Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Що загрожує водієві, що не пропустив пішохода на переході

  1. Хто є пішоходом згідно з Правилами дорожнього руху
  2. Що означає термін «дати дорогу»
  3. Якими правами і обов'язками наділений пішохід в рамках ПДД
  4. Які заходи застосовуються до водіїв, що не пропускають пішоходів
  5. Порядок залучення до відповідальності водія, що не пропустив пішохода

Наша сеть партнеров Banwar

За останнє десятиліття кількість автомобілів на дорогах нашої країни сильно зросла, при цьому слід визнати, що культура автомобільного водіння, на жаль, залишає бажати кращого. Сумна статистика свідчить про те, що автовласники не дуже шанобливі на тільки з подібними собі: найчастіше жертвами їх агресивної поведінки в прямому і переносному сенсах стають і пішоходи. Як ви вже зрозуміли, в цій статті ми розглянемо, що загрожує водієві, що не пропустив пішохода на переході, а також яким чином автовласники, які не надають пішоходам перевагу переходу притягуються до адміністративної відповідальності.

Правила дорожнього руху в певних випадках, зокрема, на перехресті, віддають перевагу в русі пішоходам. Відповідно, порушення вимог ПДР щодо необхідності дати дорогу пішоходам тягне за собою адміністративну відповідальність. Щоб відповісти на питання про відповідальність водія, перш за все треба визначитися з основними поняттями.

Хто є пішоходом згідно з Правилами дорожнього руху

Поняття пішохода відноситься до основних понять і термінів, якими оперують ПДР, це поняття розкривається в Загальних положеннях ПДР (п. 1.2). Пішоходом називається особа, яка була поза транспортного засобу на дорозі або на пішохідній або Вело-пішохідний доріжці і не виробляє на них роботу.

У тому числі до пішоходів прирівнюються особи, які рухаються в інвалідних колясках без двигуна, ведуть велосипед, мопед, мотоцикл, везуть санки, візок, дитячу чи інвалідну коляску, а також використовують для пересування роликові ковзани, самокати та інші аналогічні засоби.

Що означає термін «дати дорогу»

«Дати дорогу» пішоходу відповідно до п. 1.2 ПДР РФ означає, що водій не повинен починати, відновлювати або продовжувати рух, здійснювати будь-якої маневр, якщо може змусити пішохода змінити напрямок руху або швидкість.

Якими правами і обов'язками наділений пішохід в рамках ПДД

Пішохід в рамках вимог ПДР має відповідні обов'язки. Зокрема, він повинен перетинати дорогу тільки по пішохідних переходах, а там, де переходів немає - перетинати дорогу на перехрестях по лінії тротуарів і узбіч. Перехід проїжджої частини дороги на перехресті по діагоналі допускається тільки при наявності відповідної діагональної розмітки переходу (п. 4.3 ПДР РФ).

Пішохідні переходи не завжди регулюються, але при наявності регулювання пішохід повинен керуватися сигналами пішохідного світлофора або регулювальника, в іншому випадку - сигналами транспортного світлофора (п. 4.4 ПДР).

Якщо перехід нерегульований, пішохід зобов'язаний спочатку переконатися в безпеці переходу, для чого оцінити відстань до наближається транспорту і його швидкість. Виходити на проїжджу частину або на трамвайні колії пішохід може тільки після того, як буде впевнений у безпеці свого маневру (п. 4.5 ПДР РФ). Також пішохід зобов'язаний не створювати перешкод для руху автомобілів, для чого йому забороняється виходити на дорогу з-за обмежують огляд перешкод або перешкод, якщо перехід здійснюється поза пішохідним переходом.

Які заходи застосовуються до водіїв, що не пропускають пішоходів

Адміністративна відповідальність за невиконання правила про надання дороги пішоходам у випадках, коли вони мають перевагу, передбачається, відповідно до ст. 12.18 КоАП РФ «Ненадання переваги в русі пішоходам або іншим учасникам дорожнього руху», у вигляді штрафу в розмірі від 1500 до 2500 руб.

Всі випадки, при яких пішохід має перевагу в русі, вказані в ПДР:

  1. У разі, коли на регульованому пішохідному переході в момент, коли пішоходи ще не закінчили перехід, включається дозволяючий сигнал світлофора для водіїв, водій зобов'язаний дочекатися, коли пішоходи завершать перехід проїжджої частини його напрямки або трамвайних колій (п. 14.3 ПДР);
  2. Водії, що наближаються до нерегульованого пішохідного переходу, зобов'язані дати дорогу пішоходу, яке переходить дорогу або хто вступив на проїжджу частину або трамвайні колії для переходу (п. 14.1 ПДР);
  3. Якщо попереду йде транспортний засіб знизило швидкість чи зупинився перед нерегульованим пішохідним переходом, що їдуть за ним в тому ж напрямку водії зобов'язані повторити маневр і так само зупинитися або зменшити швидкість (п. 14.2 ПДР). Подальший рух автомобілів можливо тільки після того, як пішоходи перейдуть дорогу;
  4. У разі, якщо маршрутні транспортні засоби здійснюють посадку і висадку пасажирів з проїжджої частини або з посадкового майданчика, яка розташовується на проїжджій частині дороги, водій зобов'язаний дати дорогу пішоходам, що йдуть до маршрутному транспортному засобу, що стоїть на місці зупинки або від нього з боку дверей ( п. 14.6 ПДР). Пасажир при цьому переходить в категорію пішоходів в той момент, коли він стає на асфальт;
  5. У будь-якому випадку, навіть поза пішохідними переходами, перевагою користуються сліпі пішоходи, які подають сигнал білою тростиною (п. 14.5 ПДР);

Порядок залучення до відповідальності водія, що не пропустив пішохода

Говорячи про те, що загрожує водієві, що не пропустив пішохода на переході, відзначимо, що притягнути водія до адміністративної відповідальності за порушення ст. 12.18 КоАП РФ відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 23.3 КоАП РФ і скласти протокол про адміністративне правопорушення відповідно до ст. 28.2 КоАП РФ вправі будь-який співробітник ДАІ, який має спеціальне звання.

Якщо адміністративне порушення оформляється інспектором ДПС на місці, водій може попросити співробітника ДІБДР пред'явити посвідчення, щоб переписати дані. За згодою водія з осудним йому порушенням він зобов'язаний дотримуватися вимог співробітника ДІБДР.

За згодою водія з осудним йому порушенням він зобов'язаний дотримуватися вимог співробітника ДІБДР

В іншому випадку він має право попросити співробітника зупинити пішохода, щодо якої було допущено правопорушення, щоб долучити його пояснення до протоколу. Якщо співробітник ДАІ відмовляє в такому проханні, водій має право вказати цей факт в протоколі про адміністративне порушення, з яким його повинні ознайомити, згідно ч. 4 ст. 28.2 КоАП РФ.

Наприклад, допускається написати наступну фразу: «Перешкод пішоходу не створював, співробітник ГИБДД відмовив в опитуванні та залученні до протоколу показань пішохода».

Відмітимо, що оскаржити дії співробітника ДАІ водій має право протягом 10 днів після отримання (вручення) копії постанови про адміністративне правопорушення.

Якщо ж дане правопорушення фіксується автоматичними засобами відеоспостереження, автоматично розпізнається державний номерний знак автомобіля порушника, і щодо власника автомобіля, який допустив порушення, без його участі виноситься і надсилається йому поштою рекомендованим листом постанову по справі про адміністративне правопорушення. Постанова також може бути направлено в формі електронного документа через портал державних послуг, якщо порушник зареєстрований на даному порталі і підтвердив свою згоду на отримання постанов з використанням інформаційних технологій, відповідно до ч. 3 ст. 28.6 КоАП РФ.

Водій, залучений до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу за те, що в порушення ПДР не надав переваги русі пішоходу, згідно ч. 1.3 ст. 32.2 КоАП РФ, має право сплатити штраф у розмірі 50% від присудженої суми. Це можливо при сплаті штрафу не пізніше 20 днів після винесення постанови про накладення адміністративного стягнення. У тому випадку, коли виконання постанови було відстрочено або розстрочено, це правило не діє і штраф доведеться сплачувати в повному розмірі.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов