Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

[SOLVED] Зволожувач

Наша сеть партнеров Banwar

У зв'язку з недавніми холодами виникла нова задача, результатом вирішення якої я хочу поділитися - бо він вийшов трохи нетривіальний. Завдання: новий зволожувач.

В принципі, з зволожувачем в будинку я живу вже котрий рік - колись давно він був ультразвуковим, потім кілька років - Supra SAWC-120 (він же Fanline Aqua VE500 , І ви не повірите, це вітчизняний виробник), але останній кілька геморою в обслуговуванні, а крім того, його продуктивності при злегка відкритому вікні в морози ледь вистачало на те, щоб витягнути 23-25% вологості в кімнаті, в якій він стоїть. Це замало.

Але спочатку, як водиться, ліричний відступ.

Повітря взимку сухою. Повітря взимку сухою з однієї простої причини - на вулиці вся вода замерзла (якщо не вірите мені, можете вийти і переконатися), так що джерел вологи не залишилося. Та й навіть якби залишилися - при -20 градусах повітрю для досягнення 100% вологості води треба дуже небагато. Можна навіть порівняти в числах: при -20 і 100% вологості води в повітрі 0,9 г / м³; при +25 таку ж кількість води буде при відносній вологості близько 4% (прописом: чотири відсотки, а хто не вірить - ось вам табличка ). Тобто, після того, як ви просто впустили вуличне повітря в квартиру і нагріли його до 25 градусів - за своєю відносної вологості він став порівняємо з пустелею Гобі. Навіть при нулі все не дуже радісно - типові для нашої місцевості 60% відносної вологості на вулиці перетворюються в 13% відносної вологості в кімнаті.

Очевидно, що спосіб нагрівання тут ніяк не впливає, тому за вислови на кшталт «центральне опалення сушить повітря», «чавунні батареї сушать повітря», «біметалічні радіатори сушать повітря» і т.п. треба відразу бити по голові якимось резонуючим предметом (кажуть, дуже ефективно). Якби нагрівач сушив повітря - з нього б капала вода, як з кондиціонера.

Загалом, в зовнішньому повітрі взимку просто практично немає води, а всі джерела вологи - це те, що знаходиться в приміщенні: люди, рослини, що підтікають крани та зволожувачі повітря, причому ефективність перших трьох вкрай невисока. Можна, звичайно, не пускати сухий зовнішнє повітря всередину, але тоді ви зіткнетеся з іншим ефектом, ще менш приємним .

При цьому: для людського організму нормальним є діапазон вологості повітря 40-60%, прийнятним - вище 30%. Занадто сухе повітря погано впливає на стан шкіри і слизової, не кажучи вже про те, що при вологості нижче 20% ви починаєте помічати статичну електрику, а нижче 10% - лупити ним під все на своєму шляху, включаючи ніжні USB-порти.

Тобто, зволожувач взимку вкрай бажаним незалежно від того, чавунні у вас батареї або російська піч.

Зволожувачів буває три типи, два з яких мене не цікавлять:

  1. Парові. Вода в них нагрівається, поки не піде пар, над водою дме вентилятор. Плюси: вони випаровують тільки чисту воду, але не домішки з неї, і саморегулюються - чим вище вологість в кімнаті, тим менше ефективність випаровування. Мінуси: електрику. Типова споживана потужність - до 300 Вт. Нафіг, у мене все освітлення у всій квартирі жере менше.
  2. Ультразвукові, найпоширеніший тип. Вода розпорошується порівняно потужним ультразвуковим випромінювачем - над ним виходить такий фонтанчик, який обдувається вентилятором. Плюси: компактність і висока продуктивність, в принципі досить потужним УЗ-зволожувачем вологість в кімнаті можна нагнати хоч до появи туману. Мінуси: по-перше, розпилюють разом з водою все, що в ній міститься, включаючи солі кальцію. В результаті з'являється добре відомий ефект УЗ-зволожувачів - білий наліт на навколишні предмети. Всупереч поширеній думці, фільтрація води (зовнішнім або вбудованим в зволожувач фільтром) від цього ніяк не допомагає - для пом'якшення води придатні тільки іонообмінні фільтри зі спеціальною смолою всередині, яку треба регулярно міняти або регенерувати, та й ці фільтри не очищають воду від солей, а лише замінюють плохорастворімие солі кальцію на легкорозчинні солі натрію, в результаті чого на нагрівальних приладах не утворюється нерозчинного нальоту. В УЗ-увлажнителях навіть при застосуванні такого умягчителя солі продовжать вилітати в повітря. По-друге, УЗ-зволожувачі зазвичай видають на виході порівняно слабкий потік дуже насиченого вологою повітря. В результаті волога, особливо якщо в кімнаті вже не дуже сухо, може частково випадати на навколишні предмети, аж до утворення легкої калюжки безпосередньо під зволожувачем. Загалом, всі ці особливості УЗ-зволожувачів мені не подобаються.
  3. З природним випаровуванням. У цих увлажнителях всередині приладу створюється велика мокра поверхня, уздовж якої продувається повітря - і, відповідно, вода в цей повітря випаровується. Способів створення такої поверхні кілька: 1) змочуються в воді обертаються пластикові диски (зазвичай цей тип називається «мийка повітря»), 2), що продувається повітрям капілярний фільтр, за яким вода піднімається з резервуара, 3) набір плоских ванночок, між якими переливається вода ( використовується в вищезгаданому VE500), 4) продуваються стільники, по яких вода стікає зверху вниз, що подається туди помпою. Плюси: випаровується з такого зволожувача чиста вода, тому заливати його можна просто з-під крана, при цьому, на відміну від парових, споживана потужність - це від одиниць до десятків ват, які витрачають вентилятор і помпа (якщо вона є), і ефективність випаровування саморегулюється в залежності від вологості в кімнаті. Мінуси: це самі габаритні зволожувачі, плюс, в порівнянні з УЗ-увлажнителями, вони сильніше заростають солями кальцію, тому що всі солі залишаються у воді, а не викидаються в повітря.

Отже, найбільш зручний для використання вдома тип - зволожувачі з природним випаровуванням. При цьому з них кращі або «мийки повітря» з дисками (у того ж Fanline це моделі VE200 і VE400 , Також є всім відома і продається по абсолютно божевільною ціною Venta), або системи з продуваються сотами. Системи зі складними способами переливання води громіздкі і більш геморойні в обслуговуванні (в них дуже багато деталей, по яких тече вода, і всі вони в підсумку будуть засрани кальцієм), системи з капілярними фільтрами вимагають промивання цих фільтрів раз в місяць і заміни раз в три місяці (фільтр, в залежності від моделі, варто 400-800 рублів, і зроблений з целюлози).

У дискових і стільникових зволожувачів обслуговування зводиться до двох пунктів:

  1. Регулярно повністю зливати стару воду і заливати свіжу, інакше вода всередині стає все жорсткішою, і кальцію з неї осідає все більше.
  2. Раз на кілька місяців чистити нутрощі від кальцію. Простий спосіб середньої ефективності - залити в зволожувач теплу воду і банку лимонної кислоти, після чого дати йому час попрацювати; спосіб складніше, але набагато ефективніше - дістати найбільш засранние деталі і на 15-30 хвилин занурити їх в очищуючий розчин з розрахунку пляшка кошти для чистки унітазу (в складі є соляна або мурашина кислота) на п'ять літрів води, після чого протерти жорсткої губкою. Зрозуміло, що другим способом мити помпу або електроніку не варто, але весь пластик відмивається на ура.

Так ось, а тепер - підсумок:

Так ось, а тепер - підсумок:

Випарний кондиціонер Honeywell CS10XE

Взагалі кажучи, всюди пишуть, що це - кондиціонер або, в кращому випадку, кліматичний комплекс. Це не зовсім вірно: як кондиціонер CS10XE працювати може, але прийнятно робить це тільки в жаркому і сухому кліматі, так як у нього немає власне холодильної установки - охолодження повітря відбувається за рахунок випаровування води. Випари води. Думка відчуваєте?

Тобто, якщо подивитися на нього під іншим кутом - це потужний зволожувач з ємністю на 10 літрів і нормальним вентилятором ( «біляче колесо», як в кондиціонерах, а не комп'ютерна жужжалки, на повних обертах починаюча надривно підвивати, як в трьох чвертях зволожувачів) .

Коротко про результати: вологість в квартирі 35-40% при злегка прочинених вікнах і -15 зовні. Підняття вологості з 20 до 35% за годину. Витрата води 1,1 л / год при початковій вологості 20% і температурі 25 градусів на мінімальній швидкості. Повітряний потік, при необхідності продуває кімнату наскрізь. Влітку можна використовувати в якості чудового вентилятора. Ніяких витратних матеріалів.

Мінусів, в общем-то, всього два: по-перше, він великий, на комод вже не поставиш, тільки поруч з комодом, по-друге, галасливий, навіть на мінімальній швидкості спати в одній кімнаті з ним не дуже комфортно (режим « Sleep »є фікцією і не працює - у цій моделі трёхскоростной двигун, четвертого режиму там фізично немає, з іншого боку, він видає тільки шум повітря, а не натужні підвивання маленького вентилятора, як у звичайних зволожувачів).

Так, поки я два тижні писав цей пост, Юлмарт розпродав залишки по 10 200, і зараз на Яндекс.Маркеті він коштує від 12 000 рублів. Втім, на мій погляд - і вже точно на тлі популярних Venta по 13-18 тисяч - він того цілком варто. Крім нього, я дивився на вищезгаданий дисковий VE400 (але продуктивність у нього не сильно висока, рази в півтора вище, ніж у VE500), а також на дорогі Sharp, які, крім того, що дорогі, красиві і до 700 мл / год, мають бачком на смішні 4 літри, а також вимагають періодичної заміни фільтрів.

Upd. Ecofriend.ru, активно торгує цими увлажнителями, як тихою моделі рекомендує Honeywell CHS071AE , Яка, схоже, тільки у них і продається. Движок там явно менш потужний (50 Вт проти 100 Вт в CS10XE), відро теж поменше, але в рамках розумного - 7 літрів. Бажаючі можуть спробувати взяти його, в загальному.

Upd. Повний каталог випарних кондиціонерів Honeywell .

Втім, як завжди, доопрацювати руками є що. Так що далі - подробиці для охочих подивитися на нутрощі:

Вигляд ззаду на нутрощі. Знята задня кришка, вугільний фільтр (фікція, нічого не фільтрує) і стільниковий фільтр (стоїть збоку; щось типу промасленого паперу, по якій зверху вниз тече вода; обслуговування - іноді чистити від кальцію; зважаючи на промаслений приходити в повну непридатність за кілька місяців , як целюлозні капілярні фільтри, не буде), добре видно «біляче колесо» вентилятора, воно займає практично весь внутрішній простір.

Доступ до електроніки: відкрутити шість саморізів, на яких тримається передня решітка, зняти її разом з верхньою панеллю керування і індикації (тримається за ґрати і на одній клямці зверху), на останній і будуть плати з електронікою, прикриті пластиковими кришками.

NB: в CS10XE блок живлення без розв'язки від мережі 220 В! На платі, двигуні, помпі і взагалі будь-який електриці, навіть на ніжках мікроконтролера, завжди 220 В, якщо зволожувач включений в розетку!

Двигун - асинхронний однофазний з відключається конденсатором стартовою обмотки і вбудованим автотрансформатором, який і забезпечує йому три швидкості (L / M / H, а четверте положення, Sleep, як я говорив, фікція, такій швидкості немає). Питання, як знизити швидкість двигуна ще сильніше, актуальний, так як навіть на швидкості L він галасливий - але вирішується не дуже просто. В принципі, однофазнік можна спробувати втихомирити звичайним сімісторний регулятором, але тоді є шанс, що він почне перегріватися. Гарантовано можна безпечно регулювати швидкість, змінюючи одночасно напругу і частоту, але для цього потрібен повноцінний інвертор - може бути, я його як-небудь і зроблю, але не на цих вихідних, напевно.

Плат всередині дві, верхня інтересу не представляє - на ній тільки світлодіоди і приймач сигналу інфрачервоного пульта.

На нижній - мікроконтролер, сімістори і взагалі все. Туди і треба лізти при бажанні що-небудь змінити.

Бажання у мене було, тому, по-перше, я позбавив зволожувач пищалки (вона може почати кричати в ночі, якщо в ньому закінчиться вода), прибравши конденсатор C4, а по-друге, зробив підсвічування вікна індикатора рівня води - білий світлодіод з резистором 220 Ом, підключений проводом до ніжок R15 і відсутнього R14 (там будуть +5 В харчування мікроконтролера).

Світлодіод коштує рівно над вікном індикатора рівня на клейкою майданчику зі стягуванням. NB: корпус світлодіода і всі дроти, що проходять по «мокрою» зоні зволожувача, треба прибрати в один шматок термоусадочної трубки.

Індикатор рівня - це пластиковий поплавок, верхній кінець якого видно в вікні. Зроблено дуже зручно, але є один невеликий косяк - при заливці води в зволожувач через штатну дверцята ззаду поплавок іноді злегка підклинює, і він не піднімається вгору. Так що, вливши чергові 2-3 літра, треба грюкнути долонею по боці зволожувача, а то є шанс зробити калюжу на підлозі.

Ще один мінус - зволожувач голосно булькає, коли в ньому залишається мало води - вирішується хвилини за три. Булькає він тому, що вода з сот зливається в пластиковий поддончик, а з нього через прямокутний отвір - в нижній бак; коли в нижньому баку рівень низький, вода падає в нього з деякою висоти. Ну і булькає, відповідно. Беремо будь-який лист тонкого пластику (тверда папка для паперів підійде), вирізаємо смугу довжиною близько 12 см і шириною по ширині зливного отвору і клеїмо її на двосторонній скотч на похилу бік цього отвору. Один з кутів фігурно зрізаємо так, щоб він не зачіпав помпу і стоїть на ній поплавець датчика рівня води.

Усе. Практика і теорія регулювання швидкості однофазних асинхронних двигунів PSC-типу за допомогою трифазного інвертора - в наступних випусках. Втім, нетерплячі можуть прочитати Microchip AN967 вже зараз.

Автоматичної крос-пост із затишного бложика olegart.ru

Думка відчуваєте?
 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов