Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Скороварка-автоклав | домашнє пивоваріння

Наша сеть партнеров Banwar

У статтях і книгах для домашніх пивоварів скороварка згадується як найпростіший автоклав вельми корисний для стерилізації при розведенні дріжджів. Вологий жар - водяна пара, - нагрітий до 121оС за 15 хвилин вбиває все живе, здатне протистояти простому кип'ятіння: теплотривкі спори бактерій і цвілі. (Необхідно відзначити, що суміш пари і повітря для досягнення ефекту стерилізації необхідно нагрівати до більш високих температур). Стерилізація середовищ для розведення чистих культур пивних дріжджів річ вкрай важлива. Нехтуючи цією обставиною ви ризикуєте виростити в своїх пробірках, м'яко кажучи, невідомо що.

Принцип роботи

Як відомо, температура кипіння води при звичайних умовах 100С. Скороварка - простий побутовий прилад дозволяє нагрівати воду (і водяна пара, відповідно) до температури необхідної для стерилізації. Це досягається за допомогою підвищення тиску всередині. Для цієї мети служить спеціальний клапан-грузик (в моєму випадку використовується саме така конструкція). Грузик силою своєї ваги перекриває випускний отвір і перешкоджає водяній парі вільно виходить з скороварки зовні. Зрозуміло, що попередньо в скороварку необхідно налити воду, і поставити пробірки, колби, баночки та інше містять стерилізується середовища.

Після того як споряджена скороварка виявиться на плиті клапан-грузик ставити не потрібно. Це необхідно для того щоб водяна пара видавив зсередини скороварки все повітря. Цілком достатньо інтенсивного кипіння протягом 10-15 хвилин. Потім встановлюється грузик і пар на деякий час припиняє виходить назовні - так як сила його тиску, спочатку, не може подолати силу ваги клапана. Однак нагрів триває і тиск пари зростає, разом з тиском росте і температура. Залежність тиску пари від температури з великою точністю визначена для багатьох рідин в тому числі і для води. Таким чином вага вантажу можна підібрати так, щоб температура пара (і води) всередині досягала 121с.

Як показали найпростіші досліди автора цих рядків, скороварка з російського магазина як автоклав для стерилізації володіє двома серйозними недоліками. (Можливо американські аналоги їх позбавлені, з цієї причини зарубіжні автори не загострюють увагу пивоварів на подібні нюанси).

По-перше, температура всередині працюючого приладу як правило нижче 121оС. По-друге, як було розказано вище, вільний обсяг скороварки під час стерилізації зайнятий водяною парою. Після виключення нагріву і охолодження відбувається конденсація пара - перетворення його назад в воду. Святе місце порожнім не буває і скороварка починає бурхливо всмоктувати в себе повітря ззовні. Обсяг «брудного» забортного повітря досить великий - дорівнює вільному обсягом всередині. Результати стерилізації тим самим, практично, зводяться до нуля - всередину разом з повітрям потрапляє величезна кількість теплотривких спор мікроорганізмів.

Звичайно середовища всередині автоклава можна захистити спеціальною упаковкою - закрити горла колб ватою і алюмінієвою фольгою. Однак незважаючи на такого роду заходи процес стерилізації виявляється досить уразливим і не гарантує результат в повній мірі. Нижче мова піде про модернізацію стандартної скороварки, що перетворює її в цілком професійний прилад для стерилізації вологим жаром. Обсяг обраної колись посудини малуватий, але я пристосувався. У скороварку входять три-чотири колби місткістю 250 мл, але реально їх обсяг трохи більше. (Про те як потрібно упакувати пробірки і колби із середовищами мова піде нижче).

Пристрій

Перетворення скороварки торкнулися виключно її кришки. Там з'явився прилад - манометр. Замість двох штатних отворів тепер три. Додатково встановлено мініатюрний кульовий кран (від системи зворотного осмосу) і перепускний клапан. Вид зверху:

Вид збоку:   Манометр крупним планом:   Як уже зазначалося, тиск в скороварці даної системи підтримує спеціальний клапан у вигляді грузика, який надягає на штуцер, вмонтований в кришку Вид збоку: Манометр крупним планом: Як уже зазначалося, тиск в скороварці даної системи підтримує спеціальний клапан у вигляді грузика, який надягає на штуцер, вмонтований в кришку. Змінюючи вагу цього клапана-грузика можна регулювати тиск всередині скороварки, а, отже, і температуру. При надмірному тиску 1 бар умови цілком підходять для стерилізації (температура пара і води 121с).

Додатковий вагу підбирається так, щоб під час стерилізації на манометрі було имеено це тиск - 1 бар. Додатковий вагу підбирається так, щоб під час стерилізації на манометрі було имеено це тиск - 1 бар Штуцер, на який надівається клапан-вантаж, зараз ввернуть в кульової кран (це зроблено для зручності роботи, подробиці нижче). Пропускний клапан являє собою простенький кран з баранчиком (складну назву «перепускний» обумовлено його функцією - вирівнювати тиск після закінчення процесу стерилізації. Коли пар всередині охолоне і його тиск впаде до атмосферного - манометр покаже «0», - клапан потрібно відкрити вручну. З внутрішньої боку кришки на кран навернений штуцер, і встановлений (за допомогою шматочка шланга) санує фільтр 0.2 мкм - через цей фільтр піде повітря під час конденсації пари. Фільтр затримає пил зі сторонніми мікроорганізмами.

Вид зсередини": Вид зсередини:   Вид збоку:   Санує фільтр: Вид збоку": Санує фільтр:

цикл стерилізації

Посуд із середовищем поміщається всередину, на сітку з нержавіючої сталі (або спеціальну підставку для мантоварки) - щоб при кипінні пар з-під колб міг виходити, не створюючи стуку і не потрібною тряски посуду і сусла. підставки: Посуд із середовищем поміщається всередину, на сітку з нержавіючої сталі (або спеціальну підставку для мантоварки) - щоб при кипінні пар з-під колб міг виходити, не створюючи стуку і не потрібною тряски посуду і сусла Попередньо в скороварку заливається 0.5-0.75 л води. На штуцер перепускного клапана надаватися фільтр. Кришка загвинчується. Прилад ставитися на плиту. Кульовий кран відкритий. Пропускний клапан також відкритий. Вода всередині повинна закипіти. Хвилин 10-15 пар вільно виходить з «киплячій» скороварки. Це необхідно для того, щоб усередині не залишилося повітря (тільки чистий пар володіє стерилізує дією при температурі 121оС).

Після продувки закривається перепускний клапан, інакше тиск пара може пошкодити фільтр. Потім встановлюється клапан-грузик. Корисно стежити за показаннями манометра. Іноді фольга, якої закриті колби, може перекрити вихід пара і тиск виявиться вищим за 1 бар. Вага грузика підбирається заздалегідь і при досягненні необхідного тиску (1 бар) починається процес стерилізації - клапан-грузик регулює температуру всередині. Через 15 хвилин можна закрити кульовий кпан під клапаном-важком і зняти прилад з плити.

При охолодженні скороварки тиск пара всередині падає. Як тільки манометр покаже «0», необхідно відкрити пропускний клапан. При подальшому охолодженні пар заповнює внутрішність автоклава почне конденсуватися і його місце займе зовнішнє повітря, пройшовши попередньо через стерильний санує фільтр (він робиться стерильним разом з іншими предметами всередині автоклава). Так що у вас під кришкою скороварки буде завжди чисто.

Легко собі уявити, що може статися без захисного бар'єру у вигляді фільтра - всяка нечисть з навколишньої природи виявиться всередині автоклава. Краще цього уникнути.

комплектуючі

Підставка з нержавіючої сталі - продається в господарських магазинах (мантоварка), вчора бачив подібну в IKEA.

Сітка - фрагмент сітки з нержавіючої дроту, трохи оброблений своїми руками по краях.

Санує фільтр - фільтроелемент Мідісарт 2000, призначений для фільтрації повітря, матеріал мембрани - політетрафторетилен, тонкість фільтрації 0,2 мкм, макс. робочий тиск 3 бар, площа фільтрації 20 см², витримує температуру до 121 ° С, пропускна здатність по повітрю при? Р = 0,1бар, до 4 л / хв, підключення олива під шланг 6-12 мм, стерилізація - автоклавирование, виробництво « Сарториус »(Німеччина).

Пропускний клапан - я не гарантую, що цей прилад має точно таку назву в торговій мережі. Продається в магазинах сантехніки, разом з різного роду перехідниками, трійниками і іншим. Являє собою, по суті, невеликий краник з воротком. Варто зовсім недорого.

Гайка кріплення манометра - стандартний перехідник «3/8» (всередині) на «1/2» (зовні), чогось іншого під руками не виявилося.

Штуцер перепускного клапана - замовляв токареві, матеріал - нержавіюча сталь.

Гайка кріплення кульового крана - замовляв токареві, матеріал - нержавіюча сталь.

Клапан-грузик - штатне устаткування даної моделі скороварки. Клапан надаватися на штуцер. Всередині має конічної форми робочий елемент, який перекриває внутрішнє отвір штуцера.

Додатковий вагу - виготовлений з відрізків мідного дроту, підбирається за показаннями манометра. Необхідно домогтися тиску в процесі стерилізації 1 бар.

Манометр - звичайний прилад для водопроводу, продається у відділах сантехніки.

Кульовий кран - продається в магазинах, призначений для побутових систем зворотного осмосу. Мене привабила дана модель тільки своєю компактністю. Ймовірно, в будь-якій фірмі побутових фільтрів можна купити такий краник як запчастини.

Штуцер - я не став використовувати штатний штуцер скороварки, замовив токареві майже точну копію з нержавіючої сталі.

Як вже зазначалося вище, кришка скороварки мала два штатних отвори: під штуцер для клапана-грузика і для запобіжного клапана. Третє, для манометра довелося свердлити. Процес досить простий. Необхідно мати відповідне свердло і розгортку для вирівнювання і точної підгонки отвори. Запобіжний клапан я зняв. Ймовірно, необхідно його встановити. Зараз я змушений «вручну» стежити за показаннями манометра, так як фольга, що закриває колби може перекрити вхідний отвір штуцера (потрібно бути уважним при завантаженні колб), і тиск почне рости вище необхідного рівня.

У цій моделі скороварки, кришка притискається зовні, тому нічого страшного при наднормативний зростанні тиску не відбувається - пара починає просто труїти з-під кришки. В інших моделях, де кришка прилягає до корпусу зсередини - може статися вибух.

З досвіду експлуатації

Що показало час. На фотографії кришки я відзначив ще одну деталь - «гайка». Це важливий вузол. Гайка фіксує притискної механізм кришки (який зовні) і може з часом ослабнути. При цьому механізм буде вільно обертатися, що зручно при експлуатації скороварки. Однак при цьому може відбутися втрата герметичності. З-під шайби на зовнішній стороні кришки буде виходити пар, а в період охолодження це місце може пропустити забортний повітря. Гайку необхідно час від часу затягувати, як і всі інші з'єднання.

Манометр, прилад вкрай потрібний при налаштуванні скороварки, - допомагає підібрати правильний «додаткову вагу» для грузика і встановити момент падіння тиску всередині Манометр, прилад вкрай потрібний при налаштуванні скороварки, - допомагає підібрати правильний «додаткову вагу» для грузика і встановити момент падіння тиску всередині. Однак, в процесі експлуатації його роль мінімальна. Мені видається більш зручним управляти стерилізацією за таймером, в тому числі стежити за зниженням тиску всередині автоклава після виключення нагрева.Весь процес відбувається по одному разу і назавжди встановленим сценарієм. Необхідно озброївшись секундоміром скласти графік.

Перший пункт - час досягнення тиску 1 бар, після установки клапан-грузика. Другий пункт - час встановлення тиску «0» на манометрі після завершення стерилізації. Пункт перший не дуже важливий - ви почуєте як з-під грузика піде з шипінням пар. Це і буде момент початку стерилізації. Пункт другий важливий надзвичайно. Коли тиск в скороварці впаде до рівня атмосферного та буде продовжувати падати - ви нічого не почуєте. Тому краще цей момент помітити по годинах і відкривати перепускний кран через відомий проміжок часу.

Тому, манометр можна прибрати і повернути назад запобіжний клапан. До всього іншого, всередині манометра є робочий орган для вимірювання тиску з внутрішньою порожниною, яка знаходитися за межами скороварки і температура в ній природно нижче. У зв'язку з чим можуть виникнути сумніви щодо стерильності нутрощів манометра сполучених і так внутрішній автоклава.

сценарій стерилізації

1. У скороварку наливається 750 мл води.

2. Завантажуються пробірки або колби із середовищами, фільтри та інше з використанням підставок.

3. Встановлюється фільтр.

4. Обидва крана відкриваються.

5. Прилад встановлюється на конфорку плити.

6. Після початку кипіння необхідно зменшити потужність нагріву (на електроплиті я зменшую на пару одиниць).

7. Продування парою здійснюється 10 хвилин. За цей час, за даними різних джерел, повітря з усіх внутрішніх обсягів повинен бути витіснений паром. (Суміш пара з повітрям не володіє стерилізує ефектом при 121 градусах Цельсія).

8. Закриваємо перепускний клапан і встановлюємо клапан-грузик з додатковою вагою.

9. 3-4 хвилин відбувається підвищення тиску в скороварці і відповідне підвищення температури до 121 градуса. Коли процес завершиться з-під клапана-грузика почне активно виходити пар з характерним звуком.

10. Стерилізація триває 15-20 хвилин.

11. Після закінчення, закриваємо кульової кран і швидко знімаємо скороварку з плити.

Не залишайте прилад з закритим краном на гарячій конфорці ні в якому разі!

12. Падіння тиску до рівня атмосферного відбудеться за 3-5 хвилин. При подальшому охолодженні, пар всередині приладу конденсується і тиск опускається нижче атмосферного. У цей час необхідно відкрити пропускний клапан, щоб вільне місце під кришкою зайняв повітря, який пройде через встановлений всередині санує фільтр.

Модифікація для частого використання

Відомо, що фільтруючий елемент Midisart 2000, який використовується в показаної вище конструкції має обмеження на кількість циклів стерилізації. Тому в даній схемі санує фільтр перетворюється в споживаний матеріал, причому не дуже дешевий. Якщо є необхідність частого використання домашнього автоклава така ситуація пов'язана з великими витратами.

Рішенням проблеми може бути інша схема установки сануючих фільтра - зовні. Однак це не в якій мірі не може розглядатися як альтернатива схемою з внутрішнім розташуванням. Таку конструкцію слід мати і застосовувати хоча б періодично. Поясню, чому.

Для установки фільтра зовні потрібні додаткові деталі, як мінімум необхідний клапан і сполучна трубка. Причому краник показаний вище (для схеми з внутрішнім становищем фільтра) абсолютно не підходить в цьому випадку. Потрібно, як мінімум, кульовий кран. Причому, що задовольняє деяким конструктивним вимогам, що випливають з міркувань асептики. Все може виглядати, наприклад, так

Все може виглядати, наприклад, так

Як видно з фото, ми маємо невелику конструкцію, яку перед застосуванням, як мінімум, необхідно стерилізувати. Як? Тільки за допомогою тієї самої конструкції з внутрішнім розташуванням фільтра (до слова, фільтр може бути один, що корисно з точки зору економії). Так як стерилізацію слід проводити періодично, конструкція показана вище (з внутрішнім становищем фільтра) просто приречена на періодичне застосування

Нові статті публікуються на Pro версії сайту. Передплату можна оформити тут .

Обочий тиск 3 бар, площа фільтрації 20 см², витримує температуру до 121 ° С, пропускна здатність по повітрю при?
Як?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов