Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Що робити, якщо не працює тепла підлога

Наша сеть партнеров Banwar

Пристрій теплої підлоги, пошук і усунення його несправностей

Теплі підлоги стають надзвичайно популярними, незважаючи на свою відносно високу вартість Теплі підлоги стають надзвичайно популярними, незважаючи на свою відносно високу вартість. Тепло, що виходить від поверхні підлоги, не тільки зігріває повітря в приміщенні, а й дарує відчуття комфорту, дозволяє ходити по будинку без взуття і без жодного перебільшення створює атмосферу домашнього затишку. Особливо це стосується приміщень з холодним кахельною покриттям підлоги - ванних кімнат, кухонь, коридорів. Але і ламінат або лінолеум все частіше приховують під собою плівкову інфрачервону теплу підлогу.

Монтаж теплих підлог технічно не особливо складний, але ось несправності такого статі можуть принести справжній головний біль. Пол змонтований, можливо, що навіть залитий бетонною стяжкою, і раптом з'ясовується, що тепла підлога не працює. Що ж робити? Спробуємо розібратися в цій ситуації.

Пристрій теплої підлоги

Для початку необхідно визначитися з пристроєм електричного теплого статі . Він, в загальному випадку, складається з наступних елементів: термостата (регулятора), датчика і власне кабелю, що гріє. Кабель буває саморегулюючий (змінює свій опір залежно від температури) або резистивний, опір якого умовно від температури не залежить. У будь-якому випадку через кабель пропускається електричний струм, який нагріває провідник, навколишнє його ізоляційну оболонку, бетонну стяжку і так далі. Якщо довжина кабелю при цьому вивірена з достатньою точністю, кабелю та ізоляції не загрожує пошкодження від температури.

Саме через вимоги термічної стійкості кабелі теплих підлог не можна різати в довільному порядку: якщо гріє провід буде занадто коротким, його опір виявиться низьким, ток зросте і викличе пошкодження. Найбільш поширені два види кабелю:

1) єдиний двожильний провід, часто пов'язаний основою у вигляді сітки і заглушений з одного боку. Такий кабель зазвичай монтується в бетонну стяжку. Різати його не можна категорично, тому його використовують строго під площа приміщення, вільну від меблів або сантехніки.

2) два магістральних одножильних дроти, розташованих паралельно один одному і з'єднаних гріють проводами. Це теж кабель, що монтується в стяжку. Відрізняється він тим, що його можна розрізати при монтажі суворо поперек, не побоюючись за цілісність ізоляції.

Плівковий інфрачервоний підлогу працює трохи по-іншому, але з точки зору будь-якого електрика - він теж просто ланцюг активних опорів. Зручний плівковий підлогу тим, що через його невеликої товщини він може бути встановлений під будь-яке підлогове покриття. Різати плівку статі можна, але тільки поперек і по спеціальним розмічальним лініях.

Термостат теплих підлог , Або, як його часто називають, регулятор, - це електронний пристрій, що управляє подачею напруги на гріється провід теплої підлоги. До клем L і N термостата підключаються, відповідно, «фаза» і «нуль» побутової мережі 220 вольт, а дроти самого теплої підлоги підключаються до клем, які мають цифрові позначення і точно зазначеним в паспорті регулятора.

В ході роботи термостат постійно порівнює температуру середовища навколо грівся кабелю або плівки статі з температурою, заданої користувачем. Якщо температура виявляється нижче завдання, на теплу підлогу подається напруга, виникає електричний струм і відбувається нагрівання. Коли ж температура досягає необхідного рівня, термостат відключає харчування і ток текти припиняє.

Висновки про поточну температурі в просторі навколо теплої підлоги термостат робить завдяки термодатчику, який найчастіше заливається в стяжку підлоги разом з підлогою в спеціальній оболонці. Термодатчик - це резистор, опір якого прямо пропорційно температурі. Висновки цього резистора теж підключаються до спеціальних клем регулятора.

Безпосередньо тепла підлога у вигляді кабелю або плівки, а також регулятор з термодатчиком завжди можна придбати окремо на свій власний вибір - переважна більшість марок і моделей поєднуються чудово. Дорогі регулятори, крім іншого, оснащуються різними додатковими функціями: такими, як годинник з будильником або вбудований радіоприймач. Але суть залишається незмінною - це просто регулятор температури підлоги.

Несправності і можливі способи вирішення проблем

Перша несправність, яка може прийти в голову - це відсутність напруги на вході. Спрацював автоматичний вимикач (для теплої підлоги бажано диференційний) або пошкоджена лінія. Перевірити це зовсім не складно: у більшості регуляторів наявність напруги на вході відображається символами на ЖК-екрані або світінням спеціального світлодіода. Якщо ж цими ознаками ви не довіряєте, то можна акуратно вийняти регулятор з підрозетника і заміряти напругу на клемах L і N мультиметром .

Якщо харчування в порядку, то ми маємо трьох «підозрюваних»: тепла підлога, регулятор і датчик. Тепла підлога можна перевірити, вимірявши його опір постійному струму. Оскільки навантаження, яку представляє собою таку підлогу, носить чисто активний характер, то це опір дорівнюватиме реальному опору кабелю, що гріє.

Отже, заміряємо опір кабелю або гріє плівки і робимо висновки. Ділимо напруга мережі (220 вольт) на отримане опір в Омах - отримуємо струм, теоретично протікає через теплу підлогу. Цей струм знову множимо на 220 вольт і отримуємо потужність, споживану статями з мережі. Потім ми можемо порівняти цю потужність з паспортним значенням теплої підлоги. Якщо виявиться, що підлоги споживають істотно більшу потужність, то це свідчить про наявність коротких замикань і, швидше за все, пошкоджень ізоляції. При цьому деяка частина підлоги може не працювати, а інша - навпаки, буде гріти з більшою силою, але, ймовірно, недовго, так як підвищений струм швидко призведе кабель в непридатність.

Занадто маленька споживана потужність говорить про те, що в ланцюзі кабелю є обриви, пропускають електричний струм, але підвищують опір ланцюга. Це призводить до зниження ефективності роботи теплої підлоги і нестабільної його роботі.

Якщо паспортна потужність статі вам невідома, то її можна визначити приблизно, виходячи з розрахунку 150 ват на кожен квадратний метр.

Практично повна відсутність опору кабелю теплої підлоги говорить про те, що в ланцюзі є коротке замикання. Якщо мова йде про кабель, заливаємо в підлогу, то питання про пошук несправності знімається, тому що заміна або ремонт кабелю, розташованого в підлозі, можливі вкрай рідко. Якщо це плівковий підлогу, то можна підняти покриття і спробувати знайти місце, де виникло коротке замикання.

Якщо сам підлогу, слава богу, виявився справний, то переходимо до термодатчику . Оскільки датчик є за своєю суттю резистором, то у нього має бути якесь активний опір. Обчислюється воно зазвичай кілоомах, а вимірюється мультиметром на відповідних межах. При цьому треба враховувати, що опір датчика безпосередньо залежить від його температури (на те він і датчик). Наприклад, для датчика, номінальний опір якого складає 10 кОм, показання мультиметра можуть змінюватися від 22 кОм при температурі 5 градусів до приблизно 6 кОм при 40 градусах. Визначити пропорцію і критично оцінити стан вашого термодатчика виходить не так вже й важко. Деякі цифрові регулятори при несправності датчика видають на свій дисплей відповідне повідомлення.

Замінити датчик можливо навіть для заливаються підлог, так як встановлюється він в спеціальній захисній трубці, що виходить назовні. Максимум доведеться трохи пошкодити стіну, щоб до неї дістатися. Датчики для теплої підлоги знаходяться у вільному продажу і за зовсім невисокою ціною.

Якщо ж і датчик виявився в порядку, то, швидше за все, вийшов з ладу сам регулятор. Перевірити його можна за допомогою все того ж мультиметра. Підключаємо до термостата харчування, приєднуємо датчик, а кінці, що ведуть до теплої підлоги, відкидаємо. Виставляємо максимальну температуру. Внутрішнє реле має включитися, і на клемах, призначених для підключення статі, має з'явитися напруга. Вивертаємо ручку регулятора в зворотну сторону і виставляємо мінімальну температуру. Реле має спрацювати, а мультиметр показати відсутність напруги на робочих клемах.

Несправність регулятора теплих підлог - це несправність, що дозволяє обійтися малою кров'ю. Дійсно, набагато простіше і легше замінити регулятор, ніж розкривати підлогове покриття і шукати способи заміни самого теплого статі. Заміна датчика - теж не завжди приємна процедура, тому, якщо ваш тепла підлога перестав працювати, краще сподіватися, що справа тільки в регуляторі.

Що ж робити?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов