Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Система запалювання автомобіля

  1. Пристрій системи запалювання
  2. Принцип роботи системи запалювання

Наша сеть партнеров Banwar

Основним призначенням системи запалювання автомобіля є подача іскрового розряду на свічки запалювання в певний   такт роботи двигуна внутрішнього згоряння Основним призначенням системи запалювання автомобіля є подача іскрового розряду на свічки запалювання в певний такт роботи двигуна внутрішнього згоряння . Для дизельних двигунів під запалюванням розуміють момент упорскування палива в такт стиснення. У деяких моделях автомобілів система запалювання, а саме її імпульси, подаються на блок управління занурювальним паливним насосом.

Систему запалювання, в міру свого розвитку, можна розділити на три типи. Контактна система запалювання, імпульси у якій створюються під час роботи контактів на розрив. Безконтактна система запалювання, керуючі імпульси створюються електронним транзисторним керуючим пристроєм - комутатором, (хоча правильно його назвати генератором імпульсів). Мікропроцесорна система запалювання - це електронний пристрій, який управляє моментом запалювання, а також іншими системами автомобіля. Для двотактних двигунів, без зовнішнього джерела живлення використовуються системи запалювання типу магнето. Заснована на принципі створення ЕРС при обертанні постійного магніту в котушці запалювання по задньому фронту імпульсу.

Пристрій системи запалювання

Пристрій системи запалювання

Схема системи запалювання: 1 - замок запалювання; 2 - котушка запалювання; 3 - розподільник, 4 - свічки запалювання; 5 - переривник, 6 - маса.

Всі перераховані вище види систем запалювання схожі між собою, відрізняються тільки методом створення керуючого імпульсу. Так в систему запалювання входять:

  1. Джерело живлення для системи запалювання, це акумуляторна батарея (В момент запуску двигуна), і генератор (Під час роботи двигуна).
  2. Вимикач запалювання - це механічне або електричне контактний пристрій подачі напруги на систему запалювання, або по-іншому - замок запалювання. Як правило, виконує дві функції: подачі напруги на бортову мережу і систему запалювання, подачі напруги на втягує реле стартера автомобіля .
  3. Накопичувач енергії - вузол призначений для накопичення, перетворення енергії достатньої для виникнення електричного розряду між електродами свічки запалювання. Умовно накопичувачі енергії можна розділити на індуктивний і ємнісний.
    1. Найпростіший індуктивний накопичувач - це котушка запалювання, яка представляє собою автотрансформатор, первинна обмотка у нього підключається до плюсового полюса і через пристрій розриву до мінусової. Під час роботи пристрою розриву, наприклад кулачків запалювання, в первинній обмотці виникає напруга самоіндукції. У вторинній обмотці утворюється підвищена напруга, достатню для пробою повітряного зазору свічки.
    2. Ємнісний накопичувач є ємність, яка заряджається підвищеною напругою і в потрібний момент віддає свою енергію на свічку запалювання
  4. Свічки запалювання, являють собою пристрій з двома електродами знаходяться один від одного на відстані 0,15-0,25 мм. Це фарфоровий ізолятор, насаджений на металеву різьбу. У центрі знаходиться центральний провідник, який служить електродом, другим електродом є різьблення.
  5. Система розподілу запалювання призначена для подачі в потрібний момент енергії від накопичувача до свічок запалювання. До складу системи входять розподільник, і (або) комутатор, блок управління системою запалювання.
    1. Розподільник запалювання (трамблер) - пристрій розподілу високої напруги по дротах, провідним до свічок циліндрів. Зазвичай в розподільнику зібраний і кулачковий механізм. Розподіл запалювання може бути механічним і статичним. Механічний розподільник являє собою вал, який приводиться в дію від двигуна і за допомогою «бігунка» розподіляє напруження по високовольтних дротах. Статичний розподіл запалювання має на увазі під собою відсутність обертових деталей. При такому варіанті котушка запалювання приєднаються безпосередньо до свічки, а управління походить від блоку управління запаленням. Якщо, наприклад, двигун автомобіля має чотири циліндри, то і котушок буде чотири. Високовольтні дроти в даній системі відсутні.
    2. Комутатор - електронний пристрій для генерації імпульсів управління котушкою запалювання, включається в ланцюг харчування первинної обмотки котушки і по сигналу від блоку управління розриває харчування, в результаті чого виникає напруга самоіндукції.
    3. Блок управління системою запалювання - мікропроцесорний пристрій, який визначає момент подачі імпульсу в котушку запалювання, залежно від даних датчиків положення коленвала, лямбда-зондів, температурних датчиків і датчика положення распредвала.
  6. Високовольтний провід - це одножильний провід з підвищеною ізоляцією. Внутрішній провідник може мати форму спіралі, для виключення перешкод в радіодіапазоні.

Принцип роботи системи запалювання

Розглянемо принцип дії класичної системи запалювання. При обертанні валу приводу трамблера в дію наводяться кулачки, які «розривають» подаються на первинну обмотку автотрансформатора (бобіну) 12 вольт. При зникненні напруги на трансформаторі, в обмотці з'являється ЕРС самоіндукції, відповідно на вторинній обмотці виникає напруга порядку 30000 вольт. Висока напруга подається в розподільник запалювання (бігунок), який обертаючись поперемінно подає напругу на свічки в залежності від такту роботи двигуна внутрішнього згоряння . Високої напруги досить для пробою іскровим розрядом повітряного зазору між електродами свічки запалювання.

Випередження запалювання потрібно для більш повного згоряння паливної суміші. Через те, що паливо згорає не відразу, підпалити його необхідно трохи раніше, до приходу в ВМТ. Момент подачі іскри повинен бути точно відрегульований, тому що в іншому випадку (раннє або пізнє запалювання) двигун втратить свою потужність, можлива підвищена детонація.

РЕКОМЕНДУЄМО ТАКОЖ ПРОЧИТАТИ:

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов