Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Щиток для електролічильника та автоматів

  1. Вибір електричного щитка
  2. конструкція щитка
  3. Електросхема і її створення
  4. елементи щитка
  5. Правила складання
  6. монтажні роботи
  7. поверховий щит
  8. Установка. Відео

Наша сеть партнеров Banwar

електричний щиток призначений для розподілу електроенергії та захисту електропроводки від перевантажень і коротких замикань. Якщо раніше для управління домашньою електромережею було досить лічильника з парою автоматів, то тепер все змінилося. Зовсім недавно потужності 800 Вт вистачало на всю квартиру. Але зараз витрата електрики досяг 7 кВт і навіть вище. На фото нижче представлена ​​стара (а) і сучасна (б) системи захисту електропроводки. електричний щиток   призначений для розподілу електроенергії та захисту електропроводки від перевантажень і коротких замикань

Стара і нова системи захисту електропроводки

Зі збільшенням енергоспоживання для сучасної мережі необхідні надійні пристрої захисту. Правильно підключити електричний щиток можна, звернувшись за допомогою до фахівців, або зібравши його своїми руками. В обох випадках треба розібратися в його пристрої, електричній схемі, з вимогами і правилами по установці, а також володіти навичками електромонтажника.

У будинку з дерева електромонтаж слід робити з особливою акуратністю і з дотриманням правил пожежної безпеки.

Вибір електричного щитка

Коли вибирають і монтують електричний щиток, до нього висувають такі вимоги:

  1. Короб повинен забезпечувати розміщення в них необхідної кількості апаратури, і навіть з невеликим запасом. Розмір визначається кількістю набраних елементів. Однополюсний автомат становить 1 модуль. Решта апарати виконані з розмірами, кратними його розміру. Двухполюсник зроблений на два модуля, а розмір лічильника може бути більше восьми. Якщо підрахувати необхідну кількість апаратів, можна вибрати потрібний бокс. Моделі продаються за розмірами або кількості модулів, які можуть поміститися всередині, наприклад, пристрій на 12 або 36 модулів.
  2. Електричний щиток виготовляється з негорючого матеріалу з знаком електробезпеки , Із зазначенням номінальної напруги. Матеріалом служить метал з неелектропровідних покриттям або термопластик. Пристрої витримують значні механічні навантаження, а по дизайну можна завжди знайти те, що потрібно.
  3. Зовнішні та внутрішні дроти в щитку маркуються за допомогою бирок, де повинні бути вказані групи елементів.
  4. Нульовий і заземлення проводу підключаються до колодок - по одному на кожну клему. Синім кольором позначені шини для нуля і чорним для фази.
  5. Вибір автоматів робиться під перетин кабелю. Якщо встановлена ​​мідна жила на 2,5 мм2, максимально допустимий струм для неї складе 25 А. Параметри УЗО або автоматів підбираються з стандартного ряду в бік зменшення, що становить 16 А. Між собою пристрої бажано поєднувати шинопроводом.
  6. Металевий короб повинен бути заземлений через дверцята і корпус.
  7. Кожен бокс продається з паспортом, де вказані тип і клас електрощитка, рівень захисту, запобіжні заходи, спосіб установки і ін. Дані.
  8. Зовнішня проводка в короб вводиться в металевих трубах або рукавах. Під електричний щиток внутрішньої установки до нього видовбуються штроби для пучків кабелів (рис. Нижче).

Установка електрощитка з прихованою проводкою

конструкція щитка

Тип залежить від того, як сконструйований короб. Пристрій може бути наступним:

  • вбудовуваним - для прихованої електропроводки (рис. нижче);
  • накладним - в приміщеннях з відкритою проводкою;
  • покриттям - переважно для промисловості.

Короб першого типу вставляється в облаштовану нішу і виглядає привабливіше. На стіні видно тільки кришка і відсутні виступаючі деталі.

На стіні видно тільки кришка і відсутні виступаючі деталі

Вбудований електричний щиток

Незручністю є необхідність виготовлення ніші, якщо вона не передбачена в конструкції будинку. Доцільно виготовити фальшстену з гіпсокартону. Короб кріпиться через задню стінку з Прихоплювання по краях клеєм або гіпсом.

Довбати ніші в несучих стінах під електричний бокс заборонено!

Накладна модель є універсальною. До неї може бути підведена відкрита і прихована проводка.

Короб під апаратуру виконаний у вигляді ящика з дверцятами (рис. Нижче). Усередині нього знаходяться DIN-лінійки для установки лічильника, автоматів та іншої апаратури.

Усередині нього знаходяться DIN-лінійки для установки лічильника, автоматів та іншої апаратури

Накладний електричний щит

Металевий бокс містить отвори для проводів зверху і знизу. У пластиковому корпусі робляться виламувати люки. Введення проводів в бокс захищається за допомогою муфт і сальників.

Електросхема і її створення

Електросхеми необхідні, щоб монтувати щитки і схеми своїми руками, а також їх обов'язково вимагають електрики при перевірці робіт. Вони можуть бути накреслені вручну або створені за допомогою спеціальних програм. Важливо, щоб схема була зроблена правильно і забезпечувала зручну експлуатацію домашньої електромережі.

Спочатку визначається тип підключається мережі. У квартирах вона однофазная, а в приватних будинках може бути аналогічною або трифазної.

Тип системи заземлення може бути TNC, TN-S або TN-CS. Перша з них, що поєднує заземлення і нуль, була створена за старими нормативами і в нових будинках не застосовується.

Принципова схема типового електрощита зображена на рис. нижче. На ній показані тільки умовні позначення.

Електрична схема щита

На однофазном вході встановлені однополюсний автомат захисту з лічильником. За ними розташовується загальне протипожежне УЗО. На наступному етапі всі споживачі діляться на групи. Там, де необхідно, встановлюються диференціальні автомати. Якщо в них немає необхідності, досить буде автоматів захисту. Оптимальним є такий розподіл по кімнатах:

  • групи розеток;
  • освітлення з вимикачами;
  • окремі автомати на ванну кімнату і потужні електроприлади: пральна машина, водонагрівач, кондиціонер, електроплита.

Технічні характеристики автоматів підбираються під кожну групу.

Найпростіша схема електрощитка з розгалуженням на 3 лінії зображена на рис. нижче.

Схема електрощита з розводкою на три електричні лінії

Харчування подається на лічильник (фаза - червоний колір, нуль - зелений), потім йде на автомати 1-3 і на навантаження. Жовтим кольором позначено дріт заземлення. Він захищає не тільки електроприлади, але також щиток.

при підключенні лічильника важливо не переплутати фазні і нульові клеми. Всі необхідні пояснення знаходяться в інструкції для нього.

елементи щитка

У магазині можна купити бокс відразу зі стандартною комплектацією, але часто елементи треба підбирати самостійно, згідно з розробленою схемою. Типи елементів і їх призначення наступні:

  1. DIN-рейки для розміщення апаратури є пластини з металу, які кріпляться на електричний щиток.
  2. Автомат введення - автоматичний вимикач подачі до об'єкта електрики в разі перевантаження ланцюга або при короткому замиканні (КЗ).
  3. Прилад обліку споживання електроенергії, що встановлюється в окремий бокс або разом з іншою апаратурою. Тип лічильника може бути індукційним або електронним. Схеми підключення тих і інших однакові.
  4. Автоматичні вимикачі, що захищають електропроводку (підбираються за величинами і характерам навантажень). Їх вибирають з орієнтацією на максимальний струм, допустимий для певного перерізу проводу при включеній навантаженні. Самі пристрої можуть бути захищені від руйнування вбудованими запобіжниками. Автомат може спрацьовувати миттєво при КЗ або через 15-60 хв, якщо струм навантаження незначно перевищить номінальний.
  5. Розподільні шини для нуля і заземлення (можуть бути відкритого і закритого виконання).
  6. УЗО - пристрої захисту людини від ураження струмом. Крім того, вони не допускають загоряння при виникненні струму витоку в проводі. Замість них можливе застосування диференціальних автоматів, виконують додатково функцію автоматичного вимикача. У такому випадку замість двох апаратів в щиток встановлюється один. Це дозволяє економити місце. Номінал приладу вибирається той же самий або на крок вище, ніж у що стоїть перед ним автомата.
  7. Іноді в щитки встановлюється реле напруги. Це робити не обов'язково, але при наявності в будинку дорогої електроніки воно корисно. У разі відхилення напруги від встановлених значень ланцюг розривається. Крім того, прилад показує, як змінюється напруга в ланцюзі в часі.
  8. Електропроводка - засіб для створення з'єднань.

Електропроводка в квартирі розділяється на групи і для кожної з них підраховується навантаження, після чого розраховуються необхідні перетину жил, і підбирається відповідний автомат. Розкладка робиться приблизно таким чином:

  • групи освітлення і розеток в передпокої і ванній (6 А, діфавтомат );
  • групи освітлення спальні і залу (6 А, автоматичний вимикач);
  • освітлення з розетками на кухні (16 А, діфавтомат);
  • групи розеток в залі і спальні (16 А, діфавтомат);
  • окреме підключення до електроплиті, пральній машині, кондиціонеру (в залежності від потужності споживачів застосовується автоматичний вимикач).

Для групи розеток на охоронну систему і домашній роутер встановлюється автомат на 6 А (можна додати джерело безперебійного живлення).

У підсумку загальна потужність при одночасному включенні всіх навантажень складе близько 7 кВт. Для внутрішньої мережі тут слід двохполюсного вступної автомат на 32 А.

Монтаж і прокладка проводів проводиться з наступною кольоровим маркуванням:

  • L - провід фази білого, червоного або коричневого кольору;
  • N - нульовий синій провід;
  • PE - заземлення жовто-зеленого кольору.

Правила складання

  1. Повинна дотримуватися кольорове маркування жил.
  2. Підключення і установка апаратів виконуються так, щоб усередині щитки були скомпоновані наочно і зрозуміло без схеми (рис. Нижче). Чим більше в них порядку, тим легше обслуговувати.
  3. Силові підключення проводяться зверху вниз (більш потужні прилади встановлюються вище). При такому розміщенні електричний щиток можна швидше знеструмити при аварії.
  4. Харчування на вхід подається в останню чергу, коли проведена остаточна перевірка всіх комутацій. Окремі лінії перевіряються на працездатність з використанням схем тимчасових включень.

Правильно зібраний електричний щит

монтажні роботи

Під щит вибирається доступне місце. Зазвичай його встановлюють в передпокої, поблизу від введення кабелю живлення. Висота установки становить 1,5-1,7 м. До спеціального бокс щита з оглядовим віконцем поміщається лічильник. У стіні робляться отвори, щоб закріпити короб на дюбелі або саморізи.

Коли щит встановлений на стіну, його можна збирати в такий спосіб:

  1. Всі групи проводів квартири заздалегідь підводяться до щитка, де буде проводитися монтаж. На них повинно бути маркування, щоб зручніше зібрати схему.
  2. Саморізами на щит кріпляться DIN-рейки для установки апаратів.
  3. У верхній частині встановлюється шина для нейтрали, а в нижній - для заземлення.
  4. Зверху встановлюється автомат введення.
  5. В окремий бокс, як і для лічильника, може міститися вступної автомат.
  6. Групи автоматів розміщуються зверху вниз, у міру зниження потужності. Як перемичок між ними застосовується спеціальна шина або їх роблять з мідного дроту перетином 4 мм. Зручніше, коли розташування пристроїв в щитку і на електричній схемі однакове.
  7. Кабелі й проведення вводяться через отвори в короб. З них зрізається зовнішня обплетення і за кольором проводиться прокладка до місць підключення. Завжди повинен бути запас для подальшого ремонту. Підключають нульові жили до верхньої шині. До верхніх клем автоматів подають харчування, а до нижніх підключають навантаження (підключення фази на електрогруппи). Перетин проводів зменшується, починаючи від введення і до ділянок з навантаженнями. Перетин дроту заземлення не повинен бути менше ніж у фазного на вході. Не можна допускати скручування і освіту витків. Силові і нульові дроти розлучаються по різні боки щитка.
  8. При відсутності підключення нового лічильника харчування на електроінструменти і підсвічування можна подавати зі старого. Провід виводяться близько від лічильника, щоб контролер надалі зміг зробити підключення, і опломбувати прилад.
  9. Після приєднання кожної групи доцільно перевірити її працездатність, подаючи напругу через схему тимчасового підключення.

Спочатку слід зібрати щит без комутації, відзначаючи місця установки приладів (пробне складання на рис. Нижче). При цьому слід передбачити можливість швидкого відключення живлення зсередини і зовні.

При цьому слід передбачити можливість швидкого відключення живлення зсередини і зовні

Пробна збірка щита без комутації

Коли щиток закритий, повинна бути забезпечена можливість швидкої перевірки наявності напруги за допомогою індикаторного викрутки або лампочки.

поверховий щит

Поверховий щит (ЩЕ) розташовується на поверсі і належить до кількох квартирах. Зазвичай він замкнений на замок і відкрити його можна тільки за допомогою чергового електрика ЖЕК. Мешканцям доступ в щит до електроустаткування заборонений. Вони можуть тільки включити автомати після спрацьовування, відкривши спеціальну кришку.

На рис. нижче схематично зображено поверховий щит з розводкою на три квартири.

Схема електричного щита на поверсі

Все ЩЕ під'їзду запитані від загального стояка (шини фаз L1 L2 L3 і N на рис. Вище). У старому житловому фонді застосовується система заземлення типу TN-C. Кожна фаза підключена до окремій квартирі, а шина нульового проводу є спільною. Харчування після лічильника надходить на УЗО, а потім йде розгалуження на лінії в квартирі (освітлення, розеток та електроплити). Повинен бути ще пакетний вимикач перед лічильником, але він на даній схемі не вказано.

Модернізацію ЩЕ можна зробити, якщо домогтися дозволу у ЖЕК, а потім купити необхідні апарати, відповідні необхідної потужності і захисних функцій. Після чого електрик зробить наступні зміни:

  1. Замінюється живить алюмінієвий кабель на мідний відповідного перетину. З'єднання робиться спеціальною клемою для різнорідних провідників.
  2. Замість старих автоматичних вимикачів підключаються нові з необхідними характеристиками.
  3. Проводиться заміна старих заземлюючих і нульових проводів на сучасні.

Радикальний спосіб заміни електрообладнання в ЩЕ буде зроблений, якщо встановити окремий бокс в квартирі з перенесенням лічильника в нього. У міжповерхових щит слід встановити пакетний вимикач або рубильник з плавкими вставками. Для цього потрібен дозвіл ЖЕК.

У зв'язку з тим, що постійно з'являються нові прилади, в щитку потрібно залишити місце під них. Серед них є, наприклад, такі:

  • обмежувач споживаної потужності;
  • прилад обліку спожитої потужності (НЕ лічильник);
  • прилад контролю балансування фаз.

Установка. Відео

Про особливості монтажу електрощитка можна дізнатися, переглянувши дане відео.

Немає нічого складного в тому, щоб вибрати і зібрати електричні щитки для автоматів, лічильника та іншої апаратури. Важливо правильно підібрати, розрахувати параметри і встановити в них електрообладнання, з'єднавши його проводами. Схема повинна бути наочною і зручною для обслуговування.

Оцініть статтю:

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов