Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Шліфувальна машинка по дереву: як вибрати, види (стрічкова, вібраційна, ексцентрикова), яка краще, яку шкурку використовувати + відгуки

  1. Види шліфувальних машинок: як вибрати потрібний серед різноманіття
  2. стрічкові
  3. Пласко (вібраційні)
  4. Відео: Як користуватися вібраційної шліфувальної машиною Интерскол
  5. кутові
  6. Відео: використання болгарки для шліфування деревини
  7. дельтоподібні
  8. Відео: використання дельтоподібного шліфувальної машини
  9. Таблиця призначення НБ, призначення, зернистість
  10. Відео: як користуватися стрічкової шліфувальної машиною

Наша сеть партнеров Banwar

Коли мова заходить про шліфувальних машинах, першої на думку спадає найбільш поширена з них - кутова шліфувальна машина (КШМ). Знаменита «болгарка» - найпопулярніший і універсальний інструмент серед майстрових людей. Але її здатності, хоч і видаються безмежними, не завжди відповідають поставленим завдання. Тому інженери сконструювали і впровадили у виробництво ряд додаткових електроприладів, які покликані механізувати нелегку працю шлифовщика і полірувальника. Одне з них - шліфувальна машинка по дереву. Чи не кожен фахівець зможе вибрати якісний інструмент для роботи, тому при покупці слід врахувати ряд характеристик.

Види шліфувальних машинок: як вибрати потрібний серед різноманіття

Шліфувальні машини представляють собою групу електроінструментів, призначених для поверхневої обробки матеріалів - обдирання, шліфування й полірування. Застосовуються в різних галузях промисловості, будівництві та для побутових потреб. Основні матеріали, для обробки яких використовуються шліфувальні машини - деревина, метал, пластик, камінь, скло тощо

Розрізняють декілька видів шліфувальних машин, які відрізняються своїми конструктивними особливостями, а так же областю застосування.

стрічкові

ЛШМ застосовуються для суцільного шліфування великих поверхонь. Завдяки високій продуктивності і потужності, за допомогою стрічкової машини можна обдирати грубі площині - НЕ стругані дошки, іржаві металеві вироби, щільну пластмасу. Для полірування практично не застосовуються.

Для полірування практично не застосовуються

Стрічкова шліфувальна машина

Так як такий вид шліфувальної машини має досить велику масу і важку нижню платформу, уздовж якої переміщається наждачний папір, то в процесі роботи не доводиться прикладати великі фізичні зусилля. Завдання оператора полягає в тому, що б рівномірно пересувати інструмент по оброблюваної поверхні. Затримка на одному місці може стати причиною небажаного поглиблення. Технічні характеристики стрічкової шліфувальної машини бувають різними в залежності від моделі. Потужність коливається в межах від 500 до 1300 Вт. Швидкість руху стрічки від 70 до 600 м / хв.

Пристрій стрічкової шліфувальної машини

Професійні моделі обладнані регулятором швидкості, причому двох видів: ступінчастою або плавної. Часто в комплект входять додаткові рукоятки, що дають можливість працювати в різних умовах. Утилізація пилу, що виникає під час шліфування, вирішується двома способами. Або вона накопичується в мішок, розташований на корпусі інструменту. Або до машини підключається будівельний пилосос, який відсмоктує дрібну стружку безпосередньо в міру її утворення.

Крім штатного ручного режиму використання ЛШМ, її також застосовують спільно зі спеціальною рамою, яка охороняє оброблювану заготовку від пошкоджень. Крім того, широке застосування знаходить спеціальна підставка, яка фіксує машину в стаціонарному положенні. Це свого роду лещата, які закріплюють ЛШМ в перевернутому вигляді - наждачним папером вгору або вертикально. Такий стан дозволяє використовувати швидко обертається наждачний стрічку для заточування і доведення кромки ріжучих інструментів або, наприклад, ковзанів і хокейних ключок.

Два різновиди стрічкової шліфувальної машини мають більш вузьку спеціалізацію і дозволяють вирішувати нестандартні завдання. Перша - це ЛШМ, зроблена у формі напилка, з тонкою подовженою робочою поверхнею, яка може проникати у важкодоступні місця, вузькі щілини і т.д.

Приклад стрічкового напилка «Метабо»

Другий різновид - це так звана щіткова шліфувальна машина, яка відрізняється тим, що замість наждачного шкурки, обробляє поверхні щіткою. Щетина може змінюватися від м'якої вовняної до жорсткої металевої. Застосовується для усунення іржі, нанесення структури на дерев'яні заготовки і т.д. Незважаючи на те, що за зовнішнім виглядом щіткова машина відрізняється від стрічкової, принцип дії їх однаковий.

Щіткова шліфувальна машина

Пласко (вібраційні)

Принциповою відмінністю такого роду шліфувальних машин, є те, що абразивний матеріал приводиться в дію двигуном з закріпленим на валу ексцентриком невеликого розміру. В результаті робоча платформа здійснює велику кількість коливальних рухів (вібрує) з малою амплітудою (до 2 мм.). Частота доходить до 20000 коливань в хвилину.

Частота доходить до 20000 коливань в хвилину

Вібраційна шліфувальна машина «Енергомаш ПШМ-80300»

Дорогі професійні машини такого типу забезпечуються регулятором швидкості обертання двигуна, що дає можливість підлаштовувати режим шліфування з урахуванням властивостей оброблюваного матеріалу. Потужність споживання може бути від 180 до Потужність 700 Вт. Відмінність від стрічкової шліфувальної машини полягає в тому, що якість шліфування більш «тонке», неможливо пошкодити оброблювану деталь необережним рухом. Наждачний папір кріпиться до площини платформи двома способами - на липучку або зажимами. На робочій площині більшості моделей є отвори, пов'язані з пило-відвідним каналом, в кінці якого кріпиться мішок пилозбірника або шланг пилососа.

Кріплення наждачного паперу за допомогою липучки

Застосовується вібраційна машина для шліфування не тільки дерев'яних виробів, але також металевих і кам'яних (наприклад, виробів з гіпсу). Якщо інструмент обладнаний регулятором швидкості вібрації, на низьких оборотах можна обробляти вироби з пластмаси. Найчастіше для такого роду шліфувальних машин застосовують сітчасті шкурки, які мають різну зернистість і розмір осередків. Оптимальний розмір підбирається в залежності від поставленого завдання. Полірування металу і скла виробляють за допомогою повстяних матеріалів із застосуванням пасти ГОІ, дерев'яні поверхні полірують дрібнозернистими наждаковими паперами.

Застосування вібраційного шліфувальної машини для обробки меблів

Відео: Як користуватися вібраційної шліфувальної машиною Интерскол

Ексцентрикові (орбітальні)

Ексцентрикова шліфувальна машина фірми «Макіта» з регулятором швидкості обертання

Як видно з назви, конструктивною особливістю орбітальної машини є обертання шліфувальної площині навколо осі, яка в свою чергу також обертається. Завдяки цьому шліфування стає дуже тонкою, притому, що продуктивність залишається досить високою. Так як діаметр обертової платформи невеликий, є можливість шліфувати поверхні увігнутої або опуклою конфігурації. Такі прилади часто використовуються при обробці шпаклівки в автомобілях і зачистці дерев'яних округлих елементів - балясин, перил, колон і т.д. На обертову платформу можна закріпити додаткову насадку з гнучкого еластичного матеріалу. Це розширює можливості інструменту по обробці криволінійних поверхонь. Шліфувальний круг закріплюється на підошві інструменту за допомогою липучки. Так само, як і у вібраційному машині, в конструкції ОШМ закладена функція утилізації пилу (яка виділяється у великій кількості). Вона може збиратися або в мішок, або відводитися за допомогою пилососа.

Полірування кузова автомобіля ексцентриковою шліфувальною машиною

Споживана потужність орбітальних шліфувальних машин може коливатися від 150 до потужність 750 Вт. В окремих моделях в комплект входить додаткова рукоятка, електронна схема плавного пуску і система гальмування обертового вала.

Застосування ексцентрикових машин дуже широке - від грубого зняття іржі до тонкого матирования лакових поверхонь. Для них випускаються різні полірувальні губки, вовняні ковпаки і шліфувальні тканини. З їх допомогою можна доводити поверхню до будь-якого бажаного стану, від глянцевого до матового.

кутові

УШМ «Енергомаш»

Найбільш поширений вид шліфувальних машин. Назва походить від того, що робоча обертається поверхню розташована під кутом в 90о по відношенню до осі інструменту. Велику популярність «болгарка» отримала завдяки тому, що з її допомогою можна різати багато будівельних і слюсарні матеріали. Для цього застосовують спеціальні відрізні диски.

Так як УШМ можуть мати більшу потужність, її з успіхом застосовують для обдирних робіт по металу, бетону і т.д. Існує безліч різних насадок, які призначені для обробки того чи іншого матеріалу. Дерев'яні поверхні шліфуються, як правило, пелюстковими шліфувальними дисками.

Дерев'яні поверхні шліфуються, як правило, пелюстковими шліфувальними дисками

Шліфувальні диски для деревини

Болгарка оснащена переставним захисним кожухом, знімати який не рекомендується. При високих оборотах диска, будь-яке пошкодження загрожує розльоту гострих шматків і пораненням м'яких тканин. Працювати з УШМ потрібно завжди в окулярах і рукавичках, з дотриманням всіх норм безпеки. Заборонено застосовувати нештатні диски, розмір яких не відповідає технічним умовам інструменту.

Відео: використання болгарки для шліфування деревини

Електронна частина професійних моделей часто включає такі функції як система плавного пуску, регулювання кількості обертів. Високоякісні УШМ включають в своїй конструкції систему автоматичного балансування диска, завдяки якій значно знижується знос. Часто в комплект входять додаткові рукоятки, на корпусі є кілька отворів для установки ручок.

дельтоподібні

ДШМ незамінні при реставраційних роботах, а також при шліфуванні вузьких і важкодоступних місць. Наприклад, під час шліфування паркету, нічим іншим неможливо обробити кути статі. Дельтовидная (трикутна) форма робочої поверхні дозволяє шліфувати дерев'яні віконні рами, меблеві кути та ін.

Дельтовидная (трикутна) форма робочої поверхні дозволяє шліфувати дерев'яні віконні рами, меблеві кути та ін

За допомогою ДШМ обробляються важкодоступні місця

Принцип дії схожий з вібраційною шліфувальною машиною - платформа коливається з високою частотою на відстані близько 2 мм. Різноманітні шліфувальні та полірувальні листи кріпляться за допомогою липучки. Так як розмір робочої платформи невеликий, є можливість обробляти з її допомогою криволінійні поверхні. Як і всі сучасні інструменти, ДШМ оснащена каналами відведення пилу і регулюванням частоти вібрації. Деякі моделі мають поворотний механізм, за допомогою якого робоча платформа може повертатися на 120о.

Відео: використання дельтоподібного шліфувальної машини

Яку шкурку використовують для шлифмашинок

Наждачний папір - один з найдавніших інструментів людства. Перші згадки про неї датована 13-м століттям в рукописних пергаментах Китаю. Невідомий автор детально описав рецепт виготовлення НБ з акулячої шкіри і розмелених раковин за допомогою натурального клею.

Сучасну наждачний папір винайшов в 1833 р англійський винахідник Джон Оукей з Валворта (Лондона). Його перший винахід складалося з приклеєного до паперу піску і битого скла. Невгамовний новатор запатентував цілий ряд шкурящіх розробок, в тому числі полірувальні тканини для взуття, меблеві поліролі та хімічні речовини для чищення посуду.

З тих пір «наждачка» зазнала багато модифікацій, але основний принцип залишився непорушним. На паперовій, тканинної або інший гнучкій основі кріпиться абразивний зерновий порошок, яким проводиться обробка того чи іншого матеріалу. Виробництво цього продукту набула глобальних масштабів, і тому виникла певна система сертифікації та маркування. Для створення абразивного шару застосовуються різні тверді матеріали: електрокорунд, карбід кремнію, гранат, а також дрібна алмазна крихта.

Для створення абразивного шару застосовуються різні тверді матеріали: електрокорунд, карбід кремнію, гранат, а також дрібна алмазна крихта

Різноманітність видів і форм наждачного паперу

Основною характеристикою шліфувального паперу вважається зернистість, яка характеризує продуктивні якості ШБ.

Зернистість може коливатися від 2,5-5 мкм до 1 мм., І позначається цифрою на маркуванні в десятках мікрон (відповідає мінімальному розміру зерна). Після цифри ставиться буква «Н». Найдрібнішу наждачний папір позначають буквою «М», її ще називають «нульовку».

Користуючись таблицею можна підібрати необхідну для обробки конкретного матеріалу зернистість.

Таблиця призначення НБ, призначення, зернистість

Маркування наждачного паперу в Росії проводиться відповідно до ГОСТ Р 52381-2005.

Відео: як користуватися стрічкової шліфувальної машиною

Як користуватися шлифмашиной по дереву та інших матеріалів

Експлуатація шліфувальної машини, як правило, докладно описана в технічному листі вироби. Кожен інструмент має свої нюанси, тому в кожному окремому випадку необхідно уважно вивчити інструкцію з експлуатації. Загальні ж запобіжні заходи полягають в наступному:

  • При роботі шліфувальною машиною необхідно використовувати звукопоглинаючі навушники, які не допускають травматизм барабанної перетинки.

  • Користуватися можна тільки свідомо справним інструментом. Неприпустимо починати роботу машиною з ознаками механічних пошкоджень, переламаним або перетерті шнуром електроживлення.

  • Якщо обробляються металеві деталі, що викликають іскріння, в найближчому розташуванні від робочого майданчика не повинно бути легкозаймистих і горючих матеріалів.

  • Необхідна захист очей від попадання пилу або тирси. У цьому допоможуть будівельні окуляри з небиткого скла.

  • Заміна або очищення пилозбірника повинна проводитися тільки при вимкненому інструменті, після повної зупинки двигуна.

  • Необхідна захист слизової оболонки дихальних органів від попадання пилу. З цією метою обов'язково потрібно використовувати респіратор під час роботи.

  • Захистити руки від можливих поранень допоможуть будівельні рукавички.

При виборі шліфувальної машини слід враховувати ступінь навантажень, яким вона буде піддаватися. Якщо час використання інструменту не перевищує 2-3 годин в день, можна купувати недорогі любительські моделі. У разі, якщо передбачається експлуатація 4 і більше годин на добу, оптимальною буде покупка професійного агрегату, розрахованого на тривале використання.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов