • M2lZ47. Цей дуже часто використовується концерном Samsung у виробництві побутових приладів. Аналогом цього напівпровідника і, безсумнівно, більш кращим, є BT 134-800. и m2lz47 не є найнадійнішими з погляду умов експлуатації в приладах з нестабільними параметрами мережі живлення.
  • m2lz47 представлений ан фото

  • тс122 25. Даний симистор дуже часто називають силовим тиристором, так як він використовується в електроприладах або електроінструменті в механізмах плавного пуску. Відмінною рисою даного а є його велика надійність протягом великого терміну роботи.
  • На знімку представлений тс122 25

  • 131 6, інша назва цього ж ВТ 131-600, але є і спрощена назва, і на багатьох деталях є саме спрощена маркування. З цим моментом дуже часто пов'язано те, що за оригінальною або спрощеної маркування не завжди можна знайти саме ту інформацію, яка потрібна.

схеми управління

Схеми управління симистором відрізняються простотою і надійністю. Там, де без застосування сімісторов потреба у великій кількості деталей, і проводилася ретельна підгонка по параметрам - сімістори значно спростили всю принципову схему. Включення в схему тільки основних елементів дозволяє миниатюризировать не тільки саму друковану плату, але і весь прилад в цілому. Читайте принцип роботи індикаторного викрутки .

Читайте   принцип роботи індикаторного викрутки

Схема управління симистором на малюнку

Схема діммера на сімісторов дозволяє створити компактне додаток до вимикача освітлення, для плавного регулювання рівня освітлення. При необхідності схему можна доповнити компонентами для плавної зміни освітлення в залежності від інтенсивності розсіяного фону.
Схема діммера на сімісторов дозволяє створити компактне додаток до вимикача освітлення, для плавного регулювання рівня освітлення

Схема діммера на сімісторов

Схема регулятора на сімісторов включає в себе безпосередньо сам датчик температури, що живить мережу, і прилад навантаження. Зміна показань датчика температури призводить до изменени показників струму на ключі симистора, що призводить або до збільшення напруги, або до зменшення. Забудьте про складні механічних пристроях з біметалічними пластинами і вигоряють контактах. Читайте інструкцію як відмотати електролічильник на цій сторінці .

Схеми управління швидкістю обертання двигуна принципово нічим не відрізняються за принципом побудови від інших аналогічних. Нюанси стосуються тільки параметрів струму і напруги на двигун.

Управління симистором через оптопару дозволяє підключати електрообладнання, яким потрібно керувати. Безпосередньо до комп'ютера через порт LPT. Оптопара в даному прикладі дозволяє захистити безпосередньо материнську плату комп'ютера від перевантаження і виходу з ладу. Свого роду розумні запобіжник з функцією управління.

Управління симистором через оптопару на схемі

Управління симистором з мікроконтролера дозволяє домогтися дуже точних показників по струму і напрузі, при яких відбувається управління самим симистором і розподілу напруги живлення на різні пристрої навантаження.
Управління симистором з мікроконтролера дозволяє домогтися дуже точних показників по струму і напрузі, при яких відбувається управління самим симистором і розподілу напруги живлення на різні пристрої навантаження

Схема управління симистором з мікроконтролера на малюнку

Регулятор потужності

Регулятор потужності на сімісторов зазвичай вимагає включення симистора в одну з гілок випрямляча, щоб шляхом зміни імпульсів живлення двигуна домогтися якомога маленьких проміжків в подачі живлення на двигун, щоб не губилася потужність на низьких оборотах.

Регулятор потужності на сімісторов зазвичай вимагає включення симистора в одну з гілок випрямляча, щоб шляхом зміни імпульсів живлення двигуна домогтися якомога маленьких проміжків в подачі живлення на двигун, щоб не губилася потужність на низьких оборотах

Регулятор потужності на сімісторов на схемі

Схема регулятора потужності виконується в основному на силовому сіністоре, випрямному діодовом містку і по можливості з застосуванням оптопари, для захисту керуючого входу від непередбачених поломок з метою запобігання поширенню несправності.

Регулятор потужності на сімісторов для індуктивного навантаження - найцікавіша гілка застосування сімісторов. Проблема застосування сімісторов на індуктивному навантаженні полягає в тому, що при багатьох діапазонах частот при подачі керуючого імпульсу сам симистор просто не встигає відкритися. В результаті деталі згоряють, ефекту нуль. Одна з дуже небагатьох схем пропонує рішення в посилці декількох імпульсів замість одного.

Одна з дуже небагатьох схем пропонує рішення в посилці декількох імпульсів замість одного

Регулятор потужності на сімісторов для індуктивного навантаження на схемі

Використання

Сімістори застосовуються практично скрізь. Це і блоки живлення, і регулятори потужностей і напруги в побутових приладах, в аудіо-і відеотехніки, в літако- і автомобілебудуванні.

Сімісторний регулятор швидкості не займає багато місця, практичні рішення по використанню симистора в регуляторах розрізняються тільки показниками регульованою швидкості. Внаслідок цього використовуються ті чи інші деталі.

На знімку сімісторний регулятор швидкості

Сімісторний регулятор напруги не займає багато місця, так як в ньому відсутні громіздкі і застарілі морально елементи. До того ж, такі регулятори напруга не залежать від перепадів напруги, так як мають зовсім інший принцип роботи.
Сімісторний регулятор напруги не займає багато місця, так як в ньому відсутні громіздкі і застарілі морально елементи

Сімісторний регулятор напруги на фото

Сімісторний регулятор на вентилятор дозволяє, не використовуючи потужних компонентів в системі живлення, регулювати обороти вентилятора без втрати функціональності і перегріву окремих компонентів згідно з класичною схемою побудови блоку управління. Нижче напруга - вище частота, і обороти вентилятора стабільні і на малих і на великих значеннях.
Сімісторний регулятор на вентилятор дозволяє, не використовуючи потужних компонентів в системі живлення, регулювати обороти вентилятора без втрати функціональності і перегріву окремих компонентів згідно з класичною схемою побудови блоку управління

Сімісторний регулятор на вентилятор зображений на фото

Як перевірити?

На фото перевірка справності симистора

При підозрах на несправність будь-яку деталь потрібно перевірити. Для кожної окремої деталі є свої способи перевірки і всі вони відрізняються за принципом роботи деталі і принципом роботи використовуються приладів для перевірки.
При підозрах на несправність будь-яку деталь потрібно перевірити

Перевірка справності тиристора на знімку

Як перевірити мультиметром?

Симистор перевіряється наступним чином. Для цього потрібно два стрілочних омметра. Один підключаємо до анода і катода симистора, а другий приєднуємо до одного з анодів одним щупом. На першому омметрепрі робочому сіністоре буде спостерігатися опір, що прагне до нескінченності, але після приєднання другого щупа до керуючого електрода відбудеться відмикання ключа і на першому приладі опір моментально зникне. Ознайомитися з керівництвом як вибрати детектор прихованої проводки і як ним користуватися можна тут .

Можна перевірити симистор мультиметром НЕ випаюючи, але керуючий електрод від'єднати все-таки потрібно. При приєднанні омметра до аноду і катоду буде відзначатися нескінченне опір, але після короткочасного замикання керуючого електрода до плати відбудеться відмикання затвора симистора

На знімку перевірка сімістра мудьтіметром

Перевірка симистора тестером принципово нічим не відрізняється від перевірки вольтметром, так як то ідентичні прилади та принцип дії відрізняється тільки тим, що тестер працює за принципом - є чи ні провідність. Якщо ж мова йде про класичний тестері, а не про збірний назві.

вартість

Вартість сімісторов не висока, так як це вже далеко не деталь високих технологій. Найдорожчі елементи з сімейства сімісторов коштують не дорожче ста рублів за одну штуку.

Де купити сімістори?

Сімістори можна купити в лобом магазині, що торгує радіоелектронними компонентами. Продаються як вітчизняні, так і імпортні варіанти напівпровідників.

У Москві:

  1. Зао ЧІП і ДІП, вул. Перерва, д. 49 тел. +7 495 544-00-08 тел. 495-3472800
  2. Терра Електроніка Москва, вул. Дербеневская, будинок 1, Бізнес-парк «Дербеневскій»,
    корп. 1, під'їзд 23 тел .: (495) 221-78-03
  3. Чіпрезістор вул. Велика Черёмушкінская, д.25, стор.97 тел .: 8 (499) 7-555-078

В Санкт-Петербурзі:

  1. ЗАТ Atlas Electronic Group Серпуховскаяул., 18, оф. 1 А, тел .: +7 (812) 325-08-56
  2. Коломяжскій ін., Д. 26, тел .: +7 (812) 300-35-63;
  3. Трамвайний ін., Д. 12 тел .: +7 (812) 377-17-25

Відео

Дивіться на відео як перевірити симистор:

Сімістори - ключові деталі в сучасних напівпровідникових приладах, і без них багато побутових приладів були б незрівнянно більше і часто виходили б з ладу, а про точність їх роботи не могло вестися взагалі ніяких розмов.

Тетяна Сумо

Що це таке?
Як перевірити мультиметром?
Де купити сімістори?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов