Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Що доливати в акумулятор: дистильовану воду або електроліт

  1. Як змінюються властивості електроліту в АКБ транспортного засобу
  2. Вода або електроліт: який рідини віддати перевагу
  3. Чим заправити акумулятор?
  4. Підведемо підсумки

Наша сеть партнеров Banwar

Акумулятор - це джерело життєвої сили для траспортного засобу . З одного боку, його складно віднести до найважливіших для машини агрегатів, з іншого боку, без акумуляторної батареї машина просто не заведеться. Незважаючи на поширену думку, що в процесі роботи акумуляторна батарея має властивість самостійно заряджатися, такий процес не є сталою, а термін служби АКБ обмежений. Все частіше сучасні «умільці» намагаються власними силами продовжити експлуатаційний період автомобільного акумулятора шляхом його заправки. На цьому етапі у багатьох автовласників, які стикаються з такою проблемою вперше, виникає питання, чим заповнити АКБ, що заливати: дистильовану воду, або необхідно заправляти електроліт? Акумулятор - це джерело життєвої сили для   траспортного засобу

Рекомендації по обслуговуванню акумулятора.

Як змінюються властивості електроліту в АКБ транспортного засобу

Багато професіоналів питання, що залити в АКБ, вважають абсолютно некоректним, тому що пристрій зараховується до неремонтоздатність елементам. Однак хороший акумулятор - це далеко не дешеве задоволення, тому бажання продовжити його експлуатаційний період автовласниками цілком зрозуміло. Щоб заправка батареї не спричинила за собою її повного виходу з ладу, для початку необхідно розібратися в процесах, які відбуваються під час функціонування АКБ при її систематичних заряджання та розряджання.

Спочатку, з заводу, в акумуляторі знаходиться емульсія, яка складається на тридцять п'ять відсотків з сірчаної кислоти, при цьому залишилися шістдесят п'ять відсотків обсягу становить дистилят - очищена вода, без домішок. В процесі функціонування пристрій нагрівається, виникає реакція електролізу, а частина води під впливом високої температури випаровується, збирається в якості конденсату на внутрішній поверхні агрегату. Якщо акумулятор має абсолютно герметичну конструкцію, в корпусі відсутні механічні пошкодження, то пар при охолодженні перетворюється в воду і стікає по стінках пристрою назад. Якщо є ушкодження корпусу в результаті експлуатації пристрою або ж внаслідок поганої якості виготовлення товару, вода випаровується з АКБ безповоротно. В результаті цього процесу рідина в АКБ стає більш концентрованою, щільність кислоти зростає. Це відбивається на умовах видачі пристроєм напруги, його працездатності.

Крім природного процесу випаровування при робочих температурах, в батареї відбувається так звана реакція сульфатации - осідання солей кислоти на свинцевих планках батареї. В результаті такого процесу концентрація електроліту зменшується. Прецеденти, коли щільність електроліту падає, найчастіше провокуються нерегулярним функціонуванням батареї в результаті тривалого простою машини або некоректної експлуатації АКБ - подача занадто великої сили струму на пристрій або серйозні несправності в електроніці транспортного засобу.

Вода або електроліт: який рідини віддати перевагу

Перше правило при проведенні будь-яких робіт з ремонту або обслуговування функціонуючих пристроїв автомобіля - не нашкодити. У випадку з обслуговуванням акумулятора, долівка «не тієї» рідини може повністю вивести його з ладу. З вищеописаної інформації зрозуміло, що зниження ефективності роботи акумуляторної батареї може стати як результатом сульфатации - зниження коефіцієнта кислоти в агрегаті, так і наслідком випаровування води. Перш ніж прийняти рішення, що заливати, воду або електроліт, важливо спочатку розібратися з причинами, які вплинули на експлуатаційні характеристики батареї .

Якщо причиною послужило зниження відсотка кислоти в складі рідини в АКБ, то заливати в пристрій потрібно саме електроліт. При заправці дистиляту відсоток кислоти в акумуляторі знизиться ще більше, що унеможливить подальше експлуатування зарядного пристрою. У ситуації, коли причиною несправності агрегату послужило випаровування дистильованої води, заправка лужною рідиною батареї спровокує пропорційне зростання кислоти в пристрої, що спричинить інтенсивну сульфатацію. Кислотні компоненти будуть осідати на пластинах, руйнуючи їх, що спричинить безповоротну непридатність до експлуатації зарядного елемента. В цьому випадку заливається дистилят - тільки так можна продовжити життя батареї.

Чим заправити акумулятор?

Перш ніж приступати до вирішення питання, що доливати в акумулятор - воду або електроліт, важливо визначитися, чи потрібна дозаправка механізму взагалі. З цією метою потрібно уважно оглянути наявний у вас агрегат. Переважно корпус всіх батарей виготовлений з прозорого пластика, що дозволяє візуально визначити кількість електролітичного розчину всередині. На корпусі АКБ практично завжди є позначки, за якими можна визначити, чи потрібна долівка емульсії чи ні.

Якщо корпус виготовлений з непрозорого матеріалу, здійснити перевірку рівня емульсії можна в такий спосіб:

  1. Відкрутіть пробку акумулятора. Попередньо ретельно очистіть фронтальну поверхню агрегату, щоб при його розтині в систему не були частинки бруду.
  2. Взяти прозору трубку діаметром не більше п'яти міліметрів, опустити її до упору в отвір.
  3. Закрити щільно пальцем зовнішній кінець трубки і витягнути з системи пристосування, не відпускаючи пальця.
  4. Нормальними вважаються критерії, коли висота рідини в витягнутої трубці становить приблизно півтора сантиметра. При невідповідності параметрів потрібна долівка або витяг зайвої рідини.

Якщо факт необхідності доливання встановлений, далі потрібно визначитися, що потрібно залити в АКБ. Допомогти в цій ситуації зможе спеціальне пристосування під назвою «ареометр», за допомогою якого вимірюється щільність розчину в батареї. На підставі результатів перевірки і встановлюється причина несправності механізму, вирішується дилема, що доливати в акумулятор, воду, або все-таки електроліт. За допомогою приладу виміряйте щільність акумуляторної рідини: в нормі вона повинна бути від 1,27 до 1,29 грама на сантиметр кубічний. Якщо щільність значно менше, тоді додавати потрібно електроліт. Щільність, що перевищує показник 1,29 одиниці, говорить про те, що в батарею додати необхідно воду.

Процедура добавки води і електроліту здійснюється за аналогічною схемою:

  1. Якщо корпус прозорий, здійсните добавку необхідної рідини до рівня, зазначеного на самому АКБ за допомогою груші або шприца. В іншому випадку додавайте рідину порційно, систематично перевіряючи її рівень за допомогою прозорої трубки по вищеописаного алгоритму.
  2. Після добавки рідини закрутіть пробку і добре струсіть акумулятор, щоб розчин грунтовно розмішався в системі. Перевірте ще раз щільність. Якщо результат не відповідає нормі, відберіть частина емульсії за допомогою шприца і ще раз здійсните долівку необхідної рідини. Здійсніть повторний контроль отриманого розчину.
  3. Коли показники досягли нормальних параметрів, залиште агрегат постояти кілька годин, можна його на цей час поставити на щадну зарядку, щоб рідина максимально добре перемішалися, придбала однорідну консистенцію. Після закінчення зазначеного часу здійсните контрольну перевірку щільності розчину в батареї. Нормальні показники свідчать про правильність виконаних процедур і про можливість подальшої експлуатації АКБ.

При виконанні процедури «воскресіння» акумулятора пам'ятайте, що некоректність виконаної роботи зможе не тільки привести до повної несправності агрегату, але і спричинити за собою проблеми з автомобільною електронікою. Дуже ретельно перевіряйте показання одометра - і у вас все вийде. При необхідності затоки дистиляту ні в якому разі не заливайте звичайну воду з-під крана - в ній є маса добавок, які негативно позначаться на функціонуванні та експлуатаційному періоді батареї.

Підведемо підсумки

Продовжити термін експлуатації механізмів і систем, які безпосередньо задіяні в функціонуванні транспортного засобу - бажання кожного автовласника, так як покупка будь-якого механізму або аксесуара є додатковим фінансовим розтратою. У випадку з акумулятором фахівці і професіонали настійно рекомендують не експериментувати, особливо якщо наявне пристрій відноситься до категорії бюджетних товарів , При його виході з ладу радять купити нову батарею. Спроби відновлення функціонування АКБ за допомогою її заправки тільки на час продовжать експлуатаційний термін агрегату, тому покупка нового зарядного пристрою неминуча. Краще придбайте відразу якісний акумулятор для своєї машини, який при правильній експлуатації прослужить вам багато років.

На цьому етапі у багатьох автовласників, які стикаються з такою проблемою вперше, виникає питання, чим заповнити АКБ, що заливати: дистильовану воду, або необхідно заправляти електроліт?
Чим заправити акумулятор?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов